Daniel Radcliffe (Harry Potter, Žena v černém) se představuje v roli, v jaké jste ho dosud neviděli. Nate Foster (Radcliffe) je mladý, idealistický a vzdělaný analytik, který právě nastoupil do FBI, aby tu bojoval proti zahraničním teroristům. Nate brzy pochopí, že teroristické útoky, které odhaluje, jsou často falešné a mají dva cíle: uklidnit vystrašenou veřejnost a splnit plán. Když jednoho dne objeví pašovanou dodávku Cesia-137, které lze využít při výrobě špinavé bomby, podělí se se svým poznatkem s agentkou Angelou Zamparo (Toni Collette – xXx: Návrat Xandera Cage, Krampus: Táhni k čertu). Ta je přesvědčená, že se jedná o práci domácích neonacistů, a pověřuje Natea úkolem proniknout v utajení mezi členy nebezpečné teroristické skupiny, jež je odhodlaná vyčistit zemi prostřednictvím smrti a zkázy... (Bontonfilm)

Faila

Téma moc zajímavé a zpracování super. Sice se ve filmu objeví pár stereotypů a klišé, kterých se tvůrci jistě mohli vyvarovat, ale pro mě to byla hodně zajímavá podívaná i co se týče psychologické stránky hlavních "hrdinů". A Radcliffe mě baví čím dál víc. ()

Kingjiri

Na zajímavý a napínavý scény se dostane jenom v případech, kdy je Radcliff mezi náckama s holejma palicema a kanadama. Jenže postupem času se děj soustředí výhradně na moderátora náckovskýho radia v obleku nebo tatínka, kterej postavil svejm dětem dům ve stromech, aby se mohli schovat před invazí neárijců, přičemž oba pronášej nudný a rádoby chytrý kecy. Fakt si nedokážu představit, jak dutý náckovský palice respektujou takovýhle "autority". Ale nejen kvůli tomu mi Imperium přišlo dost přitažený za vlasy a hlavně jsem se často nudil. ()

FOCKE_WULF

Pohádka o tom, jak se skřítek Harry Potter infiltroval mezi zabijáky z Aryan Brotherhood a zabránil vypuknutí rasové války. ()

DAPDO

Za celej film mě zaujaly jenom dvě scény, jinak je to natažená nuda se spoustou kydů. Nedoporučuju se na film dívat s titulkama, protože těch dialogů je tam hrozně moc a prakticky pořád, film je k dispozici s SK dabingem. ()

TomStrom

Nechápu moc, co tenhle film chce sdělit. Že teroristické útoky mohou eventuálně páchat i běloši? No, asi to možné je, jenže holt se nám to v reálu jaksi neděje, evropská statistika za poslední zhruba tři roky hovoří celkem jasně. Vlastně jediná zábavná věc ve filmu je to, jak nejmladší ze sestavy neonacistů na konci filmu vypráví školní třídě, ve které jsou asi dva běloši, že se holt spletl ve svých politických názorech, ale nyní už má stoprocentně jasno. To jediný v tom filmu bylo tak nějak ze života, obzvlášť v naší malé zemičce. ()

rublik05

S lepším obsazením by se to možná dalo, ale tento film mě nijak nenadchnul. Náckovská tematika v US je oproti například Kultu hákového kříže zpracovaná velmi křečovitě a místy i nudně, absolutně bez nápadu. Herecké výkony nic moc, film nemá moc co nabídnout, plešatý Harry Potter v bomberu to opravdu nezachrání. Nu což, zase jednou zklamání. 3/10. ()

D.awi.d

Hodně zajímavá premisa, která slibuje pohled do hlavy Martina Konvičky a dalších, film však zůstává na povrchu (jsou to náckové a jsou hloupí a zlí, jeden z nich je chytřejší a je to nacista - intelektuál, ale je taky zlý) a nejde pořádně do hloubky. Děj je přímý jako pravice každého vlastence z SPD a ani na vteřinku neuhne z vytyčeného směru. Není to ale dlouhé a na jedno zkouknutí to zabaví. ()

TSZ

Radcliffe se snaží seč může, ale vhodný herec pro tyhle role z něj asi nikdy nebude - pořád vypadá jako klučík, který sbírá angličáky a loví pokémony, než aby nějak výrazně zapadl mezi ultra skins. Tématu každopádně tleskám a ani zpracování není úplně blbé, ačkoliv v mnohem ohledech zjednodušující. ()

MindTuber

Začnu jako Tuax. Já jsem spokojený. Pokud z toho oškubete určitou snahu na(š)roubout strach na rozdílné větve, dostanete zase trochu jiný pohled do světa lidí. Věřících lidí a jejich přesvědčení, u kterého nezáleží na staří ani na inteligenci. Radcliffe je schopný a už se nemůžu dočkat Švýcaráka. Srovnávat to s nedabovaným Kultem hákového kříže by nebyl dobrý nápad a ruka se vám z toho taky nejspíš neztopoří, ale šanci bych tomu dal. Tři. ()

Zombiepod

Radcliffe pasuje, nápad skvelý, myšlienky a dialógy veľmi precízne a pútavo napísané. Čo filmu však zúfalo chýba, sú gule. Napätie je tu v podstate nulové a spád deja takmer žiadny, pretože Imperium stojí viac-menej len v jednom bode, z ktorého sa pohne len v samotnom závere, tiež tak trochu neuspokojivom. Mojím problémom bolo, že som od filmu čakal omnoho viac, a veľmi som sa naň tešil, preto som až príliš sklamaný z výsledku. Priaznivcom tématiky však film môžem vrelo odporučiť, pretože sa neštíti siahať až do cenzurovaných kruhov. Bohužiaľ však ako celovečerák, ktorý má niečím riadne upútať, hodnotím ako priemer. ()

elimS

65% - komentář 20ti slovy: Radcliffe jako agent FBI a nácek mi tu sice moc neseděl, ale pohled na myšlení a chování "skupin" bylo zajímavé. ()

MAAUZ

Film mě neskutečně nasral. Proč nedokázali rozvést víc ty jednotlivý postavy nebo alespoň nějak ukázat jejich záměry? Nate skákal od jednoho nácka k druhýmu. Hodně se tam kecalo o skladatelích a knihách a používali se různé hlášky z proslovů apod.. Všeho moc škodí. Imperium mi přišel jako nepovedenej snímek, kterej se pak snažil rychle skončit. Takže vlastně nevim, jestli jsem koukal na film o klukovi z FBI v utajení či árijské organizaci. Nežral jsem to nikomu. Ani to, jak se Nate rychle infiltroval do skupiny. ()

denulik

Chcelo by to byť Skrytou identitou pre 21. storočie, ale na to je Radcliffe superhustý a istý si sám sebou, jeho vedúca super cool baba, ktorá aj z totálnej počítačovej krysy vytrénuje agenta 007, náckovia odporní ultrahlupáci a celé je to jedno megaklišé. Aby ste mi nerozumeli zle, na nedeľný večer sa dá vybrať tisíc horších a hlúpejších filmov ako je tento, len mi vadí keď sa niečo kĺže pekne po povrchu a pritom tvári ako hlboký oceán. ()

celticek

Nebylo to vůbec špatné. Radcliffe to zahrál opravdu dobře. Znovu bych se na to asi nepodíval. Good night white pride. ()

Shitonit

No jo, Imperium.. dokument o zákulisí FBI nebo spíš o náckovství v USA? Těžko říct, je to taková lehce zmatlaná báchorka, nic moc se v tom neděje, ale přes již zmíněné se na to dobře kouká, a dramatické vyvrcholení čtyř kokotů v garáži mi na moment vehnalo vzrušení až do zadku. ()

papadoce

Heryho Potrata som už videl hrať v skutočných filmoch a boli medzi nimi aj celkom dobré, takže ma tento pokus neprekvapil. Čo ma prekvapilo je, že malý stopäťdesiat centimetrový škriatok ide hrať infiltrovaného skinheada. Ale však dobre no. Ak odmyslím tento brutálny kástingový prešľap a zároveň si odmyslím PG 12+ rating, ktorý takejto látke rozhodne nesvedčí, potom môžem s kľudným svedomím konštatovať, že som práve videl dobrý film. Radcliffe sa do role dobre ponoril, Ragussis to obstojne zrežíroval, popravde na svoju celovečernú prvotinu až veľmi dobre a napriek tomu ratingu bol film dosť priamy a šiel mierne do hĺbky. Bohužiaľ si viem predstaviť aj to, že vypatlaní “Mazurekovci” pointu takéhoto filmu absolútne nezachytia a pochopia to ako motiváciu alebo dokonca ako svetonázor. Smutné. Zastavujme extrémizmus v zárodkoch. Dobré 3*. ()