Skvělí chlapi

• USA Wonder Boys (více)

Grady Tripp je usedlý univerzitní profesor, který má problém. Kdysi napsal vynikající knihu, ale teď neví, jak zakončit druhou. A nepovede se mu to ani tento víkend, protože ho čekají perné chvíle - setkání s nadaným studentem a notorickým lhářem Jamesem. Odstartuje se série nečekaných událostí, které převrátí jeho doposud klidný život úplně naruby. Hned ráno ho opustí manželka, pak do hry vstoupí těhotná milenka, shodou okolností šéfova žena, její zprvu zlostný a pak mrtvý pes, svůdná mladá studentka, bisexuální literární agent se svou transvestitskou přítelkyní a objeví se i svatební šaty Marilyn Monroe, takže tento víkend bude opravdu nezapomenutelný... (oficiální text distributora)

Stíba

To že se Douglas s přibývajícím věkem posunul z rolí atraktivních bohatých mužů středního věku do této páprdovatjší role problémem nebylo, ba naopak bylo fajn vidět ho také v jiné roli ve které byl stejně zmanenitý, nicméně jako celek mě to zkrátka vnitřně neoslovilo a nějak jsem asi ani nepochopil co bylo hlavní myšlenkou filmu, kterou chtěl předat. Přišlo mi to spíš jako neohraničený výstřižek ze života vysokoškolského profesora literatury v takové té klasické klišoidní představě o nich. Mnohem více na mě zapůsobila podobně laděná Společnost mrtvých básníků. ()

Odpadlik

Není to sice dějově nijak převratné, ale o to vůbec nejde. Dostala mě ta skvělá atmosféra, ten věčný déšť nebo sněžení, ta pospolitost hlavní trojice (např. v profesorově bytě ono ráno). Hned bych tam byl s nimi. Jak je vidět, Michael Douglas dokáže být okouzlující i v kulichu a roztrhaném županu. Úvodní píseň je prostě skvělá, tu jsem si musel pustit několikrát a právem podle mého dostala Oskara. Ostatní skladby použité ve filmu jsou rovněž výborné ... kde prodávají soundtrack? :-) ()

Adiemus

Když mi v PC zmizel kus textu, vybavila se mi scéna, kdy profesor Tripp přijde v jednom momentu o několikaletou práci - a hned mi bylo líp. ()

ecis

Aj napriek viditelnym vseobecnym kvalitam a skvelym hereckym obsadenim (a aj ich realizaciou), ma film svojou komornostou a zvlastnym sposobom humoru v niektorych momentoch doslova uspaval. ()

Henry Morgan

Dost dobrý. Douglas alias profesor Tripp, který se s pomocí Downey Jr. (který mimochodem byl asi nejsympatičtějším filmovým homosexuálem, kterého jsem viděl :D) snaží o jednom víkendu poslepovat co rozbil. Snaží se pomoci problémovému studentovi a do toho všeho je neustále zhulenej. Toto, potom skvělí herci, vtipné situace a různé dějové linky vytvořili koktejl dokonalé komedie s vážným podtónem. Já musím dát *****, protože to bylo dost inteligentní a přitom dost vtipný a podle mého nezapomenutelný. Úžasný suchý, černý, ale i peprný humor dokreslovaly vynikající situace, takže jsem se místy musel přestat smát, abych slyšel, co říkají. 2 ze 3 hrdinů byli geniální spisovatelé, takže některé momenty byly dosti paradoxní, nicméně pramenili z jejich podivných myšlenkových toků, což dokreslovalo atmosféru, která se nesla tak trošku na tripu. ()

alanP

DVD zakoupeno za 25,- na náměstí v Kroměříži. Podle 2. románu Michaela Chabona. Perfektní film - jen dvě nejasnosti - kam zmizel ten transvetita a proč s sebou brali ten rukopis, když jeli pro to ukradený auto? ()

E lan

Takový zvláštní film. Trochu mu chybí pointa, gradace a dobrá zábava. Na druhé straně je pak dobré obsazení se slušnými hereckými výkony. ()

sehe

Ked vam v danej chvily,v danom momente proste sadne presne film.Vazny i komicky,citlivo herecky obsadeny,tak to su Skveli chlapi. ()

Argondia

Hvězdička za Douglase a McDormand, jinak mě ten film vytrvale rozčiloval, konkrétně Toby Maguire, jeho otravný hlas, tupý výraz a celková mimika, Katie Holmes a hysterický šilhající černoch. Příběh až moc přitažený za vlasy,  přibližně v polovině už mi bylo jedno, jak to bude pokračovat, ani jsem to nedokoukala. Za mě o ničem, nemastný neslaný film, nuda a prázdno. ()

shifter

Fantasticka atmosfera dotvorena vynikajucim vyberom hudby! Douglas aj Maguire su vo svojich ulohach nezabudnutelni a top scenou je urcite zalezitost (radsej sa vyhnem spoilingu) tykajuca sa psa menom Poe :-) ()

