Vzbudil jsi se, nic si nepamatuješ. Nejspíš proto, že tě právě oživili. Ta krásná žena říká, že tě miluje a že se jmenuješ Henry. Máš jakoby umělý ruce a nohy. Najednou někdo vtrhnul do místnosti, střílí na tebe a ženu, která tě miluje, unášejí pryč. Měl bys jí pomoct a dostat zpátky. Kdo ji ale unesl? Mocný vůdce s armádou žoldáků a plánem na ovládnutí světa. Jsi v neznámém městě, kde se tě neustále pokouší někdo zabít. Kromě tohohle chlápka, je z Británie, Jimmy. Prý je s tebou. Nejseš si tím úplně jistý, ale zatím na tebe alespoň nestřílí. Pokud celý tohle šílenství přežiješ, a zjistíš, co se vlastně děje, mohl by ses dozvědět, jaký je tvůj účel a kdo vlastně jsi. Vzhůru do akce! A ještě něco . . Hodně štěstí, Henry. S největší pravděpodobností ho budeš opravdu potřebovat. (Bontonfilm)

Fionor odpad!

Jako několikaminutový experiment a filmové cvičení (jakých jsou na YouTube desítky) by to asi šlo, ale jako plnohodnotný film je to nuda. Akce je zoufale nepřehledná, motion sickness nevyhnutelná a děj napsal někdo, komu bylo šest let a hrál v živiotě asi dvě FPS. Absolutní odpad. Chápu, že se to některým lidem líbilo, protože to je nové a jiné, ale upřímně - o čem to kurva vlastně bylo? ()

phoenixer

Rozhodně je to zajímavý tím first person pohledem, ale to je asi tak vše. Klasický akční děj co vykradl hned několik. Od neustálého běhu Zastav a nepřežiješ, až po vymlácení 100 lidí ve stylu Kill Bill. Henryho žena vlastně není jeho žena, což mělo zapůsobit zřejmě jako hroznej mindfuck, no úžasnej scénář! Celej film vlastně zhrnuje už samotný trailer. Na jedno kouknutí dobrý, ale vícekrát už ne, díky... ()

TheSompeque

Kdyby byl Hardcore Henry hrou, tak bude COD-like FPS s průměrným příběhem. Naštěstí se tak nestalo a vznikl ojedinělý typ filmu z první osoby, který je plný skvělé akce doplněné dobře sednoucím soundtrackem. Nečekejte deep příběh ani zápletku, očekávejte akci, kterou si díky úhlu kamery užijete na 100%. ()

PEZ

Z nejakého dôvodu som zabudol okomentovať tento filmík, keď som ho videl svojho času v kine. Tak hor sa napraviť to! :) Sledovanie v kine bola jazda ako hrom. Navyše umocnené sedením na sedadlách D-Box! HH je priam ideálny film na využitie vibračných sedadiel. Fakt to bol vynikajúci vizuálno-senzorický zážitok. Na začiatku som sa obával, či dokáže režisér pri takomto koncepte udržať pozornosť viac ako 90 minút, ale podarilo sa - akcia bola umne nadávkovná tak, že som si to celé užil tak akurát. Potešila menšia rola Tima Rotha, ale najmä (ako vždy) úžasný Shartlo Copley - je to proste pán. :) Celkovo, super nápad, kvalitne prevedený na veľké plátno a mať doma D-Box sedadlá, rovno idem znova do toho. Prípadne ešte by to mohlo byť vymakané pozrieť si to s VR helmou! Ale asi by som potreboval mať pri sebe pohotovostný kyblík. :) 8/10 ()

papaguy

V hraném DOOMu byla jedna FPV scéna. Spíš tak z povinnosti. Tady je tímto způsobem natočený celý film. A je vidět, že to jde a funguje dobře. Za to patří tvůrcům rusko-amerického kooprodukčního filmu uznání. Gameři budou zřejmě ve svém živlu a litují jenom toho, že nemohou ve filmu volně otáčet hlavou.:-) Je tohle budoucnost akního filmu? Nemyslím. Ale Hardcore Henry posunul subžánr zase o kus dál. Teď už schází jen VR helma (a dobrý scénář). Mírně nadhodnocené 3*. ()

