V tomto silném příběhu o lásce a vykoupení hraje Matthew McConaughey amerického profesora Arthura Brennana, který prochází osobní krizí a v zoufalství odjíždí do Japonska. Při putování tajemným lesem s temnou minulostí si vybavuje okamžiky ze svého problematického, ale láskyplného vztahu s manželkou Joan (Naomi Watts) a potkává záhadného cizince Takumiho (Ken Watanabe), který se v lese ztratil a je zcela vyčerpaný. Arthur se rozhodne Takumiho zachránit a dostat jej do bezpečí. Oba se vydají na duchovní cestu sebepoznání a uzdravení, která v Arthurovi znovu probudí chuť žít a milovat... (Cinemax)

M.i.k.e

zhruba hodinu je Moře stromů děsná nuda. Ztrápený McConaughey přijíždí do Japonska, vleze do lesa a potká ztraceného a hladového Kena Watanabeho.kterému se rozhodne pomoci a během toho začne rozjímat a vzpomínat. Teprve ve chvíli kdy se začne rozkrývat proč je McConaughey tam kde je a ve stavu v jakém je začne být tahle Van Santovka zajímavá a i když nejde o žádné extra překvapivé odhalení, v rámci tohoto snímku to padne na úrodnou půdu. Kdyby se nějak umně prostříhal a zkrátil úmorně roztahaný začátek, mohlo jít o slušně silný film o lásce, smrti a vyrovnávání se se ztrátou, takhle je to bohužel jen lehčí nadprůměr na který si nejspíš za pár dní nevzpomenu...60% ()

Martin741

Ten les samovrahov Aokigahara realne jestvuje, no film ako celok je len dalsie filmove vyrovnavanie sa so stratou blizkej osoby - tentokrat manzelky. ked uz chcete start do zivota, odporucam rezisera Rob Spera a jeho film Most do zivota 2016  : 40 % ()

Johnny.ARN odpad!

More nudy, kriku, hádok a drístania o živote a smrti. Po dopozeraní sa chcete zabiť a nemusíte ísť ani do lesa. Super ODPAD! ()

blackJag

"PROČ CHCETE ZEMŘÍT?" Takový skromný, filozofický survival. Srozumitelný, bez momentu překvapení nebo výrazné invence, zato ve velmi fotogenickém prostředí a za přispění bezchybné herecké práce. 60% ()

P1tr

V Cannes neprávem hejtovaný snímek, který mohl být vzhledem k vybranému tématu jistě lepší a propracovanější, ovšem v žádném případě se nejedná o velikou tragédii, ba naopak. Děj se odehrává ve dvou rovinách, kdy překvapivě flashbacky do života McConaugheyho postavy jsou zajímavější a vtáhnou více, nežli část v lese sebevrahů, ve kterém bohužel občas dojde na nepochopitelné výjevy a některé momenty dokonce vzbuzují nechtěný smích. Pak ale přijde jeden srdcervoucí monolog, který vše obrátí a a čím blíže ke konci snímek spěje, tím více chytne za srdce a na konci dojme takovým způsobem, jak se mi u filmu již dlouho nestalo. Pokud by excelenci poslední třetiny dokázal snímek aplikovat po celou stopáž, jednalo by se o mistrovské dílo, nicméně i v současné podobě se jedná o povedený film, který překvapivě nehraje na city až tak lacině, jak jsem očekával. ()

zsn

Milé rozloučení s manželkou jako výsledek pohnutky k sebevraždě. Neurazí, spíš utěší duši. Naomi Watts si teda umí vybrat filmy, kterým se propůjčí - opravdová dramata. 21 gramů ale nic nepřekoná. ()