Miksa

Neotřelý příběh stárnoucího profesora s jeho přes 2000 stránkovým románem, jež kdysi měl být 10x menší. Ze své předešlé slávy nelze žít ovšem věčně, a takový člověk se musí probudit. Oním pomyslným otevřením očí se mu stává vyjímečně nadaný a ulhaný žák, rozchod s manželkou, příjezd jeho ne-zrovna promiskutního editora a přítele, těhotenství jeho přítelkyně a rektory univerzity a ještě spousta dalších povětšinou tragikomických aspektů. ()

Astrebleue

Obsazení mými oblíbenými herci mě přitáhlo k obrazovce, ale bohužel mi to přišlo až moc praštěný a útržkovitý.Michael Douglas mi tam moc nesedl, až moc mi připomínal důchodce odvedle.Ale líbila se mi scéna se servírkou, kterak se nechce vzdát kabátku po Marylin Monroe. ()

departed

Skvělá oddychová komedie, točící se kolem spisovatele, který nemá zas tak úplně normální život, jak by si přál a přesto všechno co se mu přihodí, bere jako danost osudu. A že těch absurdních situací není málo. K tomu ho obklopují velice zvláštní přátelé, od podivínského studenta až po homosexuálního editora. Film staví hlavně na příjemné atmosféře, doprovázející pohodovými songy padnoucími přímo do nálady. ()

altaica

PRO MUŽE: Pro normálního chlapa není prostředí vysokoškolské líhně spisovatelů, zamořené mnoha intelektuály, to pravé ořechové pro večerní zábavu. Ač jsem odpůrcem teorie globálního oteplování, film naznačuje opak. Pokud film není učen přednostně homosexuální menšině, je na pováženou, že z pětice hlavních postav je jeden mrtvý pes, dva jsou gayové, jedna baba a jen jeden chlap.  PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Příjemně laskavý film kořeněný špetkou humoru a trochou romantiky. Sympatický výkon M.Douglase. Mohlo by se vám, dámy a hošíci, líbit.  HLÁŠKY: Byl jsem poněkud roztěkaný, možná, že to souviselo s tím, že mě ráno opustila manželka, jenže manželky mě opustily už před tím. Jediný obyvatel vlastního pochmurného gulagu. Nepiju. Většinou. Navzdory svému vzdělání na Harwardu, netušil nic o mně a své manželce. ()

sWONDER

Spočiatku som tomu nemohol prísť na chuť. Postupne sa mi však tento podmanivý príbeh plný zaujímavých postav dostal pod kožu. Scenár je vysoko zábavný, k tomu skvelý Douglas a neodolateľná Katie. Čím viac sa blížil záver, tým mi bolo smutnejšie, že sa musím s touto partiou rozlúčiť. ()

Rodin

Je to vo fous, ale přece jen u mě lehce pod 90%. Skvěle jsem se bavil a vůbec nechápu, jak mně tenhle kousek mohl tak dlouho unikat. Nemá smysl opakovat více či méně trefné komentáře ostatních, film vřele doporučuji každému, kdo ještě neviděl, sám se k němu určitě ještě někdy vrátím. Ta chybějící hvězdička jde asi na vrub samotného závěru, který mně prostě do celkové nálady filmu neštymoval a zdál se mi odfláknutý, jako by samotnému scénáristovi došla inspirace stejně, jako hlavnímu hrdinovi, a nebyl schopen dopsat konec. Takové americké. Ale aspoň zaplať pánbůh, že ta poslední závrať nedopadla, jak dopadnout mohla, to bych se už vztekal. Jinak ovšem - potěšení na mé straně. ()

Shitonit

Úžasnej film, který jsem úžasně nepochopil. Intelektuální postavy, duchaplný tlachání, přezamotanej děj, no čumim čumim na to jako jako pako, čekám že Douglas zabere, udělá kouzlo a něco se rozjede, a jak tak čekám čekám, otevírám oči, a zjišťuju, že...jsem u toho trošku usnul. Jeee toooo straaáášnááá.... nuda. ()

TaNya_

Krásný film, kde není téměř vůbec důležitý směr příběhu a přitom sledovat ho je extrémně zábavné. Michael Douglas nemůže být jinak než skvělý, ale bez Tobeyho by mu tady něco chybělo. Zářná ukázka toho, že na převrácení života stačí pouhý víkend, nějaký ten kožich a pes. ()