Dárek

• Česko Křivdy z minulosti (více)

Simon (Jason Bateman) a Robyn (Rebecca Hall) jsou mladý manželský pár, jehož život se odehrává přesně podle představ a plánů. A to až do dne, kdy náhodně potkají Gorda (Joel Edgerton), Simonova dávného známého ze střední školy. Od té chvíle se jejich budoucnost začíná pomalu ale jistě rozjíždět po děsivém a šíleném tobogánu. Po několika dalších náhodných setkáních a nečekaných návštěvách Simon a Robin začínají být z Gordova chování a slov znepokojení. A navíc se začnou objevovat záhadné dary, díky nimž se odkrývají podivná tajemství z minulosti. A Robyn se tak nejen dozvídá znepokojující pravdu o tom, co se odehrálo před dvaceti lety mezi Simonem a Gordem, ale především stojí před nečekanými otázkami. Jak dobře opravdu známe nám nejbližší lidi? Je dávná minulost navždy už jen minulostí? (CinemArt)

Rockerman

Vydržíte-li půlhodinu banálního tlachání a korektních frází, tak nebudete litovat. Film nádherně graduje až do perfektního finále. Myslím, že podobné téma řeší Hřebejkovy "Líbánky". I tady se manželka dozvídá o svém muži nepěkné věci o jeho minulosti. Zážitek! ()

KNTRFKT

Až si jednou rozbalíte na svém prahu dárek, jehož obsahem bude rozkošná psí fekálie, vězte, že vám ho tam nechal ten nezbedný rošťák Joel Edgerton. Mamka Joela totiž bila Zlatými stránkami do hlavy a jemu z toho dočista jeblo. Bateman se tu snaží navodit stav, ve kterém si mám říkat: On umí taky hrát." Jenže já pořád vidím toho kašpara z Šéfů k zblití, který se dle tamní scény neměl díky své debilitě ani narodit. Ale zpátky k Joelovi. Pokud se vám tenhle lump objeví na zápraží se slovy: " Přišel jsem vám jen opravit splachování u hajzlu.", nevěřte mu. Zaručeně má zalubem nějakou opičárnu! ()

Heroine odpad!

Tohle je ten slibovaný napínavý thriller, s promyšlenou zápletkou a překvapivým koncem? Nechápu. Určitě nejsem jediná, komu bylo asi po dvaceti minutách filmu naprosto jasné, o co jde, a nic víc už se nestalo!! K čemu takový film? A jenom mimochodem, na Rebeccu Hall se velmi nepříjemně kouká. ()

Olík

"Muhaha" hodnocení přes 70% (v době psaní mého komentáře)....tak to jsem asi za dveřmi našel úplně jiný dárek. Za mne skrovné, bezvýznamné, nicotné....to už ten Hřebejk v Líbánkách dokázal navodit hustší atmosféru. Ano, ta atmosféra, pak vykreslení jednotlivých posta, práce s divákem.....všechno strašně televizní. Podobně laděných snímků jsme viděli již valníky a to je ten zásadní problém.....můžeme porovnávat. A z tohoto srovnání nemůže víc herec než režisér Joel Edgerton vyjít s čistým štítem. Jeho inspiraci mistrem řemesla Alfredom Hitchcockom bych snad radši nechal bez komentáře......zřejmě znal jiného Hitchcocka než já!?!?! ()

hEROic

Jo to by šlo. :) Zajímavá psycho hrátka s pozvolným rozbalováním podstaty děje a povedeným koncem... nevadí, že je to poměrně strohé, tohle já můžu... 75% ()

MikeeTheory

Ve všech směrech chytré a pečlivě promyšlené dílo, které umí skvěle pracovat s psychologií postav a zároveň slušně budovat atmosféru. K tomu aby šokovalo, mu však něco málo schází. Možná by stačilo jen vyšperkovat závěrečnou pointu. Zajímavých zvratů a překvapení je tu totiž hned několik. Z oné pověstné tečky si na zadek ale nesednete. Promarněný potenciál! ()