sedm.1

Moře stromů je zvláštní, podmanivý a silný film, který ovšem není ani zdaleka pro každého. Každopádně možná trochu nadneseně by bylo tuto podívanou možné charakterizovat i jako téměř až hororové drama z Lesa sebevrahů, trefnější je nicméně určitě označení osudové vztahové drama, odehrávající se sice z valné části ve zmiňovaném japonském lese na úpatí hory Fudži, ale díky mnoha flashbackům se přesune divák i častokrát do Států, kde sleduje co vlastně předcházelo rozhodnutí ústřední postavy vydat se do těchto nejvýchodnějších končin. Otázkou pak zůstává, zdali si tam šel jen vyvětrat hlavu, či to se sebou skutečně ukončit, a i když je tedy nejspíš správně varianta B, tak tvůrci se do toho podle mě sami krapet zašmodrchali, což pak jen potvrdil úplný závěr, respektive pointa, která mi přišla sice překvapivá, zároveň ale i dost zbytečně teatrální a nevěrohodná. Důležité nicméně určitě je, že to má celé docela spád, pravidelné střídání epizod z Japonska a z Ameriky je funkční, oboje, i když každé jinak, působí emočně poměrně přesvědčivě a oboje má i své silné dramatické okamžiky, no a navrch tu pak film nabízí velice výraznou hereckou sestavu, samozřejmě na čele s Matthew McConaugheyem, který opět nezklamal a opět hraje jako ďas. Závěrem tak musím zopakovat, že se jedná o opravdu zvláštní filmový zážitek, zajímavě zpracovaný, disponující silným tématem, velice působivou atmosférou a parádním castingem, tudíž já jsem byl při závěrečných titulcích spokojen a upřímně mi ten film dokonce i uvízl v hlavě, na druhou stranu nicméně pochopím i mnoho diváků s názorem, že se u toho nudili a že je to nejednou přivedlo do rozpaků, jelikož i s těmito pocity jsem chvílemi bojoval. Slabé 3*. ()

Corpsegrinder

První hodinu je to solidní film kterej funguje, nejdřív jsem měl problém vůbec někomu fandit neboť o hlavní postavě se dozvídáme víc pomocí několika flashbacků který zde nejsou otravný jak by člověk čekal a Ken Watanabe spíš než slovama přitáhne pozornost tim že je dost na sračky, ale pak když je člověk dál ve filmu a zpětně se ohlídne tak to všechno do sebe zapadá. Scéna s ohništěm je dle mě herecky nejkvalitnější z celýho filmu. Pak se ale někomu převrátil kýbl s klišé a film to stáhlo dolů, najednou tam bylo moc náhod, z lesa se šlo vymotat moc snadno atd, korunu tomu nasadilo vybalení knížky a překlad dvou "jmen" kdy jsem už opravdu kroutil hlavou, neboť to celý nemá nádech záhady, ale blbosti. Konec tak ztrácí na upřímnosti stejně jako film na hvězdách v hodnocení. ()

yuppie

Další rozvláčná, ale nenudící narace od Santa. "I didn't come here because of loss, didn't come here because of grief... I came here because of the guilt." ()

Alien220

Mnohokrát zfilmovaný příběh s velmi kvalitním střihem a kamerou, navíc se dvěma skvělými herci. I když po první čtvrtině filmu prakticky víte, co přijde, stejně si to užijete. ()

adriane9

Osobně mě popularita tohoto lesa nijak neuchvátila, jak pro film tak hlavně ve skutečnosti. Ale tento snímek byl skvělý, Naomi suprová a miluju Matthewa, mám ráda jak hraje a nepřehrává, celý ten příběh byl pro mě dojemný. Lehké tajemno mi nevadilo a dokazuje to to, co si odjakživa myslím, že mezi nebem a zemí něco je. ()

tomo41

"God is more our creation than we are his." Veľmi pomalý rozjazd a veľmi patetický záver. To čo však bolo uprostred určite stálo za pozretie. Vykreslenie vzťahu medzi Arthurom a jeho manželkou pomocou flashbackov funguje výborne. Vynikajúca je tiež komorná amotsféra celého snímku, ktorá mu pridáva na intimite a upriamujúci pozornosť na všetky detaily vzťahu hlavných postáv, na ktorých film stojí. Celé to je navyše podporené vynikajúmi hereckými výkonmi. ()

