Cop Car

• Slovensko Šerifovo auto

Dvaja desaťroční chlapci Travis (James Freedson-Jackson) a Harrison (Hays Wellford) nájdu opustené policajné auto s kľúčmi v zapaľovaní. Rozhodnú sa využiť skvelú príležitosť a podniknúť dobrodružnú jazdu, pri ktorej sa s autom poriadne vyšantia. Všetko sa však zmení vo chvíli, keď malomestský šerif Kretzer (Kevin Bacon) začne pátrať po svojom stratenom aute, v ktorom ukrýva veľké tajomstvo. Zmätení chlapci sa tak ocitnú v centre smrtiacej hry na mačku a myš, ktorej pravidlám nerozumejú. Jediný spôsob, ako sa zachrániť, vidia v čo najrýchlejšom úteku. V strachu dupnú na plyn a skúšajú, čo všetko policajné auto dokáže. (TV JOJ)

S.Quentin QUALE

Dva zvědaví spratci si vypůjčí zdánlivě opuštěné policejní auto, čímž se dostanou do ještě většího průseru, než by se mohlo na první pohled zdát. Celý film je hodně minimalistický, jednoduchý, bez jakýchkoli odboček a s minimem vedlejších postav. Docela se divím, že něco podobného jde v Americe do kin, příběh vydá totiž tak na video film a možná by klidně snesl prostřih na povidku ve smyslu parafrázovaného a mírně spoilerujícího pořekadla "Nebuď zvědavej, nebo budeš brzo mrtvej". To ale neznamená, že jsem se na dané stopáži nudil, jen bych rád varoval očekávání čehokoliv zběsile akčního, znepokojujícího a zamotanýho. 65% ()

misterz

Kradnúť sa veru nemá a už vonkoncom nie šerifovo auto. Hlavne keď ide o šerifa bez zábran a namočeného do obchodu s narkotikami.... Dejová linka budí dojem komorného príbehu a celkovej jednoduchosti, no i napriek tomu som sa tu nudil ba minimálne. Je to zvláštne, pretože aj keď sa tu nič nedeje, tak sa divák pobaví, či už na nemohúcnosti a bezradnosti šerifa keď prišiel o to auto a na jeho pokusoch o lokalizovanie mladých výrastkov, alebo na tej chlapčenskej naivite. V závere prišlo aj na akciu a minimum emócií, takže celkom spokojnosť. Inak tá babizňa čo videla tých chalanov v aute bola ale riadne nesympatická. Lepší priemer. 65/100 ()

kingik

Do rukou policejního šerifa Kretzera se není radno svěřovat. Na ochranu obyvatelstva ho moc neužije, sere i na dodržování tradičních policejních metod. Když mu do rajonu vlezou dva desetiletí kluci, co jsou na útěku z domova, je to to poslední, co by ke své špinavé práci potřeboval. Zdánlivě opuštěné hlídkové policejní auto, které si chlapci přivlastní, se stane předmětem vyjednávání. V jeho kufru se nalézá něco, co by navždy zhatilo šerifovu zářnou kariéru. Maník se zakrváceným obličejem, který je tím "překvapením" z kufru, dozajista diváka neuzemní. Rozhodně však tenhle nízkorozpočtový thriller dostane diváka do úzkých. Ten si nebude moci vybrat, komu fandit. O žádné z postav se totiž nedá prohlásit, že by měla vyloženě kladný rozměr. Vše stěžuje fakt, že o nikom nevíme víc, než je bezpodmínečně nutné.Je na divákovi, jaký přístup k daným postavám zvolí, jestli jim dá sympatie, anebo mu budou ne úplně jednoznačné charaktery lhostejné. Takže divák ani neví, jestli je muž z kufru hajzl nebo oběť. O klucích toho také není moc známo, jen se letmo dozvíme, že jejich sociální poměry nejsou moc dobré a zbývá šerif, který je maniakální už od pohledu. Na začátku nejdříve v tichu houštiny odklízí mrtvolu, posléze se zbavuje balíčků drog, následně vyráží po stopě kluků. Finále je příjemně zběsilé a neodhadnutelné. Tempo filmu je celkově pomalejší. Na neotřelé story mě bavila její nevyzpytatelnost. Paradoxně nevyzpytatelnost postav mírně kazila příznivý dojem. Jejich jednání bylo kolikrát v rozporu s danými okolnostmi. Režisér si na to nedal pozor, a když už postavy po několikáté neudělaly to, co by z racionálního hlediska udělat měly, už to začalo být rušivé. I přes výkyvy scénáře, jsem byl s režijní prací stoupající hvězdy Johna Wattse, spokojený. Žádná přemíra nočních scén, aby se vyvolalo napětí, znepokojivou a dusnou atmosféru dokázal zařídit i ve dne. Produkující Kevin Bacon odvedl temnou postavu šerifa, která film táhne. Své ženě Kyre Sedgwick věnoval roličku na dispečinku policejní centrály. To její hlas vychází z vysílačky. Ani ostatní se herecky neztratili. Výsledkem je zvláštní thriller, který postupně nabírá na obrátkách a je natočen v příslušně nezávislém rozměru. 80% ()

