Film Joy vypráví hodně divoký příběh jedné životní cesty hlavní hrdinky, která se dokáže postupně postavit všem překážkám a překonat mnoho různě velkých průšvihů. Joy jde tvrdě a nekompromisně za svým životním snem a řídí se především svým citem. Postupně se stává nezpochybnitelnou hlavou jak své rodiny, tak i jí založené obchodní dynastie. Joyin úspěch je spojen s jejím revolučním vynálezem, „zázračným" mopem, který se stal obchodním trhákem v oblasti úklidových prostředků. A protože každý dobrý nápad a jeho úspěch mívají i své odvrácené tváře, na Joy čekají zrada, závist a svět nemilosrdného obchodu. Z přátel se stávají protivníci a z nepřátel spojenci. A to nejen v podnikání ale i v její rozvětvené rodině. Joy ale už není žádnou naivní holkou a tak si dokáže podle vlastních představ upravit jak svůj život, tak i život své více než trochu výstřední rodiny. (CinemArt)

Benedygtus

Asi to neni film na ktery byste tydny vzpominali, ale urcite je zajimavy a to predevsim diky J. Lawrence a take faktu, ze je natocen podle skutecne udalosti. Komedii jsem v tom nenasel, ale drama to bylo ukrutne az do sameho zaveru! 80% ()

bloodline

Snažím sa prísť na kadejaké dôvody, čím ma vlastne oslovuje tvorba Davida O. Russella. Je natoľko nevýrazne svojský, že až ľúto prichodí ju nemilovať (tú tvorbu). Tak trochu netradične sfušovaný americký sen utopený v malomeštiackom prostredí, s výborným hereckým zverincom pod jednou strechou. Scenáristická jagavosť netlačí sople do rukáva a slzy až po dekolt, veď samotný charakter Jennifer Lawrence také niečo nedopustí ani za mop, ale trpko-sladko odprezentuje hrboľatú expedíciu až na vrchol s nekompromisnými pádmi až po inštrumentál. ()

Hanys_

Na příběh prostinké Joy, která nosí v hlavě tunu nápadů, se i díky (po dlouhé době sympatické) JLaw fakt dobře koukalo. Což by mě ještě před týdnem ani nenapadlo. ()

Ilhan

Těžko hodnotit. Řeknu asi tak, že nebýt Jennifer, šel bych s hodnocením níž. Její výkon dokáže i jinak podprůměrný film dotáhnout někam výš. Trochu mi v tomhle připomíná Meryl Streep. Jinak ale film strašně ztrácí, nemá atmosféru, scény se tam hlavně za začátku střídají bez ladu a skladu (co to bylo za střihače ví bůh), scénář se snaží měnit tempo ve chvíli, kdy vůbec nemá a Russel tomu jako režisér tentokrát taky nepomáhá. Zajímavý příběh podaný strašně nezáživnou formou. Ale dal bych si facku jsem, že jsem nepoznal Isabellu Rosellini. 50 % ()

adam9

Plno lidí říká, že David O. Russell je hodně přeceňovaný režisér. Já z části souhlasím (zejména u toho přehnaného počtu oscarových nominací), ale také si myslím, že je na něj mířen někdy až moc velký hejt. Joy mě od první minuty uhranula režisérovým typickým poblázněným rodinným kruhem. Chvílemi jsem si připadal jako bych sledoval mnou tolik milovanou Terapii láskou. Pak (po půlhodině? hodině?) ale O. Russell přepnul na trochu jiný režim a jako bych rázem sledoval jiný film. Ne že by mě to přestalo zajímat, ale prostě to s každou přibývající minutou už nebylo ono. Celkově ale hodnotím určitě kladně, ať už díky skvělému začátku nebo vynikající Jennifer. Do budoucna si jen přeji, aby O. Russell začal točit i jiné typy filmů, neboť všechny, co jsem od něj zatím viděl, měly podobný duch ve stylu jakési pokřivené rodiny, zjednodušeně řečeno. Přeji si to hlavně i proto, aby stoupl v očích ostatních a neplatil pouze za toho "přeceňovaného nýmanda" lačnícího po oscarových nominacích. ()

kolemjdouc

První hodina ještě ušla ale po nástupu Coopera to šlo do kytek.Hlavně způsob jeho uvedení na scénu byl pořádný přešlap! Nejdřív záběr na ruku s prstenem a pak kamerou nahoru a áááááááh vidíme tvář idola :-(( Joy s mopama byla na druhé koleji a to prosím je Cooper můj oblíbenec! V Sereně ,pro mě, s Lawrence podali podstatně lepší výkon. ()

valasek.m

Ze začítku jsem si říkal... Co to proboha je? Ale asi od poloviny filmu, mě Joyno odhodlání tak pohltilo, že jsem od obrazovky nemohl odtrhnout oči a jen jsem se modlil, aby to té holce vyšlo... Její cesta k úspěchu byla velmi komlikovaná ale POZOR SPOILER ona to zvládla. V což jsem na začátku teda nevěřil. Jinak mě velice potěšil herecký výkon Jennifer Lawrence, která mi dokázala, že umí hrát i v normálním filmu a ne jen v Hunger Games. A nominaci na oscara má podle mě letos jistou. No, pak je tu Bradley, který stále více dokazuje, že je to herec s velkým H. A pak už zbývá jen stará osvědčená klasika Pan herec Robert De Niro, od kterého snad nelze očekávat nic jiného, než bravůrní výkon. ()

lucijelucije

Joy v podání J. Laweŕence byla naprosto famózní. Její nelíčený příběh plný zvratů a nehorázné smůly mě svým způsobem dojal. Joy byla výrazná osobnost, jejíž zevnějšek působil tvrdě a nekompromisně, kdežto její nitro bylo tak citlivé a plaché. Tohle drama na mě zapůsobilo, protože každý spád, který musela Joy podstoupit pro ni znamenal výzvu k tomu, aby zase dokázala vstát a jít dál. Dobře strukturovaný film s výborným hereckým obsazením. 7/10 ()

iampatrik

45% Během prvních cca 45 minut jsem Joy nevypnul jen proto, že jsem byl zvědavý jak to s tím mopem přibližně bylo. Snaha o vykreslení rodinných vztahů a jednotlivých charakterů je nepřesvědčivé, zkratkovité a ani jedné postav nešlo věřit. Příběh je celkově plytký a Russell jej vůbec neumí prodat (měl by si brát příklad z Joy a jejího živého přenosu teleshoppingu). Sečteno podtrženo - drama nefunguje. Jde to alespoň přes humornou stránku? Taky ne a pokud nějak působí, tak nepřesvědčivě jako skoro všechno v tomto filmu. Nepopírám, že si hrdinka filmu ve skutečnosti musela svou slávu a pozici vybojovat a poprat se jak s nepřízni v rodině, tak konkurenci a světě obchodu. Kdežto ve filmu je vše podáno tak nelákavě a nepoutavě, že více než lehce podprůměrné hodnocení dát nelze. ()

filipvrbik

Podíval jsem se na to čistě proto, jestli má Jennifer Lawrence na víc než na pouhé Hunger games- a předvedla,že rozhodně má (takže se na její další role budu těšit), nicméně film není ani komedie ani není nijak zázračný, ale mně se docela líbil...70% ()

Piškotka

Nevím, co si mám myslet. Děs běs. Bojovnice s nepřízní osudu a větrnými mlýny. A samozřejmě s americkým snem. Hvězdné herecké obsazení bohužel filmu pomohlo minimálně. ()

jasiska

Wooow. Keby som ja mala takú rodinu, tak zabijem buď seba alebo ich všetkých. Jennifer Lawrence bola výborná, ale film to bol iba priemerný. Až na tú strašnú frustráciu so všetkými tými idiotmi, to ani nemalo nejaké zásadné momenty. ()

DannyBoy80

Film je zajímavý defakto pouze procesem přenesení nějakého výrobku do výroby a prodeje. Výrobkem je mop, což už zajímavé není vůbec. No prostě průměr se vším všudy. ()

Mikino00

Začínám mít obavy, že Russell bude režisérem jednoho filmu, který již nikdy nepřekoná. Nechápu co jej vedlo k natočení tak fádního příběhu o splnění amerického snu. Dějově je film tuctový, zvraty jsou rádoby dramatické, postavy otravné a happy end očekávávaný. Film nemá čím zaujmout a jen Lawrence celý film neutáhne. ()

streims

Neobyčejně obyčejný ženský příběh, kdy se stereotypní matka od rodiny plné podivínů rozhodně, že už ji její stereotyp nebaví a dostane podivní nápad, kterému věří natolik, že si svou vizi nenechá od nikoho znechutit natož vzít. Vtrhne do světa tenkrát velmi dobře prosperujícího teleshoppingu a změní svůj život od základu. Na mě film zapusobil a nejen díky skvělý roli Jennifer Lawrence, která zase dává vědět o tom, že nejen běhání po lese nebo ve zříceninách s lukem v ruce je to, co jí pasuje, ale že ji takhle charakterní role je to pravé ořechové. Vedlejší role především Roberta DeNira, Bradleyho Coopera, ale taky Édgara Ramíréze jsou přinejmenším povedené a přesto, že mé původní rozhodnutí byli 3*, potom co i po několika dnech na mě film působil jsem změnil hodnocení na 4* a stojím si za tím, že zasloužené. ()

Ollie235

Přehnaně americké drama, kterému chybí kouzlo předchozích Russelových filmů. Joy je jako postava poměrně sympatická (navíc dobře zahraná) a po celou stopáž nutí diváka, aby jí přál úspěch. A docela to funguje. Potíž je v tom, že všechno okolo je zvláštní, ale nezajímavé (rodina, role Bradleyho Coopera). Ve výsledku pak Joy místy baví, ale jako celek příliš nezapůsobí. Průměrné 3*. ()

Gore

Film ze začátku vypadal zajímavě, ale shazoval ho hodně scénář, kde bylo dost nesmyslných zvratů a zvláštností. Herecky to nemělo chybu, Jennifer Lawrence výborná jako vždy když nehraje Katniss, ale ten scénář, ten kdyby byl vybroušenější a uvěřitelnější, měl by film i větší šance na Oscarech. ()

Co čeká Jennifer Lawrence?

Co čeká Jennifer Lawrence?

14.10.2015

Jen málokdo by asi polemizoval o tom, že je teď nejviditelnější mladou herečkou Jennifer Lawrence. Hvězda Hunger Games a X-Menů se od svých 22 let chlubí Oscarem, nijak ji to ale nevede k tomu, aby… (více)