https://www.youtube.com/watch?v=FdHsW-BFKrQ Takový pohodový, rodinný film. Mě se dobře na herecké výkony točící se především okolo trávení času mladých lidí, koukalo. Je znát, že scenář psal Jaroslav Dietl, a díky němu, je tenhle polozapomenutý film, koukatelný.(26.10.2017)

• Brouk

No jasně... jedna ne zrovna povedená rádoby vtipná komedie ze spartakiádního prostředí.. Mladý hrdina se zamiluje do jedné z dvojčat a aby vyzkoušely jeho city vymění se na rande... Leč bystrý a zamilovaný jinoch vše pozná na projížďce na loďce... podle mozolů na rukou, neboť jeho láska je duševně založená, kdežto druhé dvojče je sportovkyně... Brr.. tristní... A teď nevím, jestli jsem se neunáhlil se dvěma *, ale co.. čas je milosrdný..(16.10.2004)

Opět klasický příklad davové psychózy. Ono je to skutečně velmi snadné: po roce 1990 se rozběhla vlna kritiky všeho, co bylo „před tím“. A každý správný Čech, aby obstál v nově nastolených pořádcích, se musel zapojit, skutečně jako ta ovce ve stádu. Čili když všichni kritizují spartakiády, tak já samozřejmě musím taky, protože když to neudělám, tak by si o mně někdo nedej bože mohl myslet, že jsem přítel starých pořádků. Bohužel to není o starých pořádcích, ale o faktech a selském rozumu. A jaká jsou fakta? Taková, že před rokem 1990 nám celý svět záviděl vysokou úroveň našeho základního školství a zdravotní stav našich dětí do 15 let, zatímco tajně opěvovaná Amerika řešila vážné problémy s agresivitou a současně i obezitou právě u dětí mezi 10 – 15 lety. Nevěříte? To je ale váš problém, od toho jsou obecně dostupné statistiky. Čili kritizovat spartakiády a situaci na našich základních školách před rokem 1990 všeobecně může jen opravdu mimořádně hloupý člověk, který není schopen objektivně vyhodnotit reálnou situaci. Protože tam jsou ta fakta nekompromisní a bohužel – jak jinak – nepříjemná. Ve věkové kategorii 10 – 15 let přibývá narkomanů, alkoholiků, kuřáků a obézních dětí. http://www.novinky.cz/domaci/271617-tri-ctvrtiny-deti-v-cesku-se-malo-pohybuji-petina-chlapcu-ma-nadvahu.html. Doufejme, že podobné statistiky budou napříště pro nás více než varovné a než budeme opět něco kritizovat, tak si to důkladně rozmyslíme.(19.6.2012)

Mne sa to celkom páčilo. Neviem, ako to hodnotili ľudia v čase vzniku filmu, ale dnes sa na spartakiádu môžete pokojne pozrieť s úsmevom, už je to za nami. Príbeh milý, na dnešné pomery až naivne nevinný. Scenár prostý, ako základoškolský sloh a aj tej ideológie tam bolo, chvalabohu, poskromne. Vrámci československej tvorby pre deti, mi to príde nadpriemerné.(6.7.2016)

Spartakiáda zde slouží v podstatě jen jako určení doby, ve které se ten celkem obyčejný příběh odehrává a vlastně slouží jako výchozí bod pro vystevení příběhu. Nápad, který měly holky je naprostá klasika, která je hojně využívaná a zneužívaná. U nás ve třídě to bylo to samé. Kluci taky procházeli takovou zkouškou. Odhalila je češtinářka. Ta si všimla, že děvčata mají drobnou a téměř neslyšitelnou odchylku v hlase, takže je parádně nachytala při zkoušení. Oficiální text distributora mi příjde jako škodolibý výsměch době. Každá doba měla holt své. Aby se taky jednou někdo neposmíval tomu, v čem teď žijeme. Mě nezajímá, kdo si co odškrtnul nebo kdo získal jakoukoliv medaily za to či ono.(23.8.2012)

• - Obě děvčata Annu a Janu, sestry Holcátovy, ve filmu namluvila Kateřina Macháčková. (Cucina_Rc)

• - Filmový debut Michala Nesvadby. (M.B)

• - Natáčení probíhalo v Děčíně, Sebuzíně a Praze. (M.B)