Film Joy vypráví hodně divoký příběh jedné životní cesty hlavní hrdinky, která se dokáže postupně postavit všem překážkám a překonat mnoho různě velkých průšvihů. Joy jde tvrdě a nekompromisně za svým životním snem a řídí se především svým citem. Postupně se stává nezpochybnitelnou hlavou jak své rodiny, tak i jí založené obchodní dynastie. Joyin úspěch je spojen s jejím revolučním vynálezem, „zázračným" mopem, který se stal obchodním trhákem v oblasti úklidových prostředků. A protože každý dobrý nápad a jeho úspěch mívají i své odvrácené tváře, na Joy čekají zrada, závist a svět nemilosrdného obchodu. Z přátel se stávají protivníci a z nepřátel spojenci. A to nejen v podnikání ale i v její rozvětvené rodině. Joy ale už není žádnou naivní holkou a tak si dokáže podle vlastních představ upravit jak svůj život, tak i život své více než trochu výstřední rodiny. (Cinemart)

Martrix

Joy podráží nohy především forma vyprávění. Příběh vypráví babička Joy...která 90% nemohla vědět, protože u toho nebyla. Navíc pokus prezentovat tento film jako komedii naprosto selhal. Ubírá na důvěryhodnosti už tak patřičně upravených rádobyskutečných událostí (viz zajímavosti). Což bych asi skousl, pokud by se Russellovi podařilo nějaký vtipný moment vypotit. Takto mizerně prodaný životopisný film se jen tak nevidí. Ano, byly tam fajn momenty, zvlášť ty z teleshopingu, ale jinak promarněná příležitost, která jde na vrub režiséra a scénáristy v jedné osobě. Tentokrát se to vůbec nepovedlo. ()

Juto

Joy je príbeh silnej úspešnej ženy. Je to príbeh ženy, ktorá verí vo svoj sen a robí všetko pre to, aby to bolo možné. Film inšpiruje ľudí, aby si išli za svojim snom. 7/10 ()

campix

Bylo jasné, že David O. Russell pojme příběh Joy Mangano hodně po svém, otázkou ale bylo zda jsme se již nepřejedli jeho každoročních akademický snah. Osobně jsem přistupoval k Joy poměrně bez očekávání, jelikož já už to Russelovi prostě tolik nežeru a jeho herecký kroužek, který sebou neustále tahá, taky již docela leze na nervy. Co se týče filmu, tak první část je klasicky Russellovsky přitažená za vlasy, ale po nástupu Bradley Coopera film dostává šťávu a stává se poměrně zajímavým. Finále je poměrně povedené, ovšem předchází tomu další a další Russelloviny a na ty já už prostě nemám náladu. Snad se za rok potkáme alespoň v jiné sestavě. ()

dr.fish

Joy je sice hodně divný film, ale kdo chce tak si ho užívá. De Niro si dává svou roli tatíka, maminka je též pikantní, celá ta rodinka je dosti povedená. V takové společnosti bych pomýšlel nejspíš na sebevraždu. Ne tak Joy, ta to nevzdává a se svým samoždímacím mopem vyráží do ulic a TV studií. Je to samozřejmě především pohádka o americkém snu, ale není úplně blbá díky hercům a vcelku slušné zápletce. Jen ten konec je trochu moc cukrkandl. Jennifer Lawrence už se docela naučila hrát a utáhla film v pohodě. Takže fajn. 70% ()

kocik1

Když jsem svého času vyhrožovala jehovistům, že je vezmu smetákem, ani by mě nenapadlo, že je mohu přetáhnout i mopem. No a teď už dokonce i vím, kdo mop vymyslel. Jednoduchý, ale veskrze příjemný film na nedělní odpoledne. 70% ()

octopuska

Lawrence tady válí, celej film drží ona. Tenhle film je dobrý si pustit, když se nic nedaří a všechno je na hovno, mě to docela nakoplo a říkám si že může být vždycky hůř. Joy měla slušný sračky, ale ta trpělivost a vytrvalost dělá divy. Někde psali, že lidi to většinou vzdají těsně předtím, než přijde úspěch. ()

