Papírová města

• USA Paper Towns (více)

Hrdinou příběhu je Quentin Jacobsen (Nat Wolff), normální, trochu bojácný kluk, který má od dětství rád nespoutanou sousedku se jménem dlouhým jako její nohy: Margo Rothovou Spiegelmanovou (Cara Delevingne). Spíše než by byli kamarády, je ale Quentin pravidelným svědkem jejích neuvěřitelných dobrodružství a také jejím tajným ctitelem. A to až do jedné noci, kdy mu Margo nečekaně zaklepe na okno jeho pokoje a vytáhne jej na podivuhodnou trestnou výpravu namířenou proti jejímu bývalému příteli spojenou s vtipnou a několikanásobnou pomstou. Díky této noční výpravě se Quentinovi nejen splní sen o sblížení s tajnou láskou, ale prožije i dobrodružství, kterým se zatím spíše vyhýbal. Jenže druhý den ráno jejich společné dobrodružství skončí a nastane nový den. Margo ve škole chybí. I další dny. Quentin začne pátrat a brzy si uvědomí, že Margo miluje záhady a také, že pro něj zanechala určité stopy a zašifrované vzkazy. Jak moc ji vlastně zná? A co jsou to ta papírová města, o kterých Margo mluvila? A tak jej díky Margo čeká další dobrodružná výprava, na které jej tentokráte doprovází jeho nejlepší kamarádi. Ale už to není výprava za pomstou, ale cesta za záhadou jménem Margo Roth Spiegelmanová a možná také za velkou láskou. (Cinemart)

elanius

(128/2015) / Dobre spracovaný a zrežírovaný dej, ktorý baví, dal po väčšinu filmu zabudnúť na to čím film v skutočnosti je. Puberťácka romantika s troškou mystery. (5/10) ()

venison

Celkem příjemná puberťácká pohodička o chloupek horší než zfilmovaná prvotina „Hvězdy nám nepřály“, která funguje v podstatě jako přehlídka pubertálních limonádových USA žánrů pro teenagery – trochu spy pomstychtivá komedie + klasická komedie ze středoškolských lavic o skupince out-siderů + „road-movie“ + super sweet romantika = divák se nestihne nudit :-) Trochu překvápko je, zajímavá a originální „detektivní“ linie společně s neklišoidním koncem.. Bohužel nejzajímavější postavou je tajemná Margot, kterou ke vší smůle hraje děsně nesympatická Cara Delevingne.. Myslím, že dnešní teen generaci hodně kvalitní kousek, ale na nezapomenutelný film pro dospělé to zdaleka nestačí.. ()

Pavlínka9

Je to celé takové "záhadné", pubertální, zamilované a taková ta tajná touha něco zažít, když je člověk tedy na té střední škole :) :) Cara se mi jako herečka líbí (již po několikáté) a rozhodně budu ráda, když ji uvidím častěji :) Ale celé mi to přišlo takové zvláštně natahované...U druhé dvojice mi připadalo jako bych se dívala na mladou kopii Edwarda Nortona a Hilary Swank :) Jsou jim tak neskutečně podobní :) Film je ohromně "uvolněný" a chtěla bych mít jejich problémy :) :) Nejsem zastáncem přeslazených filmů a happyendů...to není spoiler!! ale ten závěr se mi moc líbil :) :) Myšlenka mladé dívky, která již v té době přemýšlí co a jak dál se životem - jsem za to ráda, jelikož mi to určitým způsobem ukázalo dál moji cestu...Ale není to nějaká bomba...Má to ale jeden bravurní okamžik - Chvíle setkání Quentina a Margo v Papírovém městě, kdy čekal ne její vyjádření k dané situaci - to jsem byla napjatá jako struna a měla jsem husinu, co se bude dít dál....Chtěla bych tam být s nimi na tom rozcestí a mít možnost dalšího, jiného rozhodnutí... ()

