Dárek

• Česko Křivdy z minulosti (více)

Simon (Jason Bateman) a Robyn (Rebecca Hall) jsou mladý manželský pár, jehož život se odehrává přesně podle představ a plánů. A to až do dne, kdy náhodně potkají Gorda (Joel Edgerton), Simonova dávného známého ze střední školy. Od té chvíle se jejich budoucnost začíná pomalu ale jistě rozjíždět po děsivém a šíleném tobogánu. Po několika dalších náhodných setkáních a nečekaných návštěvách Simon a Robin začínají být z Gordova chování a slov znepokojení. A navíc se začnou objevovat záhadné dary, díky nimž se odkrývají podivná tajemství z minulosti. A Robyn se tak nejen dozvídá znepokojující pravdu o tom, co se odehrálo před dvaceti lety mezi Simonem a Gordem, ale především stojí před nečekanými otázkami. Jak dobře opravdu známe nám nejbližší lidi? Je dávná minulost navždy už jen minulostí? (Cinemart)

Yardie

Téměř celý film v podstatě vydržel udržovat napětí a zvědavost, oč vlastně jde a v čem je zakopán pes. Jinak mi to přišlo takové zvláštní. Podivná, až nepřirozená atmosféra, takové suché dialogy, bez emocí. Prostě zvláštní. Ale možná jsou takové páry a lidé, kteří to mají takto. To mi moc nesedělo. Taky mi některé situace přišly trošku nereálné, resp. za vlasy přitažené. Říkal jsem si, že už je to moc podivné. Co se týká celkového příběhu, tak to mělo hlavu a patu, bylo to celkem překvapivé a nakonec to mělo jiné vyústění, než jsem čekal. Ale ta forma, ta mi moc nesedla. Ale dalo se na to dobře koukat, protože ta zvědavost k tomu člověka donutí. Howgh! ()

Greg25

Má to myšlenku a spíše morálně symbolický konec. Co to z mého pohledu nemá je atmosféra, necelé dvě hodiny, které psychického času trvají o dobrou hodinu déle, ale k ničemu nevedou. Mám ráda mysteriozní nádech a pomalé tempo, když je to ku prospěchu věci, když je tam atmosféra, která houstne, ale ta tady není. Má to promyšlené záběry, skvěle napsané a zahrané charaktery, ale nevyvolá to ve mně ten pocit napětí a očekávání, co se stane za pár minut, což by film v podobném žánru měl. Hlavního padoucha taky není nejtěžší odhalit už na začátku. Na papíře to muselo vypadat o trochu lépe. 65% ()

Illy

Paráda. Bateman v nezvyklé a rozhodně své nejlepší roli. Chytré psychologické drama, s výbornou atmosférou. ()

Standic1

Tak tohle se Joelovi zatraceně povedlo a trefil se do mého vkusu. Psychologii postav zvládl bravurně, ačkoliv na závěrečný šok nás mohl lépe připravit nebo spíš nepřipravit :) Už od začátku se Gordo chová naprosto divně a vlastně čekáte, že se z něj stane nějaký šílenec, posedlý touhou střelit hlavnímu hrdinovi kulku mezi oči. Ale překvapivě se děje naprostý opak - namísto šílence je tu vychytralý a po pomstě toužící chlápek, který to svému letitému spolužákovi vrátí se vší parádou. ()

ursinko

Nepríjemný pocit pri sledovaní filmu, celý čas človek čaká čo sa stane, prižmúrené oči, nepríjemný pocit v žalúdku... Časom sa mi začali vybavovať Líbánky od Hřebejka a ešte aj Sleep Tight. Ale film je to v rámci žánru vynikajúci. ()

Hepy13

Dárek může mít různé podoby....čokoláda, auto a nebo vtíravej magor z davný minulosti kterej se vám vetře do života. Odhalení pointy proč magor je vlastně magor, a proč dělá to co dělá, byla prostě slabá. A nelíblo se mi ani herecké obsazení, a to na všech postech. Obsadil bych uvěřitelnějšího hlavního byznysmena, hezčí manželku, a i vyšinutějšího magora. Ale to by šlo jen velmi těžko, když onen magor je scénarista i režisér zároveň. Pochvala pro atmosféru po dobu celého příběhu. ()

