Vzbudil jsi se, nic si nepamatuješ. Nejspíš proto, že tě právě oživili. Ta krásná žena říká, že tě miluje a že se jmenuješ Henry. Máš jakoby umělý ruce a nohy. Najednou někdo vtrhnul do místnosti, střílí na tebe a ženu, která tě miluje, unášejí pryč. Měl bys jí pomoct a dostat zpátky. Kdo ji ale unesl? Mocný vůdce s armádou žoldáků a plánem na ovládnutí světa. Jsi v neznámém městě, kde se tě neustále pokouší někdo zabít. Kromě tohohle chlápka, je z Británie, Jimmy. Prý je s tebou. Nejseš si tím úplně jistý, ale zatím na tebe alespoň nestřílí. Pokud celý tohle šílenství přežiješ, a zjistíš, co se vlastně děje, mohl by ses dozvědět, jaký je tvůj účel a kdo vlastně jsi. Vzhůru do akce! A ještě něco . . Hodně štěstí, Henry. S největší pravděpodobností ho budeš opravdu potřebovat. (Bontonfilm)

kacer4

Bol to mazec od začiatku do konca a trochu mi to pripomínal poslednú špecialitu Mad Max. Tomu som dal len tri hviezdičky pretože tam bol takmer nulový dej. Tuto to neoplýva nejakou hlbočinou, ale predsa sa tam toho viac udialo. A keby bol ten záporák trochu jasnejší, tak by som dal kľudne aj päť (prečo vedel hýbať vecami?!). ()

Scaevola

To nevadí, že to nedává smysl - rozhodně já si nedovedu vysvětlit, kde vzala partička nadšených Rusů dostatek financí na jeden dlouhý splněný sen... aneb nedali mi k tomu myš ani klávesnici. Střih sice ruší iluzi nepřerušovaného příběhu viděného z vlastních očí, ale celková stylizace prostě jen využila postupů už dobře známých z jiného multimediálního formátu. Nejedná se tedy o převratné dílo nebo umělecky přínosný počin, lze proto hodnotit pouze skvělou akci a šílené kreace S. Copleye, kterému zřejmě platili opiem. Konečně je možné se i zamyslet nad tím, proč že hlavní záporná postava vládla nevysvětlitelnými schopnostmi, přestože to naproto nezapadalo do fikčního světa. No... ale vlastně raději přemýšlet nebudu. ()

FLVEKK

Nápad dobrý, ale pohled z první osoby začne být po chvilce nezáživný. Nevím jestli jsou ještě nějaké filmy s touhle tématikou, ale zatím je asi nepotřebuji vidět ? ()

brasek

Takto podaný snímok ma absolútne neoslovil. Na druhú stranu... áno, je to niečo nové čo sme tu ešte nemali. ()

ElFifo

Velké překvapení + velká porce humoru a nadsázky + neutuchající akce + originální zpracování k tomu = parádní jízda a povinnost pro každého, kdo má rád počítačové hry. Já se tedy bavil náramně. 8/10 ()

Insomniac

Skvelé!!! Prosím, nekukať tými, čo nemajú radi akciu a pc hry. Inak žánrová eňo-ňuňo chuťovečka. Nenudil som sa ani chvíľočku a aj keď som išiel do filmu s tým, že som o ňom nevedel nič a začiatok ma prekvapil, zvykol som si na kameru a už sa to sypalo z jednej, druhej, tretej, ... strany. Pre chlapov ako stvorené. Zvlášť pre gamerov, medzi ktorých sa už síce nepočítam, ale tu som sa celý film škeril a spomínal... Ešte vyšperkovať príbeh a paráda. ()

jojto

Je to hóódne dávno čo som hral nejakú FPS hru. Naposledy Far Cry tuším. Skončil som po pol hodke, nie je to moja "šálka kávy". Tento Gameplay je však z iného súdka. Stále som si opakoval, "toto nie je na Youtube a nie je to uputávka na najnovšiu hru". Fantasticky gradujúci dej i akcia ma pohltila a pristihol som sa ako naprázdno klikám pravý ukazovákom a v hlave mi znie "hed šot". Super námet, fajn kamera, pekná žena, telekinézny padouch, rôznorodá akcia a hlavne originalita robí z tejto FPSky viac ako 90 minutový trailer na novú hru. ()

Dwight15

Tak čím bych začal... Originální zpracování z pohledu prvni osoby parádní. Film je nabitý akci, krví, pár vtipných momentů se taky dostaví. Nejvic me ale odrovnala totálně klišé zápletka, která se ale postupem času velice rychle změní v super konec. Trochu mě štvala absence hlasového modulu u Henryho ale i přesto dávám filmu 85% Jen tak dál... ()

