Hollywood v koncích

• Austrálie

• Kanada

Komedie / Drama

USA, 2002, 114 min

Lehce atypický Woody. Překvapivě triviální film(na Woodyho) snažící se nám prostřednictvím(jakjinak než) "plesnivého důchodce" v nepadnoucích kalhotách sdělit až příliš mnoho důležitého. Woody nás baví a zárověň poučuje(zde ta žánrová triviálnost), aby to na nakonec dopadlo zase stejně. I přes to 4*.(28.8.2007)

• Radiq

Slabota. Už ani dost humoru tam nebylo a když jo, tak byl hodně slabej (asi jak knedla v drahé restauraci). Děj už pořád na jedno brdo a z té slepoty toho Woody moc nevytěžil. Ani se mi nelíbilo, jak toho slepýho hrál. Jeden z jeho nejhorších filmů. A na ČT2 ve filmovým klubu tomu těma titulkama už vůbec nepomohly - plno dlouhých vět v dialozích bylo zkráceno na jednu krátkou, takže kdybych nerozumněl aspoň trchu anglicky, tak totální shité.(23.12.2006)

Komédia Woodyho Allena (2002) z prostredia natáčania filmu. Starnúci režisér sa chytá poslednej šance návratu na výslnie filmovej brandže. Jeho ex-manželka Ellie (Tea Leoni) v úlohe producentky mu vybojuje režisérske kreslo nádejného projektu - film z prostredia New Yorku. Avšak tesne pred začiatkom režisér Val Vaxman (Woody Allen) oslepne (psychosomaticky). Pod tlakom svojej situácie (i agenta) sa rozhodne skvelú látku natočiť. Veď v chaose natáčania sa drobnosť "slepoty" režiséra stratí. Woody Allen vedie svoj boj o životnú lásku, kariéru a stratený vzťah k synovi v každodennom mixe problémov natáčania extravagantného, umelecky "svojrázneho" filmu.(12.4.2012)

Kam že to mám psát ten komentář? Raz, dva... Tak kam? Jedna, dvě, tři... Chtělo se mi napsat, že jsem se smál spíše tu než tam, ale neudělám to. Celkově se jedná o Allenův slabší snímek, vždycky se ale najde scéna, která vás spolehlivě odbourá (např. schůzka s Alem Hackem, či pád.) POŠLETE KVĚTINY H. J. OSMENTOVI K TÉ CENĚ ZA CELOŽIVOTNÍ PŘÍNOS.(3.1.2006)

"Pošli H. J. Osmentovi květiny k té ceně za celoživotní přínos." Průměrně výživný mistrův příspěvek do diskuze "Co je to vlastně umění?". Celá část před oslepnutím mi přišla podstatně vtipnější než to, co následovalo. 70% Zajímavé komentáře: betelgeuse, Radko, Honzzaq, Jordan(4.1.2006)

• - Postava čínského kameramana s nedokonalou angličtinou byla inspirovaná skutečnou postavou kameramana Zhao Feie, který s Allenem pracoval jako kameraman na filmu Darebáčci. (Witta)

• - Snímka otvárala filmový festival v Cannes v roku 2002. (U_S_O)