Hvozd

(festivalový název)
  • Velká Británie The Hallow (více)

Adam a Clare sú mladý manželský pár, ktorý sa spoločne so svojím malým dieťatkom rozhodnú presťahovať na írsky vidiek. Chata sídliaca uprostred hôr však prináša viac starostí s rekonštrukciou, než aby vytvárala dojem pokojného domova s rodinnou atmosférou. Obavy z nového, doposiaľ nepoznaného prostredia ešte viac prehĺbi skúsenosť s neznámym návštevníkom, ktorý ich jedného večera nečakane vystraší na smrť. Miestny šerif danú udalosť uzavrie ako "privítanie" od tamojších, inak neškodných výtržníkov. Skutočnou príčinou návštevy je však bytosť omnoho desivejšia, ktorej teritóriom je práve okolie nového mladomanželského príbytku. (*CARNIFEX*)

elimS

25% - komentář 20ti slovy: Něco bude špatně, když člověk u hororu nemá ani lehké mrazení. Temný les a škaredý barák by fungoval, ale herci byli na prd. ()

MindTuber

Najít v hororovém žánru průnik originálního nápadu s dobrým zpracováním, je věc takřka ojedinělá. Bohužel ani Hvozd není tou světlou výjimkou a nabízí jen to dobré zpracování, alespoň co se technické stránky týká. Mám na mysli efekty a především pak masky, na kterých je vidět, že se maskéři pořádně vyřádili. Bohužel ten zbytek je o dost horší a přitom se opakuje to, co lze vidět v mnoha dalších bijácích podobného ražení. Začne se pomalu a jistě budovat atmosféra, aby se v pár vteřinách rozplynula ve zběsilé polo akci. Takže je sice hezké, že se nám stromáci odhalí poměrně brzo a nejsou znehodnocení rychlými střihy nebo roztřesenou kamerou, nicméně se tím ztratí veškerá ta atmosféra neznáma, se kterou by se dalo udělat v rámci horového žánru, o mnoho víc. Za to jedno shlédnutí to ale stojí. Průměrná trojka. ()

ŠpetaMarek

Chudák strejda Benjen. Kamkoli se uchýlí, čekaj na něj nějaké potvory. Slušná atmosféra, napínavé scény a nikdy to nesklouzne do úplné debility. Co víc si od hororu přát. ()

Homerking

Mladí manželé a jejich novorozený synek se stěhují na odlehlý irský venkov do staršího domu uprostřed tmavých lesů. Fotřík jménem Adam pracuje jako lesník a má zde za úkol analyzovat stromy. Hned po nastěhování jsou manželé varováni místními aby nechodili do lesa. Adam to ignoruje a dál se zabývá svou prací, postupně však zjišťuje že se v tomto podivném lese opravdu něco děje. Skvělý atmosferický horor částečně inspirovaný irským folklórem, spousta mlhy, šera a temnoty, velká část filmu se odehrává v noci ale na škodu to určitě nebylo naopak tma dodala na uvěřitelnosti "lesním tvorům". Jinak zde není žádná krev ani násilí, Hvoz pracuje především s děsivou atmosférou. ()

intro

Podobných čistokrevných hororů bych si přál do roka mnohem víc. Na plný počet mi sice ještě chybělo větší mrazení, ale i tak tleskám. Parádní prostředí temných hlubokých lesů, obsazení a nakonec "ZLO" . Dávám 75%. Jen houšť. ()

Mamlas

Na jednu stranu hodne komorni a monotonni, na druhou stranu jsem se bavil, nepreskakoval, atmosfera chytlava, prostredi bezvychodne a zajimave. ()

nK_!

Výborný atmosférický horor s neotřelým nápadem a ještě neotřelejšími monstry. Zápletka spíš klasická, ale bohatě ji vynahrazuje zasazení, herecké výkony a napětí. Od druhé třetiny je pomalu jasné, jak The Woods skončí, ale úplné vyvrcholení mě dostalo. Moc pěkné barvičky v kontrastu se zbytkem stopáže, co myslíte? ()

XXXXXXXX

Neubráním se srovnání s Nimi. Oni jsou ale narozdíl od Dutých, maličko reálnější a snáze uvěřitelní. V dutých, se nám takhle rodinka přistěhuje na samotu u lesa a tatík značkovač, může zvesela začít makat. Tedy až do chvíle, než jej nepoctí návštěvou dutí. Tito entity si můžete představit jako křížence prasete a liány, (vypadají jako prasata a z kopyt umí vypouštět výhonky), jejichž jediným posláním, je rozšířit rod. Jedinou překážkou je tatík, který sic o výhonky vyrůstající z ramen a nové oko bohatší, stále inklinuje ke své prvotní lidské rodině. Hardy se vzhledem těch nelidských paznechtů patrně silně inspiroval u tohohle zvířátka. Alespoň ta podoba by tomu odpovídala. ()

regentor

Lesy. Pokud máte rádi hororové slátaniny všeho druhu , pak směle usedněte před obrazovku či monitor a dejte se do toho. Jestli však používáte hlavu i jinak než jako zátku do krku pak od tohoto snímku obloukem pryč ! Dvojice dospělých lidí ,jeden z nich i snad z vysokoškolským diplomem se odstěhuje na kraj lesa kde nerostou jenom houby...No, a tím je v podstatě vyčerpáno poněvadž ani jeden z těchto dospělých jedinců neumí rozdělat ohen´ i když záhy zjistí , že strašáci z lesa se světla bojí. .Ufff, fakt dřina na hlavu . Jedna hvězdička v hodnocení je za irskou přírodu ()

Pitryx

Dvacet plus bodů za masky a triky, dvacet za svižnost děje, který skoro nemá hluchých míst a má dobrý spád. To celkem vše, takový tuctový horor. Ale nápad pochválit musím. Neboduji však. ()

adamix

Námet o strašidelnom lesíku konečne nesklamal. Keby tu bola partia dvadsaťročných tupcov, ktorí hrajú násťročné decká na chate a brnkajú na nervy každému hororovému fanúšikovi, dopadlo by to presne naopak. Tu sa ide do citlivejšej témy rodičovstva a ochrany toho najcennejšieho pred tým najhorším. Prioritou je atmosféra, monštrá sú na druhom mieste, pričom aj tie sú výzorovo desivé. Keby to bolo od Francúzov, postavy by sa topili v krvi a nie v močiari, ale toto je britský horor, čím svojou kvalitou udivuje ešte viac. Spokojnosť. ()

DonBraso

Nebe a dudy.Začátek zajímavý,půlka vcelku napínavá a konec debilní,až z toho byla pomalu pohádka.Nevím proč,ale já tam slyšel hudbu hodně podobnou z Predátora :D Si říkám tak tohle je hodně krutý,proč by ne Adam změnil svojí tvář a začnou jatka.Ono hořící kosa,to by ve slasheru taky někomu slušelo.Občas doopravdy skvělá hutná atmosféra,nějaká divotvorná tráva má svůj drajf,ale na vysvětlenou se tu moc nehraje.Každopádně bacha na klády jestli tam není nějaký černý flek,to je pak jasný,že ty docela vskutku zajímavý monstra nebyly špatný,ale na druhou stranu k tomuto snímku to uškodilo ze všeho nejvíc. ()

Facerr

Jo, takhle má vypadat horor. Sice trochu jinej, než je u "mainstreamu" zvykem, ale možná proto si zaslouží body za originalitu. Výborný zpracování, ve kterým nezůstává bubák ve skříni, ale šlapající na plný pecky. Atmosféra, příšery, i děj, všechno se povedlo. Do gatí si nepustíte, ale litovat asi nebudete. ()

Aywes

Slaboučký scénář, který přinejlepším dosahuje průměru. Právem zakřiknutý kousek. Můžete vynechat. ()

Nikolas__

Takhle dobrý Monster béčko se najde jednou za uherský rok. Paráda. Takhle šťastný z hororu bych chtěl být častěji - Hallow je v podstatě naprosto obyčejný (klasický) horor, s depresivní atmosférou, skvělými efekty a hudbou. Lekačky jsou tu asi 2-3 ale hlavně tu jde o tu temnou atmosféru. Jedním z opaků veselého filmu totiž právě Hallow je. Má to emocionální finále, dobré herce a prostředí, rychlé tempo a zároveň nádhernou kameru. Ten film je celou dobu podivný, a diváka drží v neustálé nejistotě. Monstra vypadají absolutně perfektně. Ve filmu vlastně není skoro vůbec krev (gore tu už vůbec nenajdete), ale je to fakt síla. A vlastně fakt moc nevím co bych vytkl, konec se povedl, atmosféra se povedla, jen scénář mohl být občas nápaditější (resp. to co postavy říkají), a mytologie mohla být ještě trochu více prohloubená. Opravdu bych se nezlobil kdyby se film ještě o takových 10 minut prodloužil, to by pak bylo geniální. Tohle je každopádně bomba, kterou žádný fanoušek žánru rozhodně nesmí vynechat. V první polovině to má dokonce prvky jednoho z mých oblíbených hororových subžánrů: Home Invasion. Místo silných čtyř se teda určitě přikláním i plnému počtu, je to totiž přesně to co bych od hororu chtěl. ()

J.Mayen

No nebylo to až tak dobré, ten otec mě celou dobu neuvěřitelně sral, chápu že to byla jeho role ale i tak byl dost otravnej a nesympatickej. Také nevím co by bylo lepší proto dítě jestli být tak v nezodpovědnýma rodičema a žít ve špinavým domě dokud nevyroste, Kde ho otec tahá po lese ke kdejakým zdechlinám, anebo jestli by si ho vzali tyhle podivný lesní zdeformovaný individua, třeba by mu bylo s nima líp. Opravdu mi bylo toho dítěte líto, takový rodiče fakt nechceš. ()

johnnie78

Souhlasím, že jde o jeden z lepších hororů z poslední doby. Ačkoliv mám trochu dojem, že tvůrci úplně nevěděli, co s tím, zvláště ke konci. Příšerky jsou takové klasické, moc nevystraší, ale laciným dojmem úplně nepůsobí, irská příroda je krásně natočená a napětí si taky docela užijeme. Absence gore mi nevadí, naopak. ()

Jak je těžké lapit Vránu

Jak je těžké lapit Vránu