Daniel Radcliffe (Harry Potter, Žena v černém) se představuje v roli, v jaké jste ho dosud neviděli. Nate Foster (Radcliffe) je mladý, idealistický a vzdělaný analytik, který právě nastoupil do FBI, aby tu bojoval proti zahraničním teroristům. Nate brzy pochopí, že teroristické útoky, které odhaluje, jsou často falešné a mají dva cíle: uklidnit vystrašenou veřejnost a splnit plán. Když jednoho dne objeví pašovanou dodávku Cesia-137, které lze využít při výrobě špinavé bomby, podělí se se svým poznatkem s agentkou Angelou Zamparo (Toni Collette – xXx: Návrat Xandera Cage, Krampus: Táhni k čertu). Ta je přesvědčená, že se jedná o práci domácích neonacistů, a pověřuje Natea úkolem proniknout v utajení mezi členy nebezpečné teroristické skupiny, jež je odhodlaná vyčistit zemi prostřednictvím smrti a zkázy... (Bontonfilm)

marvan

Překlopit strach z islámského terorismu na strach z ultrapravicového terorismu, to opravdu může napadnout jen Hollywood. Islámský terorista je sympatický chlápek, ten přeci zabíjí jen omylem, za všechno přeci můžou zlí bílí američani. Problém je, že by stejným způsobem šlo obhájit i Breivika. Jinak ten neonacismus je vykreslený v podobě, v jakém existoval v době vydání Turnerových deníků, kterými se tu ohání hrdinové v dialozích a ze kterého tvůrci kopírují dějové motivy, tedy v 70. letech, v době, kdy na druhou stranu úřadovala stejně radikální levičácká Rudá armáda, šlo tedy o líc a rub jedné mince. Tvůrci tedy taktně zamlčeli jednu stranu mince, pochopitelně, pro salónní levičáky nejsou hoši z Rudé frakce teroristé, ale pokrokoví proletáři. Krajní pravice je dnes někde úplně jinde. Bohužel to co dnes civilizaci ohrožuje je právě ten islámský terorismus a tihle nezodpovědní levicoví obhájci. To je to milosrdenství bez rozumu, o kterém píše Fuchs. ()

VasaX

Skvělá atmosféra, skvělý Radcliffe, skvělé i další herecké výkony. Bohužel, bohužel slabý příběh. Samotný příběh nepřidává nic navíc ke klasickému schématu druhořadý ale jinak kvalitní "policista" se stane infiltrátorem/tajným agentem nějaké zlé bandy lidí, kterou musí dostat. Navíc tohle schéma je ořezané - chybí tu klasický konflikt mezi skupinou a vykonáním "práce", případně rozporuplný ne tak úplný happyend, více napětí, více drama. Dát to do ruky někomu zkušenějšímu, námět, herce, kameramana, ať udělá scénář nový a zrežíruje to, mohli jsme být dál. Škoda, přeškoda. Ale i tak jsem si to užil a s trochou nadhledu bych to mohl fanouškům žánru/tématu doporučit. ()

ghatos

Stopařův průvodce rasismem po USA. Bylo interesantní sledovat různé směry této ideologie v americkém hnutí. Jako mainstreamový (částečně psychologický) thriller je to natočeno dobře. Daniel Radcliffe to zvládal uvěřitelně uhrát. Daleko horší to bylo s jeho řídícím důstojníkem. To byl nejotravnější činitel Impéria. Celkově zvládnuté drama, co si zaslouží diváckou šanci. 71%. ()

drackula

Bol to zaujímavý kaleidoskop momentov, ale ako celok to moc nefungovalo. Niekedy to išlo až za absurdnú hranu a dosť to zhadzovalo celkový dojem. Radcliffe bol ale uveriteľný a už dávno to nie je ten motkoš z Bradavíc. 60% ()

Fox85

Z pohledu filmařiny takový slušný průměr, z pohledu současné situace v Americe je to hodně zajímavé. V nedávné době jsem zrovna četl článek, že hrozbou číslo jedna už nejsou islámští fanatici, ale naopak "patrioti". A takových je v tomto filmu víc než dost ()

herr_carter

Když člověk zkousne fakt, že Harry Potter by mezi neonacisty proklouzl asi stejně přirozeně, jako Zdeněk Troška do Oskarové nominace za nejlepší cizojazyčný film, jedná se o velice autentický a uvěřitelný film o tom, jak blízko může být lidská společnost od hrozby v podobě moderní rasové vojny, můžu Vám říct, že po skončení filmu mi bylo celkem špatně.............moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Soweek

Podprůměrný film neznámého režiséra, který láká pouze tematikou a známějšími jmény v obsazení, ale zpracován mohl být daleko lépe. ()

Maynard.

