Hrdina

Rozpočet historického válečného velkofilmu HERO několikrát překročil prostředky vložené do oscarového filmu TYGR A DRAK. Režisérem filmu je dvojnásobný laureát Zlatého Medvěda a ceny BAFTA, třikrát nominovaného na Zlatou Palmu Zhang Yimou. Hereckými hvězdami jsou Ziyi Zhang (která zazářila v již zmiňovaném filmu Tygr a drak) a Jet Li (Romeo musí zemřít). Děj se odehrává před 2000 lety za vlády dynastie Qin a vypráví příběh hrdinného válečníka a ochránce krále, před kterým stojí obrovský úkol - sjednotit Čínu a krále tak učinit Imperátorem. Producenti při natáčení spolupracovali s čínskou armádou a tak mohly vzniknout jedny z nejefektnějších scén dějin historického válečného filmu. Tvůrci zvedli laťku pořádně vysoko. (oficiální text distributora)

fist0r

Film dle mé chuti!!! Jet Li je vynikající a celé to je v duchu "Tygr a drak"..Brilantně natočený film jak se patří, souboj Měsíce a Sněhové vločky byl pastvou pro oči. ()

letfly

Vizuální mazec. Úžasná akce. O ději se sice moc hovořit nedá (ten by sám o sobě vydal na 10 minutové video), ale od tohoto typu filmů se to ani nečeká. Jen kdyby to nebylo tak pod vlivem čínský propagandy. Myslím, že je to velmi zdárný nástupce 36. komnaty Shaolinu :-D ()

matoon97

Práve som v kine zažil nenahraditeľne fascinujúci zážitok. Toto bol Jet Liho najlepší film so skvelými farbami a strihom. Je to síce trochu zvláštny film, ale za to kvalitný. Jet Li predvádzal úžasné triky bojového umenia, on je ten hrdina, o ktorom je v podstate celé je. Dej sa koná ešte za dynastie Qin. Bezmenný (Jet Li) sa stal za 10 rokov výborný bojovník. Ako bojovníka si ho zavolá kráľ a Bezmenný smie ísť k jeho blízkosti až na 10 krokov. Bezmenný sa ho snaží presvedčiť o tom ako zabil jeho nepriateľov. Kráľ ho prekukne a neverí mu. Úchvatné boli masové scény, a práve vďaka nim sa dá Hrdina nazvať "výpravným" filmom. Dôležitú úlohu tu hrá "farebnosť". Tvorcovia filmu sa s ňou efektne pohrali a výsledok stojí za to.Jet Li opäť dokázal, že vie zahrať akúkoľvek úlohu a to naozaj výborne. Jeho bojová technika je, ako vždy, skvelá. 90% ()

yatan

kym tiger a drak je romanticka akcno-poeticka delikatesa, Hero je len namiesanie a vybrusenie vsetkeho populistickeho co bolo vo filme Tiger a Drak a bez hlavy a duse predlozene ako hotove jedlo..V ziadnom pripade sa nemozem stotoznit s nazorom ze je to na tej istej urovni a bojim sa pomysliet ako vobec niekto moze rozmyslat nad tym ze by to dal dokonca vyssie..Hero sa tvari filozoficky a "in" ale v skutocnosti je to asi 40minutovy film roztahany na hodinu a pol s asi 15min dialogom..nemozem tu najst ani jeden aspekt ktory by bol na vyssej urovni ako vo filme Tiger a Drak..soundtrack neporovnatelne horsi..bojove sceny su tiez na nizsej urovni (zatial co v Tigrovi sme videli prezentaciu vsetkych 24 tradicnych samurajskych zbrani, tu sme videli 3) scenar tu bol asi najslabsi clanok a herecke vykony uznavam ze boli viac ako priemerne..ano je tu zobar scen ktore stoja za to vidiet ale zial Hero je pre mna sklamanie a slaby odvar svojho velmi vzdialeneho nevlastneho otca..7/10 ()

patsandor

Škoda jen té skryté propagandy velké strany. Jinak dokonalé dílo a to zejména hudba, choreografie soubojů, kamera a barevné pojetí. ()

rafix

Skvěle natočený film . Bojové umění je prvotřídní. Dobré bojové scény no prostě skvělý film ze staré Číny. ()