Razzor_82

Hardcore šleha z first-person pohledu. Ojedinělá a brutálně krvavá americko-ruská jízda od začátku až do konce. Nechybí vtip, skvělá hudba ani násilí. Pohodlně se usaďte a vychutnejte si tuhle masakrárnu. Akorát velká škoda, že je Henry němí a nevydá za celý film ani hlásku. Tak to tedy řeknu za něj za něj...“Hail to the king, baby” 9/10 ()

aR3Zz

Super nářez! Vrátil jsem se o 20let zpět, kdy jsem hrál střílečky z pohledu první osoby. A současně jsem skočil o 20+ let do budoucnosti a sledoval Ruskou sci-fi říši a její cybory/humanoidy. Skvělá myšlenka, naprosto drsné zpracování (už úvodní titulky místy až nechutné), ale nekompromisní a originální. I pointa s postavou Jimmy geniální. Líbilo se mi i postupné odkrývání souvislostí a vůbec nebylo těžké se vžít do pozice hlavní postavy a odhalovat příběh s ní. A opakuji - postupně! Nikoli jako u amerických jednoduchých akčňáků, kde po deseti minutách víte, kam směřujete, kdo je kdo a jak celýfilm skončí. Zde opravdu netušíte a ani nemůžete! 80% za odvahu i originalitu.A 5% navíc za scény s koněm nebo trávou :-D ()

Vabr

Jednoduše sra*ka. Hlavní postavou je jakýsi "robot", kterému jde po krku nějakej týpek se superschopnostma a snaží se ho za každou cenu zabít, přestože vždy, když ho chytí, tak ho rázem pustí. Ok, dává to někomu aspoň sebemenší smysl už teď? Tento "robot" je nesmrtelná mašina, která přežije snad vše, ale i přesto se o něj bojí jeho drahá, že si myslela, že ho ten pád z dálnice zabil, chudáka 😥. Za hodinu filmu zemře ta samá osoba asi 3x a já se už vážně chytám za hlavu, co to sakra je. Pak se to sice v té hodině vysvětlí, ale to v tu chvíli vypínám, protože co je moc, to je moc. Prostě mě nebaví sledovat "akční" (vždy se chvíli střílelo, potom nějaké kecy okolo a potom zase to samé celý film) film o robotovi, který bojuje proti nějakýmu ruskýmu Avengerovi spolu s manželkou, klonem a doktorem, a to zvlášť když to nemá ani sebemenší smysluplnej příběh 😩. To je mi ten zbytek času stopáže moc vzácný na to, abych ho takto promarnil. Vyhodnocení: Než Hardcore Henry spíš Hardcore Sra*ka! ()

LordMysti

Náročné a lehce vyčerpávající na sledování, ale rozhodně to stojí za to. Celé to působí krásně syrově, dynamicky, nápaditě a brutálně. Chápu že film nesedne každému, ale ti co si ho vyberou a oslovil je trailer budou určitě spokojeni. PS - za ten tank palec nahoru :) ()

Mouchal

Inovativní FPS jízda plná originálních nápadů a hlavně sakra zběsilé akce je tu! Henry se probudí tak trochu ve stylu evokující Deus Ex a jakmile se dostane k první bouchačce, moc hlav na místě nezůstane. Na to se nám zjeví šablonový nezbedník s myšlenkami na ovládnutí celého širého světa pomocí své robo-armády a na průser je zaděláno. Naštěstí to by nebyl Henry, aby toho telekinetického maniaka jen tak nechal. Sbalil si do báglu svou nezranitelnost s neprůstřelností a přesnou muškou a vydal se s pomocí svého multiplikátorového kamaráda na záchranu světa. Některé scény se mi opravdu zapíšou do paměti na hodně dlouho, protože asi ani dlouho neuvidím žádný jiný film podobného rázu. Tvůrci si velmi výrazně vychutnávali každý "kill" a je z toho pak jejich nadšeni dost vidět (hlavně ten lahůdkový boss kill mě zvrácené dušičce udělal zadobře). Chvíli si člověk musí zvyknout na takovou zběsilou míchanici, kdy pořádně ani neví, co se děje nebo po kom se střílí (to se vlastně ani pořádně nedozvíte vůbec). Jednoduše jsou tu "bad guys" a Henry. Rozhodně jsem si užil návštěvu lokálního oplz-baru, ve kterém se first person look opravdu hodil do krámu. Každopádně skvělou práci odvedli tvůrci na akčních scénách (což je vlastně ve výsledku celý film), protože točit něco akčního s přidělanou kamerou k makovici určitě není žádná prča. Docela se podivuji, že s podobným filmovým konceptem se přišlo až teď a Henry nám dokázal, že to může bez větších problémů dost šlapat. Ale i tak si myslím, že 90 minut tomu svědčí tak akorát. Rozhodně ale na Henryho neberte žádné moralisty či lidi, co vše berou moc vážně. Ale u nich pochybuji, že by vydrželi déle, než úvodní titulky. E Z. 70% + 5% za originalitu. ()

desade

Priekopnícky počin a súčasne pekná frajerina. Myslím, že spôsob pohľadu z "1. osoby" sa bude čoraz častejšie používať v akčákoch s kombináciou klasických záberov. Tvorcovia týmto tak trochu vytreli kocúra brakom ala "čaky chán". Z hľadiska počinu by som kúsok prirovnal k nedávno videnému "Tom Clancy's the Division: Agent Origins". Ak by tento kúsok bol natočený v 3D, bola by to ešte šľahačka na torte. A ešte upozornenie: Film nie je možné sledovať v zrýchlenom móde. ()

Axarus

Když jsem poprvé viděl trailer tak jsem byl děsně natěšenej a Henry nezklamal. Parádní akční jízda, se sou spoustou odkazů a jedna velká pocta fpskám. Snad bude pokračování. Jenom příběh mohl být propracovanější jinak by to bylo za plnou palbu. ()

RAY~

V tomhle filmu je všeho hodně - hodně akce, zbraní, zabíjení, honiček, kurev, koksu, copleyů. bohužel to taky trvá (možná až moc) dlouho. taky je nutný podotknout, že to neni úplně intelektuální podívaná. nicméně pokud se probudíte (pořád-ještě-dost) opilý v sobotu odpoledne a máte chuť pustit si film, se kterym váš mozek dokáže držet krok, pak jste na správný adrese. ()

Pafnuc

Kdyby to mělo třeba 10 minut tak super, ale vzhledem k tomu, že to má asi 86 hodin to pro mě bylo čisté utrpení. ()

Selixinho

Úžasný! Ani chvilku jsem se u filmu nenudil. Božská superakční drsňárna, která jen tak neomrzí. Hardcore Henry udal naprosto nový směr filmu - a to zrovna nejsem zrovna fanoušek brutálních krvelačných filmů. Toto bylo naprostá šílenost. Fantastický Sharlto Copley. ()

bono22vox

Hardcore Henry je prostě Boží!! Nemůžu jinak. A to hlavně proto, že se vůbec někdo o tohle pokusil... Rozhodně si to 4* zaslouží ()

Likan7

Hodně jsem chtěl dát i tu pátou, jenže největší přednost Hardcore Henry je i jeho největší slabina. Je to akční nářez, to bez diskuze. Kde se ostatní odhodlali jen k videoklipu, nebo jako v Doomu v jednu IDDQD scénu, tak tady jde pan režisér do extrému a celý film nejen, že vidíme pouze to, co vidí hlavní postava, ale ona i k tomu celý film nepromluví! Mimoto ale krájí, střílí, přejíždí, likviduje, masakruje a rve na kusy hordy, ale fakt HORDY nepřátel nejrůznějšími způsoby, až by jste nevěřili, kolika způsoby se dá člověk zamordovat. Jenže tady se dostávám k hlavnímu a jedinému problému. Jak jsem řekl, akce tu je od začátku do konce, a způsob natočení hodně baví, jenže to baví tak do 45. minuty. Po první skvělý polovině, která je neokoukaná, se divák toho všeho rychle přejí, a nadšení klesá. Přestože je ve filmu několik skvělých scén (vyvraždění s panem vojákem soudruhem je super, i díky hudbě), nemá to žádnou gradaci. Nemá to nic, kvůli čemu by jste si na konci, kde by to mělo být nejintenzivnější, řekli "ty krávo, to je hustý!". Naopak poslední půl hodina je o hodně slabší a trochu to kazí konečný dojem. Přesto je ale tenhle "herní žánr" svěží vichřicí, a jen doufám, že takové filmy budou pokračovat, nebo alespoň, že se dožiju doby, kdy budou takhle vypadat FPS hry. ()

Franc1s

No konečně!! Přesně tohle tu chybělo a tahle akční, zběsilá fanouškovská jízda byla trefou do černého. Sharlto Copley, co film s ním, to zážítek. Prostě buď tenhle filmek si užiješ nebo se na něj ..... Super a zas si to dám někdy znovu... NÁTĚR!!! 12/10 :D ()

Bob Odenkirk vyrazí do akce

Bob Odenkirk vyrazí do akce

22.09.2019

Když si představíte herce Boba Odenkirka neboli Saula z Breaking Bad, akční hrdina je asi to poslední, co by vás napadlo. Nicméně hvězda seriálu Volejte Saulovi se teď rozhodla významně rozšířit svůj… (více)

Co chystá režisér Hardcore Henry?

Co chystá režisér Hardcore Henry?

03.09.2018

Režisér Ilja Najšuller, který si fanoušky poprvé získal drsným akčním klipem k písni Bad Motherfucker, rozhodně nepatří k tvůrcům, kteří by se rádi drželi zajetých postupů. Jeho filmový debut… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Producenti Hardcore Henryho zvedají laťku

Producenti Hardcore Henryho zvedají laťku

02.09.2016

Unikátní akčňák Hardcore Henry potěšil spoustu žánrových fanoušků, bohužel ale vydělal jen 14 milionů dolarů. Takže průšvih? Z globálního hlediska rozhodně, producenti ale za šílenou řežbu z pohledu… (více)