Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Rakouský novinář Helmut Zilk počátkem roku 1968 začíná uskutečňovat živé vysílání rozhovorů z komunistického Československa pro rakouskou televizi. Při natáčení se Zilk seznámí s rebelujícím českým režisérem Janem Davidem a jeho krásnou přítelkyní, herečkou Evou. Mezi úspěšným novinářem a vzdorovitým umělcem se rozhoří vášnivý souboj o srdce Evy, které každý nabízí budoucnost po svém. Do milostného trojúhelníku zasáhne srpnová okupace Prahy, při níž se Honzovi podaří natočit brutalitu a násilí okupantů. Film je třeba urychleně dostat k mezinárodní veřejnosti. Paradoxně jedinou cestu na Západ představuje právě Zilk. Lze mu však věřit a nebude mít nakonec dramatický útěk do Rakouska pro Honzu a Evu fatální následky? (Falcon)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (50)

zette 

všechny recenze uživatele

Libilo se mi herecke obsazeni a to snad u vsech postav. Namet a rakouska koprodukce byly taky duvodem, proc se na film tesit. Posledni tretina filmu vyborna, skvele vygradovane napeti, atmosfera sice jen takova televizni, ale porad dobra. Velka skoda pro film, ze si tu pomyslnou zaverecnou latku neudrzel i na zacatku. ()

HonzaBez 

všechny recenze uživatele

Jako připomínka smutného výročí srpna 1968 vcelku ucházející, zvláště posledni zhruba třetina filmu. I když ta špionážní zapletka mi místy připadala trochu přitažené za hlavu. Úplně si nejsem jistý proč vlastně by Sověti měli tehdy takový zájem o vysílání "fake news" v rakouské televizi o vstupu sovětské armády do Československa, resp. co by se změnilo, kdyby jejich záměr vyšel. A na můj vkus bych rekl zbytečné moc erotiky (hlavně scény s Hadkem a jeho slečnami). Vica Kerekec je ale i zde vážně kus ženský... ()

Reklama

klukluka 

všechny recenze uživatele

Příjmení pana režiséra a spoluscénáristy dává tušit, že má k Česko(slovensku) nadstandardní osobní vztah. Zřejmě proto se ujal této látky, která se vztahuje zejména k naší zemi v letech 1967 a 1968. Děj se přitom odehrává převážně v Rakousku, protože Helmut Zilk je rakouský novinář, který ze zištných důvodů spolupracuje s československou kontrarozvědkou. Jsou to pro něj lehce vydělané peníze, dokud po něm protistrana nechce něco skutečně zásadního. Příběh má být inspirován životem režiséra Jana Němce (Kryštof Hádek). Skutečnou postavou byl také Helmut Zilk. Sledujeme tedy film, který je do značné míry pravdivý, byť působí značně nadneseně. Z toho důvodu stojí rozhodně za zhlédnutí. S obsahem tudíž nemám větší problém. Naopak, opravdu mě zaujal. Mnohem horší je to už ale v případě tohoto filmu s formou. Iritovala mě četnost postelových scén, Vicy Kerekes už mi bylo vážně líto. Člověk už nepozná, jestli je tou matrací postava, kterou znázorňuje, nebo její představitelka. Všude, kde to aspoň trochu šlo, sáhl Novotny po podivně servírované nahotě. Všechny auťáky se musí lesknout jak psí koule, všichni zlouni jsou oškliví a dokonale sterilní, všichni klaďasové minimálně hezcí, hodní, celkově daleko zajímavější. Ve výsledku pak tento film působí afektovaně a odtažitě. Přitom ale není úplně špatný a je hmatatelným důkazem, že se o nás naši rakouští sousedé zajímají, byť jejich pozornost v první řadě patrně upoutala rakouská část příběhu v podobě osoby Helmuta Zilka. ()

Arsenal83 odpad!

všechny recenze uživatele

Čo to bolo do hajzlu za paródiu? Historicky to ani nejde súdiť, veď okupácia vojskami Varšavskej zmluvy je znázornená ako pomaly dobytie Berlína 1945 a aby tomu dali korunu, ženské zastavujú vojakov ukazovaním ceciek. To je až dehonestácia historických udalostí. Čo je však otrasnejšie je celkový scenár a "herci". Po prvé je asi tretina dabovaných a veľmi to je vidieť a počuť. Po druhé Kerekes ukázala zas svoj "talent" a ju do filmu neberú fakt kvôli ničomu inému, len aby opakovane ukazovala dekolt a kozy, sem tam hrubé lýtka. Pritom herectvo katastrofa, hoci tvár má naozaj krásnu. Brzobohatý slabota, akože spevák, no keby sa mal živiť len týmto, tak by bol brzochudý. Následne tá avantgardná trojka bola k čomu dobrá? Hádek šuká Bokovú i Markovú obe sa tam promenádujú nahé a otŕčajú bobra. Vôbec nič to vlastne s filmom nemá, je to tam len preto, lebo na nič iné sa dívať nedá. Ale tá scéna trojky v tráve za príchodu cudzích vojsk bola už vyslovene trápna. ()

Endyis 

všechny recenze uživatele

Je to dost pro mě těžký hodnotit. Na jednu stranu jsem rád, že byla zfilmována povídka jednoho velikána českého filmu na druhou stranu by to mohlo být zpracováno o píď lépe. Obsazení ovšem bylo v pohodě a herecké výkony nezaostávali (Hádek, Zeiler, Novotný). Děsil jsem se hudby O. Brzobohatého jelikož není na hledáčku mých oblíbených muzikantů a považuji ho za jednu nejvíc zbytečných osobností v rámci české hudební scény, která svou popularitu získala hlavně jménem. Pro mě hudba je důležitým filmový atributem, ovšem musím podotknout, že v tomto případě to bylo překvapení. V úvodu jsem pochyboval, ale následně musím podotknout, že svou práci odvedl dobře. KJH nepatří mezi filmy, které člověka do doby vyloženě vtáhnou jako třeba Pouta. Je to spíše takový stylizovaný biják, na který se nechá dívat. Nu tak a teď co vyvádí ten Michálek, jdu na něj :D ()

Galerie (113)

Zajímavosti (4)

  • Od 5. října 2014 se natáčelo v Praze na Vinohradské třídě, kde tyto exteriéry posloužily pro akční scénu srpnových událostí 1968. (MTHRFCKR)
  • Postava hlavního hrdiny Jana Davida je inspirována samotným režisérem Janem Němcem. (Zdroj: Falcon)

Reklama

Reklama