vesper001

Poslyšte příběh o princezně Uklízečce a jejím kouzelném koštěti. Nejprotivnější nebyla zlatohlávka Joy, která se ve vítězném konci dokonale přeměnila k obrazu vynálezu svého, ani její rodina – sbírka šablon Protivnosti, Podrazáctví a Parazitování – ale novátorská, hyperumělecká filmařina. Zvlášť fascinující jsou zpomalené a ztišené záběry na tupé ksichty postav a telecí výraz mladé budovatelky impéria mopů, pod nímž se odehrává nějaká převeliká emoce. Sympatická je ale její nezdolnost a urputnost, jakkoli její průkopnická vize, že nové koště dobře mete, působí poněkud otřepaně. ()

Mr.Ripley

Bizarní scénář, absurdní zápletka a ejhle, ono se to skutečně stalo! David O. Russel již potřetí útočí se stejným osvědčeným týmem na zlaté sošky. Ovšem tentokrát je mi to poprvé sympatické. Zatímco Terapie láskou byla nekončícím utrpením, Špinavý trik jsem ani nedokoukal, Joy mě dokázala pobavit, zaujmout, vtáhnout, ale především donutit fandit hlavní hrdince. Jennifer Lawrence si zahrála ústřední postavu s takovou chutí, že bych se opravdu nedivil kdyby zásadní ocenění získala. Přeji jí to a Russellovi přeji, aby jeho další počin byl zase o jednu příčku sympatičtější (a scénáristicky nápaditější). ()

eye candy

Mám rád Russellovu předchozí romantiku se stejným hereckým ansámblem a na Joy jsem se nechal zlákat hlavně zajímavě vypadajícím trailerem. Nakonec vůbec nejde o romantiku a právě ta výrazná stylizace, na kterou jsem byl z ukázek zvědav, filmu v konečném skóre spíš uškodila. Samotnému vyprávění nijak extra svědomitě neslouží a Russell ji ani nepostavil exhibicionisticky dostatečně do popředí, tak jako to dělají Gondry nebo Wes Anderson, nechal ji prostě někde na půl cesty, takže všechen ten svérázný hudební podklad, bábin overvoice a motiv prolínání snů s realitou a jakýmsi staromilským televizním pořadem, to vše spíš chvílemi brání divákovi ve výhledu na jinak docela zajímavý příběh se sympatickou hlavní představitelkou. I když musím Russellovi nechat, že se alespoň pokusil ve své Občance Joy o formálně torchu něco jiného, než jsme u něj zvyklí, mě osobně tím příliš neoslnil a jeho nový počin nesděluje ani zdaleko to, co by potenciálně mohl. Navíc mu v podstatě chybí pořádný konec a nějaká smysluplná pointa na závěr. J.Lawrence ovšem vládne plátnu, jako málokterá herečka dnešních dnů a v podstatě jakýkoli film ve kterým se objeví stojí za zkouknutí, takže spíš jo než ne ()

Doudis19

Hlavní hrdinka si určitě prošla nepředstavitelným psychickým terorem a i díky výkonu Jennifer Lawrence ji musí každý přát úspěch. Jen si nemyslím, že je Joy filmem těch nejvyšších kvalit. Herecky určitě ano, alespoň co se týká samotné Joy. Jinak však neshledávám film ničím víc než průměrným. ()

Estrellita

Mám slabost pro Jennifer Lawrence, její styl hraní se mi většinou líbí a absolutně nesouhlasím se zdejšími názory, že má projev oproštěný od emocí a působí strojově. Role Joy jí sedla velmi dobře, každé dilema, rozhodnutí, každý zlom v uvažování - to všechno se jí zračilo v obličeji, aniž by musela cokoli říct a já jsem díky ní příběh zbaštila s velkou chutí. Postava Joy mě otravovala jenom svojí odevzdaností a neschopností bránit se piraňám v rouše příslušníků její rodiny, od kterých se místo místo podpory a pomoci dočkala jenom srážení a ponižování. Joy je prostě dobrá a já vím, že kdyby bylo takových lidí víc, svět by byl lepším místem. Jenže není. 78% ()

