Můj kamarád drak

• USA Pete's Dragon (více)

Dlouhá léta udivoval starý řezbář, pan Meacham (Robert Redford), děti ze sousedství pohádkami o divokém drakovi, který žije hluboko v lesích severozápadního pobřeží Spojených států. Pro jeho dceru Grace (Bryce Dallas Howard), správkyni v místním národním parku, jsou jeho příběhy jen divokými historkami... dokud nepotká malého Peta (Oakes Fegley). Pete je záhadný, desetiletý chlapec, který nemá ani rodinu ani domov, a který tvrdí, že žije v lesích s obřím zeleným drakem jménem Elliot. A podle Petova popisu se Elliot v mnohém podobá drakovi z historek pana Meachama. Za pomoci Natalie (Oona Laurence), jedenáctileté dívenky, jejíž otec Jack (Wes Bentley) vlastní místní pilu, se Grace vydává zjistit, odkud se Pete vzal, kam patří a zda jeho drak existuje. (Falcon)

AppleCore

Pete měl smůlu, přišel o rodinu a vyrostl v lesích. Pete si tam našel mazlíčka, jmenuje se Elliot. Elliot má taky mazlíčka, je jím právě Pete. Elliot je ovšem drak a tak se to jednoho dne prostě posere! Fajn kamera, pěkný efekty a skvělá technická stránka nemá šanci zachránit jinak neskutečně předvídatelnej děj, stupidní šablonovitej soundtrack a celkovou příběhovou vyčpělost. Nemá cenu omílat jednu story milionkrát, když to jediný co jde nahoru, je právě technický zpracování! A o hodinu později přijde Happy End! ()

Dzeyna

Krásná "pohádka" pro celou rodinu. Je v ní všechno, co by divák mohl chtít. City, smutek, akce a láska. Ať už v rodině či ke zvířatům. A drak Elliot je moc povedený. ()

predators

Oddychovka na nedělní odpoledne při sledování kanálu NOVA...za rok poběží upoutávka na skvělý rodinný film! A oprávněně! 50% ()

nash.

Falko je zpátky! Protože za humny je drak. A s ním dorazila příjemně lidská a laskavá pohodovka, kterou lze zařadit mezi nejpříjemnější překvapení letošní sezóny rodinných filmů. S výjimkou prvních několika minut, které jakoby sem zabloudily z nějakého úplně jiného filmu, nejspíš odněkud z říše depresivního dramatu, je celý zbytek filmu nabitý pozitivní energií, která jiskří úsměvem a pohodou. Má v sobě kouzlo Nekonečného příběhu i úsměvnou hravost a naivitu pohádky Za humny je drak. Kladem je typově přesné obsazení v čele s čerstvým osmdesátníkem Redfordem, malým Oakesem Fegleyem a samozřejmě Falkem, ehm Mrakem, ehm Elliotem, i nenásilná režie, která se nedere dopředu, aby na sebe upoutala pozrnost, ale pečlivě buduje atmosféru, ve které se ve vyváženém poměru mísí napětí i humor. A nejen ty. Už dlouho jsem na rodinném filmu tak zuřivě nedržel hlavním hrdinům palce, neprožíval s nimi jejich pocity a neproklínal padouchy, kteří to všechno mohli pohnojit. Zkrátka jeden z toho mála rodinných filmů, jejichž kouzlo opravdu funguje a dokáže mě přenést zptátky do dětství a oživit všechny ty pocity, se kterými jsem tehdy prožíval všechna filmová dobrodružství. Jako Bastien ukrytý na půdě s Nekonečným příběhem. Podle mého film, který si rozhodne zaslouží být v červených číslech, ale tuším, že brzy se sem snesou spojené letky smrti místní povznesené kritiky, aby kartáčovou palbou jedovatých slin předvedli jak moc ztratili schopnost nechat se okouzlit. Jenže toto není film pro cyniky a já doufám, že se mu vyhnou. Už na první pohled je přece jasné, o co jde, a tak není důvod aby s ním ztráceli čas a dívali se na něj. Tedy pokud záměrně nevyrazí na lov jako ti lovci, kteří musí všechno odstřelit, uříznout tomu hlavu a pověsit si ji na zeď jako trofej. Pokud v sobě máte kluka nebo holku, nebo pokud máte malého kluka nebo holku, nedbejte, vemte je a běžte si užít do kina pohodovku o přátelství, o schopnonosti uvěřit zázrakům, o hledání ztracených snů i vzpomínek i o mnohém dalším. Běžte a nechte se okouzlit. ()