DJMaroko

Dlouho jsem váhal jestli na to vůbec koukat vidět film z pohledu první osoby a roztřepanou kameru není můj šálek kávy. Vlastně to nesnáším. První polovinu filmu jsem protrpěl a říkal si to musím dokoukat. Paradoxně od půlky se mi to i začalo líbit. Akční scény jsou fakt nadupané a má to ten správný spád i přes to, že to to spadá do béčkových filmů. Původně to měl být odpad za ten film z pohledu první osoby, ale nakonec za tři. Nicméně jednou na dost. Být to natočeno normálně mohl z toho být super film takhle je to jen pro fanoušky akčních her. Ještě nesmím zapomenou na skvělou hudbu, která Henryho provází celý film a pár skvělých záběrů a hlášek. ()

Kamdar

Co je tohle kurva za film?! Absolutně žádný děj. Tem film je jedna velká akce s občas i dobrými efekty. nyní Vám podrobně popíšu celý děj oněch 90-ti minut: 0:00 - 0:30 - týpek se probere, utíká, spadne, utíká, 0:30 - 1:00 - čmajzne kvér, střílí, rozráží lebky, utíká před tankem, skáče na vrtulník, potká týpka, 1:00 - 1:30 - střílí, utíká, háže granáty, střílí v závěrečné bitce *konec* ()

Lykr

Šílenej odvaz, nářez, ne pro všechny. Pohled z první osoby nebyl vůbec špatný nápad a akce, krev, kosti, mozek jsou naprosto všude. Šílený max je oproti Henrymu malej trpaslíček. ()

Optical

Jakožto krátkometrážní snímek by Henry fungoval lépe. Po 30 minutách mě styl FPS doslova sral a to nemluvě o chabém scénáři. Henry nemá kromě zajímavé kamery nic víc co nabídnout. Už se těším, až se Ilja vrhne na žánr fantasy a třeba mi nabídne dvouhodinový film, navíc natočený z pohledu ptačí perspektivy. To bude teprve jízda. ()

pold odpad!

Bavilo by vás dívat se hodinu a půl na to, jak někdo hraje DOOM-a? Ne? Jo, tak to bude asi tím, že jste normální. Tenhle výtvor mne znechutil prvním záběrem a po 30-ti minutách jsem to vypnul. Debilní, nekoukatelné, takový blbě udělaný záznam z PC akční střílečky. ()

Tondonis

Tak toto má neskutočné grády. Pochybujem, že niekto čakal až takúto pecku. Sharlto opäť vyčnieva nad ostatnými no tento film ma chýb chvalabohu veľmi veľmi máličko a aj tie by som pripisoval extrémne skromnému rozpočtu. A prekvapivé finále? Palec hore!!! Konečne niekto neskončil film V podobe záchrany svojej milej. Dúfajme, že toto nie je posledným filmom žánru na dlhé roky. ()

DjLibnei

Originální verze počítačové hry přenesená do filmu se zajímavou kamerou a mnoho detaily! Něco dosud nevídané a povedené! Zkrátka rachot již od prvních minut do konce... 75% ()

Prothean

Illya odvedl dobrou práci. Bál jsem se, že to bude jen pár vypiplaných záběrů POV, ale film měl nakonec i celkem dobrý příběh, který jsem dokázal i nějak vstřebat. Akčních záběrů je ve filmu opravdu dost a snímek mě víc než překvapil. ()

Vala odpad!

Totální kravina. Jak tohle mohlo dostat 74% to fakt nechápu. Možná proto,že většině lidí se líbí pí....y jako teorie velkýho třesku. Koukali jsme se doma 3 a za půl hodiny jsme to vypnuli. Kravina na entou. Něco se děje,ale člověk neví vůbec co. Natočené to je jak z kamery GoPro,hektolitry krve stříkají každou sekundu a děj nikde. Jít na tohle do kina,tak budu chtít vrátit peníze. Strašný,strašný a ještě jednou strašný. ()

Bob Odenkirk vyrazí do akce

Bob Odenkirk vyrazí do akce

22.09.2019

Když si představíte herce Boba Odenkirka neboli Saula z Breaking Bad, akční hrdina je asi to poslední, co by vás napadlo. Nicméně hvězda seriálu Volejte Saulovi se teď rozhodla významně rozšířit svůj… (více)

Co chystá režisér Hardcore Henry?

Co chystá režisér Hardcore Henry?

03.09.2018

Režisér Ilja Najšuller, který si fanoušky poprvé získal drsným akčním klipem k písni Bad Motherfucker, rozhodně nepatří k tvůrcům, kteří by se rádi drželi zajetých postupů. Jeho filmový debut… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Producenti Hardcore Henryho zvedají laťku

Producenti Hardcore Henryho zvedají laťku

02.09.2016

Unikátní akčňák Hardcore Henry potěšil spoustu žánrových fanoušků, bohužel ale vydělal jen 14 milionů dolarů. Takže průšvih? Z globálního hlediska rozhodně, producenti ale za šílenou řežbu z pohledu… (více)