Zhasni a zemřeš

• USA Lights Out (více)

Flopik

Dúfal som že to bude dobré ako ukazujú trailere a nesklamal som sa.No možno trošku.Svižné tempo je hneď od začiatku, duch vyzerá skvelo.Tento námet je úžasný a dúfam že sa niečo podobného ešte dočkáme.Hlavné postavy riadne sympatické a Teresa je kočka.Koniec je úžasný nakoľko neviem asi pol hodina čistého strašenia takže ja som si to užil.U mňa za plný, viac takýchto filmov. ()

TheSpearCZ

Měl jsem rád Sandbergovi krátkometrážní filmy a tak jsem byl zvědav, jak to převede do celovečeráku a že se mu to náramně podařilo. Dějově velmi jednoduchá jednohubka u které se ani nestačíte rozkoukat a jde se okamžitě na to hlavní... na strašení. Hlavní postavy vybrány skvěle a naštěstí to nejsou nějaké ty postavy "bez charakteru", navíc se narozdíl od nějakých ostatních filmů postavy chovají logicky, což velice oceňuji. Monstrum se objevuje možná až příliš často, ale vzhledem k tomu, že je celou dobu ve tmě, tak to vůbec nevadí. Poslední půlhodina bylo jen ukázka toho, jak někdo může i s tak jednoduchým scénářem a jednoduchou pointou udělat něco tak super jako je Lights Out (*blik *cvak* *blik* *cvak*). Lights Out bude určitě v předních příčkách v hororu roku (ještě jsem neviděl tolik očekávaný Don't Breathe), ale každopádně po dlouhé době pořádný horor, který jsem si opravdu užil. Rád si ho pustím klidně znovu. Lepší 4* ()

Tichošlápek

Původní snímek Lights Out z roku 2013 se svými necelými 3 minutami vyděsí daleko více než tento film. Švédové uměli nahodit především tu správnou atmosféru. :-) ()

waits

Kdo viděl Sandbergův kratas z roku 2013, už vlastně tuhle dlouhou verzi vidět nemusí, ten záchvěv hrůzy ze střídání světla a tmy je i tam přítomný. Tahle plnohodnotná verze má samozřejmě navíc příběh (jednoduchý, ovšem matka , které nemůže dítě věřit a bojí se jí, je mimořádně nosným prvkem!) a velmi dobře natočené scény s onou divnou bytostí, které působily jisté mrazení. Vůbec to nebylo špatné, a to jsem se na film nedíval sám, což vždycky trochu strachu odčerpá.. ()

noelcoward73

Po celkem nedávném zhlédnutí traileru jsem si tento film zařadil na svůj seznam filmů. Nejdříve jsem si pustil stejnojmenný krátkometrážní počin (2013). Ten končil v tom nejlepším, a proto jsem se tedy celkem těšil na plnohodnotný film. Chytl mě hned na začátku v úvodu, než se objevil název filmu. Scéna ve skladišti neměla chybu - zejména v tom, že se vskutku jednalo o horor, za který pokládám pouze takový, ve kterém je přítomno něco nadpřirozeného (ne „pouhý“ masový vrah). Lekačky byly celkem funkční a minimálně tu největší jsem vůbec neočekával (podobná jako v 1 filmu o Harry Potterovi). Dobrý byl také samotný příběh. Rád jsem uvítal, že prvotní nápad byl sice jednoduchý, ale velmi dobře zpracovaný. Konec jsem takový neočekával, ale rozhodně nebyl špatný - i ten rozhodl o mém nejvyšším hodnocení. ()

warrenur

Nebyt tej kratkej stopaze, divak by miestami sledoval tutorial ako robit "ducharinu". Prakticky vsetky lakacky su naplanovane uplne "tradicne" a clovek ich preto ocakava. Atmosfera nic moc. Popravde, som prekvapeny, ze taka amatercina ma tak vysoke hodnotenie. ()

ASSBURGER odpad!

Ako fakt Nezhasínaj!? Ako myslel som si že to bude dobré aj bolo ale pre mňa slabota,a to strašná. Ked by som to prirovnal k Zajatí démonov tak je to ako hračka pre malé dieťa..Ako podstatou správneho hororu by malo byť to že u ľudí ma vyvolať strach ale toto vôbec ! Jedinú vec ktorú tento film u mňa vyvolal bol hnev a smútok,smútok z toho že som musel dať další odpad!....tak vieš čo fuck you Lights Out (nezhasínaj) ..ako celkovo by som ten film zmenil. Ako príbeh je úplne chabý lebo V zajatí démonov stojí na lepšiom základe ako táto somarina ale ta čo už no:D....Oni možno prídu časom filmy ktoré úplne nedojebú žáner menom horor . ()