silentname

"Pete´s Dragon" bolo jedno z menších očakávaní tohto roku, no napriek tomu od štúdia, od ktorého sa snažím vidieť všetko, čo od nich vyjde. A musím povedať, že z tohto filmu som ostal veľmi príjemne prekvapený. Možno nie ich najlepší film, no rozhodne dokáže dostatočne vybudovať atmosféru na to, aby som si povedal, že ma dostal. Po veľmi drsnom úvode prichádzame k prvému stretu Peta a jeho draka Elliota. A musím povedať, že ich priateľstvo je to, čo pre mňa film najviac posúva dopredu. Oakes Fegley je celkom okey v hlavnej role, no nemal som pocit, že by som mu úplne jeho herecký výkon bral. Lepšie je na tom ale Oona Laurence. Myslím si, že patrí medzi mladé talenty, ktoré dúfam, že sa budú rozvíjať ďalej. Je veľmi sympatická, dobre sa na ňu pozerá a v každej role ju cítim naplno. A v tomto filme to nie je výnimka. Bryce Dallas Howard z Black Mirror - Nosedive je podľa mňa tiež dobrá. Keby mám povedať negatíva, tak možno je príbeh trošku priehľadný a sú tam niektoré klišé, ktoré poznáme a okrem toho tu musíme mať aj zloducha, ktorý chce draka chytiť. Samozrejme. Ale na druhú stranu, dobré momentky tu pre mňa presahujú nad tými zlými. Nemôžem povedať, že by to bol bezproblémový film. Niečo by sa tam našlo. Ale jeho atmosféra a priateľstvo medzi dvoma hlavnými hrdinami ho pre mňa robí príjemným rodinným filmom, ktorý by som si pokojne pozrel znovu. Čeknite si ho sami, a spravte svoj vlastný názor. Hodnotenie: B ()

eLeR

Príjemný film na nedeľu pre celú rodinu ... moment, kedy Howard, Redford a Laurence prvý raz uvidia draka je k nezaplateniu. Hudba veľmi pekná. ()

korbitch22

Ať se jde zahrabat Kniha džunglí se svoji sterilní miliardou, s nulovým srdcem a minimálním náznakem emocí. Tohle byla zase jednou emocionální nádhera, co pohladí duši a vem to čert, že je to jen okopírovanej Falco nabarvanej na zeleno. Příjemný rodinný film u kterýho mi ukápla nejedna slza a to nemám problém sledovat magory s motorovkou v mateřské školce, ale mám rád inteligentní a milé filmy. Drak jednoznačně CGI ňůňo roku. Nechápu ty výdělky, tenhle svět prostě nemá naději.90%. ()

Chrustyn

Příjemná rodinná fantasy, která pobaví celou rodinu. Bohužel zde chybí něco, čím by film jakkoliv utkvěl v paměti na déle než 2 hodiny po shlédnutí. ()

Flego

Režisér Lewery ma ako uspávač hadov prinútil po 20 minútach skoro zaspať... moja statočnosť sa však rovnala statočnosti malého hrdinu a dokázal som vydržať do konca. Bol som odmenený klasickým rodinným príbehom, ktorý je určený hlavne malým deťom, kde bol dobrosrdečný drak v podstate na okrasu. ()

