Spartakiáda zde slouží v podstatě jen jako určení doby, ve které se ten celkem obyčejný příběh odehrává a vlastně slouží jako výchozí bod pro vystevení příběhu. Nápad, který měly holky je naprostá klasika, která je hojně využívaná a zneužívaná. U nás ve třídě to bylo to samé. Kluci taky procházeli takovou zkouškou. Odhalila je češtinářka. Ta si všimla, že děvčata mají drobnou a téměř neslyšitelnou odchylku v hlase, takže je parádně nachytala při zkoušení. Oficiální text distributora mi příjde jako škodolibý výsměch době. Každá doba měla holt své. Aby se taky jednou někdo neposmíval tomu, v čem teď žijeme. Mě nezajímá, kdo si co odškrtnul nebo kdo získal jakoukoliv medaily za to či ono.(23.8.2012)

• Brouk

No jasně... jedna ne zrovna povedená rádoby vtipná komedie ze spartakiádního prostředí.. Mladý hrdina se zamiluje do jedné z dvojčat a aby vyzkoušely jeho city vymění se na rande... Leč bystrý a zamilovaný jinoch vše pozná na projížďce na loďce... podle mozolů na rukou, neboť jeho láska je duševně založená, kdežto druhé dvojče je sportovkyně... Brr.. tristní... A teď nevím, jestli jsem se neunáhlil se dvěma *, ale co.. čas je milosrdný..(16.10.2004)

Někdy opravdu žasnu nad oficiálním textem distributora. Ne, že by film byl nějaké umělecké veledílo, ale zase tolik pohrdání si nezaslouží. Rozhodně nejde o žádný budovatelský film v hlavní roli se spartakiádou. Ta je tu jen jako kulisa. Podstata příběhu tkví ve zobrazení nesmělých pubertálních citů. Pravda, příběh je hodně prostinký a citové scény trochu neohrabané, ale to jsou skutečné pubertální city ve své podstatě taky. Takže z mého pohledu jde sice o průměrný, ale vcelku koukatelný snímek.(12.6.2019)

Další z naprosto neznámých filmů. Který pojednává o spartakiádě 1975 dvou sestrách dvojčatech (velmi pohledných) z nich se jedna zakouká do kluka Vladimír Dlouhý či naopak a pak si to holky prohodí ,aby si ho otukli ,ale on to prokoukne. Jedna z nich má ject na Strahov cvičit a druhá by chtěla taky ,ale nevybrali jí a tak jede na černo za svím klukem ,který rovněž cvičí. Velice vtipné jsou konfrontace mezi sestrami na jedné straně a jejich otcem Luděk Munzar na druhé straně. Spartakiáda sice byla masová a nucená záležitost ,ale na druhou stranu aspon lidi něco dělali a ne jenom kynuli u tv (jako já)(29.7.2008)

https://www.youtube.com/watch?v=FdHsW-BFKrQ Takový pohodový, rodinný film. Mě se dobře na herecké výkony točící se především okolo trávení času mladých lidí, koukalo. Je znát, že scenář psal Jaroslav Dietl, a díky němu, je tenhle polozapomenutý film, koukatelný.(26.10.2017)

• - Obě děvčata Annu a Janu, sestry Holcátovy, ve filmu namluvila Kateřina Macháčková. (Cucina_Rc)

• - Natáčení probíhalo v Děčíně, Sebuzíně a Praze. (M.B)

• - Filmový debut Michala Nesvadby. (M.B)