Dárek

Darček

The Gift

Psychologický / Mysteriózní / Thriller

USA / Austrálie / Čína, 2015, 108 min

Joel natočil stalkerský light thriller, který sice není nervákem, u něhož si vykousnete ukázkovou manikúru, ale na žluči vás pošimrá. Premisou filmu je pointa, která v závěru mocně pumpuje průměrný pocit z filmu tím, že je patřičně moralizující a šokantní (spoiler jak kráva). Jako prvotina hodně dobrý. 75%(2.11.2015)

Slušně zabalený dáreček, nicméně v ´Líbánkách´ se velmi podobného tématu chopil Hřebejk s mnohem větší působivostí a grácií. Tomu filmu se po řemeslné stránce nedá vytknout nic, navíc za tu jednu brilantní lekačku dávám palec nahoru, ale ze závěrečné pointy jsem si na zadek nesedl a tak nějak to ze mě vyšumělo. Ale jako debut dobré, Joele Edgertone.(10.4.2016)

Žánrově poměrně dosti vyhraněný snímek, který se od naprosté většiny současných thrillerů liší zejména tím, že svou pečlivě budovanou atmosféru nenarušuje snahou o jakékoliv dílčí odlehčení, nevyužívá v poslední době tak populárních flashbacků a nesahá ani po brutálních činech či přímém znázornění násilí. Jako režijní dlouhometrážní prvotina a současně autorsko-realizačně-herecký trojboj je to zkrátka velmi povedená záležitost. 80 %(3.9.2015)

Debut, který klame tělem. Podobně jako u Rosemary's Baby buduje atmosféru velmi pozvolna a divák postupně zjišťuje, o čem film vlastně je. Věřím, že při druhé projekci při znalosti konceptu by to bylo mnohem lepší. Další příklad, proč Jasona Batemana považovat za velmi kvalitního, ale nedoceněného herce.(6.12.2015)

Solídne rozohraná psychologická dráma, ktorá sa rádoby šokujúcim podaním finálnej pointy zhadzuje na úroveň prešumiteľnej žánrovky. Tak šikovná práca s psychológiou postáv by pri minimalistickejšom prevedení (nepodceňovať diváka a šokovať ho pouhým znepokojivý naznačením) urobila film silnejším a osobitejším.(22.9.2015)