Šílenství Debory Loganové

• Česko Šílenství Debory Logan (více)

Studentka medicíny Mia (Michelle Ang) konečně našla zajímavé téma pro svou práci. Rozhodla se s pomocí několika přátel natočit dokument o projevech Alzheimerovy choroby. Několik následujících měsíců budou sledovat každodenní boj s touto nemocí v rodině Loganových. Deborah Logan (Jill Larson), která je v péči své dcery Sarah (Anne Ramsay) a nedávno jí byla tato choroba diagnostikována, je více než vhodným studijním materiálem. Je tu však háček, nad Deborou postupně přebírá kontrolu i něco jiného než tato choroba. (Magic Box)

ARI50

Šílena babka asi by mě mrdlo ji potkat, atmosféra je celkem v klidu poskládana a horor má co nabídnout což je jen dobře. Ono našel bych dost věci co by se mohli vylepšit ale jsem rád za tu trochu zla co se mi líbilo. ()

luka4615

The Taking je ve všech směrech průměrnou jednohubkou, ve které děj odsýpá podle té samé šablony, kterou jsme mohli vidět v mnoha dalších found footage hororech předtím. Snad jediná věc, ve které tento snímek vyčnívá z té dlouhé řady found footage hororů je finální scéna s hadí hlavou, která mě vážně ohromila a dodala snímku nový, děsivý a zcela originální faktor. ()

Morholt

Jeden z těch lepších FF, což u této kategorie znamená průměrný film. V tomto případě mě ani tolik neštvala poskakující kamera, ale spíš herci, kteří byli takřka do jednoho mizerní. Ale to tady ani tolik nevadilo, protože všechno se, víceméně, točilo kolem madam, která trpí hadím Alzhaimerem a je děsivá i když jí zrovna nepřepadávají hadí záchvaty. Oproti ostatním podprůměrným FF to má jeden výjev na konci, ze kterého jsem si sednul na zadek. Ti, co tvrdí, že když už nic, tak za tuhle scénu film vidět stojí, mají naprostou pravdu. 50% ()

Genero

Přiznejte, že většina z vás celý život čeká na chvíli, kdy kohout zakokrhá a vy již nebudete muset vylézt z pelíšku, protože vás stát zaopatřil starobním důchodem. A je jedno, jestli se živíte jako topič nebo key account manager v továrně na prcgumy. Mám ale jednu smutnou zprávu, přátelé! Ještě předtím zjistíte, že se pochcáváte už i před obědem, cestou od špajzu k bidetu bloudíte a manželku oslovujete Václave. Obvoďák ani nezvedne oči od chorobopisu, aby vyslovil nemilosrdný verdikt: dar přítele Alzheimera. Něco podobného se stalo i paní Deboře. Jenže když se přidají i takové symptomy jako levitace, telekineze a zvracení žížal, stane se průběh choroby oříškem pro nejednoho ostříleného diagnostika a s léčbou by si věděl rady snad jen doktor Kevorkian. Tady bude asi na vině nějaký démon, no nebo co. The Taking by byl jen dalším průměrným filmem, kde se posedá, leká a blábolí o indiánské mytologii. Jenže herecký výron Jill Larson, o které jsem nikdy neslyšel, ho povyšuje na jeden z nejlepších hororů za poslední roky a v subžánru hororů o jeblých důchodcích dokonce na jednoznačně nejlepší. Ta paní mě vylekala pokaždé, když se mihla v záběru a spodky jsem si musel vyměnit, i když si jenom vařila v kuchyni kafe. ()

BoPo

Niektorí starí ľudia pôsobia znepokojivo, odpudivo až strašidelne. Keď sa k tomu pridá choroba pôsobiaca na funkčnosť mozgu, tak sa všetko len znásobí. Tejto reálnej desivosti sa chytli tvorcovia Šílenství Debory Logan. Našli výborne pôsobiacu predstaviteľku stareny a vrhli ju do klasického víru udalostí. Jill Larson je najväčším a zároveň jediným plusom filmu, pretože inak sa odohrávajú obohrané scény, zvraty, ktoré postrádajú silnejšiu atmosféru. Preto sa nedá nespomenúť český pokus Ghoul, ktorý práve tomuto druhu americkej produkcie natrháva triko. ()

malylada

Tak found footage už asi ničím nepřekvapí, ale tenhle snímek je výjimka. Od půlky to chytlo vynikající tempo a stará dáma byla opravdu démonická. Zápletka není vůbec špatná, překvapivě neselhává za celou dobu a atmosféra se příjemně jen zvyšuje . Věřím, že kdyby tento snímek promítali v kinech, na místo pořád čím dál tím více nudnějších Paranormal activity, tak by lidé odcházeli ze sálu nadmíru spokojený.....7/10 ()

