Film Joy vypráví hodně divoký příběh jedné životní cesty hlavní hrdinky, která se dokáže postupně postavit všem překážkám a překonat mnoho různě velkých průšvihů. Joy jde tvrdě a nekompromisně za svým životním snem a řídí se především svým citem. Postupně se stává nezpochybnitelnou hlavou jak své rodiny, tak i jí založené obchodní dynastie. Joyin úspěch je spojen s jejím revolučním vynálezem, „zázračným" mopem, který se stal obchodním trhákem v oblasti úklidových prostředků. A protože každý dobrý nápad a jeho úspěch mívají i své odvrácené tváře, na Joy čekají zrada, závist a svět nemilosrdného obchodu. Z přátel se stávají protivníci a z nepřátel spojenci. A to nejen v podnikání ale i v její rozvětvené rodině. Joy ale už není žádnou naivní holkou a tak si dokáže podle vlastních představ upravit jak svůj život, tak i život své více než trochu výstřední rodiny. (CinemArt)

Margeline

Zaujímavý príbeh o postavičke, jej snoch, jej dyfunkčnej, no miestami prekvapivo fungujúcej rodine a o odvekom boji splnených snov a krutej reality. Jennifer je ako všdy výborná, jej kolegovia sa tiež nedajú zahanbiť. Samotný príbeh je možno nevýrazný, no funguje ako povzbudenie pre tých, ktorí sa našli v podobnej situácii ako Joy. Ak by to pomohlo hoci len jedinému, je to dostatočný dôvod na to, aby film existoval. Príjemná pohodovka. ()

sarianna

Zcela průměrné a standartní životopisné drama, které pod tři hvězdy sráží neuvěřitelně pomalý a zdlouhavý rozjezd. ()

Capri2016

Filmu Joy davam 70%. Ocakavala som trocha viac. Jennifer Lawrence podava tradicne dobry vykon. Moj oblubenec Bradley Cooper tu bohuzial hraje len druhe husle. Kto ocari v tomto filme o prerode matky - samozivitelky do ulohy podnikatelky su vedlajsie ulohy. Robert de Niro v ulohe otca hra typickeho neurotickeho otca, ktory starne ale aj tak si chce este uzit lasku a zivot. Matka (hrana Virginiou Madsen) hra klasicku americku matku - znudenu domacu pani - ktora v zivote nepracovala a pozera len serialy v televizii. Skvela Isabella Rosellini ocari v ulohe macochy a druhej zeny otca hlavnej hrdinky a so sarmom Europanky a so svojim exotickym prizvukom si s lahkostou zahra cudzinku - bohacku a investorku. Vdaka tymto vedlajsim uloham davam 70%, bez nich by to bola slaba 40 - 50% lebo podla mojho nazoru tema nebola naplno vyuzita ako mohla byt . A na zaver len jedna poznamka - trailer trocha klame, lebo podla trailera som ocakavala modernu sviznu dramu. Toto skor bola drama o vztahoch, ktorej na sviznosti usiel trochu vlak... ()

SinisterBlac

Škoda že je to len inšpirované skutočnosťou,pravdepodobne jej život až taký zaujímavý nebol. Každopádne zaujímavý film s dobrým obsadením. ()

Sathine

Vlastně ani nevím, o čem to pořádně bylo... Překřikované rodinné drama, jednou nahoře, jednou dole a nakonec samozřejmě velká sláva, jak to všechno krásně dopadlo. Nemám ráda tyto přehnané filmy, kde ode všeho musí být něco. Ale nakonec jsem to vydržela až do konce, tak to asi až tak hrozné nebylo. ()

PoprockCZ

Nečekala jsem moc. Zaujal mě v nabídce kina. Dnes jsem film po dlouhé době konečně zhlédla a mile překvapil. Vynálezkyně mopu, která se musí přes všechny nástrahy byznysu a nepřejícných příbuzných dostat sama. Inspirativní příběh. ()

Pythonator

Jennifer Lawrence je kočka a sjela to na výbornou. Film je to o ničem, ale dobře ukazuje, jaké svině se pohybují mezi podnikateli a jak drsné je dostat se mezi ty prosperující hajzlíky, kteří jsou schopní jít přes mrtvoly. Ať žije kapitalismus. ()

KuceraJohny

Snímek Joy rozhodně nějaké své vady na kráse má, ale nakonec si říkám, že je to vskutku povedený snímek. Ambiciózní příběh a mé sympatie k Jennifer Lawrence mě nutí dát místo tří hvězdiček čtyři. Bohužel co mě asi nejvíce mrzí je fakt, že i přesto, že jsou tu obsazeni herci jako De Niro nebo Cooper ani jeden nedostane prostor proto aby se pořádně ukázal. Asi to tak však mělo být stejně jako trochu divná atmosféra. Hlavně že vynikla Jennifer. Já jsem vychován na filmech o mužích, jenž něčeho dosáhli a na takovéhle snímky nejsem zvyklí, ale přesně z toho důvodu si je rád pouštím a jsem vždy velmi štastný když shlédnu film, kde ukáží jak žena něčeho dosáhla díky své píli atd. a přitom nemusí fakt furt při každé příležitosti lidem cpát, že je to vlastně žena a co nejvíce se snažit potlačit muže. Myslím si že v tomhle to Joy zvládla a určitě se na to ještě někdy kouknu znovu. ()