Hmm, Harry Potter jako skinhead? To dává smysl :o) Nebudu popírat, že mě filmy s touhle tématikou berou, a není to tím, že bych s náckama jakkoli sympatizoval. Je pro mě zajímavá sledovat tyhle skupiny fanatiků, který Svět vidí jen jednou barvou. Tady se jako člověk nestačí divit, páč těch hákáčů, vlajek, hajlovaček je tady fakt mraky. Ze začátku mi to připomínalo dokonalý Kult hákovýho kříže, taky se člověk podívá na párty k těmhle uličníkům. A postupně se dostaneš hloubějc a hloubějc až k těm, který už nejsou jen prdlý náckové, který mlátěj přistěhovalce, ale který chtěj dělat teroristický akcičky. No, Harrymu už 100% navždy zůstane nálepka čaroděje z Bradavic, aby taky né. Ale když se mu bude takle dařit a pro svou roli udělá maximum, tak by si tuhle kouzelnickou nálepku mohl jednou se ctí odlepit a říct si, kurňa dyť já sem odehrál skvělý role! Stejně je mazec, žě v Améru můžou takle pochodovat s hákáčema na pažích jako by se nechumelilo :o) ()

Lukoboss

D. Radcliffe jako tajnej agent FBI, kterej infiltruje neonacistickou buňku, působí sice trochu komicky (on prostě pořád vypadá jak malý děcko, nedá se nic dělat), nicméně snahu mu nemůžeme upřít. Zbytek castingu se naopak povedl, protože některý z nich potkat v civilu, stejně bych měl asi obavy. :D Ale jinak je to vcelku průměrná kriminálka, kde se nestane nic extra zajímavýho, jinýho, převratnýho - taková ta klasika, kdy nováčkovi nikdo moc nevěří, hlavní nadřízenej je proti všemu, ale nakonec stejně uzná, že ten postup ve vyšetřování vlastně zase tak špatnej nebyl. Trochu to teda zabíjí ten konec, kde jsem furt čekal, že se ještě něco stane, ale to se nedá nic dělat. ()

klukluka

Nate měl štěstí ještě víc než rozumu. Výhodou pro něj bylo, že se nesnažil obalamutit partičku filozofů, ale více méně primitivní, byť poměrně slušně vystíhovaný nácky. Právě ta až zázračná schopnost ke všem proniknout a ze všeho se vykecat z toho dělá obtížně uvěřitelnej biják. Mě osobně to tolik nedráždilo. ()

Hanys_

Jako bych viděl nějaký slabší pilot "něco jako Jump Street" seriálu. Infiltrace mezi drsné vyholené hlavy v podání metr a půl vysokého Radcliffa působí dost nevěrohodně (i přes fakt že je tohle všechno podle skutečnosti) a celkově to postrádá až na pár momentů nějakou silnější scénu. ()

MatejNosal

Celkom slušný snímok o infiltrovani medzi teroristicku skupinku nacistov. Miestami napínavé no koniec som čakal viacej vygradovaný, moc rýchlo sa to skončilo. Poterova šéfka čo po celú stopaž filmu nechutne žváchala žuvačku!! Ked si niekto vo filme zaslúžil po papuli bola to práve ona. Samotný Poter ma zase vytáčal svojim "spráskaný pes" kukučom. (60%) PS: zrovna tento film je 88 film ktorý komentujem to nemôže byť náhoda. HH ()

eratni

Ale jo, dalo se, sice Radcliffe vypadal jako skinhead komicky, ale pořád líp, než jako ten urednicek. A fasistickej comic con se stankama a letackama byl skvělej! :D ()

Disease

Takový nenáročný kousek, kde se nevyplatí spekulovat o tom, proč je tak snadné infiltrovat se mezi nácky. Na druhou stranu Harry Potter je jako nácek důvěryhodnější než Frodo Pytlík coby fotbalový hooligan. ()

cmenda

U tohle tématu je dost ožehavý takže je lepší když si na něj každej udělá názor sám . Nicméně herci byli vcelku kvalitní ale po čase začal film trochu nudit a zbytečně se protahovat . ()

Illy

Prvních dvacet minut dost utrpení. Potom se ale dostaneme do náckovského světa a rozjede se to. Tahle exkurze do myšlení vypatlanců se povedla. Bohužel vše sráží odfláklej konec. Navíc chvílema Harry Trotl nepůsobí příliš důvěryhodně. Škoda. ()

Hapretor

Na zabití času ok. Myslel jsem, že ve výsledku bude film o něčem jiném. Třeba jako Hůůligans s Elijášem Wůůdem nebo tak podobně ... no nic ... ale nutno uznat že pan Rat-Cliff je kvalitní herec, to ano. ()