Vzbudil jsi se, nic si nepamatuješ. Nejspíš proto, že tě právě oživili. Ta krásná žena říká, že tě miluje a že se jmenuješ Henry. Máš jakoby umělý ruce a nohy. Najednou někdo vtrhnul do místnosti, střílí na tebe a ženu, která tě miluje, unášejí pryč. Měl bys jí pomoct a dostat zpátky. Kdo ji ale unesl? Mocný vůdce s armádou žoldáků a plánem na ovládnutí světa. Jsi v neznámém městě, kde se tě neustále pokouší někdo zabít. Kromě tohohle chlápka, je z Británie, Jimmy. Prý je s tebou. Nejseš si tím úplně jistý, ale zatím na tebe alespoň nestřílí. Pokud celý tohle šílenství přežiješ, a zjistíš, co se vlastně děje, mohl by ses dozvědět, jaký je tvůj účel a kdo vlastně jsi. Vzhůru do akce! A ještě něco . . Hodně štěstí, Henry. S největší pravděpodobností ho budeš opravdu potřebovat. (Bontonfilm)

seiffs

Napad, triky a Sharlto super. Ale jinak mi z te kamery bylo fyzicky hodne blbe, chvilema jsem i myslel, ze hodim tycku. Taky to byla vykradacka pocitacovych her, hlavne Half Lifu s az prilis detailnimi zabery krve a bohuzel strasne nahlas :-( ()

Racker

Hrozně těžké rozhodování.. Chaotické změny postav a události, scénář asi taky nic moc, ale nikdy jsem ještě ve filmu neviděl tolik způsobu zabití a akce.. 80% ()

Knor

Největší akční námrd od poslední Mad Maxe. Nemá to hlavu ani patu, nějakou větší logičnost vůbec. Jde o akční sci-fi výplach a to o sakra velkej. Hardcore Henry je opravdu dokonale výstižnej název. Film je jeden velkej HARDCORE od začátku do konce bez většího odpočinku. Prakticky jde o sestřih střílení, vybuchování, běhání, skákání a likvidace nepřátel vším co je po ruce a co nejefktivněji to jde. Vůbec mi nevadilo, že není čas na nějakej příběh nebo větší zápletku, tohle je jen akční krvavá jízda, něco takového tu prostě ještě nebylo. Já jsem se jen královsky bavil a nic víc jsem od Henryho nechtěl. U tohoto filmu stačí popíjet pivko, vypnout mozek a nemá to chybu. ()

dawnie

Henry je závan, totiž k***a poryv čerstvého vzduchu, který hodil na zcena jiný level ten stále oblíbenější koktejl násilí a optimismu, který tak dobře zafungoval už v Kick-assovi, Wanted a Deadpoolovi. S těmi má společné i hmatatelné nadšení tvůrců, které neustále prosakuje nesčetnými roztomilými detaily (flusanec - zkrat, fantastické úvodní titulky). Maličko mi chyběl hlubší děj, ale jako únik z reality to funguje bezvadně. Rusové jsou prostě blázni. Dali filmu novou perspektivu, a to doslova;) ()

Oudee33

Pokud by žánr "akční" měl drsnější podskupiny pak by si tento film nesl svůj žánr přímo v názvu, protože se opravdu jedná o čistokrevné HC. Svým pojetím může připomínat Zastav a nepřežiješ... i se občas nebojí přijít s lehkou vykrádačkou, ale podává to bravurně, svižně, vše nahrubo nasekáno, nastříháno... přesto pečlivě a přehledně. O ději být řeč moc nemůže, ale komu to vadí... Tady stačí vypnout mozek a nechat se bavit. Zvláštní plus za podání snímku z pohledu první osoby, nejen gamblerovi srdce zaplesá, 80%. ()

