Hrdina

Rozpočet historického válečného velkofilmu HERO několikrát překročil prostředky vložené do oscarového filmu TYGR A DRAK. Režisérem filmu je dvojnásobný laureát Zlatého Medvěda a ceny BAFTA, třikrát nominovaného na Zlatou Palmu Zhang Yimou. Hereckými hvězdami jsou Ziyi Zhang (která zazářila v již zmiňovaném filmu Tygr a drak) a Jet Li (Romeo musí zemřít). Děj se odehrává před 2000 lety za vlády dynastie Qin a vypráví příběh hrdinného válečníka a ochránce krále, před kterým stojí obrovský úkol - sjednotit Čínu a krále tak učinit Imperátorem. Producenti při natáčení spolupracovali s čínskou armádou a tak mohly vzniknout jedny z nejefektnějších scén dějin historického válečného filmu. Tvůrci zvedli laťku pořádně vysoko. (oficiální text distributora)

anyonecek

Neskutečně dobrý film, který je perfektní ve všech směrech, opravdu zde nevidím vůbec nic co bych mohl vytknout. Skvělé herecké výkony, úžasná hudba a hlavně to prostředí, ta atmosféra, ty hrátky s barvami a s přírodou. Navíc do toho všeho skvělé poselství, které dává filmu úžasnou dějovou linii plnou skvělých bojů a hlavně skvělého Jet Liho. Jetli si něco zaslouží být někde v TOP 50 i lépe, tak je to určitě tento film. ()

offlineman

Výborně stylizovaný konec a dobrý začátek, který slibuje velké očekávání, které však skončí s první "leteckou" scénou!!!!! ()

otilrak

Možná jsem jenom u filmu nedával pozor, ale prostě se mi nelíbil. Celkově je málo asijských filmů, které mě zatím zaujaly. Hrdinovi se to bohužel také nepovedlo. Jet Li hrál v lepších filmech a i lépe natočených. Filmové zpracování mi přišlo prostě jiné... ()

darthvader77

Nádhera, perfektní několika vrstvený příběh z období staré Číny se spoustou výborných akčních scén(hlavně souboj v listí byl nádherně provedený), skvělá nádherná hudba a výborný Jet Li v hlavní roli. Citově i fylozoficky jsem byl okouzlen. ()

Brano odpad!

Jet Li ma buď dobrý film, alebo úplný prepadák. Po polhodine som zhodnotil, že toto autori ani vážne myslieť nemohli. Takú hlúposť som už dávno nevidel. Ale čo čakať od ázijskej kinematografie. A tie akčné scény s lietajúcimi bojovníkmi boli maximálne trápne a na smiech. Celkovo to nemalo hlavu ani pätu. Vizuálna stránka bola tiež divná. ()

helrohir

Vizuálne veľmi atraktívny snímok, ktorému trochu podráža nohy fakt, že príbeh je až príliš mozaikovito roztrieštený a núti diváka, aby si konečný obraz príbehu poskladal sám. Táto zložitá dejová štruktúra totiž oslabuje plynulosť deja a občas pôsobí trošku nasilu za účelom predstavenia ďalších obrazotvorných kreácií. Z hľadiska formy je však film takmer bezchybný. Tie nádherné obrazové kompozície, ktoré režisér a kameraman stvorili, sú v spojení s prepracovanou choreografiou súbojov a citlivou hudbou doslova pohladením pre všetky zmysly. Taktiež treba oceniť kvalitné herecké výkony a celkovú poetickú náladu filmu. Keby bol film obdobne dokonalý aj obsahovo, išlo by o nezabudnuteľný zážitok. 75%. ()

Nathaniell

No: Za oficiální text budiž někomu přiřazena porce pekelného ohně navíc. Nejedná se o nic jiného než o nebetyčnou lež. SPOILERY: Ve filmu sice vojáci jsou, ano. Ale jediné, co dělají, je, že mlátí meči do štítů. Pokud nemáte v lásce "čínské létání", ani si film nepouštějte. Co se akce týká: Odmyslete si létání, sto způsobů jak namachrovaně schovat meč a kromě chatrného příběhu vám nezbyde prakticky nic, co už by někdo nezfilmoval lépe. Vlastně to nechápu: Pouštěl jsem si tenhle film se vzpomínkou, že naposledy se mi neuvěřitelně líbil. A teď šlus. Ani houby. Navíc jsem se přistihl, jak se snažím vymyslet osnovy původní předlohy na scénář: "Arnošt letí za Jarmilkou dvacet metrů vzduchem v ultrapomalém záběru." "Jarmilka se zatváří dočista jako Terminátor a vrazí Arnoštovi meč do koulí - extra tutti frutti pomalý záběr, stokrát opakovaný, zabalit, schovat, ztratit, kompostovat a podpálit, bych prosil..." Ne, tohle opravdu spadá do Čísnkého podprůměru. Zdejší hodnocení jest pro mě paradox, ale konečně začínám chápat jemnější rozdílnosti mezi Číňany a Japonci. Při vzpomínce na film Goemon zde dávám 2*. ()

