Dárek

Darček

Záhadné dary

Psychologický / Mysteriózní / Thriller

USA / Austrálie / Čína, 2015, 108 min

Zpočátku mně film moc nebavil a asi proto jsem ho i zaspal a přemýšlel, jestli ho vůbec dokoukám. Dnes po obědě jsem vstal a říkám si ''co s tím filmem'', no nic, tak ho jdu dokoukat. Ono v obsahu už je naznačeno, že minulost dvou spolužáků Simona a Gordna před dvaceli lety musí být něčím zajímavá a přitom pro některé neznámá (vše se bude postupně stupnovat a odkrývat skutečnou pravdu dvou bývalých spolužáků). Nakonec příjemné překvapení i s nabitým koncem. Touha mstít se, je převážně hodně drsnou metodou a tady se to jen potvrdilo.(23.4.2016)

Dárek je dobrý thriller s dobrou atmosférou,kde stále čekáte co za tím vším tajnůstkářstvím hlavního rádoby padoucha je...No,ale po tom co jsem zde četl,jak je závěr překvapující,tak já si naopak myslel,že za tím bude ještě něco jiného.No ,ale to bylo spíš mým očekáváním ,opravdu je někdy film zhlédnout bez toho,aby člověk věděl nebo tušil do čeho jde.Za mě tedy celkově 75 % a čtyři hvězdy.(26.12.2015)

Všetky superlatívy v pozitívnych komentároch tu platia bezozvyšku, len dodám, že nejednoznačný koniec je z môjho pohľadu jednoznačný a Simona v trýznivej neistote nechávam samého. Ako divák mám v charakteroch postáv jasno, teší ma to a klaniam sa talentu a nasadeniu Joela Edgertona, ktorý príjemne šokoval po všetkých stránkach - ako herec, ako režisér a úplne najviac ako scenárista. Skvele to robíš, pokračuj!(2.3.2016)

Debut, který klame tělem. Podobně jako u Rosemary's Baby buduje atmosféru velmi pozvolna a divák postupně zjišťuje, o čem film vlastně je. Věřím, že při druhé projekci při znalosti konceptu by to bylo mnohem lepší. Další příklad, proč Jasona Batemana považovat za velmi kvalitního, ale nedoceněného herce.(6.12.2015)

Najdete ho ve skříni, neúnavně hryže a neplatí na něj naftalín. Ano, je to kostlivec.. Nad průměr podobně laděných thrillerů vyzdvihuje Edgertonovu prvotinu práce s postavami a jejich nejednoznačností, na druhou stranu některé momenty působily zbytečně lacině a místy až parodicky (viz. úplně poslední záběr ala „pouliční uzdravení“ Verbala Kinta). Překvapil Jason Bateman, který aniž by nějak výrazně měnil herecký rejstřík, zvládá polohu sympatického kamaráda i bezpáteřního hajzla.(4.11.2015)