Milionářský expres

• Hongkong The Millionaires' Express (více)

Když se Fong-Tin Ching (Sammo Hung) vrátí do rodného městečka, které dosud žilo poklidným životem, je vše vzhůru nohama. Nepřišel s prázdnou ale s velkým plánem. Chce vykolejit vlak plný boháčů, kteří by při nucené zastávce mohli zvesela utrácet a přispět tak k rozvoji města a také jeho peněženky. Ching však netuší, že kromě nových zákazníků vlak přiveze i trojici záhadných samurajů, kteří mají v patách tajnou policii, a z hor se na ně řítí banda lupičů. Místní šerif Tsao (Biao Yuen) bude mít plné ruce práce! Těšte se na pořádnou akci, spoustu kaskadérských kousků i výborný humor v podání těch nejlepších z nejlepších. (oficiální text distributora)

Juto

,,The Millionaires' Express" je niečo, čo nevidíte každý deň. S odstupom času by som povedal, že je to paródia a pocta západnému žánru a starým filmom Kung-fu. Od začiatku do konca vás bude baviť. Všetko, čo sa deje okolo tohto filmu, je príprava na veľké finále v posledných dvadsiatich minútach! Sammo Hung nejako dokázal vytvoriť western v čínskom prostredí. Dokonca sa zdá, že najmä jedna postava je paródiou na Clinta Eastwooda. Vo filme sa toho deje veľa, no skutočná akcia naberá na obrátkach až vo finále. Ak očakávate, že to bude non-stop akčný film, môžete byť mierne sklamaní. Prístup je tu iný. Je to skôr fraška, kde sa vám predstaví pomerne veľa postáv. Ak poznáte hongkongské filmy, spoznáte vysoký počet hercov. Je to jeden z tých doplnkových prvkov, ktoré zvyšujú zážitok zo sledovania. 7/10 ()

Mol

Spousta známejch xichtů a humoru. Akce se sice dočkáte až na závěr filmu, ale zato je to klasická parádní 80' kung-fu řezba. Rychlá, agresivní a tvrdá. ()

chelseaman22

Přátelé a příznivci! Připravte se na spoustu toho nejlepšího humoru! Samurajové celkem (úplně) zbyteční, ale přesto buďme rádi - kousek tradiční Asie nemohl nechybět. Herecké obsazení bez chybičky - žádný All Stars výběr made in Hollywood, který by zde "zabil" tu krasojízdu. 82% ()

Pecival

Některé scény jsou bezesporu geniální (třeba setkání samurajů s inspektorem ve vlaku), ale dohromady to není zas taková komediální pecka. Dost scén je poměrně nezáživných a akce je pohříchu málo. Při takové četnosti HK bijců je to vysloveně škoda. Posledních patnáct minut je sice parádní mela, ale už to nezachrání. A někteří herci jsou až ostudně nevyužiti. ()

miklaras

Sammo si moc moc vyhrál a mě osobně udělal velikou radost nejen poměrně slušně odsýpajícím easternem, ale hlavně výběrem herců. Nevím, jestli existuje film, kde se sejdou Sammo a Yuen Biao s takovými herci, jako Yasuaki Kurata, Wong Yu, Bolo Yeung, Lau Kar Wing, Ho Hsiao, Erik Tsang, Lydia Shum, Sek Kin, Hwang Jang Lee, Hsiao Ho, Lam Ching Ying, Ko Fei, Rosamund Kwan, Fan Mei Sheng a spousta dalších. Bylo to, jako sledovat celou historii hongkongské kinematografie v kostce a ještě se docela bavit. I když je škoda, že při takovém seskupení vynikajících mistrů kung fu Sammo nechal kopací scény až na konec a nebylo jich mnoho. Kdyby využil všechen potenciál téhle skupiny, musel by to být nejlepší film kung fu historie. Nicméně jsem stejně vděčná za všechny svoje oblíbence v příjemné komedii, protože člověk nemá často příležitost je vidět pěkně pospolu. 8/10 ()

TERRORDROME

Klasická Hungovina kde Sammo prichádza do svojho rodného mestečka aby si tu otvoril bordel. Lenže v meste zdochol pes a tak musí vykoľajiť vlak plný boháčov aby ich takto prinútil sa ubytovať sa v jeho hoteli. Na vlak však majú zálusk aj rôzne nekalé živly ktoré sa zbiehajú okolo ako supy. Výsledkom je samozrejme chaos a rubačka každý na každého. Dosť slušný humor, niektoré gagy naozaj stoja za to. Najviac ma dostala tá tučná žena čo vyskočila z horiaceho hotela, požiarnikom sa roztrhla záchranná plachta a ona tresla rovno na zem... a to v jednom zábere bez strihu! Ostatne v tomto filme je ľudí čo skáču zo striech budov rovno na zem niekoľko. Sammovi sa podarilo napchať sem obrovské množstvo vtedajších hviezd podobných filmov a niektorí sú tu tak nejak navyše ( škoda že taký Bolo Yeung sa tu len mihne aby zahlásil "horííí" ), ale v tomto prípade to ani nevadí. Napr. Richard Ng ktorý dolieza za svojou milenkou, neustále pri tom lozí po strechách kde vždy stretne obsmŕdajúceho gangstera a potom úplne zmizne po skvelej scéne s hromadou "agentov" vyliezajúcimi zo skríň a spod postele. Inak samozrejme skvelá akcia a kaskadérske kúsky. Vrcholnou scénou je súboj Sammo vs Cynthia Rothrock v tom sa zhodne väčšina ľudí, ale ani ostatný sa nedajú zahanbiť a tlčú sa jedna radosť. Takže je to fajn, moc fajn. ()

maty39

Příznivci akčního filmu by si měli sehnat alespoň posledních 20 minut. Zbytek je typická akční komedie a rozjezd pro závěrečné inferno. ()

