Epizody(74)

Aréna mozků, svalů a dovedností. Fyzikální zákony na vlastním těle v nové akční soutěži. Edukativní soutěž plná pokusů a zážitků, ve které si soutěžící vyzkouší fyzikální zákony na vlastní tělo. Odehrává se v atraktivním prostředí industriální kulturní památky Dolní oblast Vítkovice. V každém díle soutěže se dvě družstva utkají o vstup do „Ligy výjimečných mozků", kterou založil a buduje geniální pan Továrník (Petr Vaněk) za asistence svého pomocníka Ducháčka (Karel Zima) a robota Adveeho. Tato netypická trojice je i průvodcem pořadu. (Česká televize)

Recenze uživatele dogrose k tomuto seriálu (1)

U6 - Úžasný svět vědy (2014)

Vnímám to jako skvělý počinek pro děti u televizních obrazovek, jak poznat svět techniky, přestat se bát fyziky a nechat se unášet světem technických vynálezů. Je to dynamické, pestré, stále je nač se koukat. Teoretické znalosti jsou vyváženě střídány s praktickými pokusy. Dvojice Vaněk - Zima funguje, byť občas někdo z nich trochu přehrává, ale scénáristicky je to spíše japné. Využít prostředí Vítkovic je fantastický nápad, dobrodružství na nás přece nečeká jen na starých hradech, ale i v industriálních stavbách. Rozpaky vyjadřuju jen nad soutěžícími, připadají mi tam jaksi navíc, pouze jako prostředek divácké šou. Na rozdíl od Pevnosti Boyard o nich téměř nic nevíme, ani o jejich emocích, které během klání prožívají. Občas to na mne dělá dojem, že odpovědi na otázky jsou narežírované a děti jedou podle scénáře. ()