Krycí jméno Holec

Deckname Holec

Codename Holec

(festivalový název)

Česko / Rakousko, 2016, 98 min

Do dnes mě mrzí, že jsem kvůli svému pobytu v Londýně nemohla shlédnout Krycí jméno Holec v kině. A to nejen proto, že kromě německého DVD s anglickými titulky je film jinak absolutně nedostupný, ale taky proto, abych mohla porovnat "nedostatky DVD" s "nedostatky kinové verze". Anglické titulky moc nesedí, něco není přeloženo vůbec, a střih se zvukem opravdu občas taky úplně neladí. Co se týče samotného filmu, začátek je sice trošku zbytečně nudný (hlavně tedy díky zdlouhavým postelovým scénám, které mě opravdu nijak nebavily) a možná i trochu zdlouhavý, když se ale nakonec příběh rozjede, má divák o skvělou podívanou postaráno. Scéna u Českého rozhlasu byla natočená naprosto úžasně, a i přesto, že film nemá úplně tu pravou atmosféru, přece jenom trošku napětí Krycí jméno Holec má. Závěr sice byl vcelku "pohádkový", čekala jsem, že film nakonec dopadne špatně, ale nijak zvlášť mi nevadil. Herecké výkony hlavního tria potěšily, na poslech výborná němčina českých herců taky. Hvězdičku strhávám za pomalejší rozjezd.(8.5.2018)

Tak docela odvaha, že celý film provázejí titulky a především Hádek je frajer, vše zvládl na jedničku a nenechal se dabovat v německém jazyce. Mě osobně vadilo nadabovaní u některých herců. Prakticky se celou hodinu nic neděje, krom celkem slušných erotických scén a dlouhého čekání na nějakou zápletku nebo drama. Ke konci film dostává spád a celé vyústění příběhu slušně graduje. Je škoda, že je film tak nevyvážený, neboť v poslední třetině se podařilo perfektně vystihnout totalitní prostředí a celou tuto událost......5/10(27.9.2016)

Hned na úvod jsem docela zíral, protože se rozjíždí film, ale část prostoru zabírají titulky, živě jsem si předstovoval jak diváci nevěnuji pozornost filmu, ale dychtí se dovědět, kdo dělal postsynchrony, docela by mě zajímalo, kterej autor nobelovy ceny za vědu tohle vymyslel. A jéště jedna poměrně amatérská fopička, obraz ti ukazuje novou scénu, ale zvuk dohrává scénu, kterou už nevidíš. Neděste se, to se stalo asi jen 2-3, ale i tak dobrá džunglička. No a filmeček, ta první část to jsem málem obrečel, sleď scén bez příběhu, dialogy jak když si povídaj dva houbaři u bazénu, prostě divácká mučírna, ovšem s příchodem rusáků nastává obrat (jako vždy ) ovšem tentokrát zcela vyjíměčně k lepšímu, najednou má film zápletku, příběh, napětí, tempo a začne i bavit. Tandem Novotný/Malý už by mohl pomalu ty stébáčky vyučovat jak jim jdou k duhu. Skvělou svini si zde střihla Vilmička, taky zde uvidíme hodně prdelí, ano holky i vy se u Kryštofa v otázce prdelky dočkáte, nutno říct, že Kryštof se neuvěřitelně za ty roky vyhrál a všechny svoje postavy hraje naprosto přirozeně a sebejistě. Vica je kus ženský s krásnejma očima navrch, tady mě přišlo že ta postava nebyla až tak výrazná, aby se vedle panských postav prosadila, ale to není výtka vůči ní, Vica je dobrá herečka, ale tady nemusela dát do postavy ani 70% svého talentu. Hele dám tři, ale jsou to tři od největšího dobráka na csfd.(22.9.2016)

Je to dost pro mě těžký hodnotit. Na jednu stranu jsem rád, že byla zfilmována povídka jednoho velikána českého filmu na druhou stranu by to mohlo být zpracováno o píď lépe. Obsazení ovšem bylo v pohodě a herecké výkony nezaostávali (Hádek, Zeiler, Novotný). Děsil jsem se hudby O. Brzobohatého jelikož není na hledáčku mých oblíbených muzikantů a považuji ho za jednu nejvíc zbytečných osobností v rámci české hudební scény, která svou popularitu získala hlavně jménem. Pro mě hudba je důležitým filmový atributem, ovšem musím podotknout, že v tomto případě to bylo překvapení. V úvodu jsem pochyboval, ale následně musím podotknout, že svou práci odvedl dobře. KJH nepatří mezi filmy, které člověka do doby vyloženě vtáhnou jako třeba Pouta. Je to spíše takový stylizovaný biják, na který se nechá dívat. Nu tak a teď co vyvádí ten Michálek, jdu na něj :D(24.9.2016)

Snímek měl být poctou Janu Němcovi, vycházel koneckonců z jeho povídky, ale nemůžu si pomoct, mám pocit, že nějak nedošlo na to, že by se o skutečnou poctu jednalo. Spíše je to klasický český film o snaze se vyrovnat s minulostí, ale s tím, že jediné, co je tu opravdu dobré, je scéna, kterou Jan natočí na kameru, respektive donutí Jardu natočit. Pak už je to jen bez nápadu.(8.3.2018)

• - Od 5. října 2014 se natáčelo v Praze na Vinohradské třídě, kde tyto exteriéry posloužily pro akční scénu srpnových událostí 1968. (MTHRFCKR)

• - Postava hlavního hrdiny Jana Davida je inspirována samotným režisérem Janem Němcem. (Zdroj: Falcon)

• - Film má pro distribuci v ČR dvě jazykové verze. V kino verzi jsou nadabováni pouze Vica Kerekes (Eva), kterou nadabovala Jolana Smyčková mluveným slovem a Eva Benešová zpěvem a Johannes Zeiler (Helmut Zilk), kterému hlas propůjčil Ladislav Županič. Ostatní zahraniční herci mluví svými originálními hlasy. Ve verzi České televize jsou i zbylí zahraniční herci nadabováni do češtiny. (funhouse)