V tomto snímku se úspěšnému investičnímu bankéři Davisu Mitchellovi (Jake Gyllenhaal) nedaří překonat ztrátu své ženy, která zemřela při tragické autonehodě. Přestože na něj jeho tchán Phil (Chris Cooper) naléhá, aby se konečně vzpamatoval, Davis se nepřestává hroutit. To, co původně začalo jako stížnost zaslaná společnosti na výrobu prodejních automatů, se záhy promění v sérii dopisů obsahujících znepokojivá osobní doznání. Davisova korespondence zaujme zástupkyni oddělení služeb pro zákazníky Karen Marenovou (Naomi Watts), která je sužována vlastními emocionálními a finančními problémy, a oba cizí lidé navážou překvapivý vztah. S pomocí Karen a jejího syna (Judah Lewis) se Davis pokusí dát zase dohromady a začne tím, že srovná svůj předchozí život se zemí. (Cinemax)

Mimomisu

minus jedna hvezda za to, ze to vlastne meohlo byt pristupnejsi. Vsechny ostatni hvezdy za to, jak presne to urcity veci zobrazuje (sam jsem si podobnou situaci prosel). ()

Daqvid77

věšina tu píše o originálním dramatu. Já to v tom prostě nevidím. Přišlo mi o nudné a hloupé. Já tu hloupku v tom asi nevidím proto to slabé hodnocení ()

Garch

Neměl jsem tucha, na co se jdu dívat, což bylo dobře, protože dle popisu obsahu bych se zbytečně minul s parádním kolotočem v emocích a vnímání toho, co je v životě důležité, à la Bryan Sipe. Režie Jean-Marca Vallée je famózní. ()

Cement73

Psychologická sonda do života chlapa, ktorému sa zrútil svet po smrti manželky... a keď sa zdá, že je na dne... tak klesne ešte hlbšie. Plus divný vzťah z ešte divnejšou ženskou... otvorený koniec to zavŕšil. ()

JohnyD

Gylenhaal je proste v súčasnosti pre mňa numero uno medzi hercami a dokáže zahrať podľa mňa všetky emócie tak uveriteľne, že o prehrávaní, alebo pitvorení (zdravíme Lea) nemôže byť ani reč. Ta neuveriteľná ľahkosť a prevedenie je niečo neskutočné. Z príbehom a linkami som nemal problém a podľa mňa rozprávajú krásny príbeh, aj keď tragický. Trošku som mal problém so zoznámením Watts a Jake, to bolo troška vynucené a uspechané, ale inak paráda. 8/10 ()

husokachna

Možná, že v tom vidím víc, než v tom je, ale pro mě je Demolice hlavně jedna velká metafora vyrovnávání se se ztrátou. A možná víc než ze ztrátou života blízkého člověka, je to o ztrátě svého života, své osobnosti, o pozvolném přizpůsobování se a následném procitnutí. Jake je boží, Naomi je nádherná i zestárlá a bez make-upu a i když to ve mě nezanechalo hlubší stopu, nebyla to ztráta času. Lehké drama pro někoho, kdo nemá náladu na těžká dramata :-). ()

Hepy13

Poměrně depresivní drama s podivnými postavami, a s jako už tradičně výbornym Jakem. A i přes všechny ty vyšinutí mě film bavil, a to je to nejdůležitější! ()

Janko_Vlyrd

Super nebezpečný nápad ako stvorený pre hviezdu Jakea Gyllenhaalho. Originálny námet, ktorý chválim do nebies. Všetko to, čo Vám príde v tomto filme vtipné, je v konečnom dôsledku tragické a bolestivé. Myšlienka filmu Demolition nie je zložitá, každý máme v sebe to "ono", len na iné životné (ťažké) situácie a všetci sme subjektívni. A potom sa nad tou myšlienkou zamyslíme. Nápad s automatom a demoláciou domu sto bodov. ()

toi-toi

Zo začiatku bralo nábeh na melancholickú verziu Voľný pád (1993) o strate citov a úcty k okoliu.  Neskôr sa to tvári ako Sila priateľstva (2007),  avšak zo strany človeka, čo prežil stratu.  Napokon to je festivalový miš-maš, ktorý chce riešiť všetko, ale nedotiahne nič. Mnoho fajn scén, výborní herci, ale scenár, ktorý pláva na vode a tvári sa chytrejšie ako naozaj je. ()

