Dárek

• Česko Křivdy z minulosti (více)

Simon (Jason Bateman) a Robyn (Rebecca Hall) jsou mladý manželský pár, jehož život se odehrává přesně podle představ a plánů. A to až do dne, kdy náhodně potkají Gorda (Joel Edgerton), Simonova dávného známého ze střední školy. Od té chvíle se jejich budoucnost začíná pomalu ale jistě rozjíždět po děsivém a šíleném tobogánu. Po několika dalších náhodných setkáních a nečekaných návštěvách Simon a Robin začínají být z Gordova chování a slov znepokojení. A navíc se začnou objevovat záhadné dary, díky nimž se odkrývají podivná tajemství z minulosti. A Robyn se tak nejen dozvídá znepokojující pravdu o tom, co se odehrálo před dvaceti lety mezi Simonem a Gordem, ale především stojí před nečekanými otázkami. Jak dobře opravdu známe nám nejbližší lidi? Je dávná minulost navždy už jen minulostí? (Cinemart)

elimS

80% - komentář 20ti slovy: Strašně nesympatická herečka, ale za to "hutná" atmosféra - i já jsem se cítil nepříjemně pokaždé, když se objevil Gordo. "Boži mlýny melou pomalu..." ()

viky13

Po shlédnutí bych jednoduše řekla, že jeden se sociopatem narodil a ten druhý se psychpatem stal. Následkem sociopatových činů samozdřejmě. ()

Cooller

no kde začít? film začiná být zajimaví až uplně na poslední čtvrt hodinku ale já začnu už od začátku... je to hodně "lehké" neni tam absolutně žádné násilí ani krev ani zápletka neni nijak složitá -manžel hajzl v mládí týral typka kterýmu z toho jeblo a teď se mstí- tudíž to není pro každého až úplně na konec se dozvíte co je vlastně gordo zač a co všechno jim provedl :)... konec je takový otevřenější zajímalo by mě jak to celé vyvrcholí....60% ()

ForGump

Něco jako Hřebejkovy Líbánky, kde se opět hraje s tajemstvím z minulosti hlavního hrdiny, a to v tomto případě hrdiny, už od začátku nesympatického, netypicky v podání Jasona Batemana, který ukázal, že může být i něčím jiným, než tím ze Šéfů na zabití. Každopádně musím říct, že filmu dominuje Rebecca Hall a především Joel Edgerton, jehož podívinský Gordo The Weirdo budí opravdové rozpaky. K příběhu. Popsal bych ho jednoduše: Na každou svini se voda vaří. Film buduje správně napínavou atmosféru místy až hororovou. Čili se můžete těšit na psychické deptání postav, spoustu dárečků a pár momentů (lekaček), kdy ve Vás hrkne. Navíc vše směřuje k zajímavému závěru, který je jedním z těch nejednoznačných, čili bude opět nad čím diskutovat po konci filmu. Na to, že Edgerton debutuje, tak vytvořil opravdu zdatnou napínavou záležitost, ale nějak ve mně nevzbudil touhu po tom, že bych se k Dárku v budoucnu vrátil, přesto slušné. 65% ()

TommyDiamond

Mé vnitřní senzory hlásí, že nás chce Edgerton akorát řádně ojebat... Na začátku nás příběh naláká, navnadí a zbytečně namotivuje. Dávný spolužák nabízí opravdu plno otázek. Navíc je vlezlý, pozorný a budí soucit. Ovšem nic není tak horké jak se zprvu zdálo. Postupem času musí docvaknout i pomalejším jedincům, že naši dva spolužáci akorát dlouho hráli zagorky a nesmyslně nafukovali prázdnou bublinu... Finále tak působí komicky a vyčpěle. Za mě dvě hvězdy.... ()

Miagy

Vo všeobecnosti The Gift nie je nejakým zlým, ale ani úžasným filmom. Miestami bol hrozne otravný, dlhá stopáž natiahnutá zbytočnými pseudorozhovormi, zdĺhavým úvodom filmu teda vôbec nepomáha, ale naopak, diváka otravuje. Namiesto toho mohli autori pridať viacero mrazivých nočných scén, takisto by nezaškodila väčšia dávka napätia. PReto si film nezaslúži vyššie hodnotenie. Herecké výkony OK, zaujímavo vybrali hercov, ktorí sa podobali na úplne iné hollywoodske hviezdy :). ()

Zombiepod

Skvelý komorný thriller, kde názov filmu v podstate vystihuje celú podstatu a pointu príbehu. Edgerton sa vo svojom režijnom debute ukázal ako výnimočný režisér, ktorý vie dokonalo pracovať s atmosférou a psychológiou postáv, kde sa najpodstatnejšie scény odohrajú v podstate na jednom mieste. Veľmi ma mrzí vláčny a pomalý rozjazd, ktorý síce neprekypuje nudou, no bez istých zbytočností a nezaobíde. Finálny twist je však veľmi fajn, pozorný divák ho síce odhadne už ďaleko skôr, no i tak samotná záverečná gradácia napätia je výborná. The Gift je fajn trilerom o detailne pripravenej psychickej pomste, ktorý ma bavil, no stále nebol natoľko originálny a výrazný, že by som naňho možno už o týždeň nezabudol. ()

majesty

presne tento typ koncov nemam rad...vzdy sa potom pytam, naco to bolo dobre. naco taky film. naco taky pocit. "komu tym prospejete?" nemyslim tym skatulkovanie "happy end" vs "koniec, kde zlo zvitazi"... myslim presne takyto koniec, aky ma tento film.. ()

papadoce

Chutné. Väčšinu svojej krátkominutáže si tento prudko ázijský sriller drží fazónu klasických srillerov rokov deväťdesiatych. Joel vyzerá maximálne nesympaticky, Rebecca hroooooozne škaredá a Bateman je dokonalým skautom. A zrazu ahaho. Všetky štandardné postupy sa začínajú rúcať a človek má po dlhých rokoch opäť ten starý dobrý pocit, že nevie čo vo filme bude. Uuuuuuu, to je pocit na nezaplatenie. No škoda, že ten koniec nebol o čosi vypeckovanejší, ale aj tak to bolo fajn psycho. ()

