Pravidla moštárny

Pravidlá muštárne

The Cider House Rules

Drama / Romantický

USA, 1999, 120 min

Ani som nevedel, že takýto film ma dokáže zaujať a baviť. Krásna príroda s krásnymi ľudskými príbehmi a hlavne s príbehom mladého Homera (Tobey Maguire). Jednoduchý chlapec zo sirotčinca, ktorý chce žiť na vlastný päsť. Celý film je pekne natočený a keď sa k tomu pridá aj pekný príbeh, tak je pekný filmový zážitok za nami.(7.6.2011)

Hold režiséru a scenáristovi (tedy díky Johne Irwingu, že jsi napsal lepší scénář než je tvůj román!), který vytvořil takové obdivuhodné dílko z tak příšerné "americké" knihy. Film se najednou z roztáhlé dějové fresky přetvořil v minimalistické dílko, kde místo dvaceti keců hrajou herci, krajina, hudba a jistě pan režisér. Naštěstí.(19.11.2004)

• WANDRWALL

Po úspěchu knihy "Svět podle Garpa", které se i v Česku prodalo enormní množství, tak hledal John Irving nějaké závažnější téma, kterým by se jako literát zabýval, a našel si ho právě v "Pravidlech moštárny". Na rozdíl od "Svět podle Garpa" mě ale tohle jeho vypravování nezaujalo ani v psané, ani fiilmové podobě.(9.9.2010)

Krásný film. Skvěle napsané postavy, které nejsou ani trochu jednoznačné (hodně zvláštní pohled na postavu Delroye Linda), výborní Caine, Maguire a Theron. A ještě když se do toho naplno pustí Rachel Portman (její nejlepší hudba). Jen mě trochu mrzelo, když opouštíme ústav a vydáváme se s hrdinou do světa - ten malý svět kolem Caina se mi líbil o něco více.(25.7.2003)

• Vitex

Ze začátku to vypadá dobře, pak se to dobře rozvíjí, pak se začnou množit klišé, přibývá trapných(možná je to až moc silné slovo) scén a konec nakonec nic nespraví... možná bych dal i tři hvězdičky, kdyby mě začátek nenavnadil, že to bude dobrý film. Scénárista bohužel neměl cit pro důvěryhodné vykreslování charakterů, hlavně otec, který zneužívá svou dceru se podle mě chová jinak... a hlavně ten takový černošský verbální patetizmus, ten fakt nemusím. Pravidla moštárny považuju za špatné zpracování několika dobrých nápadů... aspoŇ že je tam ten Caine...(6.4.2005)

• - Původně byla režie nabídnuta Janu Svěrákovi, ten ale odmítl. Poté co film viděl zalitoval, že tuto nabídku nepřijal. (Specs)

• - Jakmile Candy (Charlize Theron) a Wally (Paul Rudd) odváží Homera (Tobey Maguire) ze sirotčince, spatříme Candy, která si lehá na zadní sedadlo auta. Následuje záběr z výšky, díky kterému vidíme Candy na stejném místě, ale i s Homerem, a v následujícím záběru je Candy opět na zadním sedadle ležící. (chleba24)

• - Režírovat měl původně Phillip Borsos, ale zemřel předtím, než se sehnaly potřebné finance. (Specs)