Hollywood v koncích

• Austrálie

• Kanada

Komedie / Drama

USA, 2002, 114 min

"Pošli H. J. Osmentovi květiny k té ceně za celoživotní přínos." Průměrně výživný mistrův příspěvek do diskuze "Co je to vlastně umění?". Celá část před oslepnutím mi přišla podstatně vtipnější než to, co následovalo. 70% Zajímavé komentáře: betelgeuse, Radko, Honzzaq, Jordan(4.1.2006)

Woody Allen se tentokrát rozhodl natočit film o režisérovi,který dostane skvělou práci,ale dočasně oslepne a tak musí celý film režírovat,aniž by viděl,co režíruje.Námět je vskutku originální,scénář je celkem vtipný,i když místy velmi zvolní a je až nudný.Zpracování mě už tak nenadchlo,neb představa,jak sleoý režisér režíruje mě opravdu nešla pod vousy a prostě mi to připadlo přitažené za vlasy.Nicméně film je celkem vtipný a příjemný,herci jsou skvělí-zejména Téa Leoni a Treat Williams a tentokrát mi sedl i Allen(asi tím,že jeho postava je opravdu neurotická a psychotická v pravém smyslu slova).Film se mi líbil jako diskuse nad tím,co je vlastně umění a z čeho se umění(pomocí snobů a francouzů)dělá.Pokud se odprostím od onoho základního faktu,kterému prostě zdráhám uvěřit(i když,co člověk ví,v umění je možné vše....),tak jsem se slušně bavil a celkem si to užil.Trochu je film nevyvážený,místy je velmi vtipný a pak se zase chvíli neděje vůbec nic,ale díky hercům je aspoň na co koukat.Takže tentokrát dávám Woodymu 65% a francouzský festival si člověk musí užít i slepý.(9.9.2011)

Samotný nápad na film o režisérovi, který oslepne, ale tají to před štábem, je vynikající, ale obával jsem se, že Woody Allen to pojme nějak sociálně-kriticky nebo jako metaforu a bude po legraci. Naštěstí jsem se mýlil a Hollywood v koncích není jen výborná komedie, ale zároveň film, v němž Woody Allen sám sebe (jakož i jiné osobnosti s filmem spojené) docela ostře paroduje. Asi tak polovina gagů a slovních vtipů je sice určena pro zasvěcené, ale předpokládám, že jiní ani mezi uživateli tohoto webu nejsou, takže si myslím, že se vám to bude líbit stejně jako mně. 80%(11.4.2003)

Tohle je můj první Allen. Asi to (podle zdejších komentářů) nebyla nejlepší volba pro začátek (ale to není moje chyba). Příběh má nápad, některé hodně dobré chvilky, ale taky některé hodně trapné a nudné momenty a navíc naprosto předvídatelný konec (což mi sice někdy nevadí, ale přesně v tomhle případu ano). Takže dávám 3 hvězdy a jdu shánět něco staršího od Woodyho.(4.7.2004)

• Schuldiner

Zklamání, od Woodyho každopádně málo invence a celkově prostě málo nápadů.. Ne, že bych se nezasmál, ne že bych se vyloženě nudil tak, že bych přemýšlel, že to vypnu, ale prostě je to celé tak moc absurdní a vycucané z prstu, že to nemohlo zachránit ani těch pár dobrých vtipů. Příběh samotný je prostě nic moc, a ten happy-end je trapný. Téa Leoni je ale nádherná, to se musí nechat.(2.1.2016)

• - Postava čínského kameramana s nedokonalou angličtinou byla inspirovaná skutečnou postavou kameramana Zhao Feie, který s Allenem pracoval jako kameraman na filmu Darebáčci. (Witta)

• - Snímka otvárala filmový festival v Cannes v roku 2002. (U_S_O)