Homerking

Mladí manželé Simon (Jason Bateman) a Robyn (Rebecca Hall) se přestěhovali z Chicaga do Los Angeles. Simon se brzy po nastěhování do nového domu náhodně potká se svým spolužákem ze stření školy Gordem (zahrál si ho sám režisér Joel Edgerton) kterého víc jak dvacet let neviděl. Gordo začne tento mladý pár zahrnovat všemožnými dary aby si svého bývalého spolužáka a jeho družku spřátelil. Jsou ale záměry toho podivného muže opravdu přátelské? I když byla zápletka hodně předvídatelná dokázal si Gift udržet slušnou atmosféru a napětí, herecké výkony byly solidní, především Edgerton který se zhostil role magora Gorda. Slušný thriller na téma stalking co určitě neurazí. ()

Zolky

Po pomerne nudnej prvej polovici prichádza to pravé orechové a musím povedať, že som len sedel a kukal ako puk. Sú tam tie klasické strašidelné prvky, keď z ničoho nič dačo vybehne a človek pomaly infarkt dostane a ja toto fakt nemusím, ale všetko zachraňuje ten koniec, ktorý je geniálny. Videl som už mnoho podobných filmov, ale priznávam, že tento ma fakt dostal. Okrem toho je tu otázka: kto je vlastne ten zlý? ()

ratpile

Žánrová rozcvička pro debutanta Edgertona, která je ale natolik silná v detailech, že dává v klidu zapomenout na lehce předvídatelnou zápletku a příliš doslovný závěr. Ve všem ostatním je The Gift nadprůměrný. Má neklidnou, zlověstnou atmosféru. Fungující podtón "cizího" manžela aneb známý neznámý. A především perfektně zvolené obsazení. Jason Bateman mi nečekaně sednul do role na oko uhlazeného "thank you, really, thank you", korporátního ksindla. Výrazový rejstřík Rebeccy Hall je emocionálním tahounem snímku a netradiční, neodhadnutelný Gordo v podání Joela Edgertona, pak tím nejzábavnějším. Skvělý debut, za který by se nemusela stydět většina zkušenějších režisérů. You think you're done with the past, but the past is not done with you. ()

petrik11

Ako to osladiť dávnemu nepriateľovi, dobrý nápad, dobrá realizácia. Výber hercov OK, Simona mi bolo na konci až ľúto. ()

phasek

Pokud už máte dost filmů plných efektů, bez nápaditého děje, nebo maskovaných hrdinů, koukněte na tento film. Od začátku si budete říkat, co je ten Gord za psychouše a co ten Simon pořád prudí. Každý určitě rád dostane občas nějaký ten dárek, ale jak se říká, všeho moc škodí. A když Vám potom dárek plave břichem nahoru, asi jste udělali něco špatně. Ještě Vás pak skoro klepne z vašeho psa, který na Vás v noci bafne a do toho to na závěr filmu vypadá, jako když přestane kulhat Verbal v Obvyklích podezřelích...je to prostě dobrá podívaná. ()

Barghest

Joel Edgerton se teda nezdá. I když snímek má své mouchy, na režijní prvotinu dalšího profláklého hollywoodského ksichtu je nebývale zdařilý, o to víc, že ho nejen režíroval a hrál jednu z hlavních postav, ale napsal si i scénář. Ale teď k těm negativům. První půlka je překvapivě nudná, protože je příliš dlouhá, pomalé budování atmosféry je příliš pomalé a samotná atmoška by mohla být mrazivější, aby to diváka přikovalo do sedačky. Dialogy v průběhu celé stopáže působí občas trochu těžkopádně a třeba postava Robyn, i když ji hraje půvabná a talentovaná Rebecca Hall, by mohla být načrtnuta trochu více do hloubky. V půlce se totiž film překlápí ze vztahového dramatu do lehce paranoidního thrilleru a prim začne hrát ústřední mužská dvojice. Pak už nám začne ona zpočátku vytýkaná atmoška housnout, děj nabývá nečekaného směru a taky přijde pár zvratů, z nichž ten nejzásadnější mě zastihl celkem nepřipravenou. Jestliže u první půlky filmu jsem měla chuť poslat tenhle film k šípku, od té druhé už se odejít prostě nedá. Jako film je Dárek jen lehce nad průměrem, ale jako režijní debut skýtá naději do budoucna a já jsem rozhodně zvědavá, co nám Joel naloží příště. ()

Mamlas

Nudny film o nicem a o 3 magorech. Tezko rict, ktery byl vetsi magor a kdo mensi. Cele takove pomale rozplizle, vlekouci se snecim tempem. Proste hodina a pul nudy ukoncena 20 minutami nudneho a ocekavatelneho konce. ()