Co žere Gilberta Grapea

• USA What's Eating Gilbert Grape (více)

Gilbert Grape nie je z tých, čo by nemal do čoho pichnúť. Aj keď Endora je miesto, kde sa toho veľa nedeje. Jediný raz, čo mestečko navštívila polícia, bolo vtedy, keď sa Gilbertov retardovaný brat Ernie pokúsil vyškriabať na neďalekú vodnú vežu. Dávať pozor na brata je hlavnou úlohu Gilberta, čo vie byť pekne otravné. Najmä, ak Gilbert okrem toho pracuje v obchode. Potom ale Gilbertovi skríži cestu niekto, kto ho nenecháva ľahostajným. Becky so svojou starou mamou začnú mať problémy s autom práve vo chvíli, keď prechádzajú cez Endoru. Becky je krásna a Gilbert sa práve zaľúbil. Nájsť si však čas pre svoj vlastný život sa zdá byť pre Gilberta nemožné... (oficiální text distributora)

MartinNewman

Hallström ve své plné síle vodí na place trojici budoucích mladých mega hvězd. A to on umí. Jeho rukopis je v tomto díle jasněji čitelný než kdy jindy. Di Caprio byl neskutečný. V sedmnácti předvedl super výkon. ()

Veronica20

Z filmů s Johnnym Deppem jsem nadšená už jen kvůli němu samotnému. V tomto snímku jsem však musela uznat, že i kdyby hrál roli Gilberta někdo jiný, stále by to byl velmi silný a povedený snímek. Dojímavé a krásné, ale přitom tak realistické drama, až se člověku tají dech. Nejvíce se asi blýsknul ve své rané roli Leonardo Dicaprio, který mě přesvědčil, že dokáže být čímkoliv, co se od něj žádá. Musela jsem dost přehodnotit názor na něho a vytlačit si ho ze škatulky uhlazených, sexy modelů z plakátů a velkých filmových trháků. Tento film byl pro mne pohlazením po duši a přehlídkou velkých hereckých talentů. ()

Bránolog

Tohle je prostě tak krásnej film, že se to nedá ani popsat. Ti tři v hlavních rolích doslova koncertují - Caprio jako retard je neuvěřitelnej, Lewisová je nadpozemsky krásná a o Deppovi netřeba psát. Snad v žádném jiném filmu mě nepotkalo tolik slz a smíchu najednou, jako tady. ()

mjuran

Opět naprosto souhlasím s Kleopatrou...DiCapria nějak nemusím, ale tohle opravdu stálo za to. Jeho výkon byl excelentní, ani na minutu jsem neváhal nebo mu to nevěřil...celý film je velmi koukatelný a tak nějak zvláštně dojemný...Určitě doporučuji ()

bocy

Jedna hviezdička za retardovaného Ernieho (Di Caprio) a druhá za požiar domu. Inak to bolo fádne a nudné...Čakal som viac :-( ()

J.Bonnie

Tento film se mi vyhýbal až dodneška. Zbožňuju Johnnyho a bylo fajn dívat se na něho ještě z dob, kdy ho neměly na zdi miliony náctiletých jako Kapitána Sparrowa. Leonardo mě tu opět přesvědčil, že jeho škatulka hrdiny z Titaniku byla opravdu nezasloužená. Prostě skvělej film za 5 hvězd. ()

vrabecHugo

Priznávam, že Leo sa medzi mojich obľúbencov nevyšvihne - večná škoda. Je pravda, že rolou retardovanéo Arnieho dokázal, že hrať vie, alebo to prinajmenšom kedysi vedel. Tento film vyťahuje do červených mét práve on, Depp a prekrásny koniec, ale všetko okolo toho je len vata. ()

nightowl

Jediný positivum sou dobré herecké výkony. Duo depp, dicaprio funguje, ale zbytek je jedna velká nuda. Tohle není drama a už vůbec né komedie. Vetsinu filmu sledujem protivnyho rozmazlenyho mentale, jak dela bordel, protivnou tlustou zenskou (jeho matku) jak lituje sama sebe a deppa jak cumi po jedny holce... velky zklamani. ()

