Žena

• Švédsko The Wife (více)

Za každým úspěšným mužem stojí skvělá žena – a vy teď máte tu čest ji poznat. Joan Castlemanová (Glenn Closeová) je oddaná, prudce inteligentní a stále velmi půvabná kráska, zkrátka dokonalá manželka. Čtyřicet let strávila ve stínu svého charismatického manžela Joeho (Jonathan Pryce), jehož hvězdné spisovatelské kariéře obětovala svůj talent, sny i ambice. Celou tu dobu s humorem a grácií sobě vlastní přehlížela jeho nevěry a výmluvy na "umění". Díky tomu je však jejich manželství plné životních kompromisů. Teď se Joe chystá převzít Nobelovu cenu za svou uznávanou a plodnou tvorbu. A Joan se náhle ocitá na pokraji zhroucení. Stanout tváří v tvář největší oběti svého života a tajemství manželova úspěchu bude pro Joan jako rána z milosti. (Cinemax)

M.i.k.e

solidní drama,které stojí a padá s výkony Glen Close a Jonathana Pryce.Příběhově totiž nejde o zrovna originální počin a něco podobného bylo možné vidět už nesčetněkrát...60% ()

Streeper

Tohle pro mě prostě nefungovalo. Herecký výkon Glenn Close je jediným světlým bodem v celém filmu a také napětí mezi její postavou a postavou Jonathana Pryce. Příběh je utahaný, nudný a nezajímavý. Zajímavým se stává až v posledních 20 minutách filmu, kdy se konečně objeví nějaká gradace. Každopádně, kdyby tento film nevznikl nic by se nestalo, maximálně bychom přišli o herecký koncert Glenn Close, ale ten ona dokáže rozpoutat i v jiném a daleko lepším filmu. ()

C0r0ner

Pointa mi byla (díky excelentní Glenn Close) jasná v podstatě od začátku a postava Joea mě naopak celou dobu strašně srala, takže nemůžu říct, že by mě to kdovíjak bavilo. Špatný film to určitě není, ale rozhodně se dá vidět celá řada lepších, než je Žena. 65% ()

dr.fish

Manželství má být sdílení dobrého i zlého. Jednoho i druhého přicházejí během života různé dávky, ve vyšším věku toho zlého přibývá. Člověk by si měl vzpomínku na to lepší schovat na později jako takový "ohříváček", ale většinou to nikdo nedělá a pak se jen diví. Přijdou těžké zkoušky. A taková zkouška nadchází i manželce úspěšného spisovatele. Obětovala se a celý život se dívala na manželovy úlety, pády a držela hubu a krok. Teď mažel dostává Nobelovu cenu, je to cena i pro ni, za její oddanost a pomoc. Pro ni to je ale především uvědomění si všeho co bylo, co ztratila, co neměla. A všechny ty emoce přiletí najednou, během několika dní pobytu ve Stockholmu. Perfektně zahráno, uchopeno. Nenudil jsem se ani chvíli. 80% ()

chelseaman22

Brilantní dialogy manželského páru o manželovo výkonech vedoucích k udělení Nobelovy ceny za literaturu. Dotčená manželka si svůj hněv nevybije ve své domovině, nýbrž v hlavním městě švédského království v den slavnostního udílení Nobelových cen. Manžel a současně laureát Nobelovy ceny nemůže uvěřit oprávněnému rozhořčení své ženy, které vede až k uvědomění si, že jako spisovatel skutečně stojí za nic. 78% Celosvětový příjem k 20. 2. 2019: $17,835,573 ()

Johnny.ARN

Žena trpiteľka. Nominačka skôr za feeling postavy ako za herecké umenie, keďže aj vrcholná scéna bola len tak na pol plynu. Nie zlé, obstojný príbeh, nie dlhé, dokonca ani Slater mi nepil krv ako on zvykne. Na Glóbus to asi mohlo byť, ale bojím sa že na Oscara nie. 3 z 5 ()

Pavlínka9

Glenn Close je moje favoritka. A po Albertu Nobbsovi se na ni dívám už hodně jinak. Je bravurní. Ještě než v tomto filmu došlo k situaci v baru u vodky s novinářem - tak jsem si sama říkala - kurnik - ta žena "trpí", je nějakým způsobem svázaná, co se tam safra děje....A ta její ztuhlost, neprojev nějakého náznaku, připadala mi jako žena, která je uvězněna ve svém těle a nemůže vůbec nic říct,jinak vybuchne....Nevím, nevím...na Oscara zdali s tímto dosáhne, ale je vynikající. Film mi připadá silně "evropský" - trošku nevím jak to přiblížit, ale držel mě celou dobu v nějaké ostražitosti - ať už hudbou, svojí zvláštní barvou a určitým tajemnem a vytrvalostí..a pana autora Castlemana bych nakopala do koulí... ()

