Dárek

Záhadné dary

The Gift

Psychologický / Mysteriózní / Thriller

USA / Austrálie / Čína, 2015, 108 min

„TY JSI MOŽNÁ S MINULOSTÍ SKONČIL, ALE ONA S TEBOU NE…“ /// Psycho thriller plnej jednosměrnýho přátelství podivnýho chlapa. Nepříjemná atmosféra návštěv je jen předzvěstí něčeho víc, což mě překvapilo a potěšilo. Stejně jako všeuměl Joel Edgerton. Škoda, že si sám nesložil i hudbu (dělám si prdel…). Největší frajeřinou je fajnově vystavěný rozuzlení s dobrou pointou a přesná role pro Batemana. A ta lekačka! Kurva, všechno mně stojí ještě teď! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy, kde na všechno stačí jeden člověk. 2.) Bejvalej spolužák mě neustále zásobuje dárkama. 3.) Thx za titule „xxxmischaxxx“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ **(27.10.2015)

Solídne rozohraná psychologická dráma, ktorá sa rádoby šokujúcim podaním finálnej pointy zhadzuje na úroveň prešumiteľnej žánrovky. Tak šikovná práca s psychológiou postáv by pri minimalistickejšom prevedení (nepodceňovať diváka a šokovať ho pouhým znepokojivý naznačením) urobila film silnejším a osobitejším.(22.9.2015)

Dárek je dobrý thriller s dobrou atmosférou,kde stále čekáte co za tím vším tajnůstkářstvím hlavního rádoby padoucha je...No,ale po tom co jsem zde četl,jak je závěr překvapující,tak já si naopak myslel,že za tím bude ještě něco jiného.No ,ale to bylo spíš mým očekáváním ,opravdu je někdy film zhlédnout bez toho,aby člověk věděl nebo tušil do čeho jde.Za mě tedy celkově 75 % a čtyři hvězdy.(26.12.2015)

Joel natočil stalkerský light thriller, který sice není nervákem, u něhož si vykousnete ukázkovou manikúru, ale na žluči vás pošimrá. Premisou filmu je pointa, která v závěru mocně pumpuje průměrný pocit z filmu tím, že je patřičně moralizující a šokantní (spoiler jak kráva). Jako prvotina hodně dobrý. 75%(2.11.2015)

Najdete ho ve skříni, neúnavně hryže a neplatí na něj naftalín. Ano, je to kostlivec.. Nad průměr podobně laděných thrillerů vyzdvihuje Edgertonovu prvotinu práce s postavami a jejich nejednoznačností, na druhou stranu některé momenty působily zbytečně lacině a místy až parodicky (viz. úplně poslední záběr ala „pouliční uzdravení“ Verbala Kinta). Překvapil Jason Bateman, který aniž by nějak výrazně měnil herecký rejstřík, zvládá polohu sympatického kamaráda i bezpáteřního hajzla.(4.11.2015)