Johnny.ARN

Samodeštrukčný film a najslabší Russell s celou svojou crew. Nezáživné, nudiace, dlhé, Lawrence na Oskara ani náhodou. Divák si z toho zapamätá len to, že mop vynašla žena, šak kto iný a scénu v Texase, kde bola Jenniferka brutálne sexi v tej koženej bunde. Slabučičké 3 z 5 ()

Samuel7

Joy mě bavila od začátku až do konce. Lví podíl na tom má samozřejmě opět výtečná Jennifer Lawrence, ale i další stálice Russellových filmů opět potěšily. Skvělý lidský příběh o vytrvalosti a odhodlání. Joy jsem celou dobu fandil a obdivoval její vůli pokračovat, i když zdánlivě celý svět byl proti ní. Velmi inspirující pro všechny, kteří si touží splnit své sny. Silné 4 hvězdy. ()

elanius

(150/2015) / Asi záleží na nálade, ale mne Joy sadla. A sadla hlavne vďaka Jennifer Lawrence a celkom originálnemu režisérskemu prístupu. Film je o ten kúsok trošku iný, že zaujal. Jediné čo mi vadilo bol jednoducho ten mop. Film s docela zaujímavým odkazom a je založený na patentovaní mopu? Toto ma rozptylovalo celých 124 minút. (8/10) ()

anglanek

Prvních 30 min to bylo na vypnuti,ale pak nádherná angličtina a ještě lepsi herecký koncert Jennifer Lawrence ) Ta 30 minutovka v začátcích tomu u me vzala tu jednu hvězdu,ale film hodně v pohode. Jinak MOP je u me doma TOP (mám všude dlažbu) ()

venison

Lehce nadpůměrný životopisný příběh o mladé ženě, která se rozhodně ve velmi tíživé situaci splnit své sny a stát se vynálezkyní.. Největší překážou je především její rodina, kterou i přes jejich neomalenou a hašteřivou povahu, miluje.. Kdyby film „Joy“ nebyl tak špičkově obsazen, stal by se z něj asi velký propadák.. I když scénář nebyl nabitý akcí a napětím, tak jsem u něj bez problému vydržela celé dvě hodiny.. Jennifer Lawrence jede a předvedla s grácií krásný přerod domácí puťky v silnou matku lvici ;-) ()

Minimie

Trailer k Joy jsem si strašně oblíbila, takže jsem se bála, že mě samotný film nakonec zklame, ale vůbec se tak nestalo. Příběh mě hrozně bavil; chtěla jsem nakopat všechny, co neustále házeli Joy klacky pod nohy, a přála jí úspěch do samého konce. Velký podíl na tom měla Jennifer Lawrence a jsem přesvědčená o tom, že nikdo by tuhle postavu neztvárnil lépe. Oceňuji lidi, co se za žádnou cenu nevzdávají a jdou si za svým cílem, a i když to zní jako klišé, tenhle film prostě považuji za inspirující. Přesně takovéhle snímky mám ráda. Mám pocit, že poslední dobou všude rozdávám plný počet, ale čert to vem, tohle bylo podle mého gusta! ()

terunka003

Ženské, příběhové, statečné, americký sen, americká rodina x trošku zbrklejší. Aneb jak silná statečná žena vymyslela výrobek a jala se ho doporučovat širokému prostředí a vydělala na tom. Příběh to byl hezký, rodina hlavní hrdinky byla neskutečně šíleně sympatická. No prostě americký sen, podnikat může prostě každý. Jennifer byla sympatická, s Bradleym jí to sluší. Film nic nevezme ani nedá, prostě průměr. ..poslední dobou chtějí všichni něco vymýšlet..tak do toho, kámo.. ()

Co čeká Jennifer Lawrence?

Co čeká Jennifer Lawrence?

14.10.2015

Jen málokdo by asi polemizoval o tom, že je teď nejviditelnější mladou herečkou Jennifer Lawrence. Hvězda Hunger Games a X-Menů se od svých 22 let chlubí Oscarem, nijak ji to ale nevede k tomu, aby… (více)