MickeyStuma

Pomsta a odpuštění. Dvě  hlavní témata psychologického thrilleru napsané a zrežírované Joelem Edgertonem, který má ve své herecké filmografii samé známé filmové pecky. Ve svém filmu si samozřejmě také jednu z rolí střihl, takže úspěch takřka trojnásobný. Námět není nijak cizí, neboť snímků o podivínech jakkoliv trýznící nějakého jednotlivce či přímo  manželský pár tu bylo již přeci jen skutečně mnoho, takže dějová linka je v mnoha odvětvích předvídatelná, ale i tak se přes to všechno jedná přeci jen snímek výjimečný. Příběh buduje svou temnou atmosféru opatrně a pomalu, čímž vyniká preciznost daného formátu. Ono i přes tu předvídavost se i tak v ději objevuje spousta nečekaných obratů, které samozřejmě nijak nepřekvapí, ale alespoň příběhu dávají právě tu správnou psychologicky temnou prezentaci děje. Koncepce je tedy napínavá, v jistém směru zábavná a kupodivu zároveň sarkastická. Film tak diváka v určitém směru děsí a uvolňuje zároveň. Svým způsobem tím snímek připomíná styl Alfreda Hitchcocka, čímž se vymaňuje od námětově podobných snímků. Příběh má vlastně v sobě poselství a to takové, že události v minulosti, a to jak dobré, tak ty špatné, se mohou jednoho krásného dne vrátit a danému jednotlivci v nevhodnou dobu pořádně zatopit. Mráz na zádech sice nevyvolává, ale svým silným příběhem dokáže vyvolat divácký ponurý zážitek. ()

radaza

Film byl skvělý. A mě nesympatický Bateman hrál nesympatickou roli, to potěší. V podstatě jsem dal o hvězdičku míň jen proto, že jsem se neměl které postavy chytit, nesympatické mi byly všechny. Druhá etapa zábavy však nastala při čtení zdejších připomínek, jako vždy. Takže, vůbec nemám pocit, že jde o artový film. Je to přehledné, napínavé, nechápu člověka, pro kterého je tento film artový, to pro něj musí být artové i Vykoupení z věznice Shawshank. A pak jsou tady některé, divačky, které se nudily....nu což, oni zase budou brzy dávat nějaké Twilight. :-))) ()

Torpid

Pro mne šlo zejména o pomalu budované komorní psychologické drama s postupně narůstající stísněnou atmosférou, která skvěle a originálně vygraduje v závěru. Tak trochu na téma, že na každou svini se někde vaří voda, a že hovado bez empatie zůstane hovadem, pokud si neprožije nějakou tu osobní tragédii. Pro tohle konečné vyznění zvedám ze 3* na 4*. Mysteriózno, uvedené v anotaci , jsem však nenašel. ()

Kingjiri

Joel Edgerton se ve svym debutu ukázal jako schopnej schopnej režisér i scénárista. Scénář je hravej a zaujme povedenym střídánim žánrů a sympatií k jednotlivejm postavám. Začátek se nese v duchu stalker thrilleru, kterej po "stáhnutí" Gordona ze scény pokračuje jako psychologický konverzační drama proložený pár lehce hororovejma scénama a končí se opět lehce thrillerově. Zajímavá je taky práce s charekterem postav, takže nelze určit jasnýho záporáka a všechno rozhodně neni tak, jak se na začátku zdá. Daří se vyvolat i zvědavost, co se vlastně v minulosti mezi Gordonem a Simonem stalo, což při odhalení neni sice nic objevnýho, ale příběh od tohohle momentu pokračuje jinak, než si leckdo bude myslet. A uplně nejlepší je napínavá atmosféra, kterou dotváří "pomalejší" kamera v hororovějších scénách, nejednoznačný vyznění některejch scén a hudba. Uvítal bych trochu víc akce (stalkerskejch prvků) a jednoznačnější závěr, jinak však nemám zásadní výhrady a někdy si určitě dám další projekci. ()

KUFI

Napinavy a dobre zahrany. Sice jsem zacal ihned tusit (u me vec nevidana..) jak se to ma s deckem, takze me konec moc nesokoval, ale porad dobry. ()

FanKalEl

Pre mňa to bol pôsobivý minimalistický thriller, ktorý vrcholí v posledných 20 minútach. Správny výber dvoch hlavných hercov. Ani jeden z charakterov nie je dobrý, takže film je aj o to zaujímavejší. (85%) ()

figliar

Psycho ako má byť. Nehľadajte tu však nejaké ľakačky či krvavé scény. No celú dobu diváka drží vo vysokom napätí a to ja od dobrého filmu čakám. Joel Edgerton tu predviedol svoj talent na všetkých frontoch. ()

Torgal

Niečo na pomedzí psychothrilleru a psychologickej drámy, ale ani jednu z týchto polôh poriadne neakcentuje. Na debut solídna práca a po celý film som bol v napätí z toho ako sa to vyvinie, ale rozuzleniu chýbal lepší dramatický náboj. 7-/10 ()

GlamourCat odpad!

Zklamání! Sliby jako "ohromující zápletka", "překvapující závěr"? Leda kdyby to byl první film ve vašem životě. Plus od poloviny filmu všechno víme a natahujeme dokud se ... ... nestane nic! ()

Whitebeard

Jak se to říká? Na Na každou svini se voda vaří? Tak o tom je tenhle film. Finále filmu je celkem povedený, začátek dobře rozehranej, ale střed je nudnej, bez nápadu a ne tak napínavej, jak by si film zasloužil. Dialogy filmu jsou hodně slabý, herci se při nich tváří až překvapeně, co to vlastně tlachají. Suma sumárum takovej průměr, 3- ()

tranquill

Kdo jinému jámu...aneb zub za zub... Štvala mne spousta tmavých scén, ač o horor se nejednalo, ale za tu povedenou pointu dávám tomuto thrilleru hvězdu navrch! ()

Mouchal

Joelovi se povedl vskutku husarský kousek. Vzal si tužku a papír a napsal scénář. Pak dal dohromady kupu herců a vzal si režisérskou židličku. A pak mezi těmi herci nenašel žádného pořádného "Weirda", tak si vypěstoval zvrhlou bradku a šel si ho vystřihnout sám. Protože co si člověk neudělá sám... Každopádně Joel se toho nezalekl a nabídl nám vskutku zajímavý psychologický thriller, který rozhodně má na to, abychom o něm ještě pár chvil po skončení zarytě přemýšleli. První polovina (jak už tu většina prohlédla) se nese v poměrně klidném duchu a plno lidí tak očekává, kdy už ten zrůdný Gordo jako dárek místo vína přinese C4 a rozmete to tam na cucky. Bohužel na cucky nakonec nedojde (ani na cecky), ale to nám až tolik vadit nemusí (ty cucky), protože Gordo má v rukávu jiná esa. Například velmi neobratné šmírování, děsivou masku Donkey Konga a jen tak přístup k luxusní vile a všemu okolo. Na "lůzra" celkem dobré, ne? Prostě se jedná o film, který dává jasně najevo, že na každou svini se už vaří voda. A pro některé obří svině je ta voda nahrazena velkou dávkou sra*ek. Za chyby se platí, a ikdyž chyba, kterou provedl Simon už nějakou tu defenestraci pamatuje, Gordo holt nezapomněl a zlá lednička mu dodala poslední impulz. Opravdu klobouk dolů před Joelem za jeho režisérskou prvotinu, protože i přes "chudší" začátek jsem se proste díky brilantně napsaným dialogům nenudil. 85% P.S. Mimo jiné mi návštěva kina prozradila, jak velká dominance panuje v dnešních dnech u herců z GoT, protože ve třech ze čtyř předfilmových trailerech se objevila některá držka právě z GoT. ()

gemi

Miluju ten pocit, když si myslím, že to mám prokouknuté skrz naskrz a ono se ukáže, že je to všechno jinak. Supr. 10. 9. 2022, druhé zhlédnutí: Fakt dobré pojednání na téma "what it is like when you poison people's minds". Problém mám trošku s uvěřitelností, protože tohle by prostě reálně zinscenovat nešlo, je to příliš složité. Tím ale nechci říct, že jsem si to neužil. Vývoj charakterů je tady na hodině a půl přímo seriálový. ()