Zhasni a zemřeš

• USA Lights Out (více)

Simomon

POSLEDNI SLOVO: Zhasni a zemřeš pracuje s vybornou premisou, kdy hlavni strasidlo se nemuze objevit na svetle. Tenhle jednoduchy napad je proste skvelej a tvurci si s nim pekne pohrali. Hlavni hrdinove neustale stridaji světlomety a nekolikrat mne prekvapilo, cim vsim si na ducha "posvitili". Hlavni postavy nemaji sice moc backround, o strasidle toho vime strasne malo (jeho minulost je naznacena jen par vetami). Ale porad ten napad je proste tak skvelej, ze mi stacil na to, abych si uzival celej film. Strach? to spis ne, ale kvalitnich lekacek je ve filmu dostatek. 75% 4/5* Uz ted se tesim na pokracovani. ()

junglewar

Abych uvedl 4 hvezdy na pravou míru. V celém baraku nesvítí několik dnu světla, kvuli nejake rekonstrukci a po tech par dnu co zde chodím se svícnem v ruce jsem si pustil tenhle horor. Moje mysl je už dost paranoidní, takže jsem se v pohodě bál. ()

Winchester

Ak takto vyzerá vrchol mainstreamového hororu (ako tento film označujú niektorý recenzenti), tak to potom poteš kotě. Banálny príbeh bez akýchkoľvek zvratov či prekvapení, nerozpracované postavy, ktoré sú nútené často prednášať skutočne smiešne repliky, a to všetko zabalené do ,,vyžehleného" hollywoodskeho vizuálnu, bez známky akejkoľvek osobitosti. Nakrútené je to celkom zručne, má to solídne tempo a niekoľko celkom atmosférických sekvencií... Ale to je trochu málo, a stačí to ledva na priemerne hodnotenie. ()

Veronica27

Panebože, další kravina, tohle mi fakt nedělejte...ani ty hrátky se světlem to nezachránily, pro mě nuda nehorázná.O ničem . ()

MartyRBK

Pro mně velké zklamání.Diana sice vypadá opravdu děsivě a problikávání vypínačů funguje skvěle, ale zážitek spolehlivě zabíjí nepřesvědčivé chování postav a vyloženě ubohé dialogy.Takže nakonec mám z toho dost smíšené pocity a popravdě jsem čekal větší pecku. ()

Likan7

Mám rád krátkometrážní Lights out. Je to atmosférický děsivý kraťas a tak jsem doufal, že celovečerák od stejného tvůrce bude na podobné bázi. A on naštěstí je, docela funguje a je fajn. Hned úvodní scéna mě mile překvapila. Samozřejmě potěší, že si zde zahrála Lotta Losten, hvězda všech kraťasu pana Sandberga, ale úvodní kočkování někde ve výrobně je překvapivě děsivý. Velmi dobře tu funguje to, co je na hororech nejlepší. Strach z neviděného tu musí být zákonitě, protože když posvítíme, jsme v bezpečí. Takže celou stopáž filmu (mimochodem, vůbec bych se nezlobil za dvouhodinovku) sledujeme nápady režiséra, jak jinak ukázat siluetu a to, co vidět nemůžeme (hlavní motiv na téma "blik vidim, blik nevidim, blik vidim, blik nevidim, blik stojí to najednou ode mě metr!" tu je ukázaný na několik způsobů a funguje pokaždý). Oproti jiným duchařinám tu je taky fajn, že vidíme alespoň něco. Možná právě to je děsivější než nevidět nic. Co je děsivýho na tom, že se ti zvednou vlasy? Zaklapnou dveře? Nic...tady vidíš nehybně stojící postavu, jak se nepřirozeně hýbe a díky postavení víš, že tě sleduje. Nebo jednoduše vidíš, jak tě po domě honí kurvarychlej duch snažící se ti slupnout oči místo žužu. ()

Shaleman

Budu vám vyprávět ze začátku strašidelnou pohádku o jedný bláznivý mrtvý holce, která ráda ubližovala lidem. Protože se strašně styděla, jak byla šeredná, ubližovala jim pouze ve tmě. Naštěstí hlavní neherci s prkenným školáčkem v čele jsou dostatečně chytří, aby si vzali dvě nejslabší baterky na světě, dobili si mobilní telefon a rozhodli se té paranormální hnidopyšce ukázat, zač je toho Energizer... takže je tu další tuctovka, na kterou se musíte dívat absolutně sami a absolutně po tmě, protože jinak budete šílení psát po zdech vlastní krví či výkaly (vyber si), jak něco takového i při tak malém rozpočtu, vydělalo takový prachy. Druhý díl honby za světlem předpokládám příští rok. ()

lakart

Vcelku povedený horor, který nejspíše zapadne, ale pro některé momenty stojí za zhlédnutí. Nápad je dobrý a v první půlce výborně tvůrci budují atmosféru a pracují s pointou příběhu. Konec bych si představoval více napínavý s nějakým překvapením. Potěšilo mě, že se na konci nekoná žádný náběh na další díl a měl jsem radost i z poměrně krátké stopáže, díky které se film vyhnul častým klišé a dějovým bezduchým výplním. 75% ()

