Snímek Bleed For This vypráví neuvěřitelný skutečný příběh o jednom z nejinspirativnějších a nejpřekvapivějších návratů na výsluní v dějinách sportu. Miles Teller exceluje v roli Vinnyho Pazienzy, boxera z Providence přezdívaného "Pazmánský čert," který se katapultoval ke slávě dvojnásobným vítězstvím v soubojích o světový titul. Při téměř smrtelné autonehodě si však Vinny přerazil páteř a bylo mu řečeno, že už možná nikdy nebude znovu chodit. Navzdory všem očekáváním a nařízením lékařů přistoupil proslulý trenér Kevin Rooney (Aaron Eckhart) na to, že Vinnymu pomůže vrátit se pouhý rok po nehodě zpátky do ringu na možná poslední zápas v životě. (Cinemax)

TheSpearCZ

Bleed for This rozhodně není oproti velké žánrové konkurenci natočený nějakým zvláštně strhujícím způsobem, ale těží z velice silného reálného příběhu, který by člověk jen tak nevymyslel. Vinny Pazienza byl opravdu neoblomný boxer, který vsadil všechno na jednu kartu včetně svého života, a Bůh mu to přej, vyšlo mu to. Herecky to tu samozřejmě táhne opět výborný Miles Teller a zkušený Aaron Eckhart, který tu překvapí svým vzhledem. No, a boxerské scény jsou tu lehkým mínusem, na těch se mohlo zapracovat ještě o něco více, mně to ale vynahradila úplně závěrečná scéna, která takřka dokonale podtrhuje tenhle inspirativní příběh. Lepší 3* ()

BOURQUE

Vo svojom žánru slušne natočený film, za ktorý sa netreba hanbiť. Je vidieť, že M. Teller do toho išiel svedomitou prípravou. A. Eckhart mne ukázal herecký tvár, ktorý som u neho ešte nevidel (zaujímavé „maskovanie“). Na konci ukázané autentické zábery pridávajú ten nutný plus. PS.: Executive Producer: M. Scorsese– no cooment! Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

GOREGASM

Absolutně luxusní casting v tvrdém příběhu jedné ještě tvrdší palice. Vinnie Pazienza musel být solidní "pacient", nicméně v tom nejlepším slova smyslu. Pokud ten pocit nezískáte z ponořeného Tellerova výkonu, tak v rámci závěrečných titulků vás o tom přesvědčí samotný Vinnie. Boxerských filmů o nezlomné vůli tady spousta byla a ještě větší spousta bude. Na Bleed For This mě ale chytil hlavně ten původní příběh plný životem zkoušených chlapů v ringu i v zákulisí a opravdu vynikající herci ve vedlejších rolích. Aarona Eckharta jsem deset minut poznával, stejně jako Teda Levina :-) Jedinou slabinu vidím ve zjednodušeném podání boxerských mačů, ale to mi vadí skoro vždycky. Všechno ostatní precizní, adrenalinem a vůlí nadupané drama, které vám možná dodá trochu elány do vašeho nudného života :-).80% ()

ER

Nejinspirativnější film, tak s tím se dá souhlasit. Dosud jsem něco podobného viděl jen u filmů s koňmi. Jako sportovec, který zažil něco podobného, kdy mi doktoři řekli, že už nebudu běhat a po roce jsem znovu běhal, jsem si znovu vzpomněl na tu bolest a míru odhodlání v tom pokračovat. Ten, kdo to nezažil, pak uvidí v podstatě obyčejný film, bez příkras a filmové "načančanosti!. Oceňuji i rétoriku, která není nijak myslitelská, což u boxerů tak je, ale dokáže mířit na cíl, jak boxerova rána na plexus soupeře. Vytahování šroubů z hlavy bez anestetik? Tak to jsem si protrpěl také. Vždyť někomu stačí jen vrtat zub a je pos.aný strachy. Za mně palec nahoru. ()

Likan7

Po stoprvé ten stejný hrdinský sportovní film o pohnutém osudu jednoho sportovce, který se zabejčí a chce poradit všechno soupeře, sebe a hlavně doktory, kteří mu nedávají téměř žádnou šanci na návrat, tentokrát do ringu. Younger si tu jede po rovných kolejích, bez náznaku nějaké zatáčky, která by diváka trochu vyvedla z té béčkovosti. Tellera mám rád, herecky zvládá kdeco, včetně boxera. Eckhart je ve vedlejších rolích skvělý a tak jediný, co filmu ubírá možnost vstoupit do áčkových vod a být trochu zapamatovatelný, je scénář. Ale vyndavání šroubů bez anestezie si budu pamatovat dlouho, to zas jo. ()

zberatel

Mám problém s väčšinou tunajších takzvaných expertov, asi preto že každý sa tvari ako majster sveta v nejakom žánri. Keďže sa jedná o životopisný prípeh, konkrétne detaily sa musia dodržiavať. Ak  teda ide všeobecné informácie putujúce svetom, ktoré sú nezvratne dané... Zvyšok si doplňte sami... ()

snek888

Komentář obsahuje spoiler. ... Film velmi dobře zobrazuje pocity hlavního hrdiny a jeho blízkých v těžké životní situaci. Vnitřní boj mezi touhou uspět v tom, co člověk miluje, čím žije a doporučením, všech jeho blízkých, které je v zájmu zachování jeho zdraví. Pro blízké je tento boj srdcervoucí a těžký. Pro bojovníka je srdcervoucí a snadný. ... Největší lež, kterou vám lidi říkají: "Není to tak jednoduché." ()

john.h

Trochu jsem nechápal nízká hodnocení tohoto filmu, ale už se to trochu zvedlo do procent, kam to dle mě patří. Rozhodně se jedná o dost silný příběh podle skutečné události, ze kterého se dá natočit kvalitní film a Bleed for This tímto filmem je. V závěrečném fightu mohlo být víc náboje, ale na místo toho byl celkem nemastný neslaný a neměl jsem u toho takovej ten dementní úsměv a náběh na slzy v očích, jako u jiných kvalitnějších boxerských kousků mývám (třeba kvalitnější Creed nepotřeboval mít skutečný příběh a byl lepší v emocích celkově, v závěrečném fightu měl tolik emocí, že jsem byl skoro dojatý, což tady chybělo). Vůbec celý tento příběh by dokázal vyždímat emoce až na dřeň a místo toho vše jen suše odvypráví v až dokumentárním stylu, jakože whatever, tohle se přesně takhle stalo a nic víc, nazdar. Jakoby autoři vůbec nepřišli s nějakým vlastním nápadem a nevyhrotili žádnou situaci ve filmu do dramatičtější roviny i za cenu toho, že by se trochu odklonili od skutečnosti. Což je škoda. Ale i tak paráda a čtyři. ()

Bezda22

Pěknej film podle skutečný události. Jediný co mě odrazuje od vyššího, aspoň procentuálního hodnocení, že to bylo takový chladný a bez duše. Chybí tam nějakej takovej ten "boom" moment. Ani ty motivační chvíle úplně nesrší návalem energie. Ale Miles Teller je mi čim dál sympatičtější a jeho výkony mě baví. 70% ()

celticek

Velmi průměrný boxerský film. Sice je to podle skutečné události, ale nejde z toho cítit ta vůle ke comebacku. Herecké výkony určitě nezklamaly. Zápasy nejsou zmáknuté dobře, vypadá to chabě. ()

MirkaP

Pěkné, ale ne strhující. Na celé té věci je nejzajímavější fakt, že je to podle skutečných událostí. Aaron byl k nepoznání a dabing Cardou mi k němu vůbec neseděl. ()

O.D.

Film spíš na tři hvězdy, ale tenhle neskutečně  tvrdohlavej nezmar, si tu jednu navíc zaslouží..... ()

Mikecat

"Jaka byla nejvetsi lez?", "To neni tak snadne", "Co neni tak snadne?", "Neco", "Vsechno" , "Donuti vas tim vzdat se", Dalsi silny pribeh podla skutocnej udalosti boxera, ktory po nehode a so zlomenym stavcom zacal odznova trenovat a tvrdo na sebe makat, prekonal sam seba samozrejme s pomocou znamych a rodiny, dojemna scena syna s otcom, ktory ho nechce pustit do ringu bojac sa o jeho zivot ale niektory ludia maju nezlomnu volu a dokazu aj nemozne! Vyborne obsadenie herecky dobre zvladnute aj zrezirovane bez nejakych ovacii az na tie tanecnice v striptiz bare. ()

Blazis34

Další z řady boxerských filmů. Tento neoslní svými zápasy, ale svým skutečným drsným i motivujícím příběhem. Pacienza byl srdcem opravdový bojovník a nevzdal se tam, kde by většina učinila. Děj je filmově velice koukatelný, ale znovu ukazuje na realitu, jak málo stačí abyste z vrcholu spadl na samotné dno. Ani za to nemusíte moc. Což je hrozné, ale zaplaťpánbuh za takové životní příběhy, jako jsou tyto. Film se mi líbil, avšak scénám z ringu hodně scházelo. Vše ostatní bylo velice zdařilé a dávám lepší tři hvězdy - 70%. ()