warrenur

Zvlastny film s vybornym Gyllenhaal-om a zvlastnou pot-head Naomi. Niektore sceny mi prisli prilis na oko, ine boli usmevne, ci chytili za srdce. Pocas filmu odzneje peknych par kvalitnych songov. Parada. Premietol som si ten typ "besnenia" do svojho zivota, a dospel som k nazoru, ze by som zrazu nemal kde byvat, okolie by sa so mnou nebavilo a zrejme by ma zavreli do blazinca. Ze sa tomu tak nestalo tomu filmovemu hrdinovi Davis-ovi, je zrejme tym, ze bol neskutocne prachaty a mal svokra, co mu to uznal....ale kde...je to film, to je ten dovod. :) Ale stoji za to film vidiet. ()

ink flo

Film o tom, že úmrtí vaší ženy nemusí být zase tak tragická událost. A o tom, co se stane, když začnete psát do firmy provozující automaty na sladkosti příliš podrobné stížnosti. Když to začalo, tak jsem si říkal, jestli to nebude zase jen další nezávislárna dojící emoce z jednoduché zápletky (necháme někoho onemocnět nebo umřít - něco jako nedávná artová pičovinka James White), během chvíle bylo jasný, že ono se to naštěstí bude ubírat nečekaným směrem. No a ten směr se během filmu ještě párkrát změní, no a tohle překračování žánrových škatulek je to, co z toho dělá nevšední film. Jakože nevíte, jestli se díváte na hodně smutnej "feel good" film, nebo hodně veselou tragédii :-)...Náladou a některými motivy mi to připomnělo Wackness a Hesher....no a navíc Gyllenhaal a Watts že ()

Axident

Chvíli jsem si myslel, že se výborně pobavím nad maníkem, co prozřel a hodí na zkostnatělý život bobek, chvíli žasl nad sílou dramatu o (ne)vyrovnání se se ztrátou a občas litoval klišé a zbytečně šablonovitých scének. Gyllenhaal, Watts i Cooper spolehliví jako vždy, ale díky té žánrové lepenici z toho vylezl sotva průměr... ()

KNTRFKT

Gyllenhalla mám hrozně rád. Toť asi tak vše k úvodu. Ale taky mam rád Marii a Janu (těm chytrým to dojde), což ale neznamená, že pokaždý, když si je pustim do hlavy, jsem spokojenej. Podobně to mam s timhle filmem. Já v podstatě vůbec nevim, co si mám myslet. Na jedný straně dostanete celkem slušnej návod na to, jak si holit hruď (což by se ledajké ženě mohlo hodit) a na straně druhé ale už vůbec nevíte, jestli to teda přepudrovat dvakrát, nebo jen jednou...Trošku se mi z toho pomíchaly neurony. Gyllenhall hraje týpka, kterej nemusí bejt každýmu nutně sympatickej. Já ho ale chápal, chápal jsem všechno co dělal. Ta chuť něco rozbít, když se vám serou věci pod rukama. Chuť jebnout si jehlu pod nehet a zjistit, jestli jste opravdu vzhůru...v životě člověka přicházej různý otázky. Taky lidi. Ti spíš mizí, než že by přicházeli. "Nevím, jestli se mi líbí tahle holka, nebo si jen myslím, že by se mi měla líbit." Tahle věta mě celkem dostala. Někde jsem četl, že lidi selžou né proto, že by mířili moc vysoko, ale proto, že se spokojí s naprostým minimem. Ale co znamená uspět? Mít velkej barák, celej interiér v bílym, ženu, kterou nemilujete, tchána s tchyní, kteří vás nenávidí, ale naoko se všichni tváří, že je všechno oukej? Spousta otázek, sem tam vata. Určitě zanechá dojem. ()

Wargoo

Na môj vkus, dosť nevýrazná záležitosť. Jake si určite to všetko búranie užil, kiež by som to mohol povedať o sebe a zážitku z tohto filmu. Ale hold, každý sa so stratou blízkej osoby vyrovnáva inak, a nie každý to musí pochopiť. Watts + Cooper nesklamali. S Valléem som sa už stretol, a dopadne to vždy podobne... 3***, 6,724% ()

BOURQUE

Jednoducho J. Gyllenhaal v takýchto filmoch nedokáže spraviť chybu. Smutný príbeh o tom, ako sa človek snaží vysporiadať so stratou manželky. Réžia a jednotlivé scény však to nedokázali dostať na ďalšiu úroveň. Veľmi málo z hereckého umenia N. Watts. P.S. Zaujímavý „dance“ v meste v podaní J.G. Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

02.05.2018

Janis Joplin se dočká filmu

Janis Joplin se dočká filmu

23.11.2014

Kanaďan Jean-Marc Vallée není žádný režisérský nováček, ale do hvězdných výšin nakopnul svou kariéru až svou první americkou produkcí - biografickým filmem Klub poslední naděje, díky kterému dosáhl… (více)