Hollywood v koncích

• Česko Hollywood Ending (více)
Trailer

Woody karikuje sám sebe - neurotického režiséra Vala Waxmana, na kterého padnou zlé časy. Jo, kdysi to byl pán režisér, ale od té doby se mnoho změnilo a Val teď může být vděčný za sebemenší druhořadý kšeftík v televizi. Manželky a milenky jsou na světě proto, aby svým drahým občas podaly pomocnou ruku. Val dostane od své exmanželky nabídku režírovat velkorozpočtový "mainstreamový film". Je to skvělé, ale katastrofy jsou tady zase od toho, aby nám znepříjemňovali život - Val dočasně oslepne následkem své chronické paranoi. Jde o velký balík peněz a tak skupinka jeho pěti kamarádů dělá vše pro to, aby se šéfproducent o režisérově slepotě nedozvěděl. Tahle Valova disfunkce na sebe ve filmu váže desítky skvělých gagů a situací, které nenechají Vaši bránici v klidu. Zrodila se velká groteska a Woody Allen byl zase u toho. (oficiální text distributora)

Trailer

Jeržik

Lehce atypický Woody. Překvapivě triviální film(na Woodyho) snažící se nám prostřednictvím(jakjinak než) "plesnivého důchodce" v nepadnoucích kalhotách sdělit až příliš mnoho důležitého. Woody nás baví a zárověň poučuje(zde ta žánrová triviálnost), aby to na nakonec dopadlo zase stejně. I přes to 4*. ()

shantim

Hollywood Ending nemá sice takovou sílu jako jiné Allenovy filmy, ale stále je dost dobrý. Námět je, myslím, velmi dobrý a herci jsou, jak je u Allenových filmů zvykem, velmi přirození. Problém mi ale dělalo v první třetině filmu příliš mnoho monologů hlavního hrdiny. Byly až moc natáhlé a díky tomu i mírně nudily. Jinak by to bylo na čtyři hvězdičky. Takhe tedy jen 70% hvězdiček ()

thorewi

Byly tam dobré chvilky, ale bylo tam mnohem víc věcí, které mě iritovali. Nejen to, že by si každý ihned všiml, že je slepý, ale především to, že nedokázal ani rozpoznat, odkud na něj nekdo mluví, a čuměl furt doblba - takovy člověk pak není genius, ale idiot. Nehledě na to, že k režírování není potřeba jen genialita, ale taky notná dávka vůdčího charakteru. A ten Val Waxman určitě postrádal, naopak si myslím že Woody Allen ho dozajista má. Tudíž ani ta paralela mezi skutečným Woody Allenem a jeho filmovým alteregem Valem Waxmanem mi neseděla. 50% ()

weople

A pak že Woodyho poslední filmy za nic nestojí! S bravurní nadsázkou zde Allen divákům odkrývá svůj běžný pracovní den, který je plný absurdit a břitkých dialogů naplněných aluzemi až po okraj. A že nikdo nepřišel na to, že je režisér slepý a proto je jeho snímek zmatený a nesourodý? No a co! I z toho dokáže Woody udělat svou přednost a .. třeba se to bude líbit v Evropě ;) ()

genetique

S Woodyho filmami prichádza vždy nejaký atypický nápad, ktorý sa oplatí vidieť a hlavne pozrieť sa ako si s nim majster poradí. Tu sa stretávame s ďalším woodyovky nadhľadových príbehom, ktorý však nepatrne padá do klišovitého rozmeru. Filmy o filmoch prakticky vždy majú čím zaujať, pretože je ich málo. Ale tento k nim akosi nepatrí. Alebo teda patrí, ale nevyčnieva. Ale aj tak ešte nebol film, ktorý by sa mi od neho vyslovene nepáčil. 65%. ()

• Snímka otvárala filmový festival v Cannes v roku 2002. (U_S_O)
  • Hned na začátku natáčení filmu Woody Allen vyhodil Haskella Wexlera, kterého sice považoval za úžasného kameramana, ale při natáčení zjistil, že je „infantilní a prudí jako malé dítě“. (raininface)
  • Postava čínského kameramana s nedokonalou angličtinou byla inspirovaná skutečnou postavou kameramana Zhao Feie, který s Allenem pracoval jako kameraman na filmu Darebáčci. (Witta)