BOURQUE

Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, ale jedná sa o nenápadný film s kvalitnými hereckými výkonmi. Duo M. McConaughey a N. Watts je veľmi dobrá (a dúfam, že sa v budúcnosti ešte dočkám ich ďalšej spolupráci). „Prepínanie“ medzi minulosťou a súčasnosťou je dobre zvládnuté. Neľahký film (ale v tom dobrom zmyslu slova). Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Cinematrix

Námět není nikterak originální, je však opředen legendou Lesa sebevrahů pod horou Fuji, který navštěvují tři druhy lidí: Ti, kteří chtějí spáchat sebevraždu, ti, kteří zde jen zabloudí a ti, kteří... sakra, ten třetí druh jsem zapomněl. Nicméně forma zpracování jakoby vykrádala laciné survival horory a režisér mnohdy neví, jaký film chce ve výsledku natočit. Povedlo se mu od každého trochu a od ničeho nic. Nakonec je však vše poskládáno do naprosto dokonalé mozaiky, kdy citlivý divák zamáčkne slzu a zymyslí se sám nad sebou nebo naopak film odsoudí jako naprostou kravinu a dá filmu odpad, aby bylo vidět, že je to drsňák. Osobně film doporučuji, líbil se i mé přítelkyni, a přítelkyně není žádné měké prso. ()

RustinCohle

A tak som sa tešil na to, čo predvedie Matthew McConaughey v jeho súčasnej pekelne kvalitnej hereckej forme. Dúfal som, že tá kritika z Cannes bola neoprávnená a film prekvapí. Bohužiaľ nestalo sa. Režisér Gus Vant Sant potvrdil, že je režisérom len "jedného" filmu, ani asistujúca Watts či Watanabe nemajú čo hrať, nemajú dostatok priestoru na to, aby z tohto lacného scenáru vznikol kvalitný príbeh, kvalitné filmové dielo so všetkým čo k tom patrí. Moje pocity pri sledovaní boli rozporuplné, miestami to nebolo až také zlé, dokonca tam boli veľmi svetlé momenty v podobe flashbackov medzi Matthewom a Naomi, ale celý ten kontinuálny priebeh deja pôsobil veľmi nudne a ťažkopádne, ako jednu nútená prechádzka v lese, z ktorej sa vyvinula jedna psuedofilozofická existenciálna úvaha, na ktorú si nespomeniete na druhý deň. Psychologicky veľmi ploché, emocionálne chladné bez výrazných signifikantných momentov, ktoré by v človeku zanechali trvalý ráz. Sklamanie. ()

joker30

Konecne dostal k tomuto filmu a po info ktore sa ku mne dostali o vypiskani na festivale o tej dlhej dobe kym sa to dostalo k vzhliadnutiu som cakal ze to bude tazky pruser. Naozaj som necakal take prekvapenie. Pozitivne! Film je naozaj dobry. Strasne sa mi pacilo pozor SPOILER vykreslenie vztahu s manzelkou a je az neuveritelne ako som sa v postave Mathewa v mnohych pripadoch sam nasiel. JE to umna na hranici 4 a 5 ale vzhaldom k tomu ze si to podla mna zasluzi ist do cervenych cisiel trosku pridam: 90% ()

dakarin

Pomalá hloubavá kamera, do příběhu také pozvolné vplouvání. V počáteční lesní části, když se ti dva nešťastníci poznávali, jsem si to okomentoval: "... jo, za blbost se platí", ovšem později převládla spíše taková obyčejná lidská rovina a začal jsem jim fandit. Mysteriózní pozitivně laděný konec mi sice nedělal žádné problémy, ale sedělo by mi více nějaké realističtější zakončení - to by ovšem ponížilo tu záměrně udržovanou poetickou vlnu tajemného kouzelného lesa... ;-) ()

Matthew McConaughey si zaběhá

Matthew McConaughey si zaběhá

29.01.2015

Oscar za Klub poslední naděje, spousta chvály za seriálový Temný případ a hitová sci-fi Interstellar. Matthew McConaughey si své herecké vzkříšení užívá plnými doušky a každý jeho krok budí velkou… (více)