Pro zkušeného policejního komisaře by bylo vyřešení jedné vraždy běžnou rutinou, jenže vrahovi jedna oběť nestačí a spravedlivě posoudit, kdo je v tomto případu obětí a kdo vrahem, není snadné. Milan Kňažko v hlavní roli nového příběhu z pera scenáristy Vladimíra Körnera. Detektivní příběh z počátku 20. století je plný napětí, zvratů i emocí. Láska, nenávist a touha po pomstě či spravedlnosti jsou nejsilnější motivací trojúhelníku hlavních hrdinů příběhu. Vojenské zákopy jsou plné obětí války, když komisař Mondl přijíždí z Vídně do malého českého městečka, aby vypátral pachatele série vražd mladých mužů a aby vyvrátil všechny pochybnosti o tom, že se jedná o vraždy rituální. Kdo je vrahem a jaký je jeho motiv? Podezření se postupně zúží na pár osob. Mezi nimi je i Alma – bývalá kuchařka, která pečuje o sirotka. Dcerku své bývalé zaměstnavatelky, mladinkou Leu, si vzala ze sanatoria pro choromyslné. Děvče utíká se svými houslemi a hudbou do samoty, mimo tento svět. Zkušený policajt chce věřit, že v každé bytosti je skryt pramínek dobra, který čeká na svoje vysvobození. Lidská zvířata kdysi poničila nevinnou duši a dostalo se jim odplaty. Komisař pozná pravdu a rozhodne se pro spravedlnost. Vzápětí mu to vrátí nelítostný osud! (Česká televize)

adaben

Přišlo mi to slušné a s atmosférou, a ač Kornerovy příběhy a novely mám rád, hlavně kdysi v osmdesátých letech, trochu mi přišlo už zbytečné jít zase nadoraz "kornerovskému" pesimismu a nechat zabít i Kňažka a udělat také z něj oběť. Jako dobová detektivka, kde komisař - odjinud a s jistou životní skepsí, ale zároveň i se smyslem pro spravedlnost a profesní čest - přijede řešit nesnadný příběh do vyhraněného uzavřeného poválečného prostředí Židů, bývalých vojáků, cynických četníků a úředníků, mi to přišlo zajímavější a nosnější, než jít zase na úplné dno pesimismu. ()

cumimnabednu

Dal jsem 4 hvězdy, ale za mě je to 3,5. Líbilo se mi to, zápletka, tísnivé prostředí i doba, až z toho člověku bylo zle. Tma, mlha, déšť, temné kulisy...všechno to na člověka padalo. Spád taky dobrý. Obsazení moc fajn. Ale co ten závěr? Mělo to skončit na nádraží. To co se pak dělo před vlakem a i po skončení odkaz na nové válečné konflikty mi přišel zcela mimo rozměr a obsah tohoto snímku. ()

Thamilka

Film se mi vůbec nelíbil,možná jsem ho nepochopila,ale připadal mi bez děje... občas jsem se ztracela ve smyslu a vlastně vůbec nevím, co tím básník chtěl říct... ()

lineker

Jsem dost ovlivněn jednak exteriéry mého rodného města a jednak Milanem Kňažkem, kterého vždy rád na televizní obrazovce či filmovém plátně vidím. U samotného příběhu by určitě člověk jeho hloubku dohledal, jen škoda, že to neusnadňuje samotné zpracování, které je dost komplikované a více než je vhodně tlačící na originalitu. Výsledkem nejsem rozhodně zklamán, ale koukat na podobné filmy dvakrát, třikrát do týdne bych nedokázal. ()

PanIncognito

Aspekty jako kamera, střih nebo třeba výprava dokonale sedí, avšak výsledný dojem už tak dobrý není. Těžko však posoudit, zda za to může dramaturgie či scénář. Příběh je totiž příliš přecitlivělý (přitom se snaží o temné ladění). Být většího režijního zásahu, dílo je o poznání lepší. Takto je totiž výsledek nezdárný a zmatečný. :-| ()

Tomgunses

Člověk by se měl zaměřit pouze na své hodnocení, ale nejde to. Musím si rýpnout, nechápu ty zdejší kritiky a zapšklé filmové experty, jak můžou jít tak nízko. Škoda toho závěru, přesto dávám velmi slušných 70% ()

milos.bradik

Vím, že to většina cítí jinak, ale já jsem nikdy nebyl na straně většiny. Líbilo se mi to moc. Výborný Körnerův scénář a skvělý Kňažko i Josefíková. ()