BMW12

Tenhle fantasy snímek je spíše pro nedělní rodinné odpoledne, není to až tak pro milovníky akce. Každopádně příběh zaujme, začátek je sice moc hrr a kluk nestačí ani obrečet ztrátu rodičů a už peláší do lesa, ale pak už to postupuje mírnějším tempem. Zápletka je taková ta klasická, tvůrci nic nového nevymysleli, ale drak Elliot je sympaťák a tak se na ten film dobře kouká. :) ()

rikitiki

Ekologická pohádka s jedním nepovedeným drakem a bez jediné nosné myšlenky ve scénáři. Zlovolní těžaři likvidují les, zlotřilí lovci bez svědomí loví draka a jenom malý osiřelý chlapec, alias lesní Tarzan, a spořádaná rodinka, která se ho ujme, všechno zachrání. To jako vážně? Kde jsem to už jenom viděla? Už vím: asi tak ve stovce dalších filmů! Myslím, že Redford to vzal jen proto, že se rád prochází po lese. ()

ARI50

Nádhera tohle byl jeden velký užasný příběh dojemný i nějaká ta slzička se urodí proste nádherný rodinný film , a k tomu neskutečně krásny drak. ()

luka4615

Sice se na to krásně kouká a máte takový ten hřejivý pocit u srdce, nicméně pokud nahlédnete na film ze stránky scenáristické a herecky zpracované, dojde Vám, že je to jen další průměrná a prvoplánová záležitost, která ve své hlubší podstatě nemá nic moc co nabídnout. „I know the forest like the back of my hand. I wouldn't have missed a dragon.“ ()

Will_X

Kniha džunglí V2 - hlavní rozdíly: Les, drak a méně postav. Čekal sem mnohem víc, ale na druhou stranu film nijak neurazí... ()

becki_tu

Variace na Knihu džunglí, která mi v tomto podání nějak nesedla. Nevím, jestli to bylo tím zoufale předvídatelným příběhem nebo několika nelogičnostmi, ale fantasy pohádku to byla poměrně nuda, kterou částečně zachraňoval soundtrack, efekty a herecký matador Redford. ()

Morholt

Lowery se ani moc nesnažil přijít s nějakou vlastní invencí. Jen okopíroval tu nejomletější historku a stvořil jakousi Knihu džunglí s drakem. Jasně, většina pohádek podléhá nějakým pravidlům a plus mínus se dá říct, že každý podobně laděný dětský příběh je kýčem, ale tady toho bylo zkrátka moc. Navíc drak se zrovna moc nepovedl a asi nejvíc připomínal Falca nasáklého absinthem. Ale to by se dalo odpustit, pokud by film fungoval v jiných ohledech. A to nefungoval. Alespoň částečným plusem bylo herecké obsazení, které se povedlo a to včetně dětských představitelů, ale to je prostě málo. 30% ()

malylada

Celkem příjemný rodinný film o přátelství a bojem o svobodu. Všichni hrdinové jsou sympatičtí, příběh, který už člověk někde viděl plyne v pohodě. Drak se také velmi povedl a připomínal mi starého dobrého Falca z Nekonečného příběhu. O proti železnému obrovi, zachraňte Willyho a podobným filmům mi zde chyběla gradace příběhu, která by dokázala emočně vyždímat a uronit nějakou tu slzičku. Celé to plane na půl plynu a pokud bych měl náladu na podobný film, asi bych sáhl po něčem jiném......6/10 ()

JohnCZ

Až na digitálního možná až zbytečně dětsky stylizovaného draka po většinu času překvapivě minimalisticky pojatá pohádka, která využívá především krás reálných exteriérů, atmosféricky potemnělé kamery a prostého dojímavého příběhu o přátelství a důležitosti rodiny. V jednoduchosti je krása! ()

corpsy

Je už trápne písať, ako vizuálne okúzľujúce sú filmy od spoločnosti Disney. Majú rodinné hodnoty, morálne ponaučenie a hlavne zaľúbenia hodných hrdinov, v ktorom sa nájde snáď každý potenciálny divák. Nie každý, ale vie byť dychberúci. Peťov Drak akosi medzi nich nepatrí. ()