Hlavním hrdinou je soudní prokurátor Adam Borowski. Na první pohled právě prožívá několik úspěšných dnů: má dobré auto i postavení, zakoupil pěkný dům, vyšla mu knížka, jeho manželka obdrží prestižní cenu, a navíc se brzy vydá se sborem, v němž zpívá, na velké turné. Zdá se, že vlastně není nač si ztěžovat. Ve skutečnosti je ale všechno mnohem složitější... (oficiální text distributora)

Pohrobek

Symbolistická záležitost o problémech a vinách současného Poláka, jež nechává postupně vyplouvat na povrch nejrůznějším konfliktním momentům. Vše balancuje na hraně morality, závěr je už silně nezvládnutý. Hlavní rozpor tu má být ilustrován dvojím životem hlavního hrdiny, jenž se jako prokurátor střetává s lidskými slabostmi a špatnostmi nejprve jako instituce značně odtažitě a akademicky, aby je pak ostře zažil na vlastní kůži. ()

Tosim

Jerzy Stuhr je machr. Pořád jsem přemýšlel, ke komu z naší nebo světové kinematografie ho mám přirovnat, na nic jsem nepřišel a bude to tak nejspíš lepší. Je mi sympatické, že je Jerzy herec, autor i režisér v jedné osobě. Jeho projekty jsou tak vysoce osobní, intelektuální, niterná záležitost. Týden ze života je příhodně rozdělen přesně na dny, které státní zástupce pravidelně zahajuje plaveckými rány (den ode dne těžšími, i když si dodává sebevědomí slovy), jeho čas naplňuje hlavně práce, vytváření morálních hodnot, které jakoby po vyslečení taláru ze sebe "odhodil" a zažíval tak osudy lidí, se kterými se potkává v síni. Teorie převedená do praxe. Život. Jsme prostě jen slabí lidé. Film střídmě a nemanýristicky tohle všechno zobrazuje. Pomáhají mu skvělé herecké výkony. A poslední scény v kostele a se sborem divákovi pomohou, aby s hrdinou snímku cítil i přesto, že od začátku filmu se jeho sympatie spíše snižovaly. ()

Lynn

Nikdo není takový, jaký se zpočátku zdá. Jerzy Stuhr to dokazuje dokonale v nenápadném, a o to zajímavějším a báječnějším filmem z dnešního Polska. ()

Silverluv

Jerzy Stuhr je kvalitní herec i režisér a tady to opět dokazuje. Citlivě natočený film, zajímavý scénář, příběh státního žalobce, který se snaží žít podle morálních zásad, ale celé se mu to nějak hroutí pod rukama. ()