Idealista

Pro mě je to dokanalost. Je pravdou že poprvé jsem s toho byl trochu zklamaný( čekal jsem krvavou řež ). Podruhé jsem už dostal překrásnou báseň odhalující čínskou duši. Najednou jsem se vžil do těch "žluťákú". Režisér mi přiblížil asijské uvažování které v jiných filmech nechápu a to má promě hodnotu 5*! ()

Phex

Vizuálně nádherné, bojové scény skvělé ale co ten zbytek...hm, hm, hm tváří se jako hluboké poselství, ale ve skutečnosti je to celkem jednoduchá a řekl bych prázdná story. Vadili mi na tom strohé dialogy a přirovnávání všeho co se ve filmu objeví k umění boje...kaligrafie má stejnou podstatu jako umění měče, hudba má stejnou podstatu jako boj, pozoroval jsem ho jak jezdí na koni abych odhadl jak vládne mečem, pozoroval jsem jí jak jezdí na ptáku abych odhadl její umění boje... ()

sunjata

Opravdu úchvatný vizuál, pro který hodnotím takto vysoko. Škoda sestupné kvality dalších snímků pana režiséra. ()

re.New

Pekne spracovany film, ktory obsahuje vyrazne stopy "Zen"u. Obsahuje par nezabudnutelnych epickych scen, ktore si tych 5* zasluzia a to aj vdaka nenahraditelnej hudbe. ()

Gand_alf

Umelecky akčný film, ktorý ma očaril. Krásne natočené akčné scény, jemne filozofické dialógy medzi hlavným hrdinom a cisárom, zaujímavý koniec. Škoda viditeľne digitálnych šípov. ()

FojtikDesign

Excelentní podívaná. I přesto, že nám je tato kultura poměrně vzdálená, musím přiznat, že jsem byl okouzlen. Co záběr, to perla! Pro mě se tento film řadí mezi FILMY, na které se rád podívám znovu! A to je v mém případě co říct... ()

Fugito

Veľmi pekný film po vizuálnej stránke, proste nádhera, bašta pre oči. No to nestačí na dokonalý film, u mňa za tri, rád by som dal viac, ale nemôžem, lebo ostatné veci boli odfláknuté napr. dialógy . ()

Nahmair

Zaujímavý film, dovolil by som si ho prirovnať k básni, či eposu. Pútavé využitie farieb, netradičný štýl rozprávania príbehu, celé je to také pekné, estetické, dokonca, a neveril som, že je to možné, ale bojové scény na mňa pôsobia umelecky. Len občas mi to príde dosť na hrane, pri niektorých scénach sa príliš tlačí na pílu, obzvlášť keď sa behalo po vode, som nemohol skryť úškrn na tvári. A tak sa mi občas striedal umelecký zážitok s nechcenou sebaparódiou, ale nad ňou som ochotný prižmúriť oko a opäť sa ponoriť do podmanivého príbehu. Nad čím sa ale oko prižmúriť naozaj nedá, je škaredá, do očí bijúca, propaganda komunistickej strany. A taký pekný film to bol. Už som chcel dať plný počet. Takto je to medzi 3 a4 hviezdičkami, ale dám slabé 4. ()

chrustie

Tyhle kung-fu hopsačky nejsou šálek mého čaje. Ani přes vytříbené barevné stylizace, mnou nepochopené fylozofické otázky, strnulé a kamenné tváře a procítěné záběry, tomuhle nemůžu vypláznout více. Tady jsem šlápl vedle a posledních 20 minut jsem vysloveně protrpěl. ()

Bumerang

Krásná, až čarokrásná kamera a tím to tak nějak ale, přátelé hasne. Ty masy lidí (včetně hlavních hrdinů) jsem v téhle mega produkci vnímal spíše jako stádo robotů. Záchvěv obyčejné hřejivé lidskosti, jakékoliv napětí, emoce..., to aby tady člověk pohledal. ()

dudo24

Veľmi ma film nenadchol. Príbeh je skôr v pozadí. Dominujú akčné scény. Emócie na mňa žiadne nepôsobili. Štýl meča v čínskom bojovom umení ma moc neoslovuje. Oproti japonskému štýlu sa to vizuálne nedá porovnať. Celkovo taký priemerný film. ()

Josh Brolin od Matky boží

30.11.2008

Jet Li láme rekordy

Jet Li láme rekordy

28.11.2007

Kromě končetin svých protivníků, samozřejmě ;-). Možná vám po jeho průměrných filmech natočených v Americe a několika lehce nadprůměrných v produkci Luca Bessona přijde, že Jet už má dny své největší… (více)