Ronyk7

Podle mě by to zasloužilo nějaký trest pro tvůrce protože udělat s tolika akčními hvězdami neakční kecanou je prostě trestuhodné. Posledních 15 minut se o něco pokoušejí, ale film to nezachrání a od této osádky bych čekal jinou sadu. 11.01.2012 ()

Looka

75% První třičtvrtě filmu jde pouze o komedii - nikoliv akční. Naštěstí poslední třetina, kde dostane prostor i Cynthia Rothrock se svou mohutnou prdelí je už akce plná. ()

GOGAN

Tento film nemá chybu, čistá komediální akce. Pro mě nejzajímavější je asi souboj Sammo Hunga se Cynthii Rothrock. ()

karnifex

Skvělá groteska, plná asijského humoru se zvláštní kombinací naivity a násilí, u které jsem se mnohokrát zasmál. Snad jen ke konci už tam bylo na můj vkus moc kung - fu. A ta scéna, v níž dva mistři bojových umění projíždí tunelem - ta nemá chybu! ()

HKstars

Miliónový expres je z těch filmů, které vypadají jako sen a mohou se snadno překlopit v noční můru. Je zatraceně tenká hranice mezi dobrým úmyslem a promarněnou šancí natočit úžasnou komedií. Sammo Hung balancuje přesně na tom kousku, který leží mezi pýchou a pádem. Jeho ambiciózní pokus sebrat všechny možné hongkongské hvězdy (najdete tu elitu osmdesátých let, chybí jen Jackie Chan (točil tenkrát Armour of God a zkrátka nestíhal), Jet Li a Chow Yun-Fat (ti nebyli v té době příliš známí)). Příběh ve kterém se prolínají velké plány bývalého recidivisty Fong-Tina (Sammo Hung), vlak naplněný nejvyšší honorací a tajný převoz ještě tajnější mapy o kterou má zájem jak čínská, tak japonská vláda, je jen naoko složitě zosnovanou sítí, do které Sammo chytá nejrůznější gagy. A je jich požehnaně, protože osazenstvo vlaku je vskutku vybranou klientelou, najdeme tu Wong Kei-Yinga se synem Fei-Hungem (jejich tunelové sekvence s konkurenčním mistrem Sekem a jeho synem patří k vrcholům), tři japonské samuraje (Yukari Oshima, Yasuaki Kurata, Hwang Jang Lee) nebo chronicky nevěrného manžílka (dokonalý Richard Ng). Ve vesnici, u které vlak za mírného příčinění Fong-Tina ztroskotá (aby pasažéři svými peněženkami pomohli rozjet ekonomický třesk ;), pak najdete policisty a požárníky, kteří vám budou zatraceně povědomí - Yuen Biao, Yuen Wah, Lam Ching-Ying, Wu Ma. Když dodám, že nakonec přiběhnou i typicky westernoví banditi (Richard Norton, Cynthia Rothrock, Dick Wei), je výčet hvězd úctyhodný, ale zdaleka ne kompletní. Všeho moc ale škodí a Miliónový expres odhaluje chybičky už ve vlažnějším úvodu, jehož tempo je zachráněno jen smrští postupně se objevivších hvězd a hvězdiček. Nikdo sice (až na Sammo Hunga a Yuena Biaoa) nedostane šanci zazářit (i když takový Richard Ng se snaží seč může), ale vyloudit vám úsměv na tváři se většině zúčastněných podaří. Navíc Sammo v druhé půli konečně pochopí, že vaří z vody a trochu přišlápne situační gagy, následují schovávačky v pokojích, solidní kaskadérské kousky (které jsou použity v naprosto "civilních" situacích, což vzbuzuje dojem lehké parodie) a samozřejmě dojde řeč i na bojové scény. Divák sice tohle všechno dostává pečlivě rozemleté na minigagy a tisíce hvězd, ale pokud má alespoň základní xichtoznalosti a za zády se mu v poličce hřeje alespoň pár hongkongských komedií, při závěrečných titulkách bude muset nad tímhle experimentíkem plným celebrit uznale pokývat hlavou. Miliónový expres není vhodný pro ty, kdo s hongkongskými filmy začínají a neznají jejich zvrácenou poetiku. Navíc pokud vám dělá problémy rozeznat Jackieho Chana od Jet Liho a neznáte alespoň zběžně ty méně zářivé hongkongské herce, ztrátí ve vašich očích většina situací svůj lesk. To napovídá, že Sammova komedie je trochu úzce zaměřená a potěší jen partičku vyvolených, ale pokud do ní patříte, neváhejte ani minutu. 60% ()

Kloboucek75

Ve filmu Milionářský expres hráli snad všichni tehdejší herci co v Hongkongu něco znamenaly . Snad jen Gordon Liu a Jackie Chan  chyběly  . Mimořádná akční komedie kde ani minutu se nenudíte . Eric Tsang hodně filmu přidal . Film jsem viděl snad 10x. ()