Reklama

Reklama

Hollywood v koncích

  • Česko Hollywood Ending (více)
Trailer

Obsahy(1)

Woody karikuje sám sebe - neurotického režiséra Vala Waxmana, na kterého padnou zlé časy. Jo, kdysi to byl pán režisér, ale od té doby se mnoho změnilo a Val teď může být vděčný za sebemenší druhořadý kšeftík v televizi. Manželky a milenky jsou na světě proto, aby svým drahým občas podaly pomocnou ruku. Val dostane od své exmanželky nabídku režírovat velkorozpočtový "mainstreamový film". Je to skvělé, ale katastrofy jsou tady zase od toho, aby nám znepříjemňovali život - Val dočasně oslepne následkem své chronické paranoi. Jde o velký balík peněz a tak skupinka jeho pěti kamarádů dělá vše pro to, aby se šéfproducent o režisérově slepotě nedozvěděl. Tahle Valova disfunkce na sebe ve filmu váže desítky skvělých gagů a situací, které nenechají Vaši bránici v klidu. Zrodila se velká groteska a Woody Allen byl zase u toho. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (153)

Shadwell 

všechny recenze uživatele

Ještě než vysmolil Woody Allen „modré filmy“, zrealizoval pokračování Stardust Memories. Zatímco v Stardust Memories tematizoval sebevědomého auteura, zde ukazuje stejného tvůrce v područí velkých producentských zvířat. Woody zkrátka cítil podobně jako Altman (Hráč) nebo Wilder (Sunset Blvd.) potřebu si drcnout do hollywoodského systému. Ale paroduje pouze development (přípravu) a postprodukci (distribuci) filmu, samotné natáčení podobně jako Truffaut v Americké noci nijak nekritizuje, protože pro každého režiséra je natáčení to nejlepší, a koneckonců jak říkával francouzský velikán: „Filmování je nadřazeno skutečnému životu, a dokonce výsledné kvalitě díla.“ Proto Woody těsně před natáčením oslepne a přesune film z roviny reflexe producentů do sebereflexe. ____ Woody Allen je vypravěčem vně fiktivní svět filmu, když píše scénář a režíruje, a zároveň uvnitř fiktivního světa, když vyprávění směruje k jiným postavám a k divákovi skrz vlastní postavu Waxmana. Perfektní vedení herců, nebo perfektně hrající herci? Nevím, ale dialogy jsou často o hádkách, dokazujíc neurotickou rozpolcenost Allena. A titulkové sekvence, kde jsou herci řazeni „in alfabetal order“, přestože je jasné, že Allen bude první, jen dosvědčují nedostatek oponentury z venčí. Dopřejte prosím někdo Woodymu místo neustálého pochlebování špetky asertivního zhodnocení. ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Samotný nápad na film o režisérovi, který oslepne, ale tají to před štábem, je vynikající, ale obával jsem se, že Woody Allen to pojme nějak sociálně-kriticky nebo jako metaforu a bude po legraci. Naštěstí jsem se mýlil a Hollywood v koncích není jen výborná komedie, ale zároveň film, v němž Woody Allen sám sebe (jakož i jiné osobnosti s filmem spojené) docela ostře paroduje. Asi tak polovina gagů a slovních vtipů je sice určena pro zasvěcené, ale předpokládám, že jiní ani mezi uživateli tohoto webu nejsou, takže si myslím, že se vám to bude líbit stejně jako mně. 80% ()

Reklama

Matty 

všechny recenze uživatele

"Pošli H. J. Osmentovi květiny k té ceně za celoživotní přínos." Průměrně výživný mistrův příspěvek do diskuze "Co je to vlastně umění?". Celá část před oslepnutím mi přišla podstatně vtipnější než to, co následovalo. 70% Zajímavé komentáře: betelgeuse, Radko, Honzzaq, Jordan ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Kam že to mám psát ten komentář? Raz, dva... Tak kam? Jedna, dvě, tři... Chtělo se mi napsat, že jsem se smál spíše tu než tam, ale neudělám to. Celkově se jedná o Allenův slabší snímek, vždycky se ale najde scéna, která vás spolehlivě odbourá (např. schůzka s Alem Hackem, či pád.) POŠLETE KVĚTINY H. J. OSMENTOVI K TÉ CENĚ ZA CELOŽIVOTNÍ PŘÍNOS. ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Tohle je můj první Allen. Asi to (podle zdejších komentářů) nebyla nejlepší volba pro začátek (ale to není moje chyba). Příběh má nápad, některé hodně dobré chvilky, ale taky některé hodně trapné a nudné momenty a navíc naprosto předvídatelný konec (což mi sice někdy nevadí, ale přesně v tomhle případu ano). Takže dávám 3 hvězdy a jdu shánět něco staršího od Woodyho. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (4)

  • Hned na začátku natáčení filmu Woody Allen vyhodil Haskella Wexlera, kterého sice považoval za úžasného kameramana, ale při natáčení zjistil, že je „infantilní a prudí jako malé dítě“. (raininface)
  • Postava čínského kameramana s nedokonalou angličtinou byla inspirovaná skutečnou postavou kameramana Zhao Feie, který s Allenem pracoval jako kameraman na filmu Darebáčci. (Witta)
  • Snímka otvárala filmový festival v Cannes v roku 2002. (U_S_O)

Reklama

Reklama