Reklama

Reklama

Poté, co je Kyle Wincott ve válce zabit, trpí jeho armádní pes Max velkým stresem. Nedokáže si k nikomu najít cestu - dokud ovšem nepotká Kyleova dospívajícího bratra Justina. Ten se Maxe ujme a jejich životy už nikdy nebudou jako dřív. Max je dokonale vycvičený armádní pes nasazovaný v Afghánistánu do předních linií po boku svého pána, příslušníka amerického námořnictva Kylea Wincotta. Jednoho dne se ale věci tragicky zvrtnou a Kyle je při akci smrtelně zraněn. Max je traumatizovaný ztrátou svého nejlepšího přítele a není schopný pokračovat ve službě. A tak je poslán zpět do Spojených států. Jediný člověk, ke kterému si tam dokáže najít cestu, je Kyleův dospívající bratr Justin... Kyleova rodina se Maxe ujme a tím mu v podstatě zachrání život. Justin má ale plnou hlavu vlastních problémů - musí například plnit očekávání, která na něj klade jeho otec - a tak nejdřív nemá zájem starat se ještě o bratrova utrápeného psa. Jenže pro Justina, který je odhodlaný zjistit, co se onoho osudného dne s Kylem na frontě doopravdy stalo, je Max možná jedinou šancí na úspěch. Díky upovídané dívce Carmen, která to se psy umí, si postupně začne svého chlupatého společníka vážit. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (69)

FFilipCZ 

všechny recenze uživatele

Ztotožňuji se s tamní většinou komentujících, kteří mají stejný problém se zavádějícím trailerem a obsahem filmu. Očekával jsem o něco serióznější snímek, který se bude více věnovat tématice služby psů v armádě. Bohužel ale (jak mě mohlo napadnout už z popisku dobrodružný/rodinný) se jedná spíše o tuctovou rodinnou podívanou, nepřináší vůbec nic nového, děj je ohraný místy až otravný a přibližně po 1/4 filmu už všichni moc dobře víme, jak to dopadne. Je to škoda, každopádně jsem pejskař, takže pod tři nejdu. ()

Seti 

všechny recenze uživatele

Kdyby se Max nepojímal jako rodinný film, tak by asi fungoval lépe. On koukatelný je i v této podobě, ale přeci jen skutečnost, že děti na kolech a pes prohánějí po lesích ozbrojené překupníky zbraní, se přijímá dost těžko. V závěru tudíž film připomíná komisaře Rexe na steroidech bez komisaře a jak děj graduje, tak se čím dál častěji neubráníte opovrhujícímu úsměvu. Největší devizou je pak bezpochyby samotný chlupáč, kterého jsem si oblíbil i já, a to mě domácí mazlíčci příliš nerajcujou. Pro příznivce psů a psovodůsamozřejmě povinnost. ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Souhlas s názorem, že tohle je film, kterému strašně moc škodí, že je natočený jako rodinný film a ne jako drsné drama, což by si zasloužil mnohem víc. Na ten průměr si to ale celkem obstojně díky příjemným postavám sáhne, a když film dokoukáte, nebudete mít pocit, že jste sledovali něco až tak špatného. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Keby bol celý príbeh o šikovnom psovi Maxovi myslený ako regulérna, solídna dráma tak by som určite s hodnotením išiel ešte nižšie. Ale takto, v rámci domácej pohody a spoločnej rodinnej zábavy sa nad niektorými klišé a patetizmom, ktorý vyteká aj z uší, dá jedno očko prižmúriť. Veľmi slabý priemer. 50/100 ()

SimpanzJi 

všechny recenze uživatele

Nějak jsem vůbec nepochopil smysl tohohle teen "dobrodružného" filmu. Herecký výkony mladých herců byly vcelku nuzné. Stejně tak jako ohrabaný scénář a nesmyslný příběh. Jde tam prostě o to, že 15 letej kluk dostane psa, a neví jak na něho. Postupně na to přichází atd. Ti, kteří dokoukali film do konce, mají asi velkou trpělivost. Jediným plusem za půl hodiny, co jsem vydržel, je hudba, doprovázející scény v lesním skateparku. Od Maxe jsem toho čekal víc, než teen film. Potenciál ten film měl, kdyby si na něm tvůrci dali trošku víc záleže. Těžká slabota. 25. 10. 2015 ()

Galerie (35)

Zajímavosti (2)

  • Postavu afghánského povstalce ztvárnil Walid Hakim, paradoxně bývalý americký mariňák. (oje)
  • Hlavného psieho hrdinu nehrá belgický ovčiak malinois, ako udávajú niektoré zdroje. Ide o kríženca plemien malinois a nemecký ovčiak. Tieto krížence sú často označované iba pojmom "cross" a sú často používané ozbrojenými zložkami v rôznych kútoch sveta, pretože vybrané jedince spájajú tie najlepšie vlastnosti oboch plemien. Hoci ide o krížencov, ich chov je riadne evidovaný. (Scar)

Reklama

Reklama