Litsarch

Principiálně nejde o nic nového, co by člověk již několikrát neviděl. Díky ale vcelku zajímavému příběhu to člověku do poloviny filmu nepřijde a až pak postupně princip zjišťuje. Jen, aspoň v mém případě, je již tak ponořen do filmu, že to sice postřehne, ale je mu to již tak nějak jedno. Může za to gradace atmosféry, která se vlastně postupně stupňuje již od prvních minut. A neméně za to může Deborah Logan, kterou její představitelka Jill Larson zahrála perfektně. Pro mě tak dobře, že jsem měl nepříjemný pocit vždy, kdy se objevila v záběru a ani se nemuselo nic stát. Jsem také rád, že found footage zde nebylo přehnané a někdy jsem měl problém rozeznat, zda záběr "točí" herci a nebo jde o klasickou kameru, což bylo příjemné. Poslední půlhodina je důvodem o bod vyššího hodnocení. Atmosféra tísnivá, pár záběrů se mnou trhlo a celkově jsem se cítil tak nějak nesvůj. To od hororu čekám a jsem za to ochoten pro to přivřít oči před věcmi přitaženými za vlasy. ()

Seabeast

Ničím vyjímečný found footage horor, který servíruje několik klasických lekaček a hlavně spousty záběrů stojící a tupě čumějící babky s alzheimerem v palici. Prostě si jen tak vstane, štáb ji začne hledat a ona stojí ve tmě a vejrá, jak péro z gauče. Vše začne klasickým prdelkováním hlavních postav a pak se začnou nabalovat další obskurnosti a začne bábě šibat v hlavě ještě víc. Žádný vzrůšo celkově, žádná pořádná psychárna a erekci jsem měl až při závěrečném babko-hadím výjevu (který můžete spatřit na prvním obrázku v galerii), ale kvůli jednomu záběru fakt zvažte jestli vám ta hodina a půl stojí za to. ()

JohnCZ

Na to, že je finální scéna často postována na sociálních sítích jako dost creepy gif, tak jsem čekal asi trochu víc. Found-footage formát mě ani po letech neomrzel, ale tady je jeho využití takové... meh. Všechno je strašně hrr hrr a o nějakém budování napětí a nedejbože strachu se snad ani nedá mluvit. A je to bezpochyby škoda, protože Jill Larson je jinak jako Deborah Logan skvělá. ()

corpsy

Záverečné minúty ( asi 10 min ) dali najavo, že tvorcovia to s nami naozaj ,,myslia vážne,, a ponúknu skvelú hororovú atmošku s jedným excelentným momentom. Lenže to už bol záver, tradične gradujúci, aby sa divák pred totálnym odkvecom trochu prebral. Dobré alebo zlé? Hmm. Mohlo byť lepšie. ()

Astaroth12

Stále si hovorím, že FF projekty nebudem pozerať, ale nedám si povedať, a nedám. Tak toto bola nudná krávovina, ktorá nemá ani poňatia ako ma vyzerať film o exorcisme. Celí film je o, Mama nieje vo svojej izbe alebo Matka tu nieje atď. Príbeh je 1000 krát prevarené téma o posadnutí démonom. Hlavne ten koniec má ako tak napätie a aj preto dávam 2* ináč by to bolo ešte slabšie. ()

Ten Druhy

Nebolo to najhoršie. Na začiatku som si dokonca od toho veľa sľuboval. Páčil sa mi kasting. Herci vyzerali obyčajne a mali predpoklad autenticky stvárniť nevýrazných a priemerných ľudí, ktorí v malých mestách prevládajú. Najlepšia však na tom bola prípoviedka o nebezpečnej sekte, ktorú nedokázali prerozprávať filmovou rečou. Jedna vec je to, čo sa hovorí, a druhá ako. Dej plynul pomaly ako nejaký mľandravý dedinský potok, ani trasľavá kamera mu nepomohla. Tá sa hodí skôr do lesa alebo podzemia, nie do mestečka. ()