Pattrick

Todle mě nechytlo.. Leo byl ale famozní, průměrný příběh v obyčejném zpracování bez pořádné gradace a to mám takové filmy rád, ale todle ve mě vůbec nehlo, krom příjemného začátku. ()

Fujin

Vynikající retardovaný kapr. Lea jsem hlavně jako teenager neměl moc v lásce, ale později a zvlášť když jsem viděl tohle, musel jsem uznati talent tomu chlapci. Spolu s Deppem jim to rozhodně sedlo, taktéž hodně slušný výkon. Příběh silný, jak jen dělnická káva muže být. ()

DavidAAAA

K tomuhle se nedá co dodat. Znova bulím a příště budu zas. Úžasný příběh, žádné přehnanosti, obyčejný film o neobyčejné rodině, která ač tak bitá osudem, tak i přesto je soudržná. Konec filmu, úcta k mámě, trpělivost a odevzdanost s osudem. Famózní výkony všech herců a jak Di Capria fakt nemusím, tak jeho ztvárnění Arnieho asi budu stále spolu s výkonem Hankse alias Forresta Gumpa mít za nejlepší herecký výkon posledních pár desítek let. ()

Avventurato

Nápad filmu je velice originální. Za jedno shlédnutí stojí, ale za druhé už ne. Výkony herců jsou dobré. Film se celkem táhne a nic moc se neděje. Vlastně je to o ničem a zároveň to plyne jako ze života dost velkých smolařů, které neměl scénárista asi moc rád. ()

Jiesaj

Hodnocení je ale spíše 4 a půl *. Bezpochyby jeden z nejskvělejších výkonů Leonarda DiCapria, který mu věříte od samého počátku až do konce, za něž měl jednoznačně získat Oscara, což nechápu, že se tak nestalo. O výkonu Johnnyho Deppa nelze pochybovat. Příjemný a dojemný příběh, jež vás jednoznačně vtáhne do děje. ()

BigBen87CZ

Jako Leonardo DiCaprio hater musím říct, že Co žere Gilberta Grapea potvrdil moji tezi: Leonardo DiCaprio je RETARDOVANÝ, to se nedá takhle ZAHRÁT !!! Jako Depp liker musím říct: Čekal jsem víc. Jo a jako Hallstrom lover musím říct: 80% A jedna zajímavá otázka nakonec: Nepřemýšleli jste náhodou nad příčinou smrti Grapeovy matky? Nemůžu se zbavit přesvědčení, že ji zabilo to, že si se svou váhou lehla do měkké postele, což by se opravdu mohlo stát (udušení tlakem těla na píce). Pokud jenom neblouzním, pak je to okamžik scénáristické a režisérské geniální životní ironie... ()

Dufresne

Nebudu hodnotit herecké výkony ani střih, kameru nebo cokoliv jiného stejně mi to nepřísluší, ale popíši vám pocit který tento film zanechá po tom co vás celého obklopí. Možná na něj celou dobu koukáte tak nějak nezaujatě a když matka jde po těch schodech víte,že už dolů nepůjde ale přesto vám konec dokáže způsobit ten známý mráz v zádech a s úžasem nad sílou a statečností koukáte na hořící dům jako kdyby jste stáli vedle nich a se slzami v očích vás přece jen zaplavuje uspokojivý hřejivý pocit že už je to konečně za vámi a můžete se s nimi rozletět do světa. A až naskočí titulky zůstane vám na tváři lehký šibalský úsměv vlhké oči a pocit to bylo něco úžasného. ()

schebman.m

Neuvěřitelný, co dokázal tenkrát 19tiletý Di Caprio. Ono zahrát postiženého tak, aby to nevypadalo nahraně není jednoduchý..., vyloženě se nabízí srovnání s Petrem Čepkem ve filmu Petrolejové lampy. ()

Normální festival

Normální festival