Reklama

Reklama

Poté, co je Kyle Wincott ve válce zabit, trpí jeho armádní pes Max velkým stresem. Nedokáže si k nikomu najít cestu - dokud ovšem nepotká Kyleova dospívajícího bratra Justina. Ten se Maxe ujme a jejich životy už nikdy nebudou jako dřív. Max je dokonale vycvičený armádní pes nasazovaný v Afghánistánu do předních linií po boku svého pána, příslušníka amerického námořnictva Kylea Wincotta. Jednoho dne se ale věci tragicky zvrtnou a Kyle je při akci smrtelně zraněn. Max je traumatizovaný ztrátou svého nejlepšího přítele a není schopný pokračovat ve službě. A tak je poslán zpět do Spojených států. Jediný člověk, ke kterému si tam dokáže najít cestu, je Kyleův dospívající bratr Justin... Kyleova rodina se Maxe ujme a tím mu v podstatě zachrání život. Justin má ale plnou hlavu vlastních problémů - musí například plnit očekávání, která na něj klade jeho otec - a tak nejdřív nemá zájem starat se ještě o bratrova utrápeného psa. Jenže pro Justina, který je odhodlaný zjistit, co se onoho osudného dne s Kylem na frontě doopravdy stalo, je Max možná jedinou šancí na úspěch. Díky upovídané dívce Carmen, která to se psy umí, si postupně začne svého chlupatého společníka vážit. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (69)

Hitman_47 

všechny recenze uživatele

Je to strašná škoda, že film, který je natočený jako pocta všem armádním psům dostal scénář plný těch největších klišé, které by člověk vzhledem k námětu milerád přehlédl, ale bohužel co scénář naprosto brutálně sráží dolů je naprostá hloupost a neuvěřitelnost. Nakonec člověka více dostane závěrečná montáž fotek skutečných armádních psů v akci. ()

Wacoslav1 odpad!

všechny recenze uživatele

Upozorňuji předem, že pokud jste pejskaři, tak následující komentář raději nečtěte. Já proti psům nic nemám a nechci vás ranit (i když sám mám doma kocoura) ale tenhle neskutečnej uslzenej rodinnej škvár mě tak vytočil, že si nemůžu pomoct. Takže je to fuckt neuvěřitelně strhující dílo. Dozvíme se v něm, že USA mají kromě hrdinných můžu a žen ve zbroji i Big fucking hero marine Doga, který se svým páníčkem určitě hrdým émerickým vlastencem šíří mezi Arabáči principy demokracie a svobody a občas může i hryznout nějakýho toho Talibance do řiti. Bohužel páníček dostane co mu patří za to, že se sere kam nemá a chcípne. Pejsek je z toho v píči, ale ujme se ho správná uvědomělá rodina a to je začátkem nádherného vztahu... Pozorujete jak mi po tváři teče slza? No dobrý radši už nic. Budu si radši od rána do večera pouštět dokola Komisaře Rexe, který je aspoň odlehčený a i když v něm dojde na vážné téma jako úmrtí pána, tak je to podáno nenásilně a nepateticky. Tohle je jenom spotřební a za každou cenu dojemná hovadina pro celou rodinu. Ruce pryč.5% ()

Reklama

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Zpočátku mi to hodně připomínalo Megan Leavey, ale s postupem času jsem byl docela překvapený, kam se ten příběh posunul a jak mě vlastně dost bavil. Jo, je to vyloženě film pro pejskaře, kdo nemá psy rád, tak si tu nic jiného nenajde, jelikož hlavní hrdina je od počátku velmi nesympatický, což se zlomí pomalu až v úplném závěru. A když dojde na triky, a že jich je tu celkem dost, je to dost bolestivé. ()

mi-ib 

všechny recenze uživatele

Jasně jde o příběh udělaný tak, aby byl stravitelný pro středoproudého diváka jakým jsem třeba i já. Avšak nemůžu říct, že je špatný. Navíc se mi líbilo, jak trefně střílí (ať už vědomě, nebo nevědomě) do stupidní americké hrdosti. To nejsilnější na tomto filmu je však jeho myšlenka. Každému divákovi v různých modifikacích musí po zhlédnutí tohoto snímku vyvstanout na mysli, jak je pes senzační zvíře a to neuzná jen úplný hovado. ()

jenik71 

všechny recenze uživatele

Pokud to filmaři se zvířaty při natáčení skutečně umějí, většinou je výsledkem film, který většinu diváků dojme. A to je i tento případ. Příběh není nijak složitý, tudíž je to určeno pro celou rodinu. Nenáročný děj mohl být ještě lepší a dětské role bohužel nejsou moc přesvědčivé. Protože sám pravidelně venčím a pohled do psích očí mě vždycky dostane, dal bych hodnocení okolo 60%. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (2)

  • Postavu afghánského povstalce ztvárnil Walid Hakim, paradoxně bývalý americký mariňák. (oje)
  • Hlavného psieho hrdinu nehrá belgický ovčiak malinois, ako udávajú niektoré zdroje. Ide o kríženca plemien malinois a nemecký ovčiak. Tieto krížence sú často označované iba pojmom "cross" a sú často používané ozbrojenými zložkami v rôznych kútoch sveta, pretože vybrané jedince spájajú tie najlepšie vlastnosti oboch plemien. Hoci ide o krížencov, ich chov je riadne evidovaný. (Scar)

Reklama

Reklama