SAINTS

Jadro filmu tvori jednoducha legenda o vzniku činskeho kralovstva.Pravdivu verziu pribehu si musi poskladat divak sam z mozaikovito z jednotlivych čriepkov..Vizualna stranka filmu je dokonala,a niektore sceny su pastvou pre oči.Celkovemu dojmu z filmu pomaha aj citliva a epicka hudba ktora je vo filme použita.A netreba opomenut ani hvalitne herecke vykony. ()

JosefTomas

Film má velmi zajímavý příběh, který je u Čínských filmů velká náhoda. Jet Li bojuje skvěle, ostatní mu pěkně sekundují. Akce skvělá a že jí tam je dost. Barevný podtext v každém prostředí jiný a mnohem víc je zde. Jen mi občas pěkně štvalo lítání/skákání postav při boji, není to vyloženě špatné a za chvíli si zvyknete, ale já má raději tu normální osvědčenou akci. ()

Flix

Nejsem typ člověka, který by si na film, na který chce jít do kina četl recenze zrovna rád. Pokud je to zrovna dějově povedené dílo, je to chyba a ubírá to na požitku. Někdy přece jenom neodolám, ale u Hrdiny jsem tu chybu neudělal a jsem rád. Děj rozdělený na různé variace onoho původního příběhu mě dostal. Navíc Yimou Zhang je režisérem-básníkem. Což je poznat snad na všech složkách tohoto filmu. Boje byly podobné ve scénach z Tygra a Draka a přece se hodně lišily. Choreografie byla více umělecká, jemnější. Zvukový doprovod není tvořen jen hudbou, ale také nejroztodivnějšími zvuky jako padající listí, odkapávající voda, či dokonce letící šípy. Vizuální dokonalost bez nějakých přídavných grafických efektů doplňuje obrazové a dekorativní dokreslení. Režisér hodně zachycuje detaily a často ve zpomalených záběrech, které dodávají filmu hodně poetičnosti. Nádech hrdinského eposu mísené s tragičností je navíc spojen s politickým podtextem. Tohle všechno je vsunuto do 90 minut, takže si vychutnáte každý záběr a nehrozí, že nastoupí nuda. Celkově vzato je to pro mě filmová báseň, která je výborně napsaná i natočená... ()

Grellenort

"Starý muži, zahraj prosím ještě jednu píseň."..."I když hudba a boj se od sebe liší, obě umění sdílejí stejné principy." ()

Předseda

Stylizovaná legenda o prozření sjednotitele Číny. Krásně se na to koukalo, rychle to uteklo a jedna slza musela být zapita. ()

lmc

Skvělá vizuální podívaná ale bohužel nudný film, který skončí a ptáte se, o čem to vůbec mělo být a co chtěl autor říci... Každopádně díky vizuální stránce by měl film vidět každý, komu vyhovuje kombinace bojových umění a Matrixu... ()

weasel.p

Abych pravdu řekl,úplně sem tomu asi neporozuměl..nebylo to špatné,zajímavý zážitek,působivá scéna s armádou,ale odrážení mračen šípů mečem a hopsání po vodě (teď nevim jestli to nebylo v Tygru a drakovi), to už mi příde srandovní. ()

šinta

Skvělý akční film, skvělé akční scény, ikdyž v některých případech mi to připadalo až moc přehnané, to jejich lítání a běháníí po hladině. Ale je to moderní zpracování a mě se to moc líbilo. ()

Aazy

Málokterý film na mě tak zapůsobil po všech stránkách. Výtvarnou složkou, ve které se navzájem doplňují barvy vlajících kimon mezi spadaným listím, divoká čínská příroda a lesk kapiček deště tříštících se o ostří čepele. Zachycením lásky s vzájemným poutem, které nezničí ani zrada, žárlivost, nepochopení či smrt. Vyprávěním, jež chytře poodkrývá události vedoucí ke sjednocení Číny, jedné z nejfascinujících říší historie lidstva. Konfrontací tradičních hodnot s dnešní západní morálkou. Škoda jen, že před všemi těmi násilnými snahami honit se za zvyšováním imaginárních veličin zapsaných v pár písmenech a číslech už není kam utéct. Za Velkou čínskou zdí nás dnes čekají jen (co se tamních měst týče, tak naprosto doslova) oblaka prachu dob dávno minulých. A tak mi slza na konci filmu ukápla nejen dojetím, ale i smutkem nad nedostižností světa Nebeského, Zlomeného Meče, Sněové vločky a Bezejmenného. Také bych chtěla tělo zahalit do plátna, dát do rukou štětec, stát pod širým nebem a nechat sebou proplouvat mír. Vím moc dobře, co bych napsala do písku pode mnou. Hřích této doby. Malichernost. Po dnešním filmu toto slovo chápu v novém světle. ()

Josh Brolin od Matky boží

30.11.2008

Jet Li láme rekordy

Jet Li láme rekordy

28.11.2007

Kromě končetin svých protivníků, samozřejmě ;-). Možná vám po jeho průměrných filmech natočených v Americe a několika lehce nadprůměrných v produkci Luca Bessona přijde, že Jet už má dny své největší… (více)