MAAUZ

Zatímco kamarádovi rozbolela z rychlejch záběrů hlava, já si užíval každé převtělení skvělého Sharlta Copleyho a měl z toho mega boner. Bylo to vtipný, svižný, akční. Nabitej scénář. Připadal jsem si, jakobych hrál videohru a přes určitý checkpoity se dostával až k bossovi (přesně jak píše Superpero). Ale s tím rozdílem, že byl na zdolání hry pouze jeden život/pokus. Parkour a lezení po budovách mě fakt bavilo. Sniper se svou rohožkou mě rozsekal. Britskej baret s PPSHáčkem mi připomněl doby hraní CoD. Člověk se faaakt nenudil! Dávám 80% a klidně bych se na Henryho kouknul ihned znova. ()

RAFT

Ale jo dalo se to .Sice 80% děláte si prdel .max 60% ,některé scénky dobré ,jinak pro mě film nic moc ,na jedno zhlédnutí stačí .Sharlto Copley ,byl dobrej. 60% ()

Kukolar

Teaser na tento počin som videl dávno a hovorím si, že by z toho bol dobrý film. PRáve som to dopozeral. Vedel som, že scenár a príbeh bude "jeden z mnohých", ale zaujalo ma samozrejme spracovanie pohľadu z prvej osoby. Krvavé, násilné, brutálne, zároveň vtipné, dynamické a hlavne iné. Už počas filmu si hovorím, že keby sa toho ujme niekto skúsenejší, vsadí sa do silnejšieho príbehu a otesá, tak by to bolo na posranie dobré a kruté. Za vizuál dávam 5/5 (nič také doteraz nebolo), za príbeh 3/5, čiže suma sumarum 4/5 je presne to čo tento film vystihuje. ()

Mahowny

Originalni zabavna, vtipna, akcni, ultimatni jizda. Scenar neni vubec spatny, na rozdil od B vs S jsou tady hudebni pasaze citlive zakomponovane, hudba je chytre volena a odrazi dej.First person jsem se trochu bal, ale bylo to fajn a bavilo me to. Neco takove toci Uwe Bolt v jinem vesmiru, kde je dobry reziser. ()

Martini98

Herní krvavý kousek, napěchovaný akcí, který diváka strhne po celý čas. Inovátorský pokus, který se vydařil. Akorát je to občas nepřehledné. ()

hospoda96

Ultimátní jízda, která šlape od začátku až do konce naplněná adrenalinem až na vrchol. Už jen za koncept a Copleyho si to ty čtyři zaslouží z fleku ;). ()

playboy_05

Hrana 1st person strilecka...vypnout mozek, pivko do ruky a pokud jste chlapi, tak tehle 105 minut urcite litovat nebudete...dal se rozepisovat nema cenu...snad jen ze velmi chvalim strih a spickovou praci s kamerou, coz je u snimku tohoto typu naprosto klicove...kdyz si vzpomenu na ty vsemozne rozklepane Paranormal Activity, tak se chytam za hlavu ()

departed

Progresivní akční řežba, která na papíře zněla možná trochu nemožně, zejména kvůli technickým důvodům, ale povedla se na výbornou a možná ještě víc než to. Hardcore Henry nabídl skvěle zpracovanou akci od začátku do konce, se stylovou doprovodnou hudbou, gore a příběhem, který je sice trošku přitažený za vlasy, ale není úplně dementní a vzhledem ke stylu filmu se i krásně hodí. Tím chci říct, že bych si nedokázal představit film natočený z pohledu vlastních očí, který by byl zábavný a neobsahoval trochu té hi-tech či sci-fi. Neudělalo se mi zle ani na chvíli, na to jsem byl moc zažraný do kulervoucně natočené akce, a efekt rybího oka tomu přidával na atraktivnosti ještě více. Věřím a doufám, že do budoucna se takovýchto filmů dočkáme více s ještě lepší technologií, delší stopáží a ještě nařachanější akcí. Žánrový milník, který někdo ocení už teď, jako já, jiní až s odstupem času. ()