Blueeyes

Drahá Karmo, posílám ti seznam několika lidí, na které jsi zapomněla :-) Tak nějak by se dal popsat můj dojem z Dárku. Plíživý, nenápadný začátek se zvolna roztáčí do jízdy zneklidňujících událostí, které změní životy všem. Ohledně scénáře mám pár nejasností a nezodpovězených otázek, ale nakonec to nevadí, protože mám o čem přemýšlet.... Ta nejtíživější zní - "Dopadlo by to stejně, kdyby se Simon k věci postavil jako chlap a začal jednat fér?" Hmmm? Herecké výkony, atmosféra, napětí a pár povedených lekaček dělají svou práci skvěle. Šlape to sice pozvolna a zdánlivě klidně, ale všechno má svůj smysl a vlastně se pořád něco děje. Celou dobu jsem to viděla na solidní tři hvězdy, ale za konec, za TEN závěr musím zvednout chca nechca. Tak se mi to líbí. ()

majec4

Pomozem si neskodnymi spojlermi. Zo zaciatku ma to celkom chytilo, ale od cca polky to nejako zacinalo viaznut u mna. Nepacilo sa mi ze Bateman hral takeho typka, aky sa z neho vyklul, lebo som mu to akosi neveril. Blbecka z komedii tazko prijat ako nejakeho tyrana, proste mu to nezozeriete. Ďalej mi jeho zena liezla na nervy tou naivitou, alebo ako to pomenovat. Ten zaver som presne cakal. Prislo mi to ako klise, ked som to pocas filmu vyslovil, ale aspon vidiet, ze klise vladnu filmom :-). A nechapem, ze tam nikto nezomrel. Aspon nejaky fight si ten film pytal, no nic z toho. Takze zo zaciatku som to videl na 4*, ale nazbieralo sa to a viac ako 3* tomu nedam aj keby traktory padaju z neba. ()

Mona-Lisa

Moc dobré, jsem příjemně překvapená. Kdybych měla na konci ještě víc rozglábenou pusu a větší frekvenci husí kůže hvězda by určitě přibyla. Lekačky v domě využity na maximum, stejně jako úlisnost příchodů jednoho a podezřelá sympatičnost druhého z pánů. Hlavní hrdinka místy unylá ale ve vedlejší roli se mihla má oblíbenkyně z Farga, tak je vše odpuštěno. ()

Fifer

Konec jsem netipl, ale to všechno předtím už tu stokrát bylo. Tady už nejde nic nového vymyslet, jestliže někdo terorizuje rodinu, tak jsou jen omezené možnosti: návštěvy, dárky, vloupání, ublížení domácím mazlíčkům. To vše tady tisíckrát bylo. První hodina a čtvrt je k nepřežití. Pak se to zlepší. 50 procent (ale lepší než české Líbánky). ()

Helldo

Nemám problém s tim ocenit kvalitní nápad, o to víc, když je i velmi dobře proveden. Snímek ve stylu jihokorejských revenge movies, oprostěn však od proudů krve, těží totiž kromě příběhu také z uvěřitelných hereckých výkonů. Doporučuji. 4½ ()

drozdy1

Parádní a skvělě fungující thriller, kterému chybí jen nekompromisní K.O. v závěru. Škoda jinak by to bylo jasných 5*. Hodnocení: 84%. ()

Matli

Začátek je sice předvídatelnej jako prase, ale opak je pravdou, nečekal bych co se z toho ve finále vyvrbí. Hlavně je to dobře natočené, což se u podobných filmů cení. Další plusové body dávám za ty dvě brutální lekačky (ale horor to není). 78% ()

Majkak

Pomalu stupňované napětí, zdánlivé banality, které evidentně nejsou náhodou. Gordo je takový dobrák, A co mu tedy vlastně jde? Není to střet vyšinutého jedince s normální rodinkou, ale soustředí se na odhalování jednotlivých charakterů. Simon není je milující manžel, jen když Robyn funguje podle jeho pravidel. Jinak ji umí dát najevo s empatií hroší kůže, co si o ní myslí. A proč toho Gorda nemůže ani cítit? Robyn se rozhodne to zjistit. Zpomalené záběry, zdánlivá monotónnost slouží jen k bystření smyslů. Funguje to slušně, jen některé momenty jsou přetažené a namísto času na oddych přichází čas na zívání. ()

owwidius

Vyborny, taky az komorny thriller. Minimum postav, na malom priestore, ale hlavne skvelaaaa atmosfera, ktora pekne postupne hustne. Vypomaha si aj zopar lakackami (jedna fakt dobraaa), ale nestavia na nich. Posledna tretina sice vobec neni zla, v pohode pointa aj vyvrcholenie, ale keby bola este o nieco lepsia, tak by som vobec nevahal dat aj 5. Prijemne prekvapenie roka, som inak prekvapeny, ze to slo iba v jednom kine a mozno by som ten film aj kompletne prehliadol.. V kazdom pripade paradny darcek od debutujceho rezisera, tesim sa na dalsie jeho kusky. [#30/2015] ()

agassi68

Po dlhšej dobe veľmi dobre vystavaný príbeh, kde až takmer do konca neviete ako sa skončí. Kto si o filme nič neprečíta vopred, nemôže odísť sklamaný.. ()