Tomboy: Příběh pomsty

• USA The Assignment (více)

Když se nájemný vrah pobere a zjistí, že prodělal operativní změnu pohlaví, začne hledat lékaře, který operaci provedl. (Filmbox)

Bozvav

Tento smínek je naprosto ukázkovým případem promrhaného potenciálu. Skvělý a neotřelý nápad, slušné herecké obsazení a výsledk absolutně na houby. Nudné, bez jakékoliv gradace, atmosféra jak ve frontě na nový řidičák, dialogy zoufalé a akce pomálu. Přitom by se z toho dalo vytřískat mnohem více. V tomto případě jsem opravdu dosti zklamaná. za mne jedna a půl hvězdy, tedy 30% max. ()

MickeyStuma

Vidět Michelle Rodriguez s plnovousem se nenaskytá zase až tak často. Role nájemného zabijáka k ní pasuje, jen je to tu po dějové stránce krapet složitější. Na samém počátku je chlap. Michelle je i přes ty fousy samozřejmě poznat, ale největší problém je úplně jinde. Postava. Ano, tady to maskéři tedy setsakramentsky odflákli a nepomůže tomu ani scéna, kdy vychází ze sprchy a je nám ukázáno i nádobíčko mezi nohama. Křivky těla jsou každým záběrem ženské, a když je ve scéně vybalování brašny v záběru v pozadí pas a boky, na to, jaké má nádobíčko, jsou na určitém místě kalhoty nějak splasklé. Zkrátka tam stojí ženská, a ne chlap. Příběh je odvyprávěn retrospektivně. Začne chirurg Rachel Kay toho času zavřená někde na psychiatrii a později se videodeníkem přidá hlavní postava Frank již v ženském těle. Mimochodem, ve scéně, kdy na změnu pohlaví Frank přijde, se Michelle ve své roli ukáže, jak ji pánbůh stvořil, což si, což byla naprostá pecka pro bulvár. Akční jízda se podle zřejmého očekávání nekoná. Děj je tak jednoduchý, že to vypadá na zfilmovanou povídku uměle natahovanou, jak to jen šlo. Dramatizace téměř žádná a několik stříleček podtrhnuté komiksovým obrázkem akčnost nijak nevytrhne. Jedná se tedy o nenáročný thriller jen tak k odpočinku a snad i na usnutí. ()

Hapretor

To nalíčení Michelle bylo velmi nechutné. To nemohli spíš dát do role chlápka, co má společné rysy v ksichtě jako Michelle ? Pokud by tento tvor doopravdy existoval, byl by to ten nejhnusnější chlápek na světě. Dějově to ušlo. Na uspání ok. Ale čekal jsem větší nářez. ()

BOURQUE

2 dobré herečky v(o) (veľmi) podpriemernom filme. Jednotlivé akčné scény (prestrelky) by mali byť kvalitnejší a záverečné rozuzlenie epickejšie (napriek tomu, že tie ruky ma na konci šokovali). Osobné hodnotenie: 59% (*) ()

Kingjiri

Transsexuální peklo. Postavit příběh na tom, že někdo hlavního hrdinu předělá z chlapa na ženskou chce hodně odvahy i v béčkovym žánru. S už tak debilnim námětem se dramaturgicky pracuje dost bídně a většinu stopáže se hlavně střídaj pasáže, kdy dokotorka Kay nezáživně čelí pohovoru ve cvokhausu a Frank vypráví o životě transsexuála, přičemž se svěřuje s myšlenkama, jak se chce lidem, co mu tak ublížili, pomstít. Akce bylo fakt málo a její kvalita korespondovala s podprůměrnou filmařinou celýho bijáku, která působila televiznim dojmem a smrděla nízkym rozpočtem (včetně hudby). Jedna hvězda za casting, ačkoliv Michelle Rodriguez vypadala jako chlap hned v úvodu dost creepy. ()

anitae

Jak se ukázalo smíchat pana Monka a paní Vetřelcovou není dobrý nápad. Ale Rodriguez hrála obě pohlaví pěkně. ()

Acrobat odpad!