Marsik

Nový Found footage film? Jdu do toho, říkal jsem si. Po skončení jen konstatuji, že to.nebylo zlé, ale duchařských prvků zde bylo málo. 60% ()

maddy

To čo na prvý pohľad vyzeralo ako celkom zaujímavý found footage sa nakoniec ukázalo len ako ďalší tuctový prírastok. The Taking of Deborah Logan má síce netradičný námet o Alzheimerovej chorobe, ale to je aj najväčší problém filmu. Má neskutočne dlhý rozjazd a pokiaľ niekoho výrazne nezaujíma priebeh a príznaky Alzheimerovej choroby, tak minimálne prvá polovica mu bude pripadať zdĺhavá a zbytočná. Staršia vyziabnutá herečka stvárňujúca Deborah síce vyzerá znepokojivo samá o sebe, avšak tých následných pár creepy momentov nie je nijako zvlášť creepy a vyslovene poteší až posledných 10 minút v jaskyni s jedným šokovým výjavom. No to je na horor veľmi málo. CELKOVO: 2* (4/10) ()

Makky

Od filmu som veľa nečakal, no niektoré scény v úvode s nádychom duchariny ma presvedčili o tom, že film potenciál má. Tvorcovia akoby nevedeli, ktorým smerom chcú ísť. Posadnutie, alzheimer, schizofrénia, zlý bubulák... Film však ubehne a najväčšiu zásluhu na tom má pôsobivý výkon Jill Larson, ktorá zahrala svoj part s nádychom desu a nepredvídateľnosti vynikajúco. 2/3* ()

kaylin

Snímek má celkem zajímavou gradaci a není úplně předvídatelný, jsou zde momenty, které jsou nečekané. Jenže pořád mám pocit, že už jsem to viděl. Ano, jsou zde děsivé scény, hlavně jedna opravdu hnusná, kterou si člověk zapamatuje, ale nemůžu z toho skákat do vzduchu. No, na to, že se jedná o found footage si alespoň na ten průměr film „Šílenství Debory Logan“ sáhne. ()

AlistairMir

Rozhodně jeden z těch vydařenějších FF. Skoro neustále se něco děje a napětí nám krásně graduje. Nejdříve se postavy pohybují jen po domě, jeho půdě a okolním lese, později zavítají i do nemocnice a dalších míst, které mají lepší a lepší psychoatmosféru. Smekám před herečkou Jill Larson na jejímž výkonu bylo jasné, že bude film stát či padat. A ona tuto výzvu zvládla dokonale, člověk se až divil jak dokáže stará křehká důchodkyně diváka silně znepokojit. Maskéři odvedli také dobrou práci a výraz, který se milé Deboře začne během filmu stále častěji usazovat na obličeji je opravdu psycho. Díky uživateli malylada za doporučení povedeného hororu. Hadí scéna pecka ! ()

honajz2

Takové typické found footage, které kromě pár věcí ničím nezaujme a ničím nepřekvapí. Líbí se mi, že tam ty neustálé výjevy hadů mají nějaké opodstatnění, líbí se mi, že pár lekaček celkem i funguje a taky to má snad nejzajímavěji udělaný tradiční konec (takhle - tradiční konec mě tady nenaštval a to se mi stalo naposledy u remaku Zmeškaného hovoru a to už je taky několik let, co jsem to viděl) + i když to je found footage, tak tady za celý film SPOILER umře jenom jeden člověk a to ani není z toho filmařského štábu! KONEC SPOILERU. Bohužel kamera je tady otravná i na found footage žánr, neustále se šíleně klepe a ve finále je díky ní vidět prd (to nejzajímavější je tam vidět na zlomek sekundy), postavy kromě Deborah a Sarah tu jenom jsou, protože tu jsou, takže si k ním člověk nevytvoří žádný vztah a celé to působí jako to, co jsme viděli už několikrát. Navíc je to i celkem utahané. I přes pár zajímavých nápadu to na víc než na 2*, max. silnější 2* nevidím. ()

Aljak odpad!

Podľa popisu to vôbec nevyzeralo zle, o to viac som zostal zaskočený, že čo som to vlastne pozeral. Spočiatku to vyzeralo fajn a dramatická forma pseudo-dokumentu sa mi celkom pozdávala, avšak potom začala prerastať do akéhosi mysteriózneho thrilleru (to bolo ešte stále znesiteľné), no keď sa z toho v poslednej tretine stal nechutný horor, tak to už bolo naozaj na mňa moc. Normálne som z toho zostal taký znechutený, že nie som ochotný dať tomu ani len tú blbú 1* za sľubný začiatok! ()

M.i.k.e

já mám tyhle FF horory vlastně rád a i když tohle je taková klasika,která nenabízí nic nového,atmosféra by se v určitých momentech dala krájet.Po standardně slabším rozjezdu přichází nějaké to domácí psycho a pár lekaček není vůbec špatných.Osobně sem nečekal nic a ve finále jsem příjemně překvapen...70% ()