Vzbudil jsi se, nic si nepamatuješ. Nejspíš proto, že tě právě oživili. Ta krásná žena říká, že tě miluje a že se jmenuješ Henry. Máš jakoby umělý ruce a nohy. Najednou někdo vtrhnul do místnosti, střílí na tebe a ženu, která tě miluje, unášejí pryč. Měl bys jí pomoct a dostat zpátky. Kdo ji ale unesl? Mocný vůdce s armádou žoldáků a plánem na ovládnutí světa. Jsi v neznámém městě, kde se tě neustále pokouší někdo zabít. Kromě tohohle chlápka, je z Británie, Jimmy. Prý je s tebou. Nejseš si tím úplně jistý, ale zatím na tebe alespoň nestřílí. Pokud celý tohle šílenství přežiješ, a zjistíš, co se vlastně děje, mohl by ses dozvědět, jaký je tvůj účel a kdo vlastně jsi. Vzhůru do akce! A ještě něco . . Hodně štěstí, Henry. S největší pravděpodobností ho budeš opravdu potřebovat. (Bontonfilm)

Blacks

Tenhle typ filmů není zrovna můj šálek kávy, ale tady se u mě režisérovi povedlo opravdu zabodovat! I díky velmi originálnímu nápadu jsem se místy cítil, jako bych hrál CoD a přes hromady mrtvol se naivně hnal za kráskou, která mi na začátku řekla, že je mojí ženou a miluje mě. A to vše jen proto, aby hlavní záporák využil mé emoce k motivaci své armády (half robot, half pussy) a abych jeho/svou milovanou ženu nakonec hodil přes palubu. P.S. Tohle není typ filmu, kam by jste šli s přítelkyní, či manželkou ...pokud se s ní nechystáte rozejít :-) ()

ivan_drago

Od úvodního WTF, přes čiré nadšení až k závěrečné nudě... first person ultimate carnage... i jako milovníka videoher mi film nepoměrně lehce zklamal, nicméně ta honička v automobilech a motorkách s rotačákem je jedna z nejlepších co jsem viděl... a manželkou mi bylo nabídnuto, jestli si k tomu nechci vzít ovladač... jako k "plejstejšnu"... ()

Lachtaan

Ultimátní ruská filmová řežba, asi vlastně i typická na tamní tvorbu.. Hodina a půl téměř nezastavitelné akce, napětí i brutality, kterou si skalní fanoušek filmů tohoto typu vyloženě užije.. Chválím taky konečné zrealizování pohledu first person v celovečerním snímku... Ano, nedalo by se na to dívat každý druhý den, ale jako pokus se to doopravdy vydařilo a i když díky tomu nevíme prakticky nic o hlavním hrdinovi, který se zdá být tajemnější než prapodivné síly záporáka Akana, je z Hardcore Henryho výborný akční film bez hluchých, nudných či nezáživných míst! ()

viperDavid

Namiř vystřel, namiř, vystřel. Scénář ? žádnej, prostě jen namiř a vystřel. Občas ti upadne oko a občas tvá true love šuká s jiným, ale z toho si nic nedělej, stejně ji nakonec dáš pusu na dobrou noc ty. ()

Mrkvič

Klobouk dolů před výkonem tvůrců a hlavního nosiče kamery. Začátek je docela dlouhou dobu zábavný, ale ke konci překvapují spíš už jen různé způsoby zabíjení, které jsou stále brutálnější. Kdybych dříve neviděl úvodní firstperson akční scénu z Grimsbyho, tak bych byl možná překvapen více. Takhle si z filmu do měsíce neodnesu nic. ()

Johnny.ARN

Taký Hitman pokúrovaný so Stathamom keď bol robot a celé v zombie feelingu. Ale to bola jazda!!! Krvavé, šialené, akčné, mindfuckové, bez štipky súcitu s hocičím. A to celé v POV pohľade. Žiaľ, malo to aj svoje mínusy, ale aj tak to bola mocná jazda. Ako prvá lastovička fantastické, už to len vypilovať. Mocné 4 z 5 a odporúčanie. ()

Jizni Tlapa

Neskutečně tempo!!! Neskutečná kamera!!! Neskutečný soundtrack!!! Neskutečný filmový zážitek!!! Neskutečný Henry!!! Neskutecny koule...!!! Hardcore... ()

