William, který ještě pořád nestačil dospět, po pár týdnech cestování po Evropě dorazí do Kodaně. Kromě toho, že je tam krásně, je Kodaň zároveň i rodištěm jeho otce. William tady potká svéráznou mladičkou Dánku Effy a společně se vydají na dobrodružnou cestu za Williamovým dědou. Effy je krásná a plná energie. I když je William dvakrát starší než ona, cítí, že kvůli Effy je konečně načase dospět. (Cinemax)

Johnny.ARN

Pri takýchto filmoch sa vždy zamýšľam, čo to robím so svojím životom. Exurzia po Kodani, nič viac ten film neponúkne. Ale tak čo iné sme čakali od kanadského režiséra, povedzme si na rovinu. 1 z 5 ()

Mishqo

Krásne mesto, otrasný scenár, strašne amatérski herci, ktorým som veril len málo...Do konca som vydržal asi len kvôli samotnej Kodani. ()

haj

3,5* Konverzační a vzhledem k věkové barikádě mezi hlavními hrdiny mírně neobvyklá romance, se slušným příběhem a podmanivým atmosférickým soudtrackem. ()

preclajsz

Možná je to průměrný film a zaslouží si 3*. Herecké výkony? Průměrné, ale po čase si k Effy nejdete cestu a k Williamovi taky. Příběh? Průměrný. Vtipnost? Místy. Soundtracky? Výborný! Prostředí? Výborný. Celkový dojem? Nemůžu si pomoci. Nějak mě to chytlo, bavilo a nenudilo. Za mě 4*. ()

janeke

Pre toho, kto zbožňuje uličky, chodníky, múry a kaviarne európskych miest, je toto veľká dobrota. V pozadí prebieha trošičku natvrdlý príbeh, ale zdá sa, že to mesto mestové je v hlavnej úlohe. Pochopila som to ako nejakú žánrovú fúziu, resp. nový typ cestopisu prostredníctvom modernej romance... ()

BOURQUE

Film, ktorý príbehom síce na prvý pohľad prekvapí, ale po sebe nezanechá taký efekt, aký by mal. Prechádzka Kodaňom s krásnou F. D. Hansen (alias Effy) však stojí za to. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

markotter

Kodaň je hezká a příjemná, docela bych se tam podíval. I ten film je takový klidný a příjemný jako ta Kodaň. A i když se to nemá, tak bych přál, aby si William a Effy spolu něco užili, protože mi k sobě dost šli. ()

Veronica27

Tenhle příběh byl docela fajn, William, který přijíždí do krásné Kodaně, kde potká mladou a energickou Effy.Pak začíná vcelku dobrodružná cesta po stopách jeho dědečka.Nicméně, samotná navštívená místa jako je park Tivoli,socha malé mořské víly, nebo jen flákání se na kolech po městě.Působilo to na mě hodně pozitivně a fajn, Dánsko je nádherná země a tenhle film měl skvělou atmosféru.Po tomhle filmu mám chuť se sbalit a vyrazit na tohle kouzelné místo. ()

boni

Kodaň je nádherné město a Kodaň je také velmi milý film. Pokud se vydáváte na výlet do země větru zaslíbené, konkrétněji do jejího hlavního města, tak mohu před cestou tento film jen doporučit, neb je příběh prokládán cestopisnými prvky, což je v tomto případě jen a jen dobře. Nechci se opakovat, ale celý film je opravdu strašně mile natočený, příjemně se na něj kouká a uteče rychle jako voda v Öresundském průlivu. V lepším hodnocení mi bohužel brání nepříliš sympatická ústřední dvojice, mezi kterou nefunguje vůbec žádná chemie, a která vám rozhodně nikterak nepřiroste k srdci. Ale jinak to je super, fakt. ()

Gertruda.W

Nedaří se mi vžít do role Američana pátrajícího po svém dědečkovi v krásné a pohostinné Kodani. Dokážu se vžít do jeho traumat z dětství. Ale tenhle kluk, co některé věci prostě nemusí řešit, co nemá problém se domluvit, protože jeho mateřštinou je angličtina, co nemá problém v Kodani bydlet v hotelu, chodit do restaurací, barů a klubů, cestovat (pravda občas na kole), prostě neřešit tyhle existenční problémy a může se tak plně soustředit na „ponoření“ do komplikovaných vztahů s chybějícím otcem, nikdy nepoznaným dědou, spolu se soukmenovci stejně omeznými v jejich rozhledu, to nedávám. Je to mimo mě. Spíš se mi zvedá adrenalin (nebo žaludek?), nad rozmazleností této generace z tohoto „západního“ světa. A ten soundtrack? Ještě že vím, že existuje jiná hudba, než tenhle skuhrající, ufňukaný sound. ()

solisoli

Akýsi šedý naivný príbeh, tuctového žánru. Príliš neprirodzené postavy. 14 ročné dievča príliš odvážne a uvedomelé so skúsenosťami dospelej skúsenej zrelej ženy. A hlavný hrdina čo skočí na každú, ktorá sa otrčí, navyše s opitou hlavou sa zahrá na gentlemana. Snáď tá prehliadka mesta niečo naznačila, ale samotný scenár sa motal medzi dejom a cestopisom. ()

rigby

Moc příjemný film, který je čistý a stejně tak působí i na diváka. Je velmi zábavné sledovat, jak to mezi dvěma hlavními představiteli začíná jiskřit, ale přitom je to ještě nevinné. Závěr trochu zklamal, ale přesto dávám zasloužené čtyři hvězdičky a maličké bezvýznamné minus. ()

esmoke

Komentář od Gertruda.W to úplně přesně trefuje " Nedaří se mi vžít do role Američana...Spíš se mi zvedá adrenalin (nebo žaludek?), nad rozmazleností ... CZ dabing ()

kolodej1

tady pro mě není co řešit, to je jasně film za plný počet. Je to dáno především atmosférou tohoto filmu, o té to především je. A ta je tak výborná, že mě film zcela dostal. Přitom k ústřední dvojici jsem si musel hledat cestu, ale postupem času si mě získala. Samotný děj, tedy cesta po stopách dědy, byl spíš jen záminkou pro vykreslení rodícího se vztahu mezi Williamem a Effou. Přirozené dialogy i chování postav, krásné lokace, příjemná muzika - to je dohromady super koktejl, který jsem si s chutí vypil ()

breebee

Film jsem viděla asi 8x a určitě to není konečné. Myslím, že je to jeden z těch filmů, který musíte vidět víckrát. Krásná Kodaň, krásný Gethin (uhm), to určitě stačí, ale na první pohled prostě neodhalíte všechno. A na Vi to er smeltet sammen jsem se stala oficiálně závislá. ()