Jednemu by sa zdalo, ze aj Walter, stary a dobry, povolil genderovym tlakom... Ale on zrejme uz nevedel aku premisu dat pomste, a tak zvolil to co zvolil. Pride vam zle z toho vtaka a fuzov a je to promiskuitna bieda. Dedo Hill ma stale rad znacku Colt len tentokrat uz netoci akciu priamo ale len skratkovito. Hill triafa snad v poslednom filme len slepymi, je na smiech. Ano. Je dobre ze ostal myslou v 80.a 90. rokoch a vidime kazajku, spinu, lieky, pot, vodu, tmu, dazd. Ale obal a podstata filmu nie su divackou investiciou a stracate este predtym nez sadnete na gauc. V Tomboyovi je mi vsetko jedno a Hill nevtlaci filmu ani jedno percento zisku. Stratili sme vsetci. (Videne 21.3.2021, AMC archiv) ()

Shitonit

Mě to chytlo, jasnej hlavní hrdina se neskutečně nasere, poté, co zjistí, že mu Siguery ufikla koule, a vyrobila z něj super kočku. No a tak ten ďábel v rouše beránčím chodí, a vraždí všechno okolo.. ()

intro

Nechápu jak mohl Walter Hill natočit takovou blbost, a ani nechápu jak mohla Sigourney souhlasit na účast v tomhle braku. No samostatnou kapitolou je scénář. Rozhodně nedoporučuji. ()

pestak odpad!

Walter Hill má v režisérském křesle, už svá nejlepší léta za sebou. Tento počin tomu zjevně napovídá, nedalo se to dokoukat. ()

johnsnow odpad!

Ta ja som chcel akčný film nie hentú ach ani neznám jak to pomenovať lebo sračka by bola urážka všetkých sračiek. Hill mal ísť do dôchodku a nie kaziť si na staré kolená skvelú reputáciu. ()

Chema4

Spoiler alert!!! Takže on, ako sériový vrah, zabije Ripleyovej brata, a ona z pomsty ho preoperuje na ženu? Seriously? Absurdný príbeh, kde sa postavy chovajú nelogicky, herci prehrávajú, obzvlášť Michelle Rodriguez, alebo by som jej skôr mal hovoriť Michael Rodriguez? Vôbec som jej toho drsného hitmana neveril. Ja reálne nechápem ako mohlo niekoho napadnúť že tento námet môže zožať čo i len malý úspech, aj keď to je možno gender, aktuálna téma, tak v tomto prevedení to nemohlo nikdy fungovať. Príbeh je  predvídateľný už z traileru, v prvých desiatich minútach som vedel ako to skončí, a ako bude prebiehať. Akcia, o ktorú sa stará vo filme len náš Michael, je jednotvárna a fádna, absolútne ničím zaujímavá. Jednu hviezdu preto dávam len z rešpektu k Hillovej kariére. ()

Kushina

Film nebyl špatný, bohužel ale působil i dost laciným dojmem, což se i nakonec potvrdilo. Příběh byl dost neucelený i čitelný. Režisér bere asi slušný matroš, protože to bylo hrozný. Ačkoliv bylo ve filmu více než dost nedostatků, tak se na to dalo koukal hlavně díky akčním scénám. Mohlo to být každopádně lepší a konec mohl být také zajímavější, ale co vzniklo to vzniklo. 45% ()

notozjano

V době, kdy píšu tento komentář, je zde 194 hodnocení a 34 %. Dost podhodnocené, říkám si. Má oblíbená herečka a texaská sexy kráska Michelle Rodriguez, která se zde objeví prakticky nahá (bez obav, pro mne je to jen malé plus k mému hodnocení), svůj herecký um má a film slušně táhne. Dalším plusem je fakt, že se děj neodehrává v jedné časové přímce, ale je vyprávěn a vrací se zpět do minulosti. Se závěrem jsem byl taktéž spokojený. Dávám čytři hvězdy za film jako takový a pátou hvězdu za Michelle a kompenzaci za nedoceněnost. ()

Saxos

Asi trochu podhodnoceno, samozřejmě žádná bomba thriller to není. Stříh je dost zmatený, vypravěčský styl filmu nepomáhá, herecká nadupanost také pokulhává, téma zápletky je zajímavé, ale vyznívá do ztracena. Prostě celé to vyšumí, jak bublinky větrajícího šampáňa. ()

veverysiak

Chce to byť aj akčné, aj noir, aj futurologické, aj psychologické a pritom je to značne prisprostasté, celkom slušní herci sa zase raz dali nahovoriť na zlátaninu žánrov v domnení, že raz za čas sa ukážu aj v nezávislých snímkach, takže 25%. ()

KapitanKuraz

No konečne ukázali, ako vyzerá keď sa neoholí, hold tmavá pleť, tmavé fúzy a je to vidno, inak len za nápad si to zaslúži tri*, ale inak OK, dá sa to. čudujem sa až otrasnému priemernému hodnoteniu. ()