RajAthen

Trailer je mnohem strašidelnější než samotný film. Úvodní scéna je strašidelnější než zbytek filmu. Princip zhasínání má skutečně hodně osobitosti, jakkoli v jádru je horor postaven na obyčejných lekačkách. Žádné pátrání po zdroji zla se nekoná, na všechno již přišla první oběť - což mi přišlo vcelku humorné. Každopádně mě pobavilo, že žádná z postav neřeší, že i když nechá rozsvíceno, a leckdy tím odvrátí okamžitý útok zlé paní, ta paní prokazatelně někde v okolí je... ()

TomStrom

Má to asi všechny atributy horroru, ale strašidelný to není. Nevím proč, ale nefunguje to. Největší hrůza na filmu je ten odfláklej scénář a špatně zvolení herci. A prostředí tomu taky vůbec nepřidalo. Tohle byl po vysokých očekáváních hódně slabej čaj, nebojím se to říci. ()

nathaniel 29

Úplný TOP z Najstrašidelnejších Filmov Histórie. Odsunul z prvého miesta na dvojku V zajatí démonov jednotku a Annabelle dvojku na trojku z dvojky (keďže filmy o duchoch "podľa skutočných udalostí" sú samé o sebe už len z princípu skôr smiéééšne). ()

Nix

Je to taková zajímavá jednohubka, která má skvělou atmosféru. Přitom ale to není bůhví jak strašidelný, i když některý momenty byli zajímavý. Za mne proč ne, svým pojetím je to i celkem originální počin. ()

Knor

Tak tu máme naprostou pecku. Konečně taky jednou originální horor, ve kterým se jede od záčátku a vydrží děsit a mít atmosféru až do konce. Strašidlo je odporný a těch lekaček je požehnaně. Velmi působivý bez jakýhokoli rušivýho elementu a s bandou sympatických herců. Výborná práce, horor podle mýho gusta. ()

Shanen29

Výborná překvapující lahůdka ,kdy jsem byl snad po třetí v tomto roku opravdu vtažen do děje a litrová cola do mě jenom zasyčela.Výborně chlapci,jen tak dál . ()

RAFT

Po filmu ,V zajetí démonů 2 další skvělý horor.Konečně v tomto roce máme z čeho vybírat.Vůbec sem se nenudil.Herecké obsazení ve filmu dobré.Pěknou roli měla herečka Maria Bello ,konečně sem ji po několika letech viděl ,zase v dobrém filmu.Zhasni,rozsvit,zhasni a zemři .A Wan jako producet i to je dobré ,možná by to natočil daleko líp .Druhý díl bych bral všemi deseti. Za mě 75% ()

chlebo

Opäť mi raz nezostáva nič iné, než s červenými líčkami a hanblivým, mne tak typickým úsmevom, priznať, že ma Dajanka a jej priatelia pobavili viac, než by som si bol ochotný pripustiť. A to diela, kde sa každú chvíľu zjaví bubupičovina a príbeh majú podobne nepredvídateľný hádžem s potešením do odpadu, ale ako som už spomenul, tento otravný infantilný a hlavne dlho mŕtvy (ne)tvor si moju krehkú ľahko ovplyvniteľnú dušičku ľahko získal a bol mi takmer rovnako sympatický jak Palmerových Terezka, ktorej chcem touto cestou ulepenou pravačkou zamávať a poslať vzdušný božtek. Stručne to zhrnúť - niekto tu napísal, že Lights out pobaví, ale po zhliadnutí vyšumí z hlavy, nuž súhlasím v celom rozsahu, nejde totiž o žiadne vrcholné dielo neoklasicizmu , ktorého cieľovou skupinou by mali byť artoví filozofovia. Jedná sa o (bohužiaľ trochu prikrátku) jebovinku , plnú klišé, natočenú tak zručne, že aj vysokoobjektívneho a mimoriadne zbehlého kritika ako som ja, miestami donútila poriadne zmagnúť vajcia a inými miestami zas troška retardovane a pobavene zakrochkať smiechom (prípadne skríknuť po starej nech si kurva večer cestou na hajzel nesvieti s tým mobilom, že áno) ()

Zombiepod

Veľké očakávania, ktoré žiaľ ostali tak trochu nenaplnené. Sandberg síce skutočne prišiel s celkom originálnym a nápaditým hororom, navyše s Wanovou áčkovou produkciou je Lights Out právom zaslúženým hororovým blockbusterom. Mrzí ma však napríklad to, že všetky najlepšie scény a lakačky (s výnimkou možno dvoch) sa objavili v traileri, dej je tak trochu kostrbatý a má veľmi zvláštny spád, a finále bolo žiaľ zúfalo slabé. Lights Out je originálnym filmom v žánri, ktorý je nakrútený s chuťou, režisér sa s atmosférou a napätím dokonalo vyhral, no na to, ako veľa sľuboval, končí film iba ako mierny nadpriemer. ()

Cooller

nebýt krásné teresy palmer a "neokaté" reklamě avenged sevenfold které mám velice rád tak bych dal tak 2*... příběh má určitě daleko větší potenciál než byl zde využit... celé se to vlastně točí okolo toho že "oběť" 10x rozsvítí a zhasne aby viděla že zlý "démon" ji ničí podlahu a posleze se pomalu přibližuje až skočí a nic... tenhle takzvaný demon umí uhasit krb, vypnout pojistky a buh ví co ještě ale svičku sfouknout prostě neumí... určitě to stojí za shlédnutí ale snímek provází tolik nelogických až směšně absurdních a kyčovitých situací že to je spíš k smíchu než k úleku... ()

Rock vs. Superman?

Rock vs. Superman?