poster

Dárek

 • Česko

  Křivdy z minulosti

 • USA

  The Gift

 • Slovensko

  Darček

 • Velká Británie

  The Gift

Psychologický / Mysteriózní / Thriller

USA / Austrálie / Čína, 2015, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • TheDarKnig
  ***

  Snaživé řemeslo režijně zcela nezkušeného Edgertona, ale bez čehokoliv, co by opravdu tento film něčím vyšvihlo do první ligy. Postavy se ne vždy chovají zcela inteligentně, dialogy šustí papírem, zvraty nejsou až tak nepředvídatelné a hlavně nakonec ani nijak zajímavě vytvořené, atmosféru (při scénách "něco se stane/bude dít!") se snaží film budovat pomocí samoúčelné agresivní hudby, Jason Bateman je od počátku hrozně nechutný a měl by raději zůstat jen u těch komedií. Jiné emoce mu totiž moc nejdou. Po tom větším vychvalování jsem čekal něco mnohem víc sofistikovaného a hlavně i režijně lépe ukočírovaného. 6/10(24.11.2015)

 • H34D
  ****

  Civilní příběh o lidech, který postupně odhaluje černou minulost a vypráví o tom, jaký vliv může mít na přítomnost. Dárek nás nebombarduje kdovíjak hlubokou psychologickou sondou, je tak nějak akurátně propracovaný a překvapivý zároveň. Svým vyzněním tedy připomíná podařenější Hon. Jen trošku mi bilo do očí, že na poměry takto lidského příběhu, bylo zvoleno poněkud snobské prostředí. 7/10(14.3.2016)

 • mm13
  ****

  Všetky superlatívy v pozitívnych komentároch tu platia bezozvyšku, len dodám, že nejednoznačný koniec je z môjho pohľadu jednoznačný a Simona v trýznivej neistote nechávam samého. Ako divák mám v charakteroch postáv jasno, teší ma to a klaniam sa talentu a nasadeniu Joela Edgertona, ktorý príjemne šokoval po všetkých stránkach - ako herec, ako režisér a úplne najviac ako scenárista. Skvele to robíš, pokračuj!(2.3.2016)

 • Vančura
  ****

  Výborně vystavěný thriller, který své karty vykládá velice pozvolna (některým méně trpělivým divákům by se možná mohlo zdát, že se ve filmu dlouho nic neděje a že je jen sledem vcelku banálních dialogů), až do neobyčejně vygradovaného závěru. Ten jsem sice osobně shledal scenáristicky mírně překombinovaným, ale na výborném dojmu z filmu to nakonec asi nic nezměnilo. Všichni herci jsou skvělí a společně nechali vzkniknout filmu, který si vystačí s málem (minimum postav i lokací), ale nijak to není na škodu jeho působivé a vtahující atmosféře, ba možná naopak. Na to, že jde o celovečerní režijní debut chlapíka, který to navíc natočil podle vlastního scénáře a ještě si ve filmu zahrál jednu z hlavních rolí, je to velmi podařený film - Joel Edgerton je rozhodně velice schopný! Z premiér tohoto týdne je to podle mě asi jediný film, na který má cenu jít do kina - za sebe doporučuji všemi deseti.(20.8.2015)

 • J*A*S*M
  ****

  Co se v propagaci tvářilo jako zaměnitelný stalkerský thriller je nakonec až překvapivě ambiciózní a chytře napsané psychologické drama jen lehce okořeněné žánrovými prvky thrilleru a hororu (ten film má asi nejhnusnější lekačku letošního roku). I po skončení filmu obsahuje fabule spoustu nezaplněných míst, která lze smysluplně doplňovat poměrně značně odlišnými verzemi událostí, takže ideální film na poprojekční diskuzi. Od debutujícího Edgertona rozhodně překvápko a doufám, že se k režii brzo vrátí.(6.9.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace