Dárek

Darček

Záhadné dary

Psychologický / Mysteriózní / Thriller

USA / Austrálie / Čína, 2015, 108 min

Slušně zabalený dáreček, nicméně v ´Líbánkách´ se velmi podobného tématu chopil Hřebejk s mnohem větší působivostí a grácií. Tomu filmu se po řemeslné stránce nedá vytknout nic, navíc za tu jednu brilantní lekačku dávám palec nahoru, ale ze závěrečné pointy jsem si na zadek nesedl a tak nějak to ze mě vyšumělo. Ale jako debut dobré, Joele Edgertone.(10.4.2016)

No... Asi by se našlo pár lidí, kteří kdyby viděli Dárek, šli by mně taky něco položit na rohožku. Film klade jednu z nejděsivějších otázek vůbec, ono totiž kdo ví, jestli je možné znát o svých nejbližších úplně všechno. Co vím ale určitě, že je lepší nemít tohle jako svůj cíl, protože hodně sportovců po protnutí cílové pásky namísto oslav omdlí. Dárek je dobře budovaný napínák, který si můžete sami kazit věštěním budoucnosti, lepší je ale podle mě nechat se strhnout hrou Gorda. Určitě to budu chtít vidět ještě jednou.(27.3.2017)

Civilní příběh o lidech, který postupně odhaluje černou minulost a vypráví o tom, jaký vliv může mít na přítomnost. Dárek nás nebombarduje kdovíjak hlubokou psychologickou sondou, je tak nějak akurátně propracovaný a překvapivý zároveň. Svým vyzněním tedy připomíná podařenější Hon. Jen trošku mi bilo do očí, že na poměry takto lidského příběhu, bylo zvoleno poněkud snobské prostředí. 7/10(14.3.2016)

„TY JSI MOŽNÁ S MINULOSTÍ SKONČIL, ALE ONA S TEBOU NE…“ /// Psycho thriller plnej jednosměrnýho přátelství podivnýho chlapa. Nepříjemná atmosféra návštěv je jen předzvěstí něčeho víc, což mě překvapilo a potěšilo. Stejně jako všeuměl Joel Edgerton. Škoda, že si sám nesložil i hudbu (dělám si prdel…). Největší frajeřinou je fajnově vystavěný rozuzlení s dobrou pointou a přesná role pro Batemana. A ta lekačka! Kurva, všechno mně stojí ještě teď! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy, kde na všechno stačí jeden člověk. 2.) Bejvalej spolužák mě neustále zásobuje dárkama. 3.) Thx za titule „xxxmischaxxx“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ **(27.10.2015)

• SeBig

Rádoby psycho výser ve kterým se nic nestane, jen (spoiler) se zabijou rybičky.. Edgertonovi jsem toho psychouše nežral a celý je to jako film Cable guy akorát že nudnější a s nejvíc trapnejma jumpscarema ala pes ve vokně!! Houslový doprovod mi lezl na nervy stejně jako přetažená stopáž, kterou musí prostě mít každej blbej film! Závěr alá nic se nedozvim akorát sem se zase nasral.(2.4.2018)