Hollywood v koncích

• Austrálie

• Kanada

Komedie / Drama

USA, 2002, 114 min

Starý hypochondrický a neurotický režisér, který během natáčení filmu oslepne - výborné komické a sebereflexivní téma. Sebereflexivní hned dvojitě - ve vztahu k sobě samému jako tvůrci a ve vztahu k filmu. Hollywood Ending bohužel tento potenciál nenaplňuje. Film je příliš dlouhý, komický jej místy a především: možnosti natočit tragikomickou "zpověď" či "závěť" Allen odmítl. Vznikla jen průměrná komedie. To u génia, jakým Allen bezesporu je :) nestačí...(1.11.2005)

Tohle je můj první Allen. Asi to (podle zdejších komentářů) nebyla nejlepší volba pro začátek (ale to není moje chyba). Příběh má nápad, některé hodně dobré chvilky, ale taky některé hodně trapné a nudné momenty a navíc naprosto předvídatelný konec (což mi sice někdy nevadí, ale přesně v tomhle případu ano). Takže dávám 3 hvězdy a jdu shánět něco staršího od Woodyho.(4.7.2004)

Kam že to mám psát ten komentář? Raz, dva... Tak kam? Jedna, dvě, tři... Chtělo se mi napsat, že jsem se smál spíše tu než tam, ale neudělám to. Celkově se jedná o Allenův slabší snímek, vždycky se ale najde scéna, která vás spolehlivě odbourá (např. schůzka s Alem Hackem, či pád.) POŠLETE KVĚTINY H. J. OSMENTOVI K TÉ CENĚ ZA CELOŽIVOTNÍ PŘÍNOS.(3.1.2006)

Jako kritika Hollywoodu či jedna velká metafora vynikající. Jako film lehce nekonzistentní, utahané a se značnou kupou hluchých míst (především většina gagů z období slepoty šla zcela mimo mě, linie se synem jakbysmet). Celkově vzato je Hollywod v koncích z trochu slabšího Allenova soudku - přesto stále nadstandardní podívaná. Zmiňovat skvělé herecké výkony či parádní bonmoty je u Woodyho zbytečnost. A přesto, alespoň nějaký ten bonmotek: "Při masturbaci je nejlepší, jak se pak člověk k sobě tulí." "Tady jsem budižkničemu, tam génius. Zaplaťpánbůh za Francouze!"(11.4.2013)

Woody Allen a jeho poňatie humoru je proste vždy príjemné. Môžete robiť čokoľvek vždy vás jeho humor dostane:) Ja ho zbožňujem a i keď nie každý pochopí jeho zámer a sám priznávam, že pointa hlbšieho charakteru chýba, mám rád jeho filmy:) Sú plné rozpolov a príjemných dialógov a ani tento nieje výnimkou. Tento film je podla mňa obdobie woodyho "premien a kolízií" Patrí tam ešte aj film prekliatie žltozeleného škorpióna. Taktiež skvelý film. Všetko je totiž založené na počiatočnom rozložení filmu, potom na jeho pre organizácii v podobe nejakého trapasu, alebo nehody, a následne končí film nevyslovenou pointou(ktorú som nepochopil:D) a ľahkým koncom ktorý je akoby správny. Proste tak ako si to hlavná postava na začiatku predstavovala tak to skončí. ale predsa vás to príjemne prekvapí a uspokojí. Proste tento film a jemu podobné sú tým pravým ellenovským a podla mňa tým naj ke%d si chcete niečo pozrieť s priateľkou doma a vôbec nerozmýšľať(páni vedia o čom hovorím).80%(25.12.2008)

• - Postava čínského kameramana s nedokonalou angličtinou byla inspirovaná skutečnou postavou kameramana Zhao Feie, který s Allenem pracoval jako kameraman na filmu Darebáčci. (Witta)

• - Snímka otvárala filmový festival v Cannes v roku 2002. (U_S_O)