JohnZ87

Vysoké hodnocení dávám zejména proto, že je to první film svého druhu, který de facto definoval naprosto nový žánr. Třebaže tu už filmy z pohledu vlastních očí byly (hororová série REC), vyloženě film pojatý stylem FPS akčních stříleček tu ještě nebyl (malý několikaminutový pokus ve filmu Doom z roku 2005 nepočítám). Musím také smeknout před tím, co tvůrci (a nepochybně zároveň zarytí fandové FPS stříleček) dokázali vykouzlit s relativně skromným rozpočtem. Film se totiž drží zažitých herních mechanismů i v těch nejmenších detailech a srdce zkušených hráčů FPS tak mnohokrát zaplesá. Přestože zápletka je vcelku jednoduchá, daří se jí vtáhnout diváka do děje u udržet jeho pozornost, přestože pár nudnějších pasáží by se přeci jen našlo. Akce je skvělá a propracovaná do nejmenších detailů a potěší i několik poměrně zajímavých příběhových zvratů. Děj je také proložen několika více či méně vtipnými momenty, k nimž přispívá hlavně charismatický Sharlto Copley, který se ve filmu objeví díky jisté technologii hned v několika "verzích". Potěší také cameo Tima Rotha. Záporák působí trochu zvláštně a místy klišovitě, ale není nikterak špatný. Ač se Hardcore Henrymu nevyhnuly drobné nedostatky, je v každém případě průkopníkem v rámci žánru, který navíc sám definoval. Zda ho budou v budoucnu následovat další podobně laděné počiny, je otázkou, v každém případě Hardcore Henry byl, je a vždy bude první. 90% ()

john.h

Nálož plná nápadů. Něco takového jste ještě neviděli a těžko zase někdy uvidíte. Není to na plný počet bodů, ke konci už to trochu nudilo. Ale takový skvělý Rkový akčnák tu nebyl dlouho a s tímto svěžím first person vizuálem vlastně nikdy (když nepočítám nepovedený pětiminutový pokus v Doomovi). A přitom to celé stálo hubičku. ()

Stanix

Sqelý nápad natočit film z pohledu hrdiny jsem měl už dávno a určitě jsem nebyl sám, minimálně Ilja měl stejnou ideu. Po shlédnutí jeho parádního videoklipu "Bad Mother Fucker" jsem se dověděl, že se chystá plnotučný film a těšil jsem se jako malej kluk. Rozhodně jsem nebyl zklamán frenetickou akcí, napěchovanou hektolitry krve a ultrabrutálním násilím. To vyšlo jak jsem očekával a sázím že Quentinovi se snímek taky líbil. I velká spousta narážek, povětšinou vzdávající hold spoustě legendárních počítačových her, přišlo vhod. Největší inspirace byla bezesporu série Far Cry, ale i další legendy jako Call of Duty, Battlefield či GTA. Chyběl tomu snad trochu zajímavější a nápaditější scénář. Každopádně dávám palec nahoru. ()

Caa

Očividně jsem měla v mládí víc hrát střílečky, pak bych to možná nemusela po půl hodině vypnout. ()

Bob Odenkirk vyrazí do akce

Bob Odenkirk vyrazí do akce

22.09.2019

Když si představíte herce Boba Odenkirka neboli Saula z Breaking Bad, akční hrdina je asi to poslední, co by vás napadlo. Nicméně hvězda seriálu Volejte Saulovi se teď rozhodla významně rozšířit svůj… (více)

Co chystá režisér Hardcore Henry?

Co chystá režisér Hardcore Henry?

03.09.2018

Režisér Ilja Najšuller, který si fanoušky poprvé získal drsným akčním klipem k písni Bad Motherfucker, rozhodně nepatří k tvůrcům, kteří by se rádi drželi zajetých postupů. Jeho filmový debut… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Producenti Hardcore Henryho zvedají laťku

Producenti Hardcore Henryho zvedají laťku

02.09.2016

Unikátní akčňák Hardcore Henry potěšil spoustu žánrových fanoušků, bohužel ale vydělal jen 14 milionů dolarů. Takže průšvih? Z globálního hlediska rozhodně, producenti ale za šílenou řežbu z pohledu… (více)