poster

Dárek

 • USA

  The Gift

 • Slovensko

  Darček

 • Velká Británie

  The Gift

Psychologický / Mysteriózní / Thriller

USA / Austrálie / Čína, 2015, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • S.Quentin QUALE
  ****

  Joel natočil stalkerský light thriller, který sice není nervákem, u něhož si vykousnete ukázkovou manikúru, ale na žluči vás pošimrá. Premisou filmu je pointa, která v závěru mocně pumpuje průměrný pocit z filmu tím, že je patřičně moralizující a šokantní (spoiler jak kráva). Jako prvotina hodně dobrý. 75%(2.11.2015)

 • Lima
  ***

  Slušně zabalený dáreček, nicméně v ´Líbánkách´ se velmi podobného tématu chopil Hřebejk s mnohem větší působivostí a grácií. Tomu filmu se po řemeslné stránce nedá vytknout nic, navíc za tu jednu brilantní lekačku dávám palec nahoru, ale ze závěrečné pointy jsem si na zadek nesedl a tak nějak to ze mě vyšumělo. Ale jako debut dobré, Joele Edgertone.(10.4.2016)

 • Gwaihir
  ****

  Žánrově poměrně dosti vyhraněný snímek, který se od naprosté většiny současných thrillerů liší zejména tím, že svou pečlivě budovanou atmosféru nenarušuje snahou o jakékoliv dílčí odlehčení, nevyužívá v poslední době tak populárních flashbacků a nesahá ani po brutálních činech či přímém znázornění násilí. Jako režijní dlouhometrážní prvotina a současně autorsko-realizačně-herecký trojboj je to zkrátka velmi povedená záležitost. 80 %(3.9.2015)

 • ORIN
  ****

  Debut, který klame tělem. Podobně jako u Rosemary's Baby buduje atmosféru velmi pozvolna a divák postupně zjišťuje, o čem film vlastně je. Věřím, že při druhé projekci při znalosti konceptu by to bylo mnohem lepší. Další příklad, proč Jasona Batemana považovat za velmi kvalitního, ale nedoceněného herce.(6.12.2015)

 • POMO
  ****

  Solídne rozohraná psychologická dráma, ktorá sa rádoby šokujúcim podaním finálnej pointy zhadzuje na úroveň prešumiteľnej žánrovky. Tak šikovná práca s psychológiou postáv by pri minimalistickejšom prevedení (nepodceňovať diváka a šokovať ho pouhým znepokojivý naznačením) urobila film silnejším a osobitejším.(22.9.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace