Voják 4: Pohyblivý terč

Mariňák 4: Pohyblivý cieľ

Vojak 4: Pohyblivý cieľ

Akční / Thriller

USA, 2015, 90 min

|73%| Tak tohle se teda povedlo. Na to, že je v poslední době děsná bída na akční videobéčka, tak jsem mile překvapen. První dva vojáci jsou super filmy na 4* a tohle se jim skoro vyrovnává. Třetí Voják byl neskutečný brak a omyl – nechápu to. Tento 4 díl mi to docela vynahradil. Příběh celkem ujde, ikdyž ničím nějak moc nepřekvapí. Nějakou tu zapamatovatelnost by to chtěla a vyměnit tu ženskou, která mě po celý čas filmu celkem štvala. Jinač, akce byla na béčkové poměry perfektní. Kaufman je opravdu zdatný režisér. Výborně natočené přestřelky a i nějaké ty souboje a i jiné akce. No, furt se tu něco děje, hned od začátku, není šance se nudit. No, není co už nějak dodávat. Rozhodně by se toho dalo spoustu vylepšit, ale to je fuk. Slabší 4* dávám rozhodně zaslouženě.(5.12.2015)

Ano zvědavost mě donutily dávat tomu šanci a taky to že bych se na to klidně podíval ale pořád nedostávám víc abych chtěl další vojenskou záležitost. Jsem rád když film má další a další pokračováni a ano zamrzí když je tam pokaždé někdo jiný ale prosím když jdete dál dejte mi každý díl něco nového lepšího.(5.9.2018)

Takové klasické, přímočaré béčko, které ničím nenadchne, ale také ničím neurazí. Tahle série se mi celkem zamlouvá. Je to taková docela dobrá oddechovka, navíc mám prostě rád wrestlery, ať už stávající, nebo ty, co se na wrestling vykašlali a šli naplno do hraní. Klišovité, ale místy přece jen docela zábavné.(5.5.2015)

Predosly diel som nevidel, lebo ma nezaujal herec v hlavnej ulohe a vlastne ani prve dva diely ma prilis nebavili. Ale kedze tentokrat to reziroval videobeckovy kral prestreliek William Kaufman, tak som neodolal. A technicka stranka rozhodne nesklame. Na film za necela 2 mega to vyzera paradne. Solidny uvod s prepadnutim konvoja, slusne vystrielanie policajnej stanice, finalne pobehovanie po lesiku s nonstop prestrelkami. Technicka stranka je bezchybna a vsetko to je natocene prehladne, ale cely cas som pouzival slova ako slusne a solidne, pretoze som mierne sklamany. Predsalen tym prestrelkam chyba zivocisnost a nekompromisnost aku obsahovali Kaufmanove filmy Prodigy a hlavne Sinners & Saints. Skoro to pôsobi ako taka zakazkova rutina. Ale Kaufmanovska rutina je stale o niekolko tried vyssie ako u väcsiny sucasnych videosrackarov typu Ernie Barbarash alebo Waxman. Na druhej strane tu maju o nieco väcsi priestor bitky a tie su dost dobre. A k zapletke. Je jednoducha. Namakany chlapik musi chranit zensku a cely cas maju v pätach elitne komando zabijakov. Celkom to funguje, len skoda, ze hlavneho hrdinu hra svalovec bez stipky charizmy. Zenska ktoru ma chranit tiez dvakrat sympaticka nie je a hlavneho zaporaka mi pre jeho neschopnost bolo skoro az luto. Mna aspon potesil Paul McGillion zo Stargate v ulohe typicky hlupej policajnej figurky. :). Takze vysledkom je dobry priemer s mnozstvom prestreliek, ktory potesi fanusikov DTV akcnych filmov. Potencial tu bol väcsi ale sucasne Seagalovky a Van Dammovky to strci do vrecka. Davam relativne spokojnych 5/10.(5.7.2015)

• Ellmariachi

Považuji se za hrozně nenáročného diváka odpouštějícího kupu věcí. Tady jsem ale narazil. Za prvé. Jak můžu fandit postavám kdy jedna je nesympatickej nařáchlej balvan a druhá uřvaná fifina, které se furt něco nelibí? Ale ok, to že mě hlavní hrdina nesedl je můj problém. Ale že jeho jediným hnacím motorem je: Já být voják, já plnit rozkaz.... Já tam chci aspoň náznak emocí vole! Další problém byla neskutečně nudná akce. Bylo jí dost, ale radši najmout 20 komparzistů navíc ať má balvan co trefovat, než se dívat jak se jednou trefí doprostřed čela z kapoty jedoucího auta a pak netrefí ani ň. Celkem fajn byla poslední čtvrtina v lese, která měla jen jednu chybu. Vzpomněl jsem si u ní na Ramba a viděl jak i tenkrát před X lety je tam atmosféra, že by se vojenským nožem dala krájet. Tady nic - nula. 45 procent za poslední alespoň trochu zábavnou třetinu.(8.4.2019)