Atom84

Těžký propadák. To už Hollywoodu došli témata, tak točí o ženský co vymyslela mop? Co to bude příště? Chlápek co vymyslel dvojdílné plavky? Vlastně to už udělal Cimrman. Ten mimochodem možná vymyslel i ten mop :-) Jako televizní film na nedělní večer dobrý, ale film na Oscara to rozhodně není. ()

chipiik

Jennifer svou postavu zahrála dobře, ale jinak celkem nudné a snadno předvídatelné. Podivné prostředí a ostatní postavy. Přínosné by mohlo být hlavně pro začínající podnikatele. ()

jzhk

Móoooc hezká pohádka pro začínající podnikatele. Kéž by to tak opravdu fungovalo, to by všichni byli bohatí a všechno by fungovalo podle růžových brýlí. Trochu mi vadil obraz první reklamy, kterou uváděl v TV profesionílní moderátor. Tak tohle není možné ani v Americe.No ve filmu asi jo. Ale jinak, pravda dobře se na to kouká, protože to není tuctovka o krvi a střílení. Je to prostě ze života. Jestli je tam něco, co mě opravdu zaujalo, tak to není patent, ale rodinné vztahy. Jennifer odvedla opravdu skvělý víkon. ()

eexDon

Für mich - 70%, - /sice podle skutečnosti, ale také docela upravené, leckdy víc o tom jak Jenny vypadala, než o tom, co se dělo na platně/, + /Jenny - že jo, hlavní lákadlo celýho filmu, aspoň, že to není vymyšlený, když už je to upravený/, hodnocení - docela to šlo, takové průměrné, stojící na atraktivní hlavní představitelce a průměrném ději, ale docela jo, to zas jo ()

leavit

Příběh o ženě, jejíž sny byly odsunuty na úkor reality, ale nevzdala to. Výborně svérázná Jennifer Lawrence a ta bizarní rodinka taky. 80% ()

Bruce0659

Dej v prvej polovici je menej záživný, nebyť Jennifer a sympaťákov Edgara Ramireza, Roberta De Nira, tak sa mnoho divákov nudí. V druhej polovici však dej nabral obrátky, keď sa Joy objavila v reklame na mop. Od tej chvíle sa divák dokázal vžiť do situácie začínajúcej podnikateľky. To, čo dokázala Joy v skutočnom svete vďaka svojej húževnatosti, cieľavedomosti a chytrosti bolo neuveriteľné. Herecký výkon Jennifer a stvárnenie hlavnej postavy opäť bezchybné. Vidím tu samé 3* ale za mňa jednoznačne 4* ()

Krastom

Jennifer Lawrence ani Robert De Niro si nezískali moji pozornost. Příběh mopu mě totiž spíše nudil než bavil. Potěšilo mě však, že se ve snímku objevil můj oblíbený Bradley Cooper, charakterního manažera zahrál skvěle, ikdyž to byla pouze vedlejší role. ()

JerryPilsen

Životopisný film se všemi slabostmi které to přináší.Jennifer moc nemusim,ale ostatní herci mi seděli a příběh sám o sobě je dost zajímavý. ()

Ganka

Takové plýtvání talenty. Robert De Niro, Bradley Cooper, Isabella Rossellini na jednom plátně a vznikne tohle? Navíc v čele s otylou mongoloidní peroxidovou blondýnou? Možná, kdyby si režisér dal tu práci a našel někoho, kdo umí hrát, nemusel by divák čekat na velké finále dvě hodiny. Nevím, co je to za trend teď točit dvouhodinové snímky, ale tenhle nešvar se rozšiřuje čím dál tím víc. Jamesi Whaleovi trvalo 71 minut na to, aby pověděl příběh o Frankensteinovi, tak nechápu, proč by příběh o téhle ženské měl trvat dýl. Inspirativní příběh pro hospodinky, které by rády stanuly vedle Horsta Fuchse a nadšeně jásaly nad novými produkty. ()

Lubyk

4 - příjemné podívání. Autorům se povedlo to zařídit, abych soucítil s Jennifer a chtěl chytit pod krkem všechny, kteří jí chtěli oškubat. Několik charakterů v příběhu funguje jako vata. Vedlejší dějové linky jsou (mírně řečeno) nudné. Ale naštěstí jim není věnováno příliš pozornosti. Ty 4 dávám, protože mě baví příběhy, ve kterých se objeví houževnatost a síla něco skutečně změnit. ()

Co čeká Jennifer Lawrence?

Co čeká Jennifer Lawrence?

14.10.2015

Jen málokdo by asi polemizoval o tom, že je teď nejviditelnější mladou herečkou Jennifer Lawrence. Hvězda Hunger Games a X-Menů se od svých 22 let chlubí Oscarem, nijak ji to ale nevede k tomu, aby… (více)