poster

Cukání v palci (S02E03) (epizoda)

 • Velká Británie

  By the Pricking of My Thumbs

 • Slovensko

  Svrbenie v prstoch

Krimi / Drama

Velká Británie, 2006, 1 h 40 min

Režie:

Peter Medak

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Scénář:

Stewart Harcourt

Střih:

Ron Davis

Masky:

Ann Buchanan
(další profese)
 • necisty
  *****

  Velmi napínavý příběh dohání to co by v jiných dílech chybělo, ale tady je to vše na jedničku. Akorát už mě pěkně sere, jak se tvůrci neserou s tím, že se Marplová vlastně nachomýtne do děje, protože tady je to víc než trapné! ... Perníková chaloupka, jed, ztracené děti, domov důchodců, tajné služby.(3.7.2013)

 • heyda
  **

  To teda zírám. :-D 73% :-D...so funny...neee teď vážně. Nejhezčí na tomto krimifilmu jsou ty nádherný starý automobily. Kéž bych takový jedno vlastnil. Jinak dvě starý ženský, který pobíhaj s obrazem po vesnici a snaží se rozřešit záhadu starého domu, mě teda moc nevzrušují. :-D Pardón, že se furt směju, ale on ten film je tak trochu trapný a když sem viděl tady to hodnocení, tak mě to položilo. Tak 1 hvězdička pro automobily a 1 hvězdička, že mě to rozesmálo.(16.10.2009)

 • Agatha
  ****

  Zajímavý mix složený ze sl. Marplové, Pentličky a Tommyho. Začátek vypadá velmi slibně, ale jakmile sl. Marpolvá s Pentličkou dorazili do vesničky, kde se chystají patrát po vrahovi, začalo to na mě působit trošku zdlouhavě a jednotvárně. Ale musím uznat že G. McEwan a krásné G. Sccachi to společně šlo jako na drátku a místy se i vtipně doplňovaly. Nejzábavnější mi přišlo komplikované startování auta a zmínka sl. Marplové o "klokanním benzinu". Zato Tommy byl nesympatický a protivný, což jeho románovému představiteli moc neodpovídá. Samotná zápletka je velmi šikovná, ale její dokonalost lépe vyzní v knižní předloze. Ale i tak jsem se bavil dobře, na TV film až dost.(29.10.2008)

 • FireTight
  ****

  Říkejte si co chcete, ale mně se další příběh slečny Marplové líbil. Sice i já jsem tak nějak vytušil, že v příběhu vlastně "neměla co dělat", jelikož vše za ni řeší Pentlička, ale i tak jsem s ním byl na výsost spokojen. A upřímně, jedinou lehkou vadou na kráse byl ten potrhlý policajt, který mi tam nějak neseděl. A taky možná fakt, že si takového obřího baráku nikdo nikdy nevšiml a vyřešit to musela malá (a nutno říct pěkně sebestředná) holka... Ale jinak si nemůžu stěžovat!(11.8.2011)

 • NinadeL
  ***

  Příhody slečny Marplové mají jinou cílovku, než jiné slavné série Agathy Christie a proto se upřímně divím snaze zahrnout do tohoto seriálu i Dům u kanálu z roku 1968, který byl třetím ze čtyř příběhů Tommyho & Pentličky. Tommy & Pentlička jsou postavami z raných 20. let, kteří provázeli tvorbu Christie až do jejího konce v 70. letech. Jsou to amatérští detektivové a v knižní podobě je jednou z hlavních rozkoší společně s nimi parodovat slavné detektivy tehdejší minulosti. T & P jsou páreček k pohledání, je s nimi sranda, jsou rozkošní a milují se jako nikdo jiný. A když už se výjimečně stane, že jsou jejich případy převedeny do filmu nebo televize, tak se mají dělit o svůj případ s Marple? To přece není nutné. Cosi skvělého mohlo vzniknout, Greta Scacchi není úplně marná, ale to, proč celé generace milovali T & P, toho je tady skutečně jen poskrovnu. Jiný přístup k T & P naštěstí nabízí nový seriál Partners in Crime (2015).(15.5.2015)

 • - V příběhu svou roli hraje klasický přepis Jane Eyre (1943). Ale veškeré citace, včetně plakátu a projekce v kině a zmínky o filmu jsou změněny pro potřeby seriálu. (NinadeL)