Nejprve Bůh stvořil Brusel. Tento Nový zákon nám hravě přepisuje i ten Starý. ;-) Zatímco Bůh je zlý, tento film si z něj dělá legraci, takže se nakonec po jeho sledování budete cítit asi jako po Amélii z Montmartru (myslím, že to srovnání bude fungovat i u těch, kterým se Amélie nelíbí). Ale když třeba Bůh poprvé přichází ke kostelu, tak už jsem se rovnou začínal bavit a čekal, jak tento střet církve se Stvořitelem dopadne. A základní myšlenka filmu vůbec není hloupá! 90%(29.2.2016)

Skutečně nevím co si o filmu mám myslet. Začátek je téměř dokonalý a v duchu Montyho Pythona vás přenese do nadpozemsky zábavného světa. Jedna hláška trefně stíhá tu druhou, okolnosti ohledně stvoření světa a ustanovení božských zákonů by se dalo sledovat do nekonečna. Potom, jak jistě víte, nastane něco jako SMSkový exodus, hledání apoštolů a sepisování toho Nového zákona. Tím končí ta zábavnější část a veškerá tvůrčí iniciativa ustupuje ze scény dramaturgickému omylu. Zápletka ztrácí na významu hned v prvotní fázi a veškeré okouzlení s postupujícím časem opadá. Jednotlivé epizody nejsou vůbec špatné, ale postrádají více prostoru a jsou provedené takovým příšerně mdlým způsobem, až z toho člověka zamrzí. Finále už je skutečně hodně slabé a na celý film zbytečně vrhá nesnesitelně amatérský stín. Poelvoordeovo ztělesnění boha ničím zásadně nevybočuje z celé řady jeho směšných nebo zákeřných rolí. Další z Evropských filmů, o kterém se sice hodně mluví, ale po shlédnutí nebudete vědět, co o něm máte říct.(25.1.2016)

Jen vzkaz pro ty, kteří pochybují o kvalitě filmu a možné ztrátě času i peněz návštěvou kina. Nenechte se odradit některými komentáři a zbytečně si tak nechat ujít tuhle perlu. Pokud rádi konfrontujete své životní zkušenosti, Proust není pro vás automobilový závodník nebo dokonce sprosté slovo a každodenní život ještě zcela neuchvátilo pokrytectví, film vřele doporučuji. Neotřelý smysl pro humor nemusí sednout každému, ale každopádně není samoúčelný. Vše co se na plátně odehrává je evidentně velmi dobře promyšlené, metaforicky vystavěné, prošpikované spoustou kulturních odkazů. Z nepochopení pak může docházet k takovým omylům, jako že jde o útok na křesťanství, adoraci bizarnosti nebo laciný kýč. Jak už tu někdo psal, hlavní nosnou myšlenkou je vlastně láska, ale bez naivit a sentimentu a o jejím (ne)naplňování.(25.1.2016)

• cumimnabednu

Asi brzo přestanu věřit celkovému procentickému hodnocení na čsfd, které mi bylo doposud velkým ukazatelem toho, zda film zhlédnout či nikoliv. Protože tento film si tak vysoké hodnocení a oslnivé komentáře vůbec nezaslouží. Zde jsou důvody: 1) NEJEDNÁ SE O ŽÁDNOU KOMEDII. Je to drama, dalo by se říci sociální melancholické DRAMA. Za celý film jsem se zasmál jen jednou. Zato o záběry, kdy se chce člověku plakat nebo je mu zle, tu není nouze. Např. Muž (Bůh) odhodí dceru tak silně a zákeřně, že každému rodiči je z toho špatně. Pak odepne pásek a seřeže malou holčičku tak, že vůbec nechápu, jak to může být zachyceno v takovém filmu. Dále tu máme holku, co přišla o ruku. Zabijáka, který nemiluje ženu, nemiluje svého syna a je mu jedno, co s nimi bude, prostě odejte za jinačí sukní, které řekne, že ji miluje. Prostě jsou tu neuvěřitelné příběhy, vůbec se nehodící do takového duchovního potenciálu, který film měl. 2) Další slabiny v ději byli všichni nový apoštolové, neboť vůbec nikdo nedal novému evangeliu nic, co by stálo za to. Prostě nedovařený děj. 3) Absolutně promrhaný námět. Film mohl mít potenciál, mohl duchovně vyzrát. Mohlo být dotaženo do hloubky dost námětů, o které se film jen otřel. Závěr: Těšil jsem se na oduševnělý snímek, u kterého se příjemně pobavím. Místo toho jsem byl roztrpčen, znechucen a vůbec se nezasmál. Film mohl mít buď rovinu duchovního inovátorského filmu, jako např. film Stále zelená", nebo mohl hezky pobavit. Ale neudělal ani jedno. Jednu hvězdu dávám za hezké kamerové a vizuální zpracování, tolik připomínající Amélii z Montmartru, která je však kvalitativně někde úplně jinde.(4.2.2016)

Začátek slibný, ale setkání s novými evangelisty celý film rozbije a rozmělní. Čekal jsem víc od bezpochyby skvělého nápadu.(7.2.2016)

Bizardní, melancholické a málo vtipné.....z originálního nápadu se dalo vytěžit určitě víc(7.2.2016)

Rozhodně inteligentní komedie. Křesťanům nedoporučuji, mohlo by je to lehce urazit. Ale já, ateista, jsem se pobavila maximálně. Více podobně chytrých komedií, prosím.(12.2.2016)

Je to opravdu dost divný film :)))) Ale takový asi chtěl být. Přiznávám, že nejsem zrovna velkým milovníkem Amelie z Montmartru, a toto je její jistě ctihodný následovník, ale poetika tohoto filmu má něco do sebe. Celá ta zápletka je vskutku šílená, nevysvětlitelná, člověk se v tom ztrácí, občas si říká, co asi autor scénáře bral za drogy, když to psal, ale výsledek není nejhorší. Jen stále nevím, do které kategorie film zařadit, protože v komediích se mi to nějak nepozdává.(24.2.2016)

Chvílemi komedie, chvílemi ne. Chvílemi se smějete, chvílemi nudíte. Chvílemi jásáte a chvílemi tupě zíráte. Dobrá myšlenka, ale ne úplně dobré zpracování. Mám z toho velmi rozpolcené pocity. Není to v zásadě špatné a dokonce pobaví, ale k dokonalosti chybí hodně. Pokud chcete komedii, stačí shlédnout trailer. 60%(9.3.2016)

• cist

Dobrá kamera, dobří herci, zajímavej výběr hudby, nápaditá režie...a přesto jsem ten film spíš útrpně prozíval. Raději ten film moc nechci hodnotit. Pod líbivou intouškou slupkou se skrývá primitvní myšlenka: jaký by to bylo, kdyby jsme se měli všichni rádi aneb bohatí jsou zlí, chudí hodní, žena trpí pod útlakem mužů a děti říkají pravdu.(5.4.2016)

• BStone

Výborný, avšak nevyužitý námět. Pár povedených fórků film neutáhne. 40%(11.4.2016)

• vonverny

Boha jeho......první film, který jsem po dvaceti minutách vypnul. A to přitom tak dýchalo potenciálem.....(28.4.2016)

Sice je v tom obrovská nadsázka, ale i tak to má smysl. Na film jsem se chystal už dlouho a hodně jsem od něho čekal. Možná proto jsem byl lehce zklamán. To nejlepší je vidět v traileru a čekal bych možná trochu větší spád. Ale abych nebyl jen kritický… film si rozhodně zaslouží chválu za originalitu a zasmějete se u toho.(18.5.2016)

• Kelevra_7

Přiznám se, že má očekávání nebyla malá. Na tento film jsem se těšil fakt dlouho. Upoutal mne především nápad a velký potenciál z něj plynoucí. Za to je jedna z hvězdiček, ta druhá asi za soundtrack. Jinak mě tenhle pseudoart snímek dokonale nudil a to se považuji za fanouška filmů o melancholii a cynismu. Závěr s oblohou dle mamči byl pomyslným posledním hřebíkem. Použitím citace z Atlasu mraků: Konec (a vlastně i film) plochej až k uzoufání.(24.5.2016)

Velmi originální film, který mísí dětskou naivitu s dospělou poskvrněností. Až na pár míst, které nefungují tak dobře, jak bylo zamýšleno, se jedná o poměrně příjemný divácký zážitek, který se prezentuje spíše jako pohádka pro dospělé.(25.5.2016)

• SpeedShot

Tak takovou blbost jsem hodně dlouho neviděl... :/(27.5.2016)

• MM1979

Tak já jsem se bohužel nezasmál... :-( Hodně jsem se na to těšil, na doporučení od věřícího kamaráda, jako na komedii o bohu ze současnosti. Jako ateistu mě opravdu zajímalo humorné zobrazení Boha jako hulváta z Bruselu, ale fakt bych to za komedii neoznačil. Spíše to je smutné, bláznivé drama, co jsem dokoukal, ale znovu ho nedám.(30.5.2016)

• kekebreke

Začátek se zdál být slibný. Dobrý a neokoukaný nápad s boží rodinkou. Ale pak už to stálo za starou bačkoru. Infantilní snímek, který nudil, ač stopáž není až zase nijak dlouhá, stejně jsem se u toho kroutil a nebylo to hemoroidama.(8.6.2016)

Každý si vybere, cp je mu nejbližší. Zasmál jsem se a přemýšlel ještě týden, co ten sobec vlastně byl zač.(8.6.2016)

Tak jsem si říkal ..,,sakra co to ten scénárista při psaní hulil za matroš ,, ?? Je to ujetý , ujetý, ujetý s tou gorilou jsem to nepochopil vůbec je to jako kdyby si na ni animátoři koupili licenci a aby ji nějak zužitkovali, tak si řekli tak ji tam vrazíme taky .o)) Ale i při vší té absurditě to tak nějak funguje celé dohromady, film chce sice dát nějaké poselství ale je lepší jen koukat a moc o tom nepřemýšlet asi jsem už moc starej nebo rozmazlenej nebo snad i blbej ? Nevím...(11.6.2016)

Für mich - 65%, - /magorské a to jakože opravdu hodně, velice moc, spíš to občas vypadalo, že je tu zastřešující myšlenka - co se stane, když lidi dostanou zprávu, kdy umřou a pak jsou na to nabalený jednotlivý scény a situace, co dohromady spíš vypadaly dost nesourodě/, + /hudba šla a občas nějaký ten vtípek/, hodnocení - zajímavá myšlenka, občas nějaký ten vtip, dobrá hudba, ale magořina, co ke konci byla ještě větší magořina, cáklé, cáklejší, nejcáklejší, čekal jsem teda víc, moc mi to nesedlo(25.6.2016)