uiu

Filmu jsem se hodně bála. Teen romantická komedie není zrovna můj šálek kávy, ale říkala jsem si, že John Green nepíše trapné klišoidní příběhy a The Fault In Our Stars se dalo zkousnout. A ono je to fakt dobrý pokoukání, protože to začíná vtipnou prank/pomstou, následně máme road movie a nakonec zjistíme, že holka, kvůli které vše prožil, s ním nechce být. Film se v podstatě snaží poukázat na to, že dívky nejsou jen pěkné naivky, co se smějí klučičím vtipům a fungují jako doplněk do auta, ale když zde jedna z vedlejších dívek pronese, že není jen krásná, ale i chytrá a přitom má na obličeji kilo make-upu, natočené vlasy a sexy minišortky, tak to tvůrci trochu dost přestřelili. ()

hroubek

Další povedený feel-good film. Papírová města napsal autor dojáku Hvězdy nám nepřály, který poctivě útočil na naše slzné kanálky. Papírová města jsou svým způsobem příjemnou road movie o hledání jedné zajímavé dívky. Režisér Jake Schreier natočil celý film moc dobře a všechno v něm je na správné místě. Když, je potřeba nás rozesmát příjde správně trefná hláška, když je potřeba nás dojmout příjde dojemná scéna. Jen jednu věc nedokázal, abychom se zamilovali nebo alespoň pochopili co všichni na té Margo vidí. Tohle je největší kámen úrazu celého filmu a nemůže za něj Cara Delevingne. Film prostě nedokáže prodat postavu Margo, normálně uvažujícímu divákovi. Teď je otázka jak je to v knize(nečetl jsem ji), jak to bylo napsané ve scénáři a jak je to podané ve filmu. Delevingne není zrovna nejsympatičtější a tak nějak jsem měl problém uvěřit co na ní všichni vidí. Díky tomu mě místy štval sympatický Nat Wolf, který se fakt snaží, ale většina jeho scén a dialogů se týká Margo. Zbytek herců má malinko vděčnější role a v druhé půli nám ukážou proč, ke všemu je tam jedno male cameo, které potěší všechny fanynky Hvězd. Celkově, když se hrdinové vydají na cestu, tak je film mnohem uvolněnější a zábavnější a mnohem lépe se pak prodává, že to celé nebylo o jedné zajímavé holce, ale o přátelství, strachu z vysoké, z dospívání a první velkých kroků a rozhodnutí. Má to fajn tempo, několik zábavných scén a pohodovou atmosféru. Papírová města jsou pohodovým filmem, kterým se nic nezkazí. ()

VasaX

Já nevím, nemůžu říct, že se mi to vyloženě nelíbilo, ale děj/zápletka i pointa mě tak nějak iritovaly, podobným způsobem jako v Fault in our stars. Možná to pramení už v Johnovi Greenovi. Nevím proč, mám ho tak nějak rád, ale když koukám na YouTube videa s ním tak mě tak nějak štve. Na druhou stranu jsem čekal ubulenou limonádu jako byly zmíněné Fault, což Paper Towns naštěstí nedávají ani z desetiny. O Caře jsme měl mínění, že ji mám rád, ale tahle manipulativní drama queen/attention whore, co neví, co vlastně chce, mě v podstatě celý film štvala. A to že se nedají dohromady s hlavním "hrdinou", bylo jasné, protože se k sobě vůbec nehodí a mezi postavami nebyla taková ta chemie, která mě nutí, abych tomu celou dobu fandil. Jediný, co mě potěšilo byla Anselova (ten hlavní hrdina z Fault...) minirole na benzínce. Paper towns mě při sledování docela bavily, ale nemyslím si, že by to byl dvakrát dobrý film s nějakou větší hodnotou. Fault... (omlouvám se že to srovnávám ale kromě předlohy jsou si ty snímky principem tak nějak blízké) měly alespoň pořádnou baráž citového vydírání, které by rozplakalo i pískovcovou sochu v poušti. Paper towns mají jen Caru, ale ani u té vlastně není o co stát. ()

blackJag

Ve svých názorech dospělý film pro puboše. Nečekal jsem to, chtěl jsem jen chvilku koukat na jednu modelku a ono to nebylo špatné. Cara nakonec hraje pěknou sebestřednou krávu a moc ve filmu ani není, počin přesto žije a boří pubošské modly. Že bych se nakonec mrkl i na tu předchozí greenovku? Uvidíme :-) 70% ()

kklepkaa

Jsem opravdu nadšená a ještě týden po shlédnutí musím na tenhle film myslet. Předlohu jsem četla, takže jsem věděla co mám čekat. Nicméně film mé očekávání předčil. Skvělá oddechová jízda se skvělým obsazením. Opět nejde nezmínit scény s písní pokemon a čůrání v autě, kdy jsem brečela smíchy a rozhodně jsem v sále nebyla jediná. Scéna s Anselem byla taková třešnička na dortu :) Už se těším na další "Greenovku" ()

Gallagher

Nevýrazné, nezajímavé a mimořádně předvídatelné. Mimochodem označení typu "Fight Club pro teenagery" jsou opravdu k pláči. ()

cross

***1/2 i když námět, celkové vyznění filmu a naprosto fantastický soundtrack mě nutí uvažovat i o vyšším hodnocení....no, z druhé strany břehu se dá mluvit také o promarněné šanci na legendární film... Občas jsem se koukal na hodinky, občas jsem nechtěl aby to skončilo - rvalo se to ve mě jako v hlavě Margo a cítil jsem se chvíli býti Quem - zmateným ve svých citech, představující si romanci kterou jsem v jeho věku chtěl zažít a ona proplouvala někde kolem. Když pominu vše pozitivní i negativní, jediné s čím jsem měl skutečně problém bylo neskutečně adolescentní vzezření prakticky všech chlapeckých filmových hrdinů - ok, možná jsme v 18ti letech takhle taky vypadali, ale já bych je všechny tipoval spíš na 14 - a to mi celkový dojem "trošičku" kazí.... ()

vyfuk

John Green na filmovém plátně opět útočí na naše srdce. Je jasné, že tento film není nic pro každého. Je mi jasné, že se to mnoha lidem nelíbí a také chápu ono hodnocení. Pro mě šlo o klasický kousek na letní pokoukání, oddechovku, ale hlavně spíše menší doják. Tak či onak, je jasné, že příběh nedopadne tak šťastně jak bychom si barvili. Cením originalitu. Cením herecké výkony. Cením hezky natočený film. ()

jefff

Pěkné, milé, ale nějakou vyšší hodnotu to moc nemá. Papírová města nemají nijak zvláštní atmosféru, sázejí spíš na vcelku originální příběh, který napsal John Green. Herci jsou spíš průměrní a nevtáhnou tolik diváka do děje. Konec je takový režijně nezvládnutý, jakoby tvůrci nevěděli, jak přesně film ukončit. Věřím, že v knize se to povedlo víc. ()

andalin

Tohle je snad první film, který se mi líbí víc, než jeho předloha. Většina roztahaných nudných částí z knihy tu buď vůbec není nebo jsou zkráceny natolik, že se to dá snášet a člověk se i celkem baví. Oba hlavní protagonisti mi ale v obou adaptacích připadali mdlí a navzdory úmyslu nezajímaví. ()

Babous

Povedená adaptace skvělé knihy. Parádně vykreslené postavy, humor a přitom to není jenom prvoplánový film pro náctileté. Sáhne to člověku přímo na srdce. To, že všechno je jednou poprvé, ale taky naposledy a o tom, že střední škola je peklo, ale v podstatě je to pohodička proti zbytku života. ()

pavcas

Mohl to být docela zajímavej film, kdyby dotáhl do konce myšlenku, měl charismatickýho hlavního hrdinu, uvěřitelný prvky dramatu, scifi nebo komedie, k čemuž se hlásí. Bohužel to vše postrádal a celej film čekáte na to, co tím chtěl vlastně básník říct. Takže jediný, proč stojí za to vidět tuhle blbinu je to, že chcete vidět jak umí hrát aktuálně nejznámější světová modelka s obočím jak Brežněv. Celkem obstojně. Ale nestojí to za 109 minut vašeho života. ()

Jungolink

Ohledně hodnocení jsem byl nerozhodný asi jako neambiciózní středoškolák ohledně výběru budoucího vysokoškolského studia. Nakonec budu milosrdný a „Fight Club for teenagers about relationships“ ohodnotím (s oběma očima téměř zavřenýma) za 4 *. Pro lidi mezi 15. a 20. rokem života je zřejmá povinnost film zhlédnout, pro mladší osoby bohužel v mnoha momentech neuchopitelný snímek, starším osobám naopak hrozí buďto nostalgické vzpomínání, anebo nostalgické užírání se ve stylu „WHAT IF“. ()

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra