• quixote

Kdyby to trvalo ještě o čtvrt hodiny déle, tak se tam snad všichni povraždí. Té depresivity, beznaděje a patologie je nakonec tolik, že se to obrací proti tomu, co tvůrci chtějí sdělit. Závěrečných deset minut mě už opravdu dorazilo. Z celého filmu si budu pamatovat vynikající kameru a suverénního Kňažka.(10.4.2017)

Svobodův pokus o ponuré krimi z období Velké války a protižidovských nálad nakonec skončil porážkou, co nebyla košer. Technická kvalita nedokázala vyvážit trestuhodně nerozvinutý motiv tajemného spolku Morany Cibulkové, dvojnásobný omyl na konci (nádražní pich a nepatřičný povzdech, jak je válka i nyní fuj) či skutečnost, že už zhruba ve třetině divák vylučovací metodou zjistí, kdo je pomstychtivý vrah. Je to snadné pátrání, když víte, že poslední zabití ve filmu provedené šábes držící rukou má na svědomí parta kolem Alda Raineho. Jsem si plně vědom historického údělu židovského národa, ale v poslední době se mi začíná zdát, že mu filmová branže dělá tím neustálým stavěním do rolí obětí medvědí službu.. Když už nic, zaujalo mě, jak se nám Kňažko začíná v obličeji zakulacovat do tvarů Anthonyho Hopkinse..(10.4.2017)

• claudel

Podle ukázky to vypadalo slibně, ale nakonec mi navzdory silnému obsazení, zajímavému námětu a poměrně slušné atmosféře Zádušní oběť nesedla. Celou stopáž mi něco vadilo, snímek na mě působil divně a asi se na tom ve značné míře podepsal scénař, který to s postupujícím časem jen zhoršoval a zhoršoval, až vyvrcholil doslova debilním koncem. Hodně nepovedená záležitost.(14.4.2017)

• Shredo

Narazil som naňho úplnou náhodou a bol som na český snímok s Milankom na čele celkom zvedavý. Zápasí po celú dobu na hranici pozerateľnosti, dej sa vyvíja veľmi pomaly, v podstate by som ho ani krimi nenazýval. Kamera fajn ako aj kostýmy. A za záver dávam o stupienok vyššie. Len pekne krásne ďalej pokračujte.(10.4.2017)

Válka je hnus a vede k ještě horším věcem ať se odehrává kdekoli a kdykoli, výborný Milan Kňažko v krvavém střetu světa židů a křesťanů v době velké války podle scénáře Vladimíra Krönera dusivá atmosféra města kde nenávist je cítit od každého obyvatele včetně četníku, Jiří Svoboda zase po delší době prokázal že skvělí vypravěč.(9.4.2017)