poster

Pravidla moštárny

 • USA

  The Cider House Rules

 • Slovensko

  Pravidlá muštárne

 • Velká Británie

  The Cider House Rules

Drama / Romantický

USA, 1999, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rogue
  ***

  Film s velice příjemným a poklidným tempem, který nenuceně a přirozeně plyne kupředu a svou poetikou dokáže dojmout mnoho lidí. Poslední dobou jsem podobných snímků asi viděla moc a pokud bych musela vybrat nejlepší, pak rozhodně vyberu Společnost mrtvých básníků. Moštárna rozhodně neurazí, ale mě bohužel ani nezaujme.(9.8.2004)

 • Pilda17
  *****

  Nádherný příběh, který měl smysl a mě od začátku zaujal. Do toho geniální herecké výkony hlavních postav (Tobey Maguire, Charlize Theron, Delroy Lindo, Michael Caine a mnoho dalších). Nejdříve jsem netušil proč je název filmu "Pravidla moštárny". Po delší době jsem pochopil. Zhruba do 112minuty a 30vteřiny jsem byl rozhodnutý, že perfektnímu dílu dám krásné čtyři hvězdy. Jenže ten emoční závěr mě dostal a už pěkně dlouho jsem si u nějakého snímku nepobrečel. Takže díky excelentně emočnímu závěru jsem se rozhodl pro plný počet. Měl jsem pouze jediný problém a to délku, jinak jsem naprosto spokojený.. 9/10 = 95%(14.6.2012)

 • Ainy
  ****

  Teda ... to byla ale doba, co? Pravidla nejen moštárny se porušovala a nikdo se nad tím nijak zvlášť nevzrušoval. Ikdyž! Vzrušení tam přece jen bylo a jaké. Některé předvídatelné a zcela předpokládané a některé dost šokující. Film to byl jinak vážně milý, pomalu plynoucí, žádný zmatek a tak. Drama se konalo ryze v srdcích zúčastněných, kdy každé z nich svádělo svůj vlastní boj. Byla tam i jedna velmi dojemná chvíle, když si malý a zvídavý Fazy "konečně našel svou rodinu". Jediné co mi na filmu vadilo bylo obsazení Tobeyho. Jako pavouk byl fajn, ale já si na něj nemůžu zvyknout v tak jemném a citlivém dramatu. Zato Michael Caine zahrál svou roli lékaře, koketujícího s éterem, opravdu skvěle. 3,5*(28.4.2014)

 • Boogeyman
  ****

  Přesný příklad filmu, který se mi velmi líbil, ale jakmile skončil, přestal jsem na něj myslet a neláká mě vidět ho znovu. Lasse Hallstrom mi vždycky přišel jako skvělý vypravěč, tady však nefungeje vztah k postavám a jejich osudům a celý příběh tak přes značnou zajímavost vyzní do ztracena. Celý film se nese v posmutnělém hávu, skutečný útok na srdce a mrazení se však nekoná – což by podle zdejších komentářů mělo.(17.1.2008)

 • B!shop
  *****

  Naprosto ultimatni dojak, jenze tenhle je tak uzasne natocenej, ze proti tomu clovek nemuze nic rict. Scenar sice neni nikterak komplikovanej, ale dava prostor jak humoru, tak dramatickejm a napinavejm scenam a ani na sekundu diky nemu film nenudi. Film je navic natocenej fakt svizne a zabavne, navic se skvelou hudbou a muze se oprit o paradni herce. Predevsim to je Michael Caine, ale i ostatni jsou paradni. Akorat Tobey ma celou dobu svuj klasickej ospalej noumovitej vyraz a i pri vaznejch scenach se usmiva jak trouba. No a co se tyce uvodu a zaveru v sirotcinci, tak deti jsou fajn, zadny otravny parchanti. Tenhle film mam proste rad, uz jsme ho videl nekolikrat a nemuzu na nem najit zadnou chybu.(18.4.2008)

 • - Režírovat měl původně Phillip Borsos, ale zemřel předtím, než se sehnaly potřebné finance. (Specs)

 • - Scény zo sirotinca boli natočené v Northampton State Hospital v Massachusetts, ktorá kedysi slúžila ako ústav pre choromyseľných. (HelenOfTroy)

 • - Původně byla režie nabídnuta Janu Svěrákovi, ten ale odmítl. Poté co film viděl zalitoval, že tuto nabídku nepřijal. (Specs)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace