poster

Dárek

 • Česko

  Křivdy z minulosti

 • USA

  The Gift

 • Slovensko

  Darček

 • Velká Británie

  The Gift

Psychologický / Mysteriózní / Thriller

USA / Austrálie / Čína, 2015, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • emma53
  ****

  Možná, že normálně bych The Gift zařadila do středního proudu, ale jestliže tam byl okamžik, kdy jsem nadskočila na židli úlekem a nebo momenty, kdy jsem jako Robyn měla husinu a šimrání v žaludeční oblasti strachem, tak to svědčí o tom, že Joel to zvládnul bravurně a to zvedá celý thriller o level nahoru. Nota bene si tam i sám zahraje jednu z hlavních rolí. Přiznávám, že jsem čekala určitý šokující závěr, ale tohle tedy ne. Za mě osobně výborné pokoukání, kde jsem se nestačila vůbec nudit. A Robyn se vůbec nedivím, já bych jednala stejně.(22.10.2015)

 • Marsik
  ****

  Kino Svět Lišov - Fííháá, pecka! Smekám před Joelem Edgertonem, jeho režijní debut dopadl na výbornou. Film mě doslova vcucl a až po 100 minutách pustil. Napětí se dalo občas krájet, sem tam i velmi slušná lekačka alá klasický horor a námět s překvapujícími odhaleními také jedna báseň. Zatím hodnotím dost při zemi, abych po příštím shlédnutí mohl patřičně pozvednout hodnocení. 80% (with J.)(30.8.2015)

 • Anderton
  ****

  Na Darčeku nie sú zaujímavé zvraty a vodenie diváka za nos, ktorého na konci Edgerton prekvapí (ale nešokuje). Na Darčeku je pozoruhodné prekreslenie postáv, ich vývoj, práca s motívmi. Zápletka je v podstate fádna až otrepaná, ale vďaka postavám s hĺbkou je nakoniec všetko vo filme na správnom mieste. Pokiaľ pôjdete na film viacerí, budete o ňom dlho diskutovať. Malý, skôr nízkorozpočtový triler (ale ako rodinná dráma hodnotnejší), ktorý je vďaka svojim kladom na Hollywood atypický. Vďaka svojim zvratom mu je však poplatný. Takmer v každej scéne a v každej prednesenej vete možno hľadať významy a spájať ich s tým, čo už sme videli, alebo budeme vidieť. Mám ale na mysli postavy a ich charaktery, viac ako dejové zvraty.(29.8.2015)

 • T2
  ****

  Rozpočet $5miliónovTržby USA $43,787,265Tržby Celosvetovo $58,978,653Tržby za predaj Blu-ray v USA $636,891Tržby za predaj DVD v USA $838,739║ veru prekvapenie, ide o taký svetlý zjav v danom žánre, Joel Edgerton na režisérskej stoličke dáva všetkým thrillerom/hororom z posledného obdobia na frak a to si nemusí ani nijak zvlášť tlačiť na pílu, zakladať si moc na lakačkách, či na drastickosti(o ktorej sa tu skôr viac povie než vykoná), herci výborne zahrajú dokonca aj kľudne pôsobiaci Jason Bateman tu zapadne do danej mozaiky tvoriacich sa vzájomných prepojení, vzťahov, veľmi hravý thriller ktorý si zahrá z pocitami a predstavivosťou diváka, poctivá filmárčina /videl v kine: 80%/(1.9.2015)

 • akisha
  *****

  Film mě nadchnul. Miluju tyhle pomalý rozjezdy, znepokojení a pocit že tady sakra něco nehraje a navíc miluju Rebecu Hall. Užila jsem si postupný rozkryvani dávného tajemství a herectví ústřední trojice, Joel Edgerton i přes svoje divňákovství rychle získal moje sympatie a film má parádní gradaci. Pět hvězd dávám za skvělý výkony, nervydrasajici hudbu, režii, všudypřítomny napětí ale hlavně konečně jednou nezmrsenej konec. Joeli, ses borec!Honem natoc další pecku!(24.1.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace