poster

U6 - Úžasný svět vědy (TV pořad)

 • Česko

  U6 - Úžasný svět techniky

 • USA

  The Amazing World of Technology

  (festivalový název)

Soutěžní / Rodinný

Česko, 2014–2016, 34 h 32 min (Minutáž: 28 min)

 • dogrose
  ****

  Vnímám to jako skvělý počinek pro děti u televizních obrazovek, jak poznat svět techniky, přestat se bát fyziky a nechat se unášet světem technických vynálezů. Je to dynamické, pestré, stále je nač se koukat. Teoretické znalosti jsou vyváženě střídány s praktickými pokusy. Dvojice Vaněk - Zima funguje, byť občas někdo z nich trochu přehrává, ale scénáristicky je to spíše japné. Využít prostředí Vítkovic je fantastický nápad, dobrodružství na nás přece nečeká jen na starých hradech, ale i v industriálních stavbách. Rozpaky vyjadřuju jen nad soutěžícími, připadají mi tam jaksi navíc, pouze jako prostředek divácké šou. Na rozdíl od Pevnosti Boyard o nich téměř nic nevíme, ani o jejich emocích, které během klání prožívají. Občas to na mne dělá dojem, že odpovědi na otázky jsou narežírované a děti jedou podle scénáře.(15.2.2015)

 • Tommassi3
  ***

  Neskutečně chvályhodnému počinu České televize - Taky už bylo na čase !! - lehce podráží nohy naprostá režijní zoufalost, což naopak jasně svědčí o tom mnou již mnohokrát zmiňovaném krkavčím přístupu veřejnoprávního televizního sráče.. Teda vlastně hráče !! ;) Když už přijde někdo z mladých s nějakým silným nápadem či rovnou projektem, pak je zrealizován buď podobně diletantsky, či pouze v rámci Déčka, které zřejmě podle České televize stejně ta děcka nedokáže ovlivnit ani formovat, nebo rovnou shozen se stolu..(20.9.2015)

 • MikeCool
  **

  TV-pořad. Příjemná soutěžní oddechovka pro děcka na ČT :D. Jen páni moderátoři by se sebe mohli dělat menší šašky. Jejich humor vážně není vtipný, ale díky bohu, za krásně zorganizovanou týmovou soutěž. | Průměr všech zhlédnutých (odvysílaných) epizod: 50% (2*) |(13.7.2015)

 • Gemini
  ****

  Konečně někoho napadlo využít kulisy Vítkovického areálu k něčemu takovému! ČT boduje tímto křížencem Pevnosti Boyard a Bludiště, i když skládat poznávací test pro studenty gymnázií z cívky, šuplery, "pětačtvrtky" diskety a Bunsenova kahanu mi přijde trochu slabé. Průvodci pořadem jsou ale jedním slovem výborní - lehká povýšenost Petra Vaňka a jeho stěry na adresu Karla Zimy mají vysokou voltáž, takže doufám, že se tahle soutěž udrží co možná nejdéle.(12.9.2014)

 • Yarwen
  *****

  Jedna z mála věcí, jež běží v televizi, na kterou si pravidelně udělám čas. Fandím těm začínajícím teenagerům, kteří se nadchnou pro soutěž, jež není lehká, a dotýká se vědy. A smekám před tvůrci pořadu, kteří vymysleli výborný koncept v zajímavých prostředích a zajistili i ceny, které soutěžící přitahují.(16.4.2017)