Fuckmaker

Původně jsem si podle názvu myslel, že jde o reklamní spot společnosti ČEZ, či jejich novou reklamní kampaň. Po úvodní scéně, kde tmavovlasá dívka s evidentním problémem zajít na manikúru křupavě vraždí, jsem se uvedl v příjemný omyl. Asi to byl pro mě ale vrchol tohoto filmu. Nebál jsem se a bylo k tomu málo příležitostí. Napětí bych přirovnal k tužkové baterii. Navíc objev pointy, proč se tak vůbec děje jakoby napsal Sagvan Tofi. Kdybych to shrnul, tak vám raději doporučím zajít do dinoparku. Užijete si více strachu a více napětí, než u tohoto filmu. ()

fisus

Jak se pod horor podepíše James Wan,i když jen jako producent,tak to prostě stojí za to.Mrazivý horor s výbornou atmosférou.Víc jsem ani nečekal. ()

Israha

Spotřební horror na jedno podívání, který se snaží naťukáváním rodinných traumat protagonistů a mystifikační prací s původem ústředního zla vykročit ze škatulky mainstreamové žánrovky, ale tam, kde kupříkladu Babadook či aktuálněji Úsměv táhly kupředu životně napsané a zahrané postavy a postupné nahlížení do lesku a bídy jejich životů, poznamenaných dotykem zlovolného nadpřirozena, zahušťovalo atmosféru neklidu, se zde pracuje pouze se řemeslně solidním, ale ve výsledku dosti banálním audiovizuálním strašením. Nenudí to (i díky kratší stopáži), ale krom ucházejícího brnkání na struny strachu ze tmy a "uncanny valley" pocitu to nenabízí přidanou hodnotu a na utrpení ústředních postav režisér diváka napojit nezvládne. Průměr. ()

Wargoo

Svižný, približne 80 minútový horor, ktorý v podstate nestihol rozohrať hlbší príbeh, ale v ponúknutom čase stihol párkrát celkom vhodne použiť "tmavú" atmosféru na navodenie príjemnej zimomriavkovej blaženosti. Maria Bello ako vynikajúco depresívna socka, ktorej vizuálne vydarená ale veľmi nedostupná dcéra bojujúca s UV lampou (WTF ?!), jeden týpek v koži a tých správnych cool heavy topánkach odetý (výborná scéna s mobilom a autom) a malý vcelku znesitelný sopliak, ktorý chcel mamku zbaviť zlej nálady, a tak všetci bojovali, a bojovali, až to ku koncu dobojovali k záveru. K záveru, ktorý bol viac menej nevyhnutný, ale zasadil celému filmu celkom uspokojivú bodku. Príjemná hoďka a šťvrť. 4**** a 74,033% ()

FilmWave

Na úrovni "Zlo nikdy nespí", jen horší story a herci, ale mnohem lepší bubák. Nový "Kruh" to tedy určitě není, ale solidní žánrovka rozhodně ano. ()

matthew.17

Veľmi slušné Bčko! A konečne pomerne inteligentné postavy, ktoré nestrácajú chladnú v hlavu ani v najvyhrotenejších situáciach a divák si konečne neplieska hlavu do stoličky pred sebou aká je postava hlúpa ale naopak oceňuje vynaliezavé nápady ako sa zachrániť (kluče od auta) ()

Shredo

Ľudia asi zabúdajú, aké zlé horory tu máme, keď dávajú tomuto tak slabé hodnotenie. Perfektne lakačkový, dych berúci, mrazívý snímok. Záštita Jamesa Wana je zreteľne cítiť v priebehu filmu. Kamera aj scény si dali záležať na detailoch. Pre mňa možno škoda zbytočne krátke, viac o Diane, prípadne matkiných premenách a schízách. Mohla by byť dvojka troška viac do retrospektívy. ()

owwidius

Na totok ma namotalo JASM-ove plne hodnotenie, ale od zaciatku som sa nevedel ubranit pocitu, ze sledujem trochu lacne B-cko. Zopar scen, kde preblikava svetlo, je celkom slusnych (najma jedna k zaveru so strelbou) ale zvysok sa mi nepacil. Divne spravanie postav a vpodstate hlupost scenar. Bol to teda duch alebo monster? A ked pochopime, ze v tme nam hrozi nebezpecenstvo, tak sa chranime svetlom, ok. Lenze bubak zjavne nema problem rozbit svetlo.. Ech, cele divne. Ako kratkometrazny by to mohlo byt fajn, ale toto bolo take ze ani kratas, ani regulerny film. Ale hodnotenia to zle nema, mozno to len mne nesadlo. [#33/2016] ()

Hapretor

Na zabití času ok. Málo lekavé. Skoro jsem u toho usnul. Jen ten stín byl opravdu strašidelný. Jednotlivé scény už ne. ()

Rock vs. Superman?

Rock vs. Superman?