Hrdina

Rozpočet historického válečného velkofilmu HERO několikrát překročil prostředky vložené do oscarového filmu TYGR A DRAK. Režisérem filmu je dvojnásobný laureát Zlatého Medvěda a ceny BAFTA, třikrát nominovaného na Zlatou Palmu Zhang Yimou. Hereckými hvězdami jsou Ziyi Zhang (která zazářila v již zmiňovaném filmu Tygr a drak) a Jet Li (Romeo musí zemřít). Děj se odehrává před 2000 lety za vlády dynastie Qin a vypráví příběh hrdinného válečníka a ochránce krále, před kterým stojí obrovský úkol - sjednotit Čínu a krále tak učinit Imperátorem. Producenti při natáčení spolupracovali s čínskou armádou a tak mohly vzniknout jedny z nejefektnějších scén dějin historického válečného filmu. Tvůrci zvedli laťku pořádně vysoko. (oficiální text distributora)

Bajislaw

Hrdina je možná jedním z filmů, kvůli kterým film jako médium vznikl. Netradičně vyprávěný a vizuálně vskutku omračující příběh o sjednocení staré Číny je zároveň zajímavým exkurzem do čínské mentality, která je na hony vzdálená té naší, evropské. ()

muti

Milý uživateli, tebou zaslaná zajímavost k filmu Hrdina (2002) byla zamítnuta z důvodu: zaslaná zajímavost byla shledána jako nepatřičná Text tebou zaslané zajímavosti: Bezmenný vystupuje aj v čínskom veľkofilme Qin song z roku 1996. Jeho pravé meno je Jing Ke. ()

Kapikova

Tento film je jedno neuvěřitelné umělecké dílo. Jak po stránce vizuální, hudební, příběhové a kdybych rozuměla filmovým studiím trochu lépe, jistě ho mohu vynachválit i po těchto stránkách. Žádnému jinému filmu tak právoplatně nepatří popis "nádherný". Myslela jsem si to v 13ti letech, kdy jsem ho poprvé viděla a myslím si to i teď, o 12 let později. ()

elanista1

Rozhodol som sa, že už mi nevadia bojovníci, ktorí dokážu lietať a behať po vode. Hrdina je veľmi dobrý bojový film so skvelou choreografiou bojov (aj keď, ešte som nevidel ázijský film v ktorom by som nebol spokojný s bojovými scénami), dobrým a jednoduchým príbehom, ktorý naozaj zaujme. Striedajú sa smutné, okulahodiace a vzrušujúce momenty, vzhľadom k ideálnej dĺžke filmu a hlavne uveriteľnému príbehu je pozornosť zaručená. Námietky mám len k tomu meditačno- filozofickému presahu, ktorý som ako vždy nepochopil. Aj keď som mnoho významov nezachytil, ako celok je to stále mimoriadne pôsobivé, či už obrazovo, zvukovo, alebo intelektuálne. ()

ofu

Za co ta vysoká hodnocení? Jediná myšlenka mě provázela celým filmem, a to, že čínské aerolinky přepravují zásadně a jedině cizince, protože každý Číňan si doletí kam potřebuje sám! Jo, a ještě by měli používat sodu, maj moc tvrdou vodu. (a vtipný komentář má kulyk) ()

Wulz

Je možné že časem vytáhnu...musím ještě dokoukat, ale šíleně se tomuhle filmu bráním! PS:No musím přiznat že jsem se neměl čemu bránit.! ()

chucky

Po tygru a drakovi jsem měl skvělý pocit, ovšem po skončení tohoto filmu byl tento pocit ještě mnohem větší. Vynikající bojové scény, skvělá hudba a zajímavý příběh, který nenudí. Fascinující jsou zejména scény Quinské armády, když útočí na město Zhao a "hrdina" společně Fui-Xie jsou na střeše a odrážejí šípy. Také skákací scény jsou vizuálně dokonalé a tradiční čínská kultura mě opět dostala............. ()

nash

Na jedné straně okouzlující a dokonalá vizuální podívaná, jenže když se hodinu a půl díváte jen na krásné obrázky, nic moc z toho nemáte. Scénář je chabý, herecké výkony taky nic moc, ty jejich duchovní kecy nebaštim a ani levitující bojovníci mě moc neberou. Přesto za 3. ()

retrix

Herecké výkony jsou dobré, ale ke špičkovým filmům po stránce režie a dramaturgie se to rozhodně zařadit nedá. Jak tam lítají vzduchem a mečem se odráží od vody, to je spíše záležitost béčkových filmů ala Hongkong, to mi připadá směšné a ani účelovost tohoto počínání jsem nepochopil. Jediné, k čemu film nabádá , je zamyšlení nad spojením ducha s hmotou, že naše počínání je někdy vzdáleno našemu vnímání. Kdyby tam nebyla hloubka poslání a zamyšlení nad sebou samým, řadil bych to ke klasickým filmům ala Bruce Lee. Líbila se mi Ziyi Zhang,ne že by herecky oslnila,ale je moc krásná. ()

TDLmarek

Kam se podívám, všude hrdinu představují jako nečekaný úspěch a nejúspěšnější čínský film vůbec. Já jsem snad viděl něco úplně jiného. Nebo že by ne a jenom jsem to nějak nedokázal pochopit? Pravdou je, že jsem se ty dvě hodiny nebo kolik neuvěřitelně nudil. Dobře, zajímavý nápad vyprávět jeden příběh 3x, pokaždé z trochu jiného pohledu. Ale proč všechno tak strašně dlouho komentují? Neboli "proč odpovědět jednoduše, když to jde i složitě?". Záběry, kdy se na sebe dvě postavy několik minut mlčky dívají, mě také nijak neohromily. A prý dokonalé bojové scény? Bohužel jsem byl natolik rozladěn brutálním porušováním fyzikálních zákonů, že jsem si jaxi nestačil všimnout. Celkově vzato prostě nemohu dát víc než 2 hvězdičky... btw: Jak může hedvábí odrazit letící šíp? ()

romulus

Nádherná podívaná!!! I když jsem se v příběhu ztrácel (zřejmě asi tím že všichni čínani vypadají stejně a ty jména si nejde zapamatovat), tak po vizuální stránce jsem byl spokojený dvojnásobně. Je vidět, že režisér a kameraman si hráli s každým detaileml!!! Pro mě 3krát lepší než Tygr a drak, ten mě nenadch, ale tohle mě odrovnalo. Doufám že až se podívám podruhé tak se mi to bude líbit ještě víc!!!!! ()

spqr

vizualne velmi posobive, ale dej uplne o nicom sama vata, bezucelne masove sceny, strasna nuda okorenena dalsou este upgradnutou nudou, ()

Belerofon

Ten film má spoustu záporů, scénář je naprosto prázdný, Jet-li pořád předvádí že je dobrý ve všem jen ne v hraní (nikdy jsem ho neměl rád a mít nebudu). Jenže když ono je to tak úchvatně natočené a choreograficky tak nádherné, že na nějaký "nepodstatný" prvek jako je scénář úplně zapomenete. Všude se tu lítá a konají se obrazové orgie...díky bohu to neomrzí po celou stopáž, kdyby ano, byla by to asi největší ptákovina za hodně velké peníze (na Asijské poměry). ()

Josh Brolin od Matky boží

30.11.2008

Jet Li láme rekordy

Jet Li láme rekordy

28.11.2007

Kromě končetin svých protivníků, samozřejmě ;-). Možná vám po jeho průměrných filmech natočených v Americe a několika lehce nadprůměrných v produkci Luca Bessona přijde, že Jet už má dny své největší… (více)