Anderton

Nebyť zopár logických nedostatkov, išlo by o veľmi príjemné trilerové prekvapenie. Lenže, prečo jedna z mála vedľajších postáv nevystrelila, keď mohla? Ako to, že dnešné deti nevedia, že zbraň má poistku? No a podobných otázok je tu hneď niekoľko, vlastne už tá základná, prečo ukradli to auto. Inak je to napínavé, aj keď sa obe skupinky stretnú až po hodine, atmosférické, pretože sucho a prázdnota juhu a Kevin Bacon je ako vždy spoľahlivý. Ale musíte ho mať radi, ak je vám nesympatický, radšej sa do toho ani nepúšťajte. ()

Roman.Ticka

Pomalu plynoucí příběh s minimalistickými prostředky a maximálními výkony pětice hrdinů, jež hráli naprosto realisticky, jak jen reálné bylo téma filmu a prostředí děje. Co do náhledu do čisté dětské naivní duše kdesi na zapadákově, nemá tento počin snad konkurenci. Vypiplaná každá scéna, vymazlený každý dialog a úhel záběru s lehkostí sobě vlastní, jak život plyne v krocích jeden po druhém, každý na sebe navazující. Naštěstí přišel závěr s otevřeným koncem na téma důsledků celé kauzy, kdy si každé z dětí muselo odnést doživotní trauma, přeskočit pár let napřed nebo spíše obojí zároveň. Ještě jeden pohled podtrhl zajímavý sociální rozměr snímku, a tím je posun vývoje v závislosti na zkušenosti. Jak si na začátku kluci ani nepodrželi navzájem ostnatý drát, tak si na konci vzájemně spontánně pomáhali jak o život! Miluju předvídavost logiky věci, viz "jak ven-pistole-okno-zpětný náraz-zranění", když se vzápětí vše do puntíku stane...;-) ()

luka4615

Až někdo jednoho dne stvoří žebříček nejnudnějších filmů všech dob, Cop Car bude nejméně v první desítce. ()

mm13

Originálny príbeh s originálnymi hrdinami, ktorý sa nikam neplaší ale ani nikde zdĺhavo nepostáva. Informácií rozdá len toľko, koľko nevyhnutne potrebuje a čo do dramatickej výstavby ich dávkuje mimoriadne precízne. Záver mi vyrazil dych. ()

Morholt

Hodně velké nic. Tedy pokud vás nebaví dívat se na to, jak si dva nesympatičtí haranti hrají s policejním autem a neužíváte si nadmíru afektovaného Kevina Bacona. Něco, jak už to tak bývá, přijde až v samotném závěru, ale ani těch pár výstřelů mě nedokázalo zbavit znechucení. 15% ()

Lacike

Dvaja chlapci najdu opustene policajne auto a trochu si v nom hoši zablbnu. A popritom ide po nich skorumpovany šerif. Zapletka ktora by ledva vystacila na nejaku slabsiu epizodu serialu Fargo je tu natiahnuta na nekonecnu 86 minutovu stopaz. Minimum dialogov, maximum dlhych zaberov v ktorych sa nic nedeje. Jednu hviezdicku davam za sympataka Slaninu a druhu za to, ze sa postavy v ramci tejto chatrnej zapletky spravali tak nejak normalne, ludsky bez zbytocnych prekombinovanych zvratov. Ale v ramci divackeho zazitku to je bohuzial velka nuda. 4/10. ()

Dale

Thriller? Skôr čierna komédia, po napätí tu nie je ani stopy. Vlastne máločo tu dáva zmysel, postavy maximálne neautentické, dej nulový. Škoda času. ()

Zeebonk

Pomalý sugestivní thriller v prostředí prašné prdele americké, kde gigantičtí červi z Chvění dávají dobrou noc. Vytříbenému obsazení o fous vládne Kevin Bacon, jehož pedokřoví na horním pysku by bývalo patřičnější tenkrát v The Woodsman. Nad čím však mé srdíčko zaplesalo v povznášející nostalgické ejakulaci, byly neskutečně civilní a upřímné klukoviny dvou hlavních hrdinů. Toto vizuálně podmanivé dobrodrůžo mě rovněž tuze potěšilo absencí dětské přechytralosti, logických lapsů, přehršle bezpředmětných žvástů a všemožných ostatních filmových debilit, z kterých mi běžně bublá žluč jako prd ve vířivce. Dokonce i ten skrovný počet prostřelených slinivek nespustil alarm v mém krvelačném libidu. ()

DEXTER099

Tak od tohoto filmu jsem čekal nějaký opravdu napínavý thriller kde bude tuhnout krev v žilách ,ale místo toho jsem dostal příběh dvou chlapců co najdou opuštěné policejní auto.S autem si udělají vyjížďku a zjistí ,že v kufru se kdosi nachází.Tím se věc zkomplikuje a když si pan šerif chce vyzvednout své auto tak dojde k finálnímu souboji kde se střílí a střílí a tím film končí.Nic víc nic méně .Za mě celkově 40% a dvě hvězdy. ()

ledzepfan

Jakože jó-proč né?... Je to taková komorní, fargovská taškařice ve které se to všechno tak nějak absurdně semele a ve výsledku to vcelku pobaví. Ta decentně humorná složka filmu rozhodně prospěla stejně jako fakt, že to vlastně nemá vyložené záporáky nebo hrdiny. Všichni jsou jen tak trošku debilní desperáti v nesnázích a proto s nimi člověk může sympatizovat.... Jen je to prostě ten typ filmu který snad ani nemá ambici být něčím víc než jednorázovkou na páteční večer. Špatné to vůbec není. Myslím, že ten film funguje jak bylo zamýšleno.. Ale prostě více než 3 ze mě nikdo nevytříská.. ()

maddy

Nezávislý, nanajvýš minimalistický thriller o dvoch chlapcoch, ktorí v poli nájdu opustené policajné auto v kufri ukrývajúce nepríjemné prekvapenie, ktoré však nechce značne skorumpovaný policajt stvárnený skvelým Kevin Baconom nechať odhaliť. O tom a v podstate iba o tom je Cop Car. Celé sa to odohráva v rámci približne jedného dňa, má to minimum dialógov, zato pomerne dlhé, atmosféru navodzujúce scény na krajinu a režisérovi sa šikovne darí zachytiť dva pohľady na vec: detskú nevinnosť až naivitu, s ktorou si titulní chlapci užívajú ukradnutie policajného auta v protipóle s drsnou realitou v podobe postavy Kevina Bacona, ktorý sa nebojí ušpiniť ruky od krvi, ani drog. Režisér vie dobre pracovať s postavami, u ktorých vie byť príjemne nejednoznačný; s atmosférou a keď sa tieto dva pohľady v záverečnej tretine pretnú, tak aj s napätím. Dopomáha tomu aj zasadenie deja do chudobného amerického malomesta, ktoré dotvára príjemný pocit bezvýchodiskovej situácie. Vyhovovalo mi aj pomalé tempo, ktoré podobnému filmu vyslovene sadne, akurát nabudúce by Jon Watts mohol ešte nechať doladiť scenár niekomu o málu skúsenejšiemu. Takto tento v realite zasadený thriller občas nepríjemne narúša hlúpe správanie postáv (napríklad počas prestrelky pri predmetnom policajnom aute) a aj občasné okaté naťahovanie filmu do celovečernej stopáže. Vo výsledku však poctivá režijná prácička a kto má rád podobné indie thrillery tak by vyslovene sklamaný odchádzať nemal. Ten zvyšok ktorí sa v komentároch rozčuluje nad nudou by sa nabudúce radšej nemal púšťať do podobných filmov, pretože pri Cop Car nie je vhodné očakávať nejaké zbesilé, akčné sekvencie, no to je u neho od začiatku zrejmé. Toto je v podstate festivalový film. CELKOVO: 3* (6/10) ()

MartinezZ

U plakátu mi jen chybí hromada hvězd v kruhu a půlkruhu s označením, na kolika indie festivalech to dostalo jaké ceny za brilantní scénáře, skvělé zahrané větrné kolo, nejlepší pointu a zvláštní cenu poroty za nadčasovost konceptu přibližujícímu nedostupnost lékařské péče a málo času pro trávení jej s rodinou. Ve výsledku je to ale jen nezávislácká konina natočená asi studenty filmařiny a poněkud nesmyslně natažená z původního asi 10 minutového nápadu na právě 8x přestřelených 86 minut. Zkrátit o 50 minut a mohl to být i tak dost přetažený kandidát na umístění v hlavní sekci festivalu krátkých nudných filmů. ()

SaNcHeZ_cz

Nápadité, příjemně vystavěné a působivě gradující. Místy sice trochu kolísá zpracování, nicméně Kevin Bacon v hlavní záporné roli září, především pak v prvních dvou třetinách. ()

Nový Nezvratný osud je na cestě

Nový Nezvratný osud je na cestě

12.01.2022

Občas stačí, když je známý tvůrce dostatečně velký fanoušek, aby se věci daly do pohybu. A přesně tím údajně režisér posledních Spider-Manů a thrilleru Cop Car Jon Watts opravdu je. Ještě spolu se… (více)

Pitt a Clooney opět pohromadě?

Pitt a Clooney opět pohromadě?

25.09.2021

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

02.12.2015

Marvel vybral nového Spider-Mana

Marvel vybral nového Spider-Mana

24.06.2015

V minulých týdnech se objevila spousta drbů ohledně nového Spider-Mana. Studio Sony ságu opět restartuje, tentokrát ale s pomocí Marvelu, který Petera Parkera integruje do svého filmového vesmíru.… (více)