Příběh popisuje události na plovoucí vrtné plošině Deepwater Horizon, která se v dubnu 2010 potopila následkem exploze a způsobila největší ropné zamoření v americké historii. (Freeman Ent.)

belinko

Páči sa mi ako amerika vždy vykreslí ten príbeh vlastne o jednom hrdinovi, ktorý všetkých zachránil... no bohvie, ako to vlastne v skutočnosti bolo. Na konci, keď ukazovali fotky postáv, ktoré tam hrali Wahlberg a Russell, tak sa vôbec nepodobali, tak neviem či šlo filmu len o pravdivostné spracovanie, alebo mediálny ťah, ktorému pomáhali známe mená (a tým pádom bude aj príbeh trošku prikreslený). P.S - scéna obetavého žeriavnika pre mňa totálna zbytočnosť (inými slovami neverím, že sa tam niekto obetoval, kvôli záchrane iných... toto ľudia nerobia, max. tak zomrel nehodou a jeho smrť pripísali zásluhe obety voči ostatným)... a takto hanobiť mŕtveho kvôli mediálnemu ťahu, no len nech ich boh ochraňuje, že sa mýlim.. ()

littleplayer

Dobre podaný príbeh tejto smutnej udalosti. Od rekonštrukcie skutočných udalostí to má určite ďaleko, len ma hnevá,že peniaze opäť raz stáli nad všetkým a k ničomu z toho by nemuselo dôjsť,ak by BP robilo všetko podľa predpisov. ()

RomaS

Parta těžařů tentokrát nezachraňuje Zemi před obřím asteroidem, ale vlastní kůži na ropné plošině. Dokonce se nejedná o oil-fiction, ale kvalitně zpracovaný a hlavně uvěřitelný příběh kdy bažení po penězích opět zvítězilo nad ochranou lidských životů, ale hlavně nad následnými nedozírnými následky na přírodě. Vše je zde vystřižené jako ze šablony. Spokojená rodina, loučení, seznamovačka s ostatními, vtípky, technické problémy, tlak vedoucího, katastrofa a boj o přežití. Ikdyž každý dopředu ví, co se bude odehrávat a jak to dopadne, zpracování apokalypsy je uchvacující. Atmosféra šlehajících plamenů a výbuchů mě připomněla film Skleněné peklo, které jsem jako kluk viděl mnohokrát. V každém případě není pochyb, že druhá půlka filmu je ta, kvůli které stojí za to Marka, Kurta a Johna vidět na plátně. PS: Na konci mě fotky skutečných lidí přesvědčily o tom, že těžaři opravdu nemají žadné váhové limity. ()

Fajung

Po dlhom čase konečne kvalitný katastrofáč, navyše inšpirovaný skutočnými udalosťami. Film ma držal v napätí takmer po celý čas. Navyše vo filme herci odkrútili dobré herecké výkony. Záver emotívny. Celkovo spokojnosť. 75% ()

aannemer

Ve srovnání se sice vizuálně pravěkým Skleněným peklem mi tahle plytká fraška nepřijde ani zábavná a už vůbec ne dobrá. ()

trickmaster

Suprovy film v podani suprovych hercu. Hlavni postavy nenudily, zbytecne nebreptaly nekoktaly, vedely co maji delat a tak nejak jsem podvedomne souhlasil se vsim jak se prirozene rozhodovaly. Ne jak v tech vymastenych hororech, kde jedete do lesa s kamarady, vezmete si s sebou jeden vybity telefon, kapesni nozik, ktery nelze vytahnout z pouzdra, baterky co nefunguji, kameru, ktere zrovna jako na potvoru vypadava svetlo v tu nejpotrebnejsi chvili, a zrovna v situaci, kdy by jste meli drzet hubu a hledat nejakou zbran, zmatene behate po lese a brecite ze chcete zit! Wahlberg a Russel proste top ;) ()

brasek

Chválim trikové efekty a to je tak všetko. Príbeh nie je dotiahnutý do detailov a v takýchto snímkoch je to potrebné. Prvá tretina prakticky iba nudí, postavy sa sporia a divák nemá spôsob ako sa s nimi zoznámiť a vytvoriť si puto k nim. Ak sa potom niekto obetuje za druhých je vám to jedno a ani neviete kto to bol a samozrejme Marky Mark ako superhrdina a oddaný každému pomôcť je trocha smiešne. ()

bonovox

Silná a pôsobivá dráma. Keď sa rozpúta horiace peklo je to neskutočne našľapané. Mark s Kurtom sú výborná voľba ale o hercov tu moc nejde. Hlavnými hrdinami sú totiž 11 ľudia, ktorí zaplatili vlastným životom kvôli chamtivosti určitých korporácií. Ľutujem, že som to nevidel v kine, asi by som zvyšoval hodnotenie. ()

PatrikP4

Tempo filmu bylo dost dobré... Žádné protahování... A přiznám se že takové filmy mám rád... Navíc podle skutečné události... Co více k tomu dodat? Možná jen ta kamera sem tam byla dost rozklepaná, ale ono se asi nedalo nic jiného čekat... ()

Bezejmený

Peklo, které ždíme rozpočet do posledního centu. Velkolepé, zábavné a výborně natočené. Skvělý casting. Atmosféra by se dala krájet. Perfektní katastrofický film, které mu k plné palbě chybí alespoň pár lahůdkových záběrů. ()

Ace.A.T.L.

Hodně silně udělanej film o obrovský katastrofě. Nic hollywoodsky přemaštěnýho. Působí to reálně, profesionálně a správně s úctou natočený. Mark byl zvolenej skvěle. Neni z něho cítit pocit, že by byl kdoví co, jen expert v svojí funkci. To samý Kurt. Ten má roli přímo na tělo a nemohli zvolit líp. Celkově je to hodně silnej, efektama nabušenej a parádním soundtrackem podpořenej film. Za mě skvělý 4* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

imaginer21

Based on true story. Wahlberga moc nemusím, nikdy mi nepřišel jako dostatečně charakterní herec. Ale tady mu to sedí jak poklička na hrnci. Velmi slušně vystavěno, v zásadě si to na moc víc nehraje, než čím to skutečně má být - syrovým hraným svědectvím jedné (americké) katastrofy. Asi nejvíc ale potěšil Kurt Russel - tenhle chlápek vždycky ví, jak zahrát správňáka každým coulem. ()

kolly13

Jsem nadšen z kvalitního kastastrofického dramatu, dle skutečné události. Má to spád, napětí, očekávaný konec a Wahlberg s Malkovichem se vymáčkli k výkonu na nominaci ceny herce měsíce. Nečekaně dobré. ()

kockodan

Intenzívní katastrovický zážitek s dobrým zlověstným build-upem, bez patosu, až do dokonalého hořícího, výbušného pekla a akční, dramaticky skvěle vystupňované záchranné akce a boje o holé životy. Za mě určitě skvěle odvyprávená skutečná událost. Bylo zajímavé vidět Ginu Rodriguez jinak, než jako Jane The Virgin. Ostatní herecké výkony víc než dokonalé a dokonce i Malkovich, který se v rolích záporáků vetšinou pitvoří až za hranici karikatury mi zde připadal velice civilní a v hereckém projevu docela umírněný. Přesto ho ale i nadále nesnáším, a jedině tuto postavu bych určitě přeobsadil. Pak by to bylo na 90%. Kvůli němu bohužel jen 85%. ()

Kozlowski8

Výbuch na plovoucí vrtné plošině na jaře r. 2010 měl za následky jedenáct mrtvých pracovníků a největší ropnou katastrofu v americké historii. Peter Berg tyto události, včetně toho, co jim předcházelo, zpracoval v poutavém a emociálním příběhu se skvělou kamerou a speciálními efekty. Do celého tohoto soukolí velice dobře zapadli i herci. John Malkovich, Kurt Russell i Mark Wahlberg jsou výborní a bylo by škoda nezmínit taky skvělý výkon Kate Hudson, byť v menší roli s omezeným prostorem. Strhující podívaná na jedno z nejtragičtějších neštěstí, které způsobily chamtivost abezohlednost. 75%. ()

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014