Disonanční teorie (S01E04) (epizoda)

Dissonance Theory

Sci-Fi / Thriller / Western / Drama / Mysteriózní

USA, 2016, 56 min

Ve čtvrtém díle se to konečně začíná rozjíždět. Mnoho věcí je dovysvětleno a tak je mnohým záhadným událostem a chování různých postav konec. Dozvíme se kdo kým je a s jakým úmyslem dělá to co dělá. Zápletka se tedy postupně vyobrazuje a mnohé má již daleko větší smysl. Dějství chytlo lepší tempo i atmosféru. Zdá se, že v příběhu se teď skutečně začnou dít věci.(11.1.2017)

• Lacike

Ed Harris dostal poriadny priestor a konecne vieme o co mu ide. Jak to dosiahne nie je az tak zaujimave. Po odhaleni tejto zahady, by som mohol s tymto serialom seknut, kedze nic zaujimavejsieho serial zatial neponuka. No uvidim. P.S: citat absurdne teorie od Wysch je zabavnejsie ako cely serial. Ze vraj 2 casove linie alebo ze Harrisovi ide o záchranu hostitelov. Ha, ha. Niekto tu nedava behom sledovania pozor. Alebo v serialy vidi aj to, co tam nie je. Hlavne, ze pouzivas rôzne zahranicne vyrazy, ktorym prd rozumies. :)))(25.10.2016)

• Eleanor05

Je to stále nezajímavé a zdlouhavé, což je na pováženou vzhledem k tomu, že série je už skoro v polovině. Divák si nevytvoří k postavám žádný vztah, pořád mám pocit, že v tom seriálu vlastně tak nějak o nic nejde. Ano, je tam zábavní park a roboti, kteří vykazují chyby. I můj počítač vykazuje chyby a netočím o něm seriál.(28.10.2016)

Nemůžu si pomoct, ale díl od dílu mi přijde Westworld dospělejší ve svém vyprávění a příběhové lince, kterou si Jon Nolan se svou ženou zvolili jako tu ústřední. Na tu nabalují další a další vrstvy, a od ní odvozují další a další linky, které se nakonec znovu (bez debaty) protnou pravděpodobně v závěrečné epizodě. Přitom je nakonec docela dobře možný, že se seriál odehrává v jedné či dvou časových rovinách - v minulosti mladý William cestuje s Dolores a s Loganem za El Lazem, v budoucnosti pak týž William jako Muž v černém hledá Bludiště, the Maze, the final level of this game. Anebo se to celé odehrává v jedné časové linii a Dolores se s Edem Harrisem a Maeve (úžasná Thandie Newton) potkají v bludišti, kde by mohli být "set free". K tomu divák, pokud není citový a rozumový poleno, musí co epizodu dostávat aspoň jednu odpověď na předešlou otázku (zde je to třeba odpověď na to, zda Hopkinsův charakter víc, co se we Westworldu vůbec děje, a odpověď je, že ví všechno, co se děje i v jeho zákulisí, což samozřejmě vznáší otázku, že když ví o vztahu Bernarda s Theresou, ví i o seancích Bernarda s Dolores? Nebo jsou seance Bernarda s Dolores jinou časovou linií a je Bernard vůbec člověk?), a hned dostávat otázky nové tím, že se nabalují nové a nové vrstvy příběhu (například v téhle epizodě jako nejsilnější na mě zapůsobila otázka, kdo je vlastně Muž v Černém v reálu - přistoupil k němu jiný z hráčů ve Westworldu a poděkoval mu za záchranu své sestry. Znamená to tedy, že Muž v Černém se v podstatě snaží o záchranu hostitelů, byť k tomu používá hodně munice a prolévá hodně krve, když vlastně ví, že se hostitel druhý den ráno objeví ve své smyčce znovu?). A kde se schovává Arnold? Je skutečně mrtvý, nebo je jeho vědomí v Bludišti? Odkud se vzala víra těch domorodců, kteří vyznávájí "the Shades", kteří se pohybují mezi světy a jejichž podobiznu Maeve nakreslila, aby v zápětí zjistila, že jich má nakreslených hned tucet? A jakto, že Rodrigo Santoro o Shades ví? Kde se vzala tahle příběhová vrstva, která pro zábavní účel Westworldu nemá žádný důvod? Nebo má? Příští týden budeme v půlce, a tak jedinou odpovědí pro dnešek je, že název téhle epizody je klíčový, stejně jako celá scéna Forda s Theresou (Hopkins + Knudsen). Výtečný storytelling. Snad to Nolan se ženou nezabili a všechny ty linky se správně protnou. Snad se tu příliš nepočítá s pěti sériemi, a pokud jo, snad se jich skutečně dočkáme. Westworld mě epizodu od epizody baví víc svojí výstavbou, dnes o to víc, že se k otázce vědomí androidů přidala i otázka svědomí živých hráčů. Vzkaz pro Lacike: Je fajn, že dáváš najevo, jaký jsi poleno, nejen citový ^_^ Ty zahraniční výrazy jsou anglikanismy, a jsou tam proto, že pro ně nemám českej ekvivalent. Nemáme v češtině jednoslovný storytelling. Ve slovenštině také ne. (Použij google, ať víš, co to storytelling je.) Seriál je postmoderní a má tolik vrstev, že je až neskutečně smutné vidět, jak průměrné IQ je schopné vnímat jen tu jednu, a ještě se přiznáváš k tomu, že nedáváš při sledování pozor. Kappa, git gud boi. Upřímně lituju toho, jak omezenou fantazii musíš mít.(25.10.2016)

Čím mně ten­to díl zau­jal? Dozvěděli jsme se něko­lik nových infor­ma­cí do sklá­dač­ky, kte­rá nám zapad­ne a v posled­ních dílech. Hodně důle­ži­tých věcí se udá­lo, přes­to­že to byl tro­cha vypl­ňo­va­cí díl, kde se nic moc zásad­ní­ho neu­dá­lo. Žádné mrt­vo­ly, žád­ná pře­kva­pe­ní, spí­še postup kou­sek po kous­ku v pří­bě­hu.80 %(25.10.2016)

• - V této epizodě zazní v úvodu intro skladby „A Forest“ od kapely The Cure. (Epistemolog)