Mladičký a mimořádně talentovaný závodník Jimmy Bly (Kip Pardue) jen těžko odolává tlaku, který s sebou nese oslnivá kariéra nového favorita velkých cen. Majitel závodního týmu (Burt Reynolds) proto povolává zpět do kokpitu zkušeného Joea Tanta (Sylvester Stallone), který má být mladému kolegovi oporou, krýt mu na okruhu záda a dovést ho k titulu mistra světa. Jejich hlavním soupeřem je šampión Beau Brandenburg (Til Schweiger). Jimmy Bly mu nebezpečně šlape na paty a navíc začal chodit s jeho bývalou dívkou. S Tantem má Brandenburg nevyřízené účty v podobě dávné nehody. Film se natáčel osm měsíců na devíti velkých cenách v pěti zemích světa. Kromě pohnutých osudů hrdinů a dramatických situací na závodních okruzích nabízí i jedinečné záběry z pohledu pilota, řítícího se cílovou rovinkou rychlostí 380 km/h. (oficiální text distributora)

NitroXcz

Ach jo... Tohle se opravdu nepovedlo. Slye mám rád, ale tento film mě vůbec nezaujal. Na postavách mi nezáleželo a bylo mi v celku jedno co se s nimi stane. Zdálo se mi to všechno hrozně uspěchané a vztahy mezi jednotlivci drhly. Takhle, možná by tento nápad byl dobrý... Ale stopáž 108 minut je prostě málo a místy nesmyslné střihy a záběry tomu moc nepomáhají. ()

Odpadlik

Opravdu nevím co si o tom mám myslet ... Stallone je snad ještě horší než v ostatních filmech, o dalších hercích ani nemluvě. Někdy jakoby ani herci nevěděli co hrát a rozpačitě se koukali kolem sebe. Dialogy jsou hrozné, místy směšné (typické americké dialogy typu "když si věříš, tak to dokážeš"). Mám pocit i že i záběry ze závodů mohly být lepší. Některé jsou příliš přehnané a rádoby efektní, ale připomínají spíš intro (úvodní animaci) počítačových her. A to nemluvím o některých nesmyslech jako viditelný déšť ve dvousetkilometrové rychlosti nebo to že by milenky závodníků mohli jezdcům mluvit během závodu do jízdy. Po Cliffhangerovi a Smrtonosné pasti 2 jsem měl Rennyho Harlina za další talent pro akční filmy, ale po Ostrovu hrdlořezů s mužatkou Davisovou a tomto filmu si tím už nejsem tak jistý. ()

LordMysti

Tak tohle můžu. Už jen obdiv, že se do něčeho podobného Sly pustil. Film mě zaujal, i když je hodně přehnanej, ale jsem formulový maniak, takže tři hvězdy jsou jasný. ()

Gardenboy

Odľachčená a hlavne plná nadsázky jazda, ktorá jednoducho nenudí ... a na záver som aj celkom fandil Slyovi ... :) Ale zase to neberte az tak vazne ten moj koment...je to samozrejme (v porovnani s inymi filmami) hovadina na pohladanie. ()

Acrobat odpad!

Nulové a detské efekty, žiadne napätie športového ducha, pochybný scenar, klišovité, trápne, predvídateľné. E.R.A. - Mother. Nestačí pozdvihnúť, viesť, naladiť, rozplakať. ()

Likan7

estli jste někdy viděli alespoň půl závodu formule 1, budete chápat jaká šílenost tenhle film je co se realističnosti týče. Formule tu jezdí po městě, jezdí smykem a berou sebou kanály. Tohle opravdu nedělá Slyovi dobrý jméno a předznamenalo to jeho úpadek. Jako film to ale určitý kvality má. Tehdy asi nebylo krásnější ženský jako Estelly Warren a na konci mi zahraje na city Mother od Ery. Na zbytek se raději vykašlete. ()

Shakaar

Ale jo proč ne. Pro zasmání a trochu odlehčení je to dobré jako taková Hvězdná pěchota. Stallone vypadá jako pilot trochu nemotorně a nedivím se, že mu tu roli nikdo nežere. Nicméně bez něho by si asi film těžko někdo prodal a hlavně dělá ho zábavnější (hlavně jeho triumfální příjezd do cíle :D). Ostatní prvky příběhu jsou trochu ohrané. Je tu standartní scénář kde v zákulisí chce majítel vyštípat současného šampiona, který vyhrál prakticky všechno za talentovaného mladíka, který by mohl být potencionální dojnicí na prachy. Takže nic nového pod sluncem. Film ale mi nevadí, ze sportovního prostředí je filmu strašně málo. Což je škoda. ()

bono22vox

Vizual, to je to jediné co se tomuto snimku povedlo. Jinak je to absurdní komedie... Tohle snad tvůrci nemysleli vážně... ()

Ceberus

Klasický Stalloneho osobní drama na pozadí sportu (Rocky, Do útoku). Překvapivě ve filmu chybí klasický záporák a postavy se spíše pohybují v šedých zónách. Stallone navíc sdílí záři reflektorů s ostatními herci víc než jindy. Záběry přímo z tratí jsou velmi kvalitní, bohužel speciální efekty v bouračkách by dnes již snesly nějakou modernizaci. ()

wito

je zvlastne ake roznorode nazory na tento film tu padli, zatial co profesionalny recenzenti sa zhodli na troch hviezdickach. Ten film podla mna sice za vela nestoji: scenar je dost chaby, po miernom uvedeni do situacie mi je hned jasne ako film skonci, niektore hlavne zaverecne sceny mi privodili az usklabky a rozbijanie monopostov a veci s tym suvisiacich mi prislo dost umele a pocitacove. na druhej strane pre divakov, ktori prisli utahani z prace a je im uplne jedno aku tachlaninu budu pozerat, je to celkom prijemne nenarocne prekvapenie. ()

Abdul

Uprostřed závodních tratí se opravdu nenacházejí jezírka. A když už ano, je nemožné jich v kokpitu monopostu dosáhnout jak vzduchem, tak po nějaké rozbahněné polní cestě. ()

AlexDLarge

Hodně nepovedený snímek. Přestože Stallonovy dialogy jsou jako vždy napsané zajímavě, situace, ve kterých dominují, jsou přinejmenším nikam nevedoucí. K tomu si připočtěte dosti nadsazené závody v čele s jednou z nejhloupějších scén, kdy jedna s fomulí vyletí ze závodní dráhy až někam do rybníka a nikdo z přitomných jim nemůže pomoct(samozřejmě kromě dvou závodníků-konkurentů). No, Slye mám rád, ale ne v téhle pozici. ()