elanius

(24/2019) / Excelentná konverzačná vzťahovka pre trošku náročnejšie publikum. Áno Glenn Close si vyslúžila právom nomináciu za hlavnú rolu, ale Jonathan Pryce to podľa mňa zahral ešte lepšie. Vzťahy, emócie, životné krivdy, tajomstvá, na tomto založiť film a spraviť ho takýmto originálnym spôsobom, to už naozaj chce kopu kumštu. The Wife je typický malý veľký film, ktorý vie zostať dlho v pamäti. (8/10) ()

hanagi

Je to opravdu jen o smutném údělu ženy, jejíž skutečné schopnosti jsou díky společnosti vytěsněny až někam na okraj? Anebo je to o její mistrné manipulaci, díky níž z neschopného slabocha vytvořila obletovaného a uznávaného umělce? V obou případech je hořkost na místě. ()

Sany33

Vo filme je krásne vidieť ako sa z malým gašparkom dá zahrať naozaj veľké divadlo. Aj napriek malému množstvu ateliérových záberov alebo exteriérových záberov sa dá natočiť naozaj pútavý film o rádoby obyčajnej veci, ktorá však ľuďom, ktorých sa to týka môže zmeniť celý život. Herecké výkony či už Glenn Close alebo Jonathana Prycea sú vynikajúce a dokážu emócie ktoré má ich postava prežívať dokonalo zahrať a preniesť na diváka. Laureáti Nobbelových cien majú v pozadí veľmi zaujímavé životy a ako je príkladom aj tento film, novinárom nič nie je sväté a nerešpektujú súkromie. Na druhej strane ak by ľudia nepodliehali svojim zvieracím pudom nemuseli by sa ničoho báť a mohli by si svoju chvíľku na výslní užiť naplno. Ale to, ako vieme, nebýva pravidlom. 81% ()

vyfuk

Zvláštní klasický příběh na Oscary. Letos mi ta sezóna začíná zajímavě. Filmem, který splňuje akademické předpoklady a pak dokáže spadnout do evropského stylu. S tím, že to je říznuto náloží nudy, která opravdu není prostřednictví dialogů nutná. Více to ničí děj, který se ukázal být ve svém rozuzlení velmi zajímavé a v celku nečekané. Jediné, co je zde hold trnem v oku a smutkem je jednoduše ta nepropracovanost, kdy vy spíše u filmu usínáte. Oscarové nominace a proměněné Glóby chápu. Ale nevím jestli to v akademickém hledisku bude stačit na výhru. ()

herr_carter

Kéž by se dnes v noci stal zázrak a Glenn Close vyhrála Oskara za hlavní ženský herecký výkon, kéž by ! Její role ženy, která vlastně celý život žije ve lži kvůli předsudkům a regulím společnosti, je totiž zřejmě její životní..."ze slepé lásky, stala se služba na celý život"........................moje hodnocení = 9 z 10. ()

Hanys_

Takový příjemný televizní filmeček o jedné léta utajované pravdě, která se pomalu dere na povrch. Ten námět je dost nosný, nepřišel mi tady ale využitý naplno - nevím jestli to nebylo tím Slaterem, který mi moc do takových klubovek nesedí. Pryce-Close výborní. ()

derryl

Bravo! Je nevídané, jak Glen Close zvládla tuto roli. Neskutečný výkon. Je radost se na každý pohyb a slova této ženy dívat. ()

SatyR.film

Za každým úspešným mužom stoji žena, v tomto prípade to bola TRÚBA JERICHOVA. A funguje to aj naopak, za každou úspešnou ženou stojí muž. 30% maximálne. ()

Badel

Tři mužské postavy - tři ješitní ubožáci. Silná hrdá žena je mlčky nese na svých bedrech. Misandrie a nijak strhující. ()

91. ročník Oscarů vyhlášen

91. ročník Oscarů vyhlášen

25.02.2019

V noci ze 24. na 25. února 2019 byly vyhlášeny 91. ceny americké Akademie filmových umění a věd. Od roku 2002 se udílí v Dolby Theatre, a letos tomu nebylo jinak. Jedna výrazná věc se ale přeci jen… (více)

76. Zlaté Glóby – výsledky

76. Zlaté Glóby – výsledky

07.01.2019

Prestižní 76. Zlaté Glóby, udílené asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu, byly vyhlášené první lednovou neděli z hotelu Beverly Hilton v Kalifornii. Předávání cen moderovala dvojice herců… (více)