PiLgRiM

Koncept videoherní estetiky, převedený do celovečerního formátu podle mě nemůže nikdy fungovat. Tak, jak člověk ve videohře vnímá atmosféru ( a zřídka kdy i nějaký narativ ) pomocí vtělení se do postavy, je pro danný koncept dost klíčový prvek. Tohle na mě působí dojmem nuceného streamu hry, která momentálně vyšla, ale já si jí nemůžu dovolit. Za snahu tři, subjektivně dvě. ()

noriaki

Záběr z pohledu diváka není novinka. Jen tak z patra si vzpomenu na jeden z dílů MASHe a něco podobného se tuším objevilo i v pozdní epizodě Akt X. V roce 2005 přišla do kin adaptace DOOMa, lákající na ikonické 1st person sekvence. I díky tomuto propadáku se zdálo, že jde o slepou uličku. Revoluce nakonec proběhla opačně a v kinech se prosadily 3D filmy. Jednou ovšem něco jako Hardcore Henry muselo vzniknout. Ilja Najšuller natočil překvapivě svěží a svižnou jízdu, prakticky bez hluchých míst. Přestože je a hodina a půl tak tak na hraně, film díky perfektní choreografii soubojů a stovkám drobných detailů nenudí. Tempo sice občas polevilo, ale vždy se objevil výborný Sharlto Copley a děj v pohodě dovedl k další rubačce. Tohle odehrát není jen tak. Za velkou část zážitku film vděčí nehollywoodskému vzhledu. A tím mám na mysli jak prostředí Moskvy a okolí, tak i občas neumělé efekty. Díky excelentní kameře snímek budí dojem hyperrealističnosti, ale zároveň působí jako videohra, sice s extrémně dobrou grafikou, ale i přizpůsobenou fyzikou a tudíž jen jako. Plus navíc dám za chytlavý soundtrack. ()

ywo666

Pre mňa uplná pecka. Totálne našlapaný videoklip, ktorý za 90 minút prinesie toľko zaujímavých nápadov, že človek musí smeknúť klobúk. Copley sa vyhral neskutočne. Akcia bohovská. Občas dokoca vtipné. Hudba tomu dáva úplne bohovskú úroveň. Trochu som sa bál či koncept," vidíme čo vidí hlavný hrdina", nezačne nudiť. Mňa nezačal. Mimo kameru mi to trochu pripomína tandem Crank. Má to kopec chýb a svojím spôsobom je to mega blbosť. Ale pre mňa proste zážitok. Dávam (možno) nadhodnotených 5* ()

elanius

(59/2016) / Jazda na sajdke a autách úplný top. Akcia neskutočná a ako bonus Sharlto Copley (a Tim Roth). Celkom by ma zaujímalo, ći sa dá prísť ešte raz s niečím podobným. (8/10) ()

venison

Cílevědomý průkopník nového filmového žánru, který se pravděpodobně ve větší míře neuchytí.. "Hardcore Henry" je zachycen z pohledu hlavního hrdiny.. Divák si připadá jako v akční hře, což má být tou filmovou inovací.. Dějově spíš nic než moc.. V podstatě scénář kopíruje už zmíněnou hru.. Probudíš se uprostřed příběhu a hned se na Tebe vrhnou s akcí, která téměř po celou dobu neustává.. Během celého snímku Tě provází doprovodné postavy, které Ti radí, co máš dělat, kam jít a snaží se Ti podat vysvětlení filmové zápletky.. Jako zajímavost dobrý, ale kdyby byl film zpracován běžným pohledem, tak rozhodně žádné vysoké hodnocení nedostane a bylo by z něj horší béčko.. Takhle na chvilku zaujme, než vyšumí do ztracena.. ()

geklon

Majk Žeksn potřeboval miliardu dolarů aby vyblednul, Najšuler ani né desetinu, aby se postaral o revoluční akční film. Takhle osobitý a nadupaný jsem to nečekal. Copley baví, Kozlovkij místy děsí a láska je kurva. Skvělá jednubka, kterou jsem musel jíst na dvaktát...jinak bych se její exlusivní chutí udusil. ()

Schobul

Tam kde letos končil Deadpool, Henry začíná. Němý hrdina, gradující akce a hlášky soupeřů i "spoluhráčů" dělají z tohoto kousku akční majstrštyk minimálně posledních dvou let. A to jsem si bláhově myslel, že Wade Wilsona hned tak něco nepřekoná. ()

Yoda sama

Vlhký sen hráčov fps hier a tučné guilty, ktoré, ako fakt klobúk dole, drží pokope a pobaví. Našťastie to rýchlo ubehne, takže to nie je ani také neznesiteľné, našťastie to má prďáckeho Copleyho a príbeh nie je tak blbý, na to že sú to len videoherné misie a behanie z bodu A do bodu B. ()

L_Johnny

Jako dobré, akční pc střílečka na plátně. V pc hrách to funguje určitě lépe, jelikož se do hlavního hrdiny můžete vcítit. Efekty sranda, příběh a průběh dějě mi připadal taky jak přímo z pc hry. Prostě střílečka ze vším všudy no. V poslední třetině jsem ale už měl dost. Musel jsem na chvíli zavírat oči, abych jim dal spočnout, protože toho chaosu bylo vážně hodně. Knihu Džunglí, kterou jsem shlédl o půl hoďky později, jsem si užil rozhodně lépe... Což je vlastně docela vtipné. Ale mrknu na to určitě znova, třeba to na menší obrazovce bude lepší. Zatím dávám 3 hvězdy. ()

Redi

Béčkový příběh v superiozní nadupané akci z pohledu prvni osoby. Který malý/velký kluk by to nebral? (Kino Hvězda; 13.05.'16) ()

hroubek

Akční jízda. Dost jsem se bál, že mě forma jakou je film prezentován nebude bavit celou stopáž. Jsem velmi rád, že jsem se zmýlil. Protože, díky tomu je film ještě šílenější, než jsem si troufal představovat. A jak jsem někde četl, tohle mohlo vzniknout jedině v Rusku, v zemi kde je všechno možné i nemožné. Oceňuji obrovský zápal tvůrců a režiséra Ilja Najšullera, který se rozhodl, že film potřebuje, taky solidní příběh, aby nebyl jet slet několika akčních scén pospojovaný do sebe. A ano příběh mě po akční stránce překvapil nejvíce. Má zajímavou gradaci a lidskou pointu. Sharlto Copley má jednu z nejlepší rolí ve své kariéře a užívá si jí plnými doušky a doslova využívá potenciál své/svých postavy/postav. Film má spoustu nápadů a to jak přes akční scény nebo obyčejné dialogové rozhovory, i přestože titulní postava nemůže mluvit. Dost jsem ocenil, že akce není jen nahodilá, ale má také svůj význam a samotné násilí je jen třešnička na dortu. Osobně bych se nebránil, kdyby byl film o deset minut delší a více, by se rozebral záporák, nebo by se lépe prezentoval daný svět. I tak, mohu s klidným srdcem říci, že Hardcore Henry je akční nářez, který se mi moc líbil. ()

Blue.Poison

Vzhledem k tomu, že to byl velký experiment, tak 4. Ale ke konci jsem měla pocit, že to trvá už aspoň týden. Koukat 90 minut na něčí ruce, krev všech kolem a X variant Jimmyho začne být po určité době poměrně únavné. ()

Bob Odenkirk vyrazí do akce

Bob Odenkirk vyrazí do akce

22.09.2019

Když si představíte herce Boba Odenkirka neboli Saula z Breaking Bad, akční hrdina je asi to poslední, co by vás napadlo. Nicméně hvězda seriálu Volejte Saulovi se teď rozhodla významně rozšířit svůj… (více)

Co chystá režisér Hardcore Henry?

Co chystá režisér Hardcore Henry?

03.09.2018

Režisér Ilja Najšuller, který si fanoušky poprvé získal drsným akčním klipem k písni Bad Motherfucker, rozhodně nepatří k tvůrcům, kteří by se rádi drželi zajetých postupů. Jeho filmový debut… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Producenti Hardcore Henryho zvedají laťku

Producenti Hardcore Henryho zvedají laťku

02.09.2016

Unikátní akčňák Hardcore Henry potěšil spoustu žánrových fanoušků, bohužel ale vydělal jen 14 milionů dolarů. Takže průšvih? Z globálního hlediska rozhodně, producenti ale za šílenou řežbu z pohledu… (více)