poster

Ils

 • Slovensko

  Nevinné beštie

 • USA

  Them

 • Velká Británie

  Them

Horor / Mysteriózní / Thriller

Francie / Rumunsko, 2006, 77 min

Kamera:

Axel Cosnefroy

Producenti:

Richard Grandpierre

Masky:

Dana Roseanu

Kostýmy:

Elisabeth Mehu
(další profese)
 • A_FISH
  ***

  Dva dospělí lidi se bojí pár usmrkanců a proto před nima utečou do lesa. To by snad nikdo nevymyslel, proto věřím, že to i lehce na motivy "skutečné" události bylo. Ale děcka, tyhle "horory" už mě celkem začínaj nudit... Jelikož jsem včera viděl sex ve městě, ty (slabší) tři hvězdy tam bouchnu.(6.2.2009)

 • akisha
  ***

  "Ils" se sice od začátku odvíjí dost neoriginálně (uvozující vražda - na skok do civilizace - a zase zpátky) ale šlape bez větších obtíží. Co víc, první polovina filmu je výborná. Ne že byste zrovna umdlévali strachy, ale různé pazvuky a skřeky, kombinované s opuštěným domem kdesi v Rumunsku, navozuje ten správný pocit úzkosti a nervozity. Jakmile se ale sklouzne k nudnému nahánění mladého páru po domě a okolí, veškerý strach a očekávání zmizí, nahrazeno občasnými lekačkami a jediné, co vás potom zajímá, je jak to skončí. Pointa není převratná, ale vcelku docela zajímavá. Ils bezpochyby vyčuhuje z šedého hororového průměru, (na tom se také podílí nálepka "podle skutečné události") ale moc dlouho v hlavě nezůstane.(17.4.2008)

 • Sysel_CZ
  ***

  První půlka, dobrá, prostředek, dobrý. Na konci už jsem se ale bál jen té první věty, natočeno podle skutečné události - jakkoli byla první část hororově a děsivě nereálná a strhující, zbytek už mě mohl vyděsit opravdu jen tím, že se nějak podobně snad stal. Ale napětí bylo fuč a to není u hororu to nejlepší.(28.10.2008)

 • HAL
  ***

  Přímočaré žánrové cvičení, nic víc. Ale se srdečním rytmem zacvičit dokáže, to zase ano. Příběh neexistuje, prokreslenější charaktery postav neexistují (ani záporných, což je největší škoda) a o nějakou brutalitu tady taky nejde - což je ale na druhou stranu pozitivní, hraje se na strach a na (trochu otravné) lekačky. A na řehtačky. A na to že děti jsou svině, což ale stejně každý ví už dávno. V podstatě primitivní záležitost točená viditelně za pár korun, ale autoři i přes neschopnost napsat scénář vcelku dobře vědí jak pracovat s napětím, takže zapřísáhlé fanoušky žánru může potěšit. 6/10(15.9.2012)

 • oje
  ***

  Ils je horror výlučně zaměřený na drtivé napětí, úzkost a atmosféru rozlehlých prostor obrovského domu, stísněnými uličkami kanálních systémů nebo děsivými zvuky, z nichž nejhorší snad bylo to ticho. Žádné litry kečupu a laciné lekačky. Tvůrci šli jednoduchou cestou s minimem děje, zato ale s neustávajícím strachem z přestavy cizí přítomnosti ve vlastním domě. Vše navíc dozdobeno autenticitou skutečného příběhu. Krátká stopáž akorát postačila účelu a oceňuju, že scénaristé nic zbytečně nenatahovali. Podobnou trízní projde dvojičkave skvělem a Jezeře smrti. Alternativa: Vacancy, Eden Lake, Silent House.(26.3.2010)

 • - Vo filme nie sú jedny dvere, ktoré by nevŕzgali. (pukar)

 • - Film bol natočený za 30 dní. (ladko)

 • - Podľa režiséra Davida Moreaua herečka Olivia Bonamy trpela klaustrofóbiou a pri scénach v tuneloch to bol jej skutočný strach zo stiesnených priestorov. (ladko)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace