Satisfakce 1720

Satisfaction 1720

Komedie / Drama

Dánsko / Norsko / Švédsko / Česko, 2016, 98 min

• Malarkey

Kontraadmirál Trodenskjold mohl být, po komediální stránce, daleko lépe využit. Stačí si vzpomenout na seriál Červený trpaslík, kde scének s domnělým kontraadmirálem Rimmerem bylo hned několik a to přitom žádný kontraadmirál vlastně ani nebyl. Říkám to proto, že námět na první pohled vypadá fakt parádně a pokud jste nezaujatý divák, tak si říkáte, že byste se mohli docela nasmát. Opak je ale pravdou. Dánové to pojali vážnějc, než se vůbec sluší a patří. Celý film se totiž nudíte v takovém stádiu, že jste až otrávení. Závěr ale dokazuje, že tvůrci jsou z Dánska, takže se pořádně namažte a připravte se na tragédii. Ta Skandinávcům prostě jde daleko více, jak komedie. Tento film je silným důkazem. O to větší škoda, že se takový film celý točil u nás, protože kulisy vysloveně nemají chybu. Problémem je scénář, který z Tordenskjolda měl udělat vtipnout a zábavnou postavičku a přitom z něj udělal úlisného chcípáka, kterej chlastá, šuká a neřekne u toho nic, co by mohlo mít alespoň šestákovou hodnotu.(26.6.2017)

film byl natočen bez nějakého zbytečného démonizování hrdiny Trodenskjolda.To co ho potkalo na souši bylo pro něj horší než porážka v boji.Finální záběr kdy se rozhoduje jak to zaonačit aby pro dějiny zůstal hrdinou a ne obyčejným opilcem to fakt vymysleli! Herci si evidentně svoje role užívali.Já jsem se náramně pobavila(3.3.2018)

• BOURQUE

Mohol by to byť zaujímavý príbeh o Peter Wessel Tordenskjoldovi. Problémom je hlavne scenár, ktorý je nevyrovnaný a obsahuje niekoľko zbytočných elementov. A ešte je tu hudba, ktorá je síce dobrá, avšak pre niektoré scény sa podľa mňa nehodí. Osobné hodnotenie: 60% (**) (27.6.2017)

Pre mňa neznámy aspekt švédsko-dánskej vojny. Takto to nejak dopadne, keď severania točia v Čechách. Film o vnútorných rozpoloženiach postáv, o ich túžbach, čiastočne aj živote a to všetko na pozadí vtedajších vojen, každodennosti a zvyklostí. Krásne kostýmy, zámky a lesy a to všetko v takej tej chladnej ale precíznej atmosfére. Možno aspoň v nejakom krátkom flashbacku ukázať niečo z tej bitky, bolo by to zaujímavejšie. Dobré v rámci možností, ale nestrhujúce. 3 z 5(18.12.2016)

Krutý byl čas kdy admirálové a námořníci museli zůstávat na suchu v docích. A je jedno, zda šlo o Angličany, Dány, Holanďany, Švédy... Doba míru byla paradoxně pro námořníky horší než nějaká ta válka ve které mohl být člověk zabit či doživotně zmrzačen. Námořnické řemeslo bylo navíc velmi specifické a tak v míru bylo málo možností uplatnění pro všechny ty kapitány, důstojníky i řadové námořníky. Důstojníkům se dokonce mimo války snižovaly automaticky hodnosti a žold. Lecos jsem četl o britském námořnictvu 18. a 19. století a o admirálu Horatio Nelsonovi a tak dobře vím jak bolestivé bylo pro námořnictvo dlouhé zahálení a jak dychtivě očekávalo další válku s tou či onou zemí... O kontraadmirálu Tordenskjoldovi jsem nic nevěděl a tak nedokážu posoudit věrnost tohoto filmu. Co ale mohu ocenit a opravdu jsem si to užíval byla výprava. To bylo něco skvostného! Sice mi to modernější zpracování a zejména hudební doprovod v podobě rocku místy úplně nesedlo, i tak ale musím velmi vysoce hodnotit. Herci byli sympatičtí, charismatičtí a potěšila i účast našich! Stejně tak některé scény byly točeny u nás a milovníci empíru jistě ve filmovém zámku Gottorp poznali náš zámek Kačina. Film se mi moc líbil i závěrečný netradiční souboj. Byla to úžasná doba, doba kdy protivník neměl potřebu dehonestovat poraženého, ale udělal vše pro to aby jeho jméno nebylo pošpiněno. Dávám za 4 korbely s podobiznou kontradmirála Tordenskjolda. * * * *(16.4.2017)

• - Film vznikl v produkci dánské společnosti Nimbus Film a za podpory Dánského filmového institutu, Norského filmového institutu, Švédského filmového institutu, Fondu kinematografie České republiky, Nordic Film & TV Fund a Eurimages. Koproducenty jsou pak Hummel & Nimbus z Norska, Anagram Film ze Švédska a česká společnost Sirena Film. (Zdroj sirenafilm.com) (Tristan Rafael)

• - Natáčení kompletně probíhalo v České republice a to na lokacích v Praze, Kroměříži, Jaroměři, Rájci – Jestřebí, Ploskovicích, Roudnici nad Labem nebo na Konopišti. Poslední klapka padla